Dog.bg Форуми : Купиране на уши и опашка при Кане Корсо - закон срещу стандарт

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Купиране на уши и опашка при Кане Корсо - закон срещу стандарт

#21 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 August 2012 - 06:11 PM

Навар, като ти гледам нивото на предупреждение и всички санкции,които са ти налагани от колегите модератори, за сега само ще ти кажа леко да смекчиш тона и тия проповеди да си ги водиш другаде. Иначе и аз ще взема мерки!

#22 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 12 August 2012 - 06:28 PM

Елриша,
Купирани -да.Осакатени-не,не са. Здрави,добре гледани,със стабилна психика и щастливи. Не се заяждам,ако си останала с такова впечатление- грешно е.Реално ако погледнеш на по-голяма част от любителите на Кане Корсо точно са ни впечатлили снимките на представители на породата,които са купирани.От колко време виждаме не купирани кучета ? Не е чак толкова много,нали ? И половината и повече ако не беше забраната щяха да са купирани. Както казах ,не ми се спори ЗА или Против,просто осакатяване е да отнемеш функция на дадена част от тялото ,купирането не ги прави нито глухи,нито залитащи ...
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#23 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 August 2012 - 07:02 PM

Деси, аз знам отлично, че кучетата ти са с купирани уши..не познавам нито един човек ,който е рязал ушите и после да си признае, че е сбъркал.

Вярно е, че всички се запалваме по старата визия на кане корсо с рязаните уши, НО от години е решено ,че това НЕ ЕПРАВИЛНО,залегнало е в ЗАКОНИТЕ на много държави. И щом хората,които са по-умни и с повече опит от нас са решили ,че това е така, то защо трябва да го коментираме всеки път?! Кое е по-важно в крайна сметка, кучетата или ЕГО-то на собственика?!

Нещото,което ненавиждам в балканските народи и най-вече в българите е, че се води от приказката " Тоя па че ми каже! Аз си знам най-добре!" За това сме на това дередже и НИКОГА няма да се променим..във всяко едно отношение! Много има да въздишаме по "нормалните" страни, но там има Закони, има и Санкции, има и завидно спазване на всякакви Правила.

То по клубовете не могат да спазят един Устав и един Правилник за развъдна дейност, пък чакам да се спазват и Законите на Държавата!...........

ПП: Думата "осакатени" за мен си е правилна. Достатъчно е да разгледаш снимките на хората за да видиш колко МНОГО ,безобразно осакатени животни има. Няма значение, че Пешо няма идея дори как и защо се прави, важното е да се фукняви пред аверчетата. Смешно и тъжно!.......

#24 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 12 August 2012 - 07:35 PM

Е,не всички са купирани, :smile:
Наистина ли мислиш ,че много се държи на спазването на закона ? Защо са оставили толкова вратички- та сертификати,та да е внесено от друга страна, та да са само с купирана опашка.... До скоро във Франция дори развъждане не се допускаше на купирани след забраната,сега може,но да са купирани в друга страна . Всичко си е политика,колко струваше преди едно купиране и колко струва сега ? Или страните радетели за хуманно отношение и против купирането не евтаназират здрави кучета ?
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#25 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 August 2012 - 08:11 PM

нещо му има на тона ми ли??? аз не виждам никъде обида,заяждане -само изтъкване на факти..а нивото ми на предупреждение,и санкциите са само от един единствен "модератор" като бана ми е премахнат от администратора,след преценка че явно никого с нищо не съм обидил,засегнал или нарушил правилата( кавичките са умишлени) и то заради лично отношение(тъй като се познаваме и извън форума)до ден днешен той погазва правилата на форума ,който модерира и трие всичко ,което напиша,дори да е "добър ден",което бай дъ уей не е съвсем по правилата,модераторите би следвало да са безпристрастни,но този подфорум без това умря отдавна -всички,които държат на породата отдавна не влизат там,останаха 10 човека ,основно с кучета от развъдника на въпросния мод,но не смятам това за тема на разговора...така че г-жо модератор би ли ме осветлила,кое по точно в поста ми не е по правилата,пробвай да цитираш,и да ми посочиш кое правило съм нарушил,кого съм обидил..и ще се извиня публично..но моля,не злоупотребявайте с правата си на модератор,когато някой ,като мен не споделя мнението ви като потребител
лека вечер

#26 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 August 2012 - 08:28 PM

Показване на мнениетоelrisha, в 12 August 2012 - 05:02 PM, написа:

..не познавам нито един човек ,който е рязал ушите и после да си признае, че е сбъркал.



Нямам корсо,но имам рот,който е с купирана опашка по прищявка на мъжа ми.В момента,в който я отрязаха съжалихме 100 пъти и двамата.Уж с упойка,а така пищя горкото та жална му майка,а когато видяхме безжизненото опашле на масата всичко ми се обърна.Доста време след като махнаха конците го болеше.Така,че моя съвет е да не режете нищо,освен ако няма да о ползвате за лов примерно.Не знам приложението на корсо и дали се е използвал за това,но реално освен чисто естетически вид защо желаете да ги режете?
Ако бяхме се разчели повече тогава и мъжа ми не беше толкова вироглав нямаше да го купираме.Да не говорим,че уж лекар с много опит го купира с един прешлен повече и сега като сяда опашката му пречи :dry:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#27 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 August 2012 - 08:50 PM

опашка се купира на 2-3 ден,без упойка...другото е операция..и за всяка порода си има правило на кой прешлен се купира,на рота трябва да е на 1 или 2 ,на добермана на 3 и т.н.

#28 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 August 2012 - 09:10 PM

да купиран/опериран на 35 ден на 3 и му пречи сяда на една страна :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#29 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 August 2012 - 09:20 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 12 August 2012 - 09:10 PM, написа:

да купиран/опериран на 35 ден на 3 и му пречи сяда на една страна :dh_188:

може да не е от опашката :) те така обичат да си сядат....и с цяла опашка,и с добре купирана..ако зависи от него предпочита да е на една страна,особено ако е мъжки..при правилно сядане му опират топките на земята ,което май не им харесва ,а при странично не :)особено зимата хич не им се сяда"правилно"

#30 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 12 August 2012 - 09:20 PM

На бай Ганьо му писна да го ограничават.

С всичките тези закони нещо промени ли се, освен баш доктори да извършват грешно процедурите? Или един обикновен човек като мен колко да обикаля да намери коректен ветеринар, който да разбира поне малко, а не да гледа да си пробута лекарствата, изследванията и храната?

Патил съм с предишни кучета от специалисти. Всичко си е политика и това е. Като си се влюбил във визията на породата, приел си, че така ще избегнеш бъдещи проблеми искаш да се купират ушите. Но е незаконно и го прави някъв пън за 100лв. После даваш още 1000лв на другите ветеринари, спазващи закона, за да ти лекуват кучето. Като имах голдън ретриъвър не съм искал да му купирам ни уши, ни опашка - това си е породата му.

Ако видиш нередност и се оплачеш както даде пример някой ще те чуе ли? По-скоро ще ти се изсмеят.

По-умен е този, който покаже защо смята неговото за правилно.

Много ми хареса примера на navar за кастрацията.

Нека се придържаме към породата Кане Корсо в темата, че хептен става чесане на езици.

Поздрави,

Марин

#31 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 August 2012 - 09:26 PM

Показване на мнениетоnavar, в 12 August 2012 - 07:20 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 12 August 2012 - 09:10 PM, написа:

да купиран/опериран на 35 ден на 3 и му пречи сяда на една страна :dh_188:

може да не е от опашката :) те така обичат да си сядат....и с цяла опашка,и с добре купирана..ако зависи от него предпочита да е на една страна,особено ако е мъжки..при правилно сядане му опират топките на земята ,което май не им харесва ,а при странично не :)особено зимата хич не им се сяда"правилно"

:ab_041: хаха не се бях замисляла инък да момченце е. :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#32 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 August 2012 - 09:32 PM

не купирането е еднакво при всички..закона е категоричен-забранява е купиране без медицинска причина..и като всички закони,има вратички за заобикаляне..реално много неща са забранени,но се заобикалят...държавната политика е едно,уставите на клубовете друго...добермана е порода ,при която трябва да се купират уши и опашка,стандарта на клуба е такъв,и той е еднакъв за всички страни,без значение какви са законите там..така че купуваш си доберман в БГ,отваш на екскурзия в Сърбия,купираш му ушите и се връщаш.и не си нарушил никакъв закон..
но нека не говорим за това,как видиш ли купирането е вредно за животните..и за прасетааа е вредно да ги скопяват за да качат килограми,на патките да ги "гушат" за да им се увеличи черния дроб,на бройлерите да ги гъчат със стероиди за да са по 3 кила на 45 дни.на конете и магаретата да ги скопяват за да са кротки,на козите и кравите да им режат рогата,на бикове и биволи да им слагат закротка на носа..ей такива нещица

#33 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 August 2012 - 09:35 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 12 August 2012 - 09:26 PM, написа:

Показване на мнениетоnavar, в 12 August 2012 - 07:20 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 12 August 2012 - 09:10 PM, написа:

да купиран/опериран на 35 ден на 3 и му пречи сяда на една страна :dh_188:

може да не е от опашката :) те така обичат да си сядат....и с цяла опашка,и с добре купирана..ако зависи от него предпочита да е на една страна,особено ако е мъжки..при правилно сядане му опират топките на земята ,което май не им харесва ,а при странично не :)особено зимата хич не им се сяда"правилно"

:ab_041: хаха не се бях замисляла инък да момченце е. :ba_025:

:) не е от опашката значи :) принципно "правилното " сядане е нехарактерно за сем.canis,то е човешка прищявка

#34 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 August 2012 - 09:40 PM

за доберманите имам позната,която в момента е в Холандия има купиран доберман тук,но там купирането е забранено.Всички са с уши и опашки.Иска да доведе добчето при нея ,но има вероятност да я глобят или май дори да и отнемат кучето,защото е нарушила правилата и кучето е купирано в страна, в която е забранено.
Т.е ако ще купирате и решите да отидете някъде където това е забранено може да имате проблеми.....
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#35 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 August 2012 - 10:11 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 12 August 2012 - 09:40 PM, написа:

за доберманите имам позната,която в момента е в Холандия има купиран доберман тук,но там купирането е забранено.Всички са с уши и опашки.Иска да доведе добчето при нея ,но има вероятност да я глобят или май дори да и отнемат кучето,защото е нарушила правилата и кучето е купирано в страна, в която е забранено.
Т.е ако ще купирате и решите да отидете някъде където това е забранено може да имате проблеми.....

никъде в документите на кучето не е упоменато къде е купирано

#36 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 12 August 2012 - 10:12 PM

Показване на мнениетоnavar, в 12 August 2012 - 08:32 PM, написа:

не купирането е еднакво при всички..закона е категоричен-забранява е купиране без медицинска причина..и като всички закони,има вратички за заобикаляне..реално много неща са забранени,но се заобикалят...държавната политика е едно,уставите на клубовете друго...добермана е порода ,при която трябва да се купират уши и опашка,стандарта на клуба е такъв,и той е еднакъв за всички страни,без значение какви са законите там..така че купуваш си доберман в БГ,отваш на екскурзия в Сърбия,купираш му ушите и се връщаш.и не си нарушил никакъв закон..
но нека не говорим за това,как видиш ли купирането е вредно за животните..и за прасетааа е вредно да ги скопяват за да качат килограми,на патките да ги "гушат" за да им се увеличи черния дроб,на бройлерите да ги гъчат със стероиди за да са по 3 кила на 45 дни.на конете и магаретата да ги скопяват за да са кротки,на козите и кравите да им режат рогата,на бикове и биволи да им слагат закротка на носа..ей такива нещица

Имах в предвид на Европейско ниво,не само в България.Този закон не виждам реално в колко страни се спазва,след като е достатъчно само да погледнеш снимки от изложби на Кане Корсо макар и в клас бебе. Например в Испания масово Кане Корсо са с отрязани уши и опашки. А законът е приет и тук. Федерацията ако говорим на ниво Кинология не е забранила участието на такива кучета на изложби ,допуска ги без оглед на дата на купиране,сертфикати също не се изискват.Федерацията също не следи за спазването на този закон.Така че доколко това е "байганьовщина" е доста спорен въпрос..
Уставът на клубовете не може да е над закона.
И не става въпрос за ползи или вреди от купирането,естествено,че става въпрос за естетика.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#37 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 August 2012 - 10:46 PM

не ,устава не е над закона,просто го заобикаля..

#38 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 August 2012 - 10:56 PM

Мненията за кастрациите не са предмет на тази тема! Говори се за УШИ и Опашки.
Виждам ,че ганьовщината никога няма да изчезне и ми става мъчно...ама много мъчно!.....Разбирайте го както искате!

Пак казвам, авторът на тази тема отдавна си е взел решение, само не разбирам защо е дошъл да си пропагандира беззаконието?!

Не искам да се коментират "вратички" за надхитряне на Законите, така по-лесно ли е за разбиране, Навар?

Колкото и да ми е тежко да го кажа ,но откакто имам родословно куче и се занимавам с Клубове, толкова простотия и гнусотия ми плисна в лицето, че много вероятно бъдещите ми животинки да ги прибирам от улицата - ще е пълна харомния и щастие без форумни препирни и всякакви машинации...

#39 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 August 2012 - 12:07 AM

Зачетох се в темата, защото от няколко дни ми боде очите,че има оживление и .... сега, когато намерих време да прегледам първите мнения без да стигна до последното, ми то ... все същата песен.
Чудя се до кога ще се спори по този въпрос и ще се задават въпроси?! Защо се смесват целите, онези световните, поставени за в бъдеще с облагите, онези личните, покриващи няколко години??? И се убеждавам, че човек, който се съобразява със законите (дали в Бг. или някъде другаде), няма да има чуденки защо това е така, при положение, че онова е иначе. Това е все едно да питаш редно ли е да заобикаляш закона за оръжие, наркотици и проституция и да се чудиш защо тези не могат, пък другите могат?! Режат се уши и опашки по медицински причини, както и по прищявка на някой лумпен, решил да си разкраси песа, неоспорим факт. Но хайде не правете всички на маймуни, защото цивилизацията отдавна дойде и се замислете колко кучета могат да са подложени на такъв инцидент, че да са с разпрани уши и пречупени опашки, за да са за "фешън" купиране поради медицински съображения??? Произвеждат се наркотици за медицински нужди - упоики, болкоуспояващи и др. от този вид, както се произвеждат и в мазето на бай Стоян (нелегално), за негови нужди и пласмент. И какво??? По вашата логика трябва да облажем и ние, щото другите го правят незаконно и може, имало било вратичка?! Миииии който иска да спазва закона - СПАЗВА ГО, който не иска - пише по форуми и въпросва публично, нищо, че си има мнение и решение по въпроса.
И друго, което ми направи впечатление от такива, които "търсят вратичка" - видях някакво изказване за кучето, че било домашен любимец и щото е такова видиш ли... не е проблем някаква операцийка под упойка, щото мен и приятелката ни не ни било боляло, като ни правили. Ма то безобидно било, да му се не види!!! Ми Марине, кучето всеки го приема различно! За теб може да е домашен любимец, но за мен не е. Аз слагам в тази кагегория хамстери, плъхове, рибки, костенурки и др. животни "клетъчно" отглеждани, но като се замисля пак не биха ми се въртяли такива мисли като твоите. Моето куче е член от семейството ми и неговото място е било винаги там. Вкъщи всички сме наясно, че то е друг биологичен вид, но нито за миг ТО не е било далече от семейството или подложено на интервенции за наша угода. Нищо, че е животно, пък и за щастие не му се е налагало да търпи нашите "модни" прищявки. Гледаме си го като дете. И си е естетически натюрлих!!! Пък и видиш ли, оказва се, че сме и спазили закона и нямаме въпросите дали е можело да бъде иначе?!?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#40 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 August 2012 - 01:06 AM

Показване на мнениетоnavar, в 12 August 2012 - 09:20 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 12 August 2012 - 09:10 PM, написа:

да купиран/опериран на 35 ден на 3 и му пречи сяда на една страна :dh_188:

може да не е от опашката :) те така обичат да си сядат....и с цяла опашка,и с добре купирана..ако зависи от него предпочита да е на една страна,особено ако е мъжки..при правилно сядане му опират топките на земята ,което май не им харесва ,а при странично не :)особено зимата хич не им се сяда"правилно"

Сега виждам това мнение и от всичките лакърдиии излиза, че и с опашка сяда по същия начин.
Съвсем безпристрастно :dry:
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни