Dog.bg Форуми : Хранене на червенобузи костенурки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене на червенобузи костенурки

#1 Потребителят е офлайн   evgeni67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 09-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 August 2012 - 02:43 PM

Здравейте!От 2 години имам костенурка на име Лизи.Досега съм я хранел само със скариди пелети и телешко (без сланини чисто) месо и само веднъх съм и давал ябълка (без люспа)Но ме е страх да повторя това с ябълката защото с никой не съм се консултирал по този въпрос!Таа..Може ли да ми кажете с какви заленчуци-плодове мога да я храня и как?И на колко години е възможно храненето с жива храна!

Мога ли да я пускам да се разхода във ваната и в апартамента?

Какви хранителни добавки ще ми препоръчатате?

Вярно ли е,че колкото по-голям аквариума толкова по-голяма ще стане и костенурката.

Колко голяма трябва да бъде една 2 годишна костенурка?

И тъй като знам,че костенурките снасят яйца женските нуждаят ли се от мъжки за да снасят яйца без зародиш?Или само с помоща на мъжки могат женските да снесът яйца?

Какво ще кажете за този аквариум?Има стълбички,но не се виждат особено!(аквариума е без листата)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Arjentina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 10-November 12
  • Gender:Female

Публикувано: 10 November 2012 - 09:20 PM

Не знам твоята какъв вид е за да я храниш с месо,плодове и зеленчуци.Моята е декоративна и е малка.Въобще не прилича на тази от снимката на профила ти.А и ми казаха колко голяма ще стане,не повече от показалеца.А възможно ли е да пренася салмонела?

#3 Потребителят е офлайн   evgeni67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 09-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 11 December 2012 - 08:41 PM

1-Отнася се за червенобузи костенурки

2-Човекът който ти го е казал т'ва за салмонелата направо си е направил бъзик с тебе!

#4 Guest_rscossworth_*

  • Група: Гости

Публикувано: 14 January 2013 - 09:49 PM

Показване на мнениетоArjentina, в 10 November 2012 - 09:20 PM, написа:

Не знам твоята какъв вид е за да я храниш с месо,плодове и зеленчуци.Моята е декоративна и е малка.Въобще не прилича на тази от снимката на профила ти.А и ми казаха колко голяма ще стане,не повече от показалеца.А възможно ли е да пренася салмонела?

Хайде ще те питам след 2-3 години дали още смяташ че ти е "декоративна" костенурката. Какво означава изобщо "декоративна костенурка"? :dry:

#5 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2013 - 12:23 AM

Моята ще прави 17 вече...

"И тъй като знам,че костенурките снасят яйца женските нуждаят ли се от мъжки за да снасят яйца без зародиш?Или само с помоща на мъжки могат женските да снесът яйца?"
Не, не се нуждаят от другия пол и това с яйцата не става току така.. костенурките заравят яйцата си на различна дълбочина и в зависимост от температурата на почвата се определя и пола на бъдещата костенурка.. абе не става в аквариум..

"Вярно ли е,че колкото по-голям аквариума толкова по-голяма ще стане и костенурката.
Колко голяма трябва да бъде една 2 годишна костенурка?"

Това е като "ако спра да си храня детето, ще си остане ли вечно дете?" ... Червенобузите костенурки са доста големи и тежки като размери и се нуждаят от много пространство. Акватерариума може да не е богато оборудван, но е добре да има помпа, лампа и нагревател, за да се чувства ок. Водното пространство трябва да е най-голямо и достатъчно дълбоко за да може да плува, а не да се кисне. Трябва да може да се качва лесно на сухо, където също да е топло (не да я опечете!!) и да има лампа, която вечер се изключва. Малкото пространство може да деформира корубата на костенурката и да създаде проблеми в развитието й.

"Какви хранителни добавки ще ми препоръчатате?"
Аз ще ти препоръчам да храниш правилно, за да не се стига до добавки... месо, риба, пресни зеленчуци...разнообразието в менюто може да са земните червеи, щурци, брашнени червеи, копринени буби, водни охлюви, скариди, ларви. За много малки костенурки, може да се нарежат на малки парчета. Ако ги даваш живи, ще може да си упражнява и ловните умения, което е добре. От треволяка може зеле, маруля, листа от глухарче, моркови... плодовете могат да предизвикат диария, не са препоръчителни, защото не са от естествената им храна. Не давай замразена риба, или поне не много често, тъй като замразяването на някои видове риба повишава нивата на ензим в рибата, което разрушава витамин В1. Варено пиле и варено говеждо месо също не предлагат балансирано хранене, но пък според мен са си ок.
Каквото и да даваш, го давай извън аквариума. Изчаквай я да се нахрани поне 15 мин. Малките ядът всеки ден, големите може и през ден. Улях се...

"Мога ли да я пускам да се разхода във ваната и в апартамента?"
Пази я от деца и други домашни любимци.. По-скоро не, защото тя не умее да се пази- или ще падне от някъде, или може да стигне до някой контакт или друго място където не й е работа. Аз ти препоръчвам от сега да й намерите място и да направите един голям акватерариум.
И да.. няма декоративни костенурки.
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни