Dog.bg Форуми : Търся временен дом за куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся временен дом за куче Отчаяна и май безсмислена тема

#1 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 August 2012 - 07:28 PM

В деня, в който най-сетне хванах Дада, говорих със собствениците на строежа, където се беше завъртяла. Покрай това разбрах какво се случва и с друго женско куче от района:

Цитат

Лошото е, че там вързаха един малък НОК и титулярната черна куча, която живее от години все на това място, я гонят - носела кърлежи и бълхи. Много пъти се опитвах да я обезпаразитя, но тя все се плаши и бяга от мен, а хапчетата открива под всякаква форма и плюе. Толкова време - никакъв напредък нямаме :( Собствениците на обекта не желаят да ми съдействат и твърдо не я искат, колкото и да говорим...


От самото начало не мислех да правя нещо повече за това куче, освен да я храня, когато мога и да продължавам опитите за обезпаразитяване. Струваше ми се невъзможно да й намеря дом: черна, страхлива, без навици да живее в дом. Звучи безумно, нали?

Като разбрах, че е нежелана на строежа, където живее от както я помня и че попада в рискова група, си казах, че съм помогнала на грешното животно. Тази черна прелест е в по-належаща нужда от Дада. По-късно към тези притеснения се добави и страха, че може да има дирофилария, вече две кучета от квартала са с положителен тест, а тя живееше заедно с Дада.

И сега сигурно се питате защо пускам тази тема и защо сега... Пускам я, защото днес си отиде друго животно, на което исках да помогна, но не успях. Правя го в нейна памет. Не искам да се упреквам, ако с тази красива бездомница се случи нещо. Не искам да успокоявам съвестта си като правя нещо в памет на това куче - искам да празнувам, че си е намерила дом и е щастлива. Писна ми да оплаквам животините...

Сега към молбата ми към вас: не искам и не мога да я прибера в хотел: няма ваксина, дори не е обезпаразитена. Да не говорим за парите. Ще ме заплюете, ако и за нея почна да прося пари.

Мила е, но е плаха с непознати, включително и с мен. Радва ми се като й говоря, маха с опашка, но не се приближава.

Може би около 3 годишна. Кастрирана. Около 15 кг.

Снимките са правени на 12 май, когато ме притесни лявото й око (спуснатия трети клепач), за да покажа на добрите доктори от Добро Хрумване. За съжаление, от както я гонят, т.е. от около месец, не я виждам често и нямам актуални снимки.

Моля, споделяйте, ако имате идеи.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#2 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 14 August 2012 - 07:37 PM

Първо много късмет пожелавам на двете!Дано черната красавица бързо намери не приемен, а простоянен дом!

И второ доверието се гради,рано или късно кучето ще разбере,че това е опит за помощ,а не вреда.

Много успех!

#3 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 14 August 2012 - 07:41 PM

Елизд, винаги има смисъл, снимки от изолатор, са отвеждали кучета в чужбина. Незнайни, нямат никакъв шанс. Дай й име и й говори, ще клекне, късмет :ba_025: !
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 14 August 2012 - 07:54 PM

Ели, прекрасна е черната красавица! Надявам се бързо да скъсите дистанцията. Късмет!
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#5 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 September 2012 - 07:29 PM

Куча си има име - Джина, така я нарича Мария, добра жена, която я е хранила последните няколко месеца. Но Мария в понеделник си заминава за САЩ, където живее и Джина остава без нейната опека... Помолих Мария да помисли за евентуални познати, които биха приели куча временно, но тя ме обезокуражи, че от 40 години живее в чужбина и вече почти няма живи близки и роднини тук.

Дали има някъде местенце за Джина? Поемам храна, вет разноски, ще й търся дом. Не мога да я предлагам за дом от улицата (това са моите разбирания), а не ми се иска да я затварям и на хотел/стационар тя има нужда от специално внимание и социализация, ще й е много тежко от улицата в ограждение...
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#6 Потребителят е офлайн   evilbaby Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 685
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 09 September 2012 - 05:01 PM

Как е с котки? Имаш ли идея на каква възраст е? Колко е голяма като сантиметри (приблизително)?

#7 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 September 2012 - 08:08 AM

evilbaby, благодаря, пропуснала съм да опиша тези неща.

За съжаление, не зная как е с котки. Не съм я виждала да ги гони, но това не е гаранция, не съм с нея толкова често.

С други кучета е ок, макар че в събота отдалече залая едно куче, водено на повод, не разбрах защо, но момичето, което го водеше доста се смути. Иначе съм я виждала да играе с клошарските кучета, както и с едно друго бездомно куче, което живее малко по-нагоре. Бяха първи приятелки с Дада, нямаше проблем с малките, нито с новото НОК, вързано на 'нейния' строеж.

Относно възраст - около 3-макс 4 годишна би трябвало да е. Според съседи се върти на този строеж от 3 години, но не знам някой да я е виждал като кутре, така че грубо изчислявам това.

Височината на тялото (без главата, май се казва 'в холката') е около 55 см, по-висока от кокер, но по-ниска от сетер. Съжалявам за неопитните обяснения :)

Джина няма доверие в хората, но по думите на Мария много силно иска да е нечие куче: всяка сутрин я чака да й даде храна, стои пред входа й и не мърда, макар че се мести вски път щом мине човек. Имат си ритуал, който е важен и за двете. Джина танцува и 'пее' като чуе бастуна на Мария и знае, че тя идва. Ближе й ръцете и търси контакт, но в момента, в който се пресегнеш, тя бяга. Предполагам, че ако е в домашна обстановка и има рутина, ще се отпусне и успокои бързо. Лично аз не се притеснявам от това, че е плаха с хората на улицата, вярвам, че ще е чудесен домашен любимец.

Мария днес е заминала и Джина е без основния си съюзник и любим човек, на място, където не е желана.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#8 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 October 2012 - 11:56 PM

От над 2 седмици не съм виждала куча и сърцето ми е свито... Дано всичко е наред с нея. Молбата ми е да разпространите апела за приемен дом. Дано Бъки замине и всичко е наред, ще мога да заделям и някаква малка сума на месец за платен приемен дом, ако има подобна опция.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#9 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 April 2013 - 06:34 PM

За съжаление, тази тема е за Архив.

Куча изчезна, Ходих да я търся в Сеславци и в новия изолатор в Богров, безуспешно. Благодаря на nort2005 за помощта! Качена снимка

Извинявай, не успях да ти помогна. Дано си добре, където и да си и да ми простиш.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни