Dog.bg Форуми : В близкото бъдеще да си вземем дого

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

В близкото бъдеще да си вземем дого

#1 Потребителят е офлайн   sweetbox Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 06-May 10

Публикувано: 08 August 2012 - 06:19 PM

Здравейте, пиша защото ми трябва съвет. От няколко месеца разследвам нета и форумите за характера, възпитание и прочие на дого аржентиното. Причината поради, която искаме тази порода е ,че приятелят ми е бивш ловджия и обича късокосмести кучета, а аз обожавам огромните кучета, които ще ме пазят, а не обратното аз тях. Тъй като за момента имаме хъски-маламут ( майка хъски, баща маламут) и бях нападната от турски кангал и съотвения мъжкар, който разкарвах не успя да се защити сам и се наложи аз да го защитавам. Та се зарибихме и сега оглеждаме за добри развъдници в България, за обучението им. Имаме опит с много кучета, ако съберем сумарно всичко от двамата. Притеснението ми беше за държанието към деца, но от една тема ми отпадна това притеснение. Въпроса ми е могат ли да се пуснат от каишката без да избягат и да вървят до собственика на 2 метра и по-малко. За момента с този сибирски мелез го разкарваме с 8 метрово алпийско въже, тъй като се оказа едно от най-здравите поводи. Все пак е много досадно да си някъде на палатка или за няколко часа извън града и да не можеш да го пуснеш да се разхожда сам. Относно пола най-вероятно аз ще надделея. Искам мъжкар да си вземем - по-едри са , пък и ако не го развъдим ще го кастрираме.Парите за закупуване не са проблем, но когато достигне 60 кг ще е малко трудно да го изхранваме. Прекрасна порода е и е добра. Ако нашия инфектиран от побоя от кангал сибирски мелез не беше изръмжал на едно дого в Борисовата градина, щеше да се стигне до игра, както си го беше наумил 5-годишното дого :)
Това е една добра порода и съм наясно, че с моята височина 1,55 м трудно ще го удържа, но все пак ще се постараем и трябва ли задължително да са по две догота? И трябва ли да проуча още нещо около тях, че да се подготвим психически и физически,защото едва ли ще го гледаме в къща на двор, а в апартамент. Ако не случим на добро кученце най-вероятно ще издирим и то много трудно голям тигров пит бул ( отново срещнат в София). Другия фактор за да изберем тази порода е, че са уравновесени. Имам досег с мини бийгъл ( страшно лигави и не мога да трая), както казах по нагоре сибирски мелез ( пак лигави и своенравни), булонки, гончета, кавказки, каракачански и прочие породи. Явно за нашите нужди ни трябва нещо голямо,уравновесено, късокосместо, красиво и всяващо респект като го разкарваш ( това последното си е за мен, да не могат да ми кажат и гък по време на разходка :D)
Та дого аржентиното ще покрие ли тези изисквания, ако спазим всичко по обучението и прекършване в зародиш да напада други кучета или животни?

#2 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 08 August 2012 - 08:05 PM

Само един бърз въпрос - какво ще правите със "сибирският мелез" както наричате кучето си след като си вземете догото? Не разбрах докрай и случката с "инфетирания от побоя от кангал" мелез.....Малко объркан ми е Вашия пост. А иначе нормално е да харесваме една порода и не дотам друга, ама нещо ми се струва, че сте прекалено спонтанни в избора си на куче. Нали знаете, че те се избират до края на живота им /поне моята представа е такава/. И бихте ли разяснили какви са Вашите нужди за взимане на куче - да напада всеки, който Ви каже "гък" по време на разходките ли?

#3 Потребителят е офлайн   sweetbox Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 06-May 10

Публикувано: 08 August 2012 - 08:50 PM

Това куче, което гледаме в момента не е точно наше, а на единия съквартирант. Случката беше, че уж разкарвам голямо куче, а не може да се защити поне малко от друго. В опита си за гледане на кучета ( както казах никак не е малък) осъзнах, че колкото по-голямо куче разкарваш толкова по-малко се заяждат с теб, дори и да го разкарваш на определените места, макар и да е обучено и при команда " На място" спира. И да много добре знаем, че кучето се избира, по-скоро до края на живота му. На 24 години съм, а първото ни куче, което имахме го взехме, когато бях едва 6 годишна. За това беше и притеснението ми за децата, които евентуално ще имам/имаме един ден. Естествено, че никой няма да напада, напротив обучението му ще включва напълно изкореняване на всякаква злоба към хора и животни. Принципно съм от Пловдив, но половината време прекарвам в София. Тук в Пловдив гледаме със сестра ми куче, което е обучено по всякакви правила и чрез академия, а в София е сибирското куче, с което отделно се занимавам, защото собственика му е изпуснал времето за обучение ( дори и собствено ръчно). Това куче в Пловдив просто всява страх на външен вид, но е безобиден, но и пазач на апартамента. Реално ни трябва голямо добре обучено куче, което да няма проблем с други животни и хора. За това и попитах дали са безпроблемни за разходка без каишка дори и на безлюдни места,тъй като с куче с такъв размер, където и да си няма да останеш незабелязан и ще изядеш някоя друга глоба, а че няма надморник, а че не е на къс повод, а че няма чип или татуировка или просто си на половин пресечка от детска площадка. Наясно сме, че едно такова куче иска страшно много разходки, което включва и пресечен терен, което значи без каишка и да не се загуби. Пък и трябва да е териториално, защото когато някой се опитва да влезе в дома ти няма да влезе направо, а ще се стресне от озъбеното куче отсреща му.
Главния въпрос е дали тази порода има този потенциал, ако го има ще успеем да го разгърнем, защото както споменах приятеля ми е обучавал ловни кучета.

#4 Потребителят е офлайн   B&B Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 01-January 12
  • Gender:Male
  • Location:софия

Публикувано: 09 August 2012 - 07:07 PM

:ab_041: съмнявам се че Догото е за вас :smile:
-заяждане, респект

и обучение на куче пазач с обучение за лов кое е общото?

#5 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 10 August 2012 - 12:11 PM

Към
sweetbox

Нещо и на мен ми е малко трудно да ти проследя мисълта. Не ми се сърди , обаче си изписала един тон глупости. Мое мнение че не ти трябва СТРАШНО КУЧЕ. А ако те видя да разхождаш голямо куче всяващо РЕСПЕКТ ПУСНАТО СВОБОДНО , направо съм ти обърсала шамарите. Защо го пиша това и се дразня. Защото моето винаги, винаги е на дълъг повод и е под контрол на обществени места, то не че в Пловдив има такова място където да го пускаш свободно. Но днес сутринта правих забележка на една млада дама с един самоед, който е пуснат свободно и лае НЕПРЕКЪСНАТО през два метра. Да кучето е само на 9 месеца, но с това лаене направо дразни а и не прави нищо за да го отучи.


#6 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 10 August 2012 - 01:24 PM

sweetbox,
Куче се разхожда, а не "разкарва"
Обяснете какво искате да кажете ,цитирам: " Естествено, че никой няма да напада, напротив обучението му ще включва напълно изкореняване на всякаква злоба към хора и животни. "Какво има да изкоренявате от едно пале? Или първо ще озлобявате, а после ще изкоренявате? :ud_009:

#7 Потребителят е офлайн   BARUT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 130
  • Регистрация: 28-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 29 August 2012 - 02:25 PM

Дого Аржентино е най-уравновесеното куче на света,повярвай ми това е твоето куче.Освен това ще изяде всички кангали в България и ще те пази от извънземни.

#8 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 August 2012 - 04:31 PM

Как се радвам, че се вдигна тази темичка - толкова е веселяшка!

#9 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 29 August 2012 - 08:03 PM

:ud_009: ГОЛЕМИ ГЛУПОСТИ сте писали .Искате да избивате комплексарщината си с някакво куче , което си мислите , че ще всява респект .....и мислите , че няма да ви кажат и гък , защото сте с дого ? Не само , че ще берете ядове от хората ,никой няма да мълчи като си пускате кучето . От кое искате да ви пази - хора , животни , деца ....Мисля , че не сте дорасли да вземете такова / или друго / куче . Изчакайте да ви се избистри в главата и тогава .

#10 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 31 August 2012 - 07:16 PM

"искам голямо куче което ще ме пази" виж сега НА УЛИЦАТА не всички са мишоци дето се страхуват от кучета ще дойда ще пребия приятеля ти барем с кучето и кво прайме ще го махнеш ли. аман от комплексари.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 31 August 2012 - 08:16 PM

Аз не мисля, че на туй му стига пипето дори да развие комплекси. Мисля че просто е препушило и бълнува.

#12 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 31 August 2012 - 08:29 PM

Много се смях! :ab_041: Искам да уточня, че кучетата стават уравновесени, когато и собствениците им са такива!

Цитат

Ако не случим на добро кученце най-вероятно ще издирим и то много трудно голям тигров пит бул ( отново срещнат в София).


И кво ще стане с догото?

#13 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 31 August 2012 - 08:33 PM

Показване на мнениетоsweetbox, в 08 August 2012 - 08:50 PM, написа:

Това куче, което гледаме в момента не е точно наше, а на единия съквартирант.

Ей така ще го пишат и догото, АКО НЕ Е ДОБРО и ПРЕКЪРШЕНО В ЗАРОДИШ!

#14 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 31 August 2012 - 09:09 PM

ГОЛЯМ, ТИГРОВ ПИТБУЛ :ab_041: :ab_041: :ab_041:
Така така ако не е ТИГРОВ няма да те пази. Имам чувството, че сте слабоумни и всяко куче което си вземете ще страда при вас. Като искаш охранител вземи си ротвайлер или доберман само че в ръцете на комплексари като вас рано или късно ще стане някоя беля и ще се появи някой чешит на който му е през кура за всичко и ще ви застреля кучето, а на вас ще ви хвърли един здрав бой. Как може да очакваш от питбул да те пази та той е толкова дружелюбен и доверчив спрямо хората ще те опази ама някой друг път. Нито знаеш какво искаш нито какво да търсиш! Всъщност търсите си боя такива като вас дето си взимат едри кучета за да не можело "никой да им каже нещо" как па нема да ти кажа като ви почна с шутове изобщо няма да си говорим.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни