Dog.bg Форуми : Херц

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Херц

#1 Потребителят е офлайн   Herz_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 August 2012 - 04:42 PM

Здравейте,
имаме си дого от година и половина, по принцип е много миличък, гледан е като дете, може би даже малко съм прекалила :)
Никога не сме имали проблеми с него. Не е правил бели вкъщи, не е ял мебели, чехли и т.н. Преди си играехме със всички кучета, но сега вече сме големи, иска да е единствният мъж :D Не налита на всички кучета, играе се с тези, с които е свикнал от малък, но има някои, които като види и откача, особено ако някой го налая.
Слуша единствено "баща си", мен явно ме има за по-нисше стояща. Искам да ми дадете съвет как да се наложа, да направя така, че и аз да го контралирам.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   sweetbox Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 06-May 10

Публикувано: 09 August 2012 - 06:45 PM

А черната красавица каква е? Кане корсо или пит бул? И как се разбират две такива породи? Иначе е страшно красив догото.

#3 Потребителят е офлайн   B&B Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 01-January 12
  • Gender:Male
  • Location:софия

Публикувано: 11 August 2012 - 04:19 PM

Показване на мнениетоsweetbox, в 09 August 2012 - 06:45 PM, написа:

А черната красавица каква е? Кане корсо или пит бул? И как се разбират две такива породи? Иначе е страшно красив догото.



Корсо е :md_064: , пит с резана опашка ... :)

#4 Потребителят е офлайн   Herz_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 August 2012 - 01:52 PM

Кане корсото е женсо, а и е много добричка, затова няма проблем. Том не обича само мъжките кучета.

#5 Потребителят е офлайн   Liutenicza Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 20-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 14 August 2012 - 03:35 PM

А къде се намира тази хубава сенчеста градинка за кучета ? :)

#6 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 21 October 2012 - 11:47 AM

Показване на мнениетоHerz_, в 08 August 2012 - 02:42 PM, написа:

Здравейте,
имаме си дого от година и половина, по принцип е много миличък, гледан е като дете, може би даже малко съм прекалила :)
Никога не сме имали проблеми с него. Не е правил бели вкъщи, не е ял мебели, чехли и т.н. Преди си играехме със всички кучета, но сега вече сме големи, иска да е единствният мъж :D Не налита на всички кучета, играе се с тези, с които е свикнал от малък, но има някои, които като види и откача, особено ако някой го налая.
Слуша единствено "баща си", мен явно ме има за по-нисше стояща. Искам да ми дадете съвет как да се наложа, да направя така, че и аз да го контралирам.


Нормално е да слуша единия повече ( глутницата има по един водач ) А ти евентуално може да се постараеш да станеш неговия заместник ( когато той отсъства разбира се ) Но когато сте заедно това няма как да стане . Кучето е все още младо и има шансове , всичко зависи от теб ( подхода и твърдоста ) Както разбрах кучето е започнало да проявява доминантния си характер затова трябва да си доста строга и твърда ако искаш да има резултат. Ако нямаш познат който да ти помага със съвети потърси нужната информация във форума или допълнителна литература. Няма да ти е лесно знам но нищо не ти пречи да опиташ.
Успех !
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#7 Потребителят е офлайн   gogin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 17-June 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2012 - 10:21 PM

Показване на мнениетоspuni, в 21 October 2012 - 09:47 AM, написа:

Показване на мнениетоHerz_, в 08 August 2012 - 02:42 PM, написа:

Здравейте,
имаме си дого от година и половина, по принцип е много миличък, гледан е като дете, може би даже малко съм прекалила :)
Никога не сме имали проблеми с него. Не е правил бели вкъщи, не е ял мебели, чехли и т.н. Преди си играехме със всички кучета, но сега вече сме големи, иска да е единствният мъж :D Не налита на всички кучета, играе се с тези, с които е свикнал от малък, но има някои, които като види и откача, особено ако някой го налая.
Слуша единствено "баща си", мен явно ме има за по-нисше стояща. Искам да ми дадете съвет как да се наложа, да направя така, че и аз да го контралирам.


Нормално е да слуша единия повече ( глутницата има по един водач ) А ти евентуално може да се постараеш да станеш неговия заместник ( когато той отсъства разбира се ) Но когато сте заедно това няма как да стане . Кучето е все още младо и има шансове , всичко зависи от теб ( подхода и твърдоста ) Както разбрах кучето е започнало да проявява доминантния си характер затова трябва да си доста строга и твърда ако искаш да има резултат. Ако нямаш познат който да ти помага със съвети потърси нужната информация във форума или допълнителна литература. Няма да ти е лесно знам но нищо не ти пречи да опиташ.
Успех !

spuni пак ли ти ве ижинаерино мислиш не с органа или веществото с което не подвеждай хората: след като кучето слуша мъжа, кучето минава обучение за послушание с жената като мъжа храни кучето елементарно
User's Signature

gogin

#8 Потребителят е офлайн   gogin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 17-June 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2012 - 10:31 PM

спуни не философствай тук пишеш глупости и объркваш хората нямаш ни едно дого не си отгледал ни едно дого- имената на шампионите и аз ги знам ама мен това не ми е ясно защо се правиш на разбирач като нищо не разбираш само грешни представи даваш. ГЛУПАВО ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
User's Signature

gogin

#9 Потребителят е офлайн   gogin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 252
  • Регистрация: 17-June 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2012 - 10:35 PM

ОДИ ФИЛОСОФСТВАЙ БУЛТЕРИЕРИТЕ СЕ РАЗРАСТВАТ. там ще ме имаш за светец РАЗБИРАЧО
User's Signature

gogin

#10 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 20 November 2012 - 12:18 AM

:be_107: :be_107: Аржентина, Аржентина,,,,,,,,, :be_107: :be_107: :be_107:
Да не си спрял хапчетата ? Мой
Не ми се слиза на нивото ти и не си ми интересен !!!!! Избери си някой друг :md_064:
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#11 Потребителят е офлайн   galin_f Икона

  • ЛУД ЗА ВРЪЗВАНЕ!!! :D
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 1142
  • Регистрация: 30-May 06
  • Gender:Male
  • Location:СТАРА ЗАГОРА
  • Skype:

Публикувано: 21 November 2012 - 11:09 PM

Нека АЗ, нека АЗ. Въпреки, че не ми е скучно, нищо, че е студено.

#12 Потребителят е офлайн   Herz_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 December 2012 - 11:17 AM

Можете ли да ми препоръчате някой учител в Пловдив? Ходили сме при Галя и Кръстьо, но откровено нищо не правят и двамата, резултати никакви!!! Даже го бяхме оставили за 2 седмици при Кръстьо и освен че измършавя - друга промяна нямаше :(

#13 Потребителят е офлайн   stoqn81 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 22-June 10
  • Gender:Male
  • Interests:Дого Аржентино ; Джак Ръсел Териер
    Обучение и послушание
  • Skype:

Публикувано: 25 December 2012 - 02:59 AM

Здравей !
Аз се занимавам с обучение на кучета , но няма как да ти дам съвети от тук . Единственото което трябва да направиш е ясно да му покажеш кое може и кое не :mg_062:
пп имаш ли път към Ямбол пиши , ще ти покажа нагледно

#14 Потребителят е офлайн   Herz_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 August 2013 - 08:47 AM

А вашите кучета как се държат когато сте на разходка? При мен проблема е голям. Сигурно сама се параноясвам и това влияе и на кучето, но когато сме на вън изпитвам ужас когато видя друго куче и винаги ги избягвам, излизаме когато по улиците няма хора / с кучета де/ :)

#15 Потребителят е офлайн   mimi8376 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 September 2013 - 04:34 PM

По принцип с необучено куче от такава порода е хубаво, че избягвате хора с кучета, ако вашето не се разбира с техните. От друга страна срещата с други кучета е единствения начин за социализация. Аз лично си мисля, че малко късно сте започнали да мислите по този въпрос. А, ако вие сте притеснени при среща с други кучета, това е най-лошото и със сигурност кучето ще е нервно и готово да нападне.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни