Dog.bg Форуми : Суйти, младо кученце с пострадало краче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Суйти, младо кученце с пострадало краче

#1 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 August 2012 - 06:17 PM

Днес животът ме срещна с едно момиче на около 11-12 години и майка й, когато търсиха рентген на неправилното място. След като се опитах да им обясня къде най-близо могат да намерят рентген, по тъжните им лица разбрах, че отговорът ми не ги удовлетворява. Попитах ги защо им е рентген и ето как се запознах със Суйти. Разказаха ми, че преди повече от месец са намерили бездомно куче с рана на крака, което си е влачело крачето. Завели са го до близък ветеринар и той е поискал рентгенова снимка. Първоначално недоумявах как така един месец е минал и още не са го завели. После разбрах, че цената на снимката е това, което ги е спряло. Не са намерили и някой който да се съгласи да ги закара. Междувременно са намерили заградено дворче, където са настанили Суйти и се опитват да й лекуват раната. Там тя стои вързана, а момиченцето всеки ден ходи да я разхожда (при това изминава не малко разстояние). Момиченцето изключително се е привързало към кученцето, а майката също иска да помогне, но явно наистина няма възможност. Оказа се, че и компютър нямат. :dh_188:

А сега за Суйти: тя е младо женско кученце на около 7-8 месеца. Крачето й определено не е добре. Няма чувствителност в него и дори го гризе. Като цяло крака е по-слаб, сякаш съхне. Ако е имала счупвания те отдавна сигурно са заздравели, но раната всеки момент може да се инфектира. Освен това кученцето не е кастрирано.

Много искам да им помогна. Като за начало да се види какво може да се направи за крака и да се кастрира. Единствено моля, ако някой може да помогне с транспорта от Люлин до Добро Хрумване и после до ЦВК (ще платя горивото).
За мен синджирът не е живот, но детето доста трудно ще се раздели с кучето. Въпреки това е достатъчно голяма и разумна, за да разбере, че ако истински обичаш някого трябва да можеш да го оставиш да си отиде и да живее щастливо, макар и без теб. Момичето обеща, че ще си помисли сериозно. Затова се надявам да вземе правилното решение и ако можем да и намерим истински дом.

И така - Може ли някой да помогне с транспорта в Неделя или Понеделник, или някой друг ден?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#2 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 August 2012 - 06:35 PM

Намерихме транспорт за Неделя!
Благодаря :rc_036: на Ели и Дени за бързата реакция :ab_041: !
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#3 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 August 2012 - 05:59 PM

Доста странно за мен днес ми се обади майката, за да ми каже, че са решили, че сами ще се справят и няма да се възползват от предложената помощ. Все пак ми благодариха за доброто отношение и желанието да помогна. Не знам каква точно е причината, но явно в нашата действителност да направиш нещо за някого без да имаш изгода се възприема за странно и ненормално! Не знам, може би са си помислили, че нещо не съм добре и че имам и някакви скрити интереси. Или просто им е неудобно, или просто се страхуват, че ще настоявам да й търсим дом (макар че им казах, че няма).
Както и да е. Важното е кученцето да е добре. Обещаха, че ще се погрижат за това. Дано!
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#4 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 April 2013 - 10:17 AM

След много перипетии крачето на Суйти е ампутирано и сега тя е в приемен дом при Иви Недкова в Казанлък. Сигурен съм, че щом е попаднала там вече я очаква добро бъдеще!
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#5 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 October 2013 - 01:40 PM

Суйти е осиновена благодарение на Иви Недкова! :rc_036:
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни