Dog.bg Форуми : Пит Бул или Стаф ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Пит Бул или Стаф ?

#1 Потребителят е офлайн   Bash.Maistora Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-August 12

Публикувано: 15 August 2012 - 05:03 PM

Кажете си мнението ?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 15 August 2012 - 05:11 PM

хубаво сладко бебе,да ти е живо и здраво! Идентична тема,има и линк,който би ви бил полезен за отговор на въпроса. http://forum.dog.bg/...1&#entry1062068
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   zzverche Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 15 August 2012 - 05:16 PM

Единствено родословието доказва принадлежността на едно куче към дадена порода. Всичко останало – това, че този, който ви го продава ви казва,питбул или стаф, това, че на вас много ви прилича на питбул или стаф , не означава , че кучето действително е представител на тази порода, но е уникално сладко , гледай си го с любов и желание каквито заслужава всяко едно такова като него :)
User's Signature

My link

#4 Потребителят е офлайн   Bash.Maistora Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-August 12

Публикувано: 15 August 2012 - 06:27 PM

Показване на мнениетоzzverche, в 15 August 2012 - 05:16 PM, написа:

Единствено родословието доказва принадлежността на едно куче към дадена порода. Всичко останало – това, че този, който ви го продава ви казва,питбул или стаф, това, че на вас много ви прилича на питбул или стаф , не означава , че кучето действително е представител на тази порода, но е уникално сладко , гледай си го с любов и желание каквито заслужава всяко едно такова като него :)

Мерси,така и смятам да направя ! :)

#5 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 15 August 2012 - 11:11 PM

ами не ,РОДОСЛОВИЕТО ДОКАЗВА единствено ПРИНДЛЕЖНОСТТА КЪМ НЯКОЙ КЛУБ,И ФЕДЕРАЦИЯ нищо повече..
породата се определя от породни белези..
не ми се спори отново но ,ако един мъжки заплоди една женска по всички изисквания на клуба по порода и федерацията и на малките им бъдет издадени родословия-значи те са породисти..обаче ако след една година собственика на мъжкия и женската се отврати от клуба и федерацията,и си прекрати членството в тях ( като мен преди 10 години) и отново заплоди същата кучка на същия мъжки,но тъй като вече е в немилост,кученцата нямат родословия и ...стават мелези според вас, не са от съответната порода,щото видиш ли нямат заветното РОДОСЛОВИЕ..родословието е лист хартия ,и нищо повече..ако кучето ти е катерица,и има родословие то пак ще си остане катерица,и да го накичиш с титли и медали -пак ще е катерица-както се случва напоследък в нашата мила "кинология"..породните белези ,са тези които определят породата,а те са описани в стандарта за породата..родословието е документ за произход,акт за раждане и нищо повече

#6 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 15 August 2012 - 11:13 PM

Показване на мнениетоnavar, в 15 August 2012 - 09:11 PM, написа:

ами не ,РОДОСЛОВИЕТО ДОКАЗВА единствено ПРИНДЛЕЖНОСТТА КЪМ НЯКОЙ КЛУБ,И ФЕДЕРАЦИЯ нищо повече..



Забрави ,че доказва главно ПРЕДЦИ.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#7 Потребителят е офлайн   dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 13-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Казанлък
  • Skype:

Публикувано: 15 August 2012 - 11:38 PM

Според FCI "The pedigrees issued by a member or a contract partner must be accepted by all the
members and contract partners as ”documents proving that the pups are born of
purebred parents from the same breed”
."

... "документ който доказва, че кученцата са родени от чистопородни родители от една и съща порода"
User's Signature


Good blood doesn't lie !
Dimanovs Kennel

#8 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 16 August 2012 - 09:12 AM

ахам,само дето забравихте допълнението -КЪМ СЪОТВЕТНА ОРГАНИЗАЦИЯ...защото това е извадка от документ на ФЦИ,а както знаем тя нито е единствена,нито меродавна,нищо че е най голямата..ненапразно дадох пример,който вие така деликатно подминавате..да,ако кучето има родословие е чистопородно( евентуално,щото и там има фалшификати,а и като гледам на БРКС родословните кучета ми се реве,ама тва е друга тема) което не значи че куче без родословие не може да е чистопородно-за справка вижте примера ( който е съвсем действителен от нашта мила "кинология") в предния ми пост...
и когато давате определение за "порода" примерно,не забравяйте че "порода " имат не само кучетата,а почти всички домашни животни,а не всички членуват във федерации и имат родословия..щото ,иначе ще се окаже че моите прасета не са Източно балканска черна,а кравите ми не са черношарени говеда ,нямам и родопски късороги,нито сиви искърски,даже и херефордите ми не са херефорди щот видиш ли нямат РОДОСЛОВИЯ.щото действителността е пълна с кучета ,които имат родословия но им липсва някой породен белег-да те не се допускат до разплод,но самите те имат РОДОСЛОВИЯ...
та дали някой ден ще разберем че родословията са си чиста проба бизнес-при всички други домашни животни ,породите са съхранени и без заветното РОДОСЛОВИЕ,включително и аборигенните породи кучета..лек ден желая

#9 Потребителят е офлайн   Пинпонг Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 10-February 12

Публикувано: 16 August 2012 - 09:29 PM

Навар и в тази тема си напълно прав :ba_025:
Само искам да допълня нещо понеже темата за питбулче.
Точно "родословните" питове за които говорят повечето тук не отговарят на критерйите на породата :ea_103:

#10 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 17 August 2012 - 09:41 AM

Навар, прав си донякъде, но разликата е, че ако скачката е клубна, има доста повече документация, свидетели и прочие. Това на хартия, естествено.
Твоите кученца са същите, но ако разчитаме само на твоята дума, все пак.

Иначе съм съгласен, че родната кинтология е комедия на абсурда. Аз самия имам родословно куче, което взех най-вече от морални подбуди, защото не подрепям масовото развъждане на кучета за пари. Съгласен съм също, че голяма част от родословните кучета не са идеални представители на породата, но от друга страна, каквото съм виждал продадено за самоед, няма в никой регистриран развъдник.

А относно темата, не виждам какво значение има. Кученцето е красиво, както всяко малко куче. Като порасне, ще се види накъде клони повече, но това не трябва ви спира да го обичате.
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#11 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 17 August 2012 - 10:24 AM

моите кучета са отделна тема-аз имам клубни,имам и осиновени ,и взети от приют...говорех принципно

#12 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 17 August 2012 - 03:49 PM

Принципно си прав.
Ама създателя на темата ми е много интересен. Може ли да си вземеш кучето и да питаш каква порода е. Явно не си искал породисто куче, дори и тип развъдено от родословно с хубав екземпляр, а просто питоподобно. Взимаш го и почваш да питаш ама стафче ли е, питче ли е?!
Ами аланколу, ти ако не знаеш, ние като ти кажем какво ще стане!? На мен ми мяза на мелез между далматинец и пинчер. Ама е хубаво пък иначе!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#13 Потребителят е офлайн   Bash.Maistora Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-August 12

Публикувано: 17 August 2012 - 10:07 PM

Интересно ми е питам защото го взех за питбул а един човек ми каза че е стаф .... Шефе !

#14 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 17 August 2012 - 10:15 PM

Този човек, който ти е казал, че е стаф, утре може да ти каже, че слънцето изгрява от запад, ще му повярваш ли?

#15 Потребителят е офлайн   Bash.Maistora Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-August 12

Публикувано: 17 August 2012 - 10:18 PM

Честно казано не ми пука,ако ще и кон да е пак ще си го обичам и ще се грижа за него !

#16 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 18 August 2012 - 09:23 AM

е тва последното беше най важното..и нека не забравяме че пита , стафа ,амбули са почти една и съща порода,поради което често кръстосват породите помежду им

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни