Dog.bg Форуми : Купиране на уши и опашка при Кане Корсо - закон срещу стандарт

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Купиране на уши и опашка при Кане Корсо - закон срещу стандарт

#41 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 13 August 2012 - 08:32 AM

Приемам, че мнението ми е различно от твоето dmm.

Но темата не я видях специално за тази порода. Както споделих купирането за всяка порода трябва да се разглежда поотделно.

Като присъства темата в под-форум за породата бъдещите собственици могат по-лесно да се ориентират какво е сегашното положение в България, защото гледам главно се избиват комплекси и форумът не е това, което трябва да бъде.

А модераторът, който иска да се води културен диалог се отплесна да напада личното мнение.

Също така моля не бъркайте ролята на кучето. Член на семейството- съгласен съм, но е грешка във възпитанието ако започнете да го третирате като дете.

Поздрави,

Марин

#42 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 13 August 2012 - 08:51 AM

Всеки с мнението си...
За мен купирането е отвратителна практика.
И въобще не съм съгласен, че която и да е порода изглеждала "по-добре" след купирането. Просто изглежда различно.
Гледайки стопаните на купирани кучета по улиците, не мога да не стигна до извода, че са определен типаж хора - такива, които искат кучето им да изглежда силно, лошо, злобно.
Да се говори за работни качества е просто смешно...

Естествено има и изключения, които наистина вярват, че няма проблем. За тази цел си има закони. Това, че в България те масово се погазват е една друга тема...
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#43 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 13 August 2012 - 09:14 AM

Показване на мнениетоKaiZen, в 13 August 2012 - 08:51 AM, написа:

Всеки с мнението си...
За мен купирането е отвратителна практика.
И въобще не съм съгласен, че която и да е порода изглеждала "по-добре" след купирането. Просто изглежда различно.
Гледайки стопаните на купирани кучета по улиците, не мога да не стигна до извода, че са определен типаж хора - такива, които искат кучето им да изглежда силно, лошо, злобно.
Да се говори за работни качества е просто смешно...

нима е смешно да се говори за работни качества?? аз имам различно мнение-моите всички работят..и ако веднъж си видял отхапано ухо,и се е налагало да го шиеш сам ,на майната си ,щот кръвта не спира и надали ще може да изчака ветеринаря,надали ще мислиш така,или ако си виждал разкървена до кокал опашка на ловно куче,от блъскане в драките,а то го прави защото такава е породата му..а купирането заради визия е просто резултат от години правено и затвърждавано ,от практика тръгнала от работни качества-защото ушите на вълкодавите се режат от векове,когато не е имало кинология..
а заобикаляне на закон,не значи нарушаване,и не е уместно да се дават примери с криминални деяния като наркотици,оръжие..въпреки че никой в Бг не може да те санкционира ако си бил в Холандия и си пушил трева-там е разрешено..същото е и с купирането..нали няма да обвините сърбите ,че нарушават закона купирайки уши и опашки?? там просто това е позволено,което не значи че според нашите закони са престъпници,нали? а дадох примера с кастрацията защото тя е по тежка ,по болезнена операция но се рекламира масово като полезна,задължителна и здравословна...
купирането е като кастрацията-въпрос на избор,на нужда..но не и на мода..защото ако трябва да бъдем обективни,в закона пише "забранява се премахване на части от животното ..." което би следвало да значи че и кастрацията без медицинска нужда е забранена,защото също се премахват части...

#44 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 13 August 2012 - 09:34 AM

Dmm, какво общо има кой как си гледа кучето ? Защо някой постоянно се опитва да ни изкара луди,ненормални,необичащи нашите кучета само защото искаме да изглеждат така ,както сме видяли за първи път породата.Законът е от вчера,а породата от доста време преди законът. Ами да се направи бойкот на развъдниците със титулованите и "осакатени " кучета и никой да не купува от тях тогава.Много бързо ще се промени тогава ситуацията.Например Елриша ги харесва с уши и опашка,но въпреки това е купила кучето с вече отрязана опашка.Могла е и да не го вземе ,нали ?
И да поясня само ,че лично аз законът на страната в която живея не съм го нарушила по никакъв начин-отишла съм в провинция където е разрешено. И пак казвам,за мен темата ползи и вреди е доста спорна.Всеки ,който го е направил се е водил от естетичната страна (Изключвам работните).Никой не може да ме убеди,че изглеждат по един и същи начин,като не коментирам въобще кое изглежда по-добре. От друга страна,ми прави впечатление специално при КК ,че много развъдчици или собственици го правят с цел прикриване лош постав на ушите.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#45 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 13 August 2012 - 09:39 AM

Navar,
сигурна съм, че разбирате защо непрекъснато се говори за кастация.Това е единствения хуманен начин да се намали свръхпопулацията на бездомни животни, на които мястото им не е на улицата поради ред причини. Нагледахме се на малтретирани, премазвани, тровени, жертви на всякакви извращения нещастни бездомници. Ужасна е гледката на разгонена женска обиколена от десетки мъжкари.
Извинявам се, че се отклоних от темата.

#46 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 13 August 2012 - 09:43 AM

елриша,а аз откакто не се занимавам с клубове,клубно развъждане и федерации съм много по добре..и докато "кинологията" в България не стане кинология,няма да се променят нещата..защото никой,ама никой не може да ме убеди че във федерация ,в която от години се знае за злоупотребите на ръководството,се трае,търпи се,всеки с гордост се кичи с измислените си титли ,и си мислим че сме много напред,а нямаме едно сносно представяне на международни рингове...гледаме кучета "трето качество" но си раздаваме титлите на кило..и това се траеше с години,щот беше удобно,а такива като мен ,които се оттеглиха щот им беше писнало от помията,ни обявиха за предатели,интересчии и кво ли не..а сега повечето запяха същата песен-писнало им било..писна им,но докато си кичеха катериците с гръмки титли ,не им пречеше...ние в Бг нямаме кинология...както имаме "Криворазбраната цивилизация" такава е и кинологията ни-криворазбрана,нищо не се е променило,дано за в бъдеще се промени...лек ден желая

#47 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 14 August 2012 - 10:38 AM

"....................... аз имам различно мнение-моите всички работят..и ако веднъж си видял отхапано ухо,и се е налагало да го шиеш сам ,на майната си ,щот кръвта не спира и надали ще може да изчака ветеринаря,надали ще мислиш така,..............................."

С това съм съгласен ,защото съм го изпитал!
А това с одрязаната опашка ,писъците на животното, как видяли отрязъка ....Представете си читатели в кой гараж е извършно това криминално деяние :) . Жалко за собственичката,напарвила е ПРАВИЛНИЯТ ИЗБОР :) . Не знам кой уважаван ветринар би допуснал собствениците да присъстват и асистират на тази оперативна намеса. Пълни глупости
Много мнения ,много празни приказки ,но никой не ще си признае ,че кучето е в полза на човека и той определя как то ще му служи.

#48 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 August 2012 - 10:50 AM

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 14 August 2012 - 10:38 AM, написа:

кучето е в полза на човека и той определя как то ще му служи.

А как стигнахте до този извод?

#49 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 August 2012 - 12:11 PM

Пак да напомня, че явно се забравя - има ЗАКОН, който ЗАБРАНЯВА купирането. Собственикът НЯМА ИЗБОР! Толкова ли е сложно?!?! Как е възможно харата да сме толкова заслепени егоисти?!?! Пфуууу!

#50 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 August 2012 - 12:29 PM

Показване на мнениетоelrisha, в 14 August 2012 - 12:11 PM, написа:

Пак да напомня, че явно се забравя - има ЗАКОН, който ЗАБРАНЯВА купирането. Собственикът НЯМА ИЗБОР! Толкова ли е сложно?!?! Как е възможно харата да сме толкова заслепени егоисти?!?!

:ba_025:

#51 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 14 August 2012 - 03:22 PM

Since our beloved pets don’t have the ability to talk to use and tell us what is wrong, it is our responsibility and duty as a pet owner to look after their health and well being. Knowing the best preventative practices and having our Cane Corsi vaccinated and checked by a vet is the best way to look after our canine companions.

Brooks, Gary (2012-07-15). The Complete Guide to Cane Corso (Kindle Locations 8082-8094). For Dogs Sake!®. Kindle Edition.

Кучето е опитомен вълк за да служи в различни дейности на човека като пазач, ловец и други.

Не забравяйте, че темата е относно колко коректен е законът, а не как някой ще забрани на друг да направи нещо. Имаше добри примери защо е нужно законът да бъде актуализиран по коректен начин като се запази идеята за защита на животните.

Поздрави,

Марин

#52 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 14 August 2012 - 04:05 PM

Пичове хубаво викате закона си е закон, ама на места да имаш тигър в двора е законно, а да имаш пит бул, кане корсо или друга т.нар "опасна порода" е забранено...тъй, че да закона си е закон. Според мен купирането трябва да е личен избор, за себе си съм избрал да не го правя, но тия с "болката" и тн. са ми смешни истории. Каква болка има ако е купирано при самото раждане то тогава нищо не чувства, каква болка има при опойка? В холандия пък педофилите си имат партия и дрогата е легална. Закона си е закон бе...
Както Навар е казал има къде по-болезнени неща за кучето, които не само са законни, а и те задължават да ги правиш като кастрацията. Че аз какво съм виновен, че има дебили дето си пускат кучетата да се оплождат като диви зайци.

Друг е въпроса, че това е чисто естетическа намеса, която специално в България повечето хора я извършват некадърно и само загрозяват кучето. Мойто си ми харесва с уши, има хора на които им харесва да ги купират не виждам защо това е забранено.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 August 2012 - 07:59 PM

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 14 August 2012 - 08:38 AM, написа:

"....................... аз имам различно мнение-моите всички работят..и ако веднъж си видял отхапано ухо,и се е налагало да го шиеш сам ,на майната си ,щот кръвта не спира и надали ще може да изчака ветеринаря,надали ще мислиш така,..............................."

С това съм съгласен ,защото съм го изпитал!
А това с одрязаната опашка ,писъците на животното, как видяли отрязъка ....Представете си читатели в кой гараж е извършно това криминално деяние :) . Жалко за собственичката,напарвила е ПРАВИЛНИЯТ ИЗБОР :) . Не знам кой уважаван ветринар би допуснал собствениците да присъстват и асистират на тази оперативна намеса. Пълни глупости
Много мнения ,много празни приказки ,но никой не ще си признае ,че кучето е в полза на човека и той определя как то ще му служи.


Не чети избирателно ако обичаш-аз нямах думата.Клиниката е една от добрите в града,а лекаря с много години практика.Спасявал ми е 2 кучета.Операцията приклщчи за точно 5 минути и ни го връчиха в ръцете да си ходим.Не мога да кажа,че е гараж.Не сме асистирали бяха 2ма лекарите.
Както и да е минало свършило....ако някога имам друго куче то определено след това,което видях(от една страна се радвам,че го видях с очите си) не бих причинила такова нещо на живо същество.Още повече такова,което ще бъде домашен любимец не ловно куче.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 August 2012 - 09:16 PM

Марине, че той Закона стана такъв след АКТУАЛИЗАЦИЯТА, или викаш сега пак да го преправят така ,както ти харесва на теб лично?

Аз не смятам ,че това е мястото където да се разискват ЗАКОНИТЕ. Ако имате претенции - пишете до съответните инстанции,подавате молби и т.н.

Плюс това мен лично не ме вълнува какво казва Закона в Бангладеш (примерно) защото не живея там . ВСЕКИ български гражданин е длъжен да се съобразява със ЗАКОНИТЕ НА РБългария. Пак да попитам - толкова ли е сложно????

#55 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 14 August 2012 - 11:09 PM

е за това говорим,ако аз реша да купирам опашка или уши,и отида и го направя в Сърбия не нарушавам закон бе хора,консултирайте се с адвокат ако не сте учили право..ако отида в Холандия и пуша трева не нарушавам закона след като се върна,ако съм гей и се оженя за мъж в Холандия,Белгия,или Германия- не нарушавам закона в БГ като се прибера,и не само това ами брака ми е валиден ,нищо че в Бг е забранено..същото е с купирането..а на въпроса що някой е решил че кучето е създадено от човека да му служи и той определя как-а ти мислиш че кучето е създадено от природата? в природата няма "порода" породите са изкуствено създадени и поддържани ,оставени на самотек ще се омещат и ще изчезнат..и нима не решаваме ние какво и как да правят кучетата?? нима в клубовете не решават кое куче на кое ще се заплоди,кога ще е това,с какво да се храни,кога да яде,къде да спи,кога да сере ,как да живее?? ние сме превърнали кучетата в марионетки,контролираме и дирижираме целия им живот,а някой се опитва да ме убеди че видиш ли кучетата имат....каякво ,права? избор??? или какво..защо изведнъж купирането се превърна в най големия проблем,след като не е забраненоп навсякъде??? яденето на кучета е по голям проблем ,тровенето също-но защо толкова ви бърка в очите купирането?

#56 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 14 August 2012 - 11:11 PM

Показване на мнениетоshifter, в 11 August 2012 - 06:24 PM, написа:

Закона, конкретно в България, Марине, не е важно дали е набързо преписан. Нарочно са споменати ДРУГИТЕ държави, защото забраната у нас конкретно е заради ЕС. Друг е въпросът, че държави като Италия все още не са благоволили да забранят купирането.

Моля?
Хайде да се информираме малко по-добре и евентуално да ни направи впечатление факта, че точно в цитираната Италия, ако някой ветеринар или развъдчик реши да се прави на хитрец и резне някое непозволено ушо или опашле ...го чакат 3-18 месеца затвор или от 5 до 30 хиляди евро глобичка :md_064:

http://www.legadelca...e-coda-ai-cani/ :mg_062:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#57 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 14 August 2012 - 11:39 PM

Григо,още на първа страница написах " Европейската конвенция за защита на животни-компаньони, Страсбург, приета на 13/11/1987 от Съвета на Европа и ратифицирана от Италия с закон 201, 4.11.2010) като страна -член на Европейският съюз"
Но,ако разгледаш снимки на бебоци от Италия виждаш доста купирани. Едва ли отскачат до Сърбия.Факт е ,че масово се заобикаля този закон,както от българи,така от италианци,испанци и даже и от холандци...
Рано или късно ,хората които купуват КК и имат претенции да посещават изложби ще престанат да променят естетиката му.Но това ще стане ,когато се забрани участието на такива кучета на изложби ,но навсякъде,не само в две/три държави.От там и с времето като се виждат само некупирани,визията в съзнанието на хората ще се промени. Но,това зависи от други хора,на които явно не им е толкова зор това да стане.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#58 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 15 August 2012 - 12:32 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 14 August 2012 - 10:39 PM, написа:

Григо,още на първа страница написах " Европейската конвенция за защита на животни-компаньони, Страсбург, приета на 13/11/1987 от Съвета на Европа и ратифицирана от Италия с закон 201, 4.11.2010) като страна -член на Европейският съюз"
Но,ако разгледаш снимки на бебоци от Италия виждаш доста купирани. Едва ли отскачат до Сърбия.Факт е ,че масово се заобикаля този закон,както от българи,така от италианци,испанци и даже и от холандци...
Рано или късно ,хората които купуват КК и имат претенции да посещават изложби ще престанат да променят естетиката му.Но това ще стане ,когато се забрани участието на такива кучета на изложби ,но навсякъде,не само в две/три държави.От там и с времето като се виждат само некупирани,визията в съзнанието на хората ще се промени. Но,това зависи от други хора,на които явно не им е толкова зор това да стане.

Деси, ясно мисля е на всички, че хитреещи и неспазващи законите хора има и ще има във всяка една част на света, независимо законите и наказанията.За да не се цепи от колектива естествено и тук в Италия принципно има от всичко по много, но пък хората са си намерили начин да противодействат.Няма да го коментирам подробно и какво мисля по същество, но това са си фактите.Мдааа има и ще има предполагам до едно положение хора, които ще рискуват само заради собственото си его или добре да кажем, някакви виждания.Контролната система е много простичка, но си функционира, като стой та гледай.. :ae_085:
Взимаш куче, намираш евентуално някой ветеринар или развъдчик и си правиш, каквото си решила.До тук няма проблем, НО никой не осъзнава, че ако е направил подобна манипулация СЛЕД влизането на даден забраняващ ЗАКОН в сила...има около 10-15 години да крие кучо да не го хванат в нарушение :me_065: .Искам да кажа, че един път резнатото ушо или опашка, няма как да се лепнат, ако се размисли по натам стопанина :fa_067: .Затова и виждаш предполагам много бебоци купирани.Поради простичкия факт, че контролиращите органи няма как да сгащат някой продажен, нарушаващ законите ветеринар или развъдчик на момента.Но пък и не бързат да ти призная честно...Изчакват(все пак имат един цял кучешки живот за проверки, глоби и затвори...най-вече зверски глоби)...Та единственото, което е необходимо...Или някой да подаде сигнал, или да го хванат нарушителя след проверка, когато разхожда кучо....елементарно проверяват паспорта...и , ако купирането е извършено след приемането на закона...сори, поема си по пътя... :xf_124:

п.п.Предполагам си прочела и знаеш, че дори и "специалните кучета" -така наричаните ловни, работни и изложбени кучета...е забранено със ЗАКОН купирането.Точка.За мен лично няма какво да се обсъжда повече и типично по Български да се успокояваме, че и другите правели така или , да се търсят Бай Ганьовски вратички.Съжалявам.
Лека вечер от мен.
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#59 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 15 August 2012 - 11:36 AM

май така и не се схвана какво точно се опитвам да обясня ,ама нейсе,чак ми беше изтрито мнението..задъвкали сте -закон,та закон...закона забранява купирането без медицинска нужда,а не притежаването на куче с купирани уши или опашка(по същия начин забранява кастрацията без медицинска нужда,но там се тълкува както ни е удобно)...схващате ли разликата..забранено е да караш кола ако нямаш книжка,не да имаш кола ако нямаш книжка..
аз съм член на породни клубове,в страни където купирането е разрешено,кучетата ми от развъдниците в тези страни са купирани,защото стандарта на породата е такъв,живея в Бг заедно с кучетата си ,или отивам да живея в Италия заедно с кучетата си и кво правим???влизам в затвора,или получавам глоба?????ненапразно дадох пример с еднополовите бракове,и марихуаната в изтрития си пост..закона е категоричен,какво е забранено а не какво ни се иска да бъде забранено..и докато стандарта на породата позволява да се купира,ще се намира начин да се прави..
ето например ФЦИ прие стандарт ротвайлера да бъде с опашка,и спряха да се купират в страните членове на ФЦИ..но в Бритиш кенъл цлъб,и американ кенъл клъб стандарта е с купирана опашке,и там все още се купират опашките на ротвайлерите..
ако започнем да следим за спазване на закона за защита на животните и ЗВМД половината собственици на кучета трябва да бъдат глобени ,затворени защото не спазват една наредбичка :) относно условията в които се отглеждат кучетата,да не говорим за развъдниците,и да не говорим че повечето дори не знаят за наредбата ,камо ли да са я чели ,и да я спазват..хайде със здраве

п.п. не знам защо явно мадам МОД е останала с впечатление че съм фен на купирането-всъщност не съм,все ми е тая,при моите е лесно-като им отхапят нещо-режем и шием-просто си водим дискусия,нали затова е форум..виж,на кастрацията без причина съм противник

#60 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 August 2012 - 12:03 AM

1. Кучето и 2 дена и на 6 месеца изпитва болка при и след рязането на какъвто и да било орган. И ако на 2-3 дена тя бързо отшумява, то на няколко месеца си е боляща рана.
2. Законът е категоричен, но за съжаление в Жан-Жоржия се прилагат само законите, на които някой вицепремиер държи - например забрана на пушенето.
3. Лицемерието на развъдчиците и на кинолозите е огромно. МФК официално приема директивата на ЕС и е против купирането, но години след официалното становище допуска и толерира, дори насърчава добро класиране на изложби на купирани кучета.

Все пак, ние - Diamanti Neri Fiona's Cane Corso Kennel - никога не купираме опашки и уши и никога няма да го правим, въпреки, че съзнаваме, че това прави кучетата ни по-малко перспективни. Все пак, Деси, спазването на закона и добрите практики е ЛИЧЕН ИЗБОР :)
User's Signature

Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни