Dog.bg Форуми : Кога пада бебешкия пух и няколко съвета за възпитанието :))

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кога пада бебешкия пух и няколко съвета за възпитанието :))

#1 Потребителят е офлайн   Rafi_Light Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 22-August 12
  • Gender:Male

Публикувано: 25 August 2012 - 12:03 AM

Мили хора :)) здравейте :ae_085:

Нова съм тук, и за пръв път гледам и куче - взехме си един прекрасен самоед, доколкото знам и с родословие :dog: но какъвто е такъв, той си ни избра и ние много му се радваме - сбъднах си една мечта. :ad_018:

Моля ви, за малко информация, не знам дали е писано по темата вече, но не успях да намеря нищо.

Кажете ми, кога започва да пада бебешкия пух, понеже нашият Рафи е вече на 3 месеца и от около седмица някъде остава вече доста козинка по четката тип пуходерка. Четох някъде, че след 4-5ти месец се маха бебешкия пух, но исках да знам от по-опитни от мен, дали да се притеснявам или всичко си му е ок. :tb_108: Живеем в къща и той си спи при нас през нощта, а през деня е на двора. В най-големите жеги пак е вътре на хлад, под двор разбирайте 500 кв.м. райграс, без никакви други животни, растения или подобни :wg_053: Храним го с Eukanuba, давахме му и малко калции и витаминки на Virbac, но след съвета на ветеринаря ги спряхме понеже от храната си набавял всичко необходимо и да не предозира. Хапва си добре, здрав е, играе и тича много. Сега сме на 3та ваксина и скоро ще изтече и карантината и ще можем да се разхождаме. Опитам да го дресирам вече, и почна да схваща знае 3-4 команди, ама много много не си пада по сриозностите и иска да си играем :wf_039: еми нормално бебе е- или поне така си мисля :ae_085: Надявам се да схване лесно, но май ще е хубаво да минем едно училище - ако може и такова да ми препоръчате :we_070:

От скоро обаче, се опитва да избяга от двора и започна да копае под оградата, където видяхме пропуск, че не я бетонирахме навремето, ама ще наваксаме скоро. Моля дайте ми съвет и за този казус с копаенето, защото като излезнем някъде без него се опасявам, че ще избяга. Може би иска да се разхожда навън, ама нали сме под карантина и е забранено :cd_045: даже вече веднъж се измъкна отдолу и го намерих в съседния двор, ама нито ме чува, нито се обръща на командите, нито на бисквитка реагира, добре че успях да го пресрещна навреме :zg_074: вързахме го няколко пъти с каишката на двора, за да седи на едно място, но той я изгриза и сега ще търсим синджир - за съжаление. А вътре никакъв шанс да го оставим, защото ако ни няма цял ден и ще остави следи все едно торнадо е минало. :ua_028: Иначе през деня винаги има някой в къщи, и детето си играе с него по цял ден, но когато остане сам за часове и започва копаенето на тунели.

Предварително ви благодаря за отговорите :vc_038: поздрав най-сърдечен Рафи и Нора :ra_180:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 25 August 2012 - 05:18 AM

Здравейте!
Не се сърдете,но едва ли е с родословие бебето:( В момента само в един развъдник има бебета,но те са още твърде малки.
Бебешкия пух при нас започна да пада на 3-4 месеца някъде.
Ако искате се регистрийте и в самоедския форум
http://www.samoyedbg.net/

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни