Dog.bg Форуми : Чистокръвно без родословие?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Чистокръвно без родословие? Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 27 August 2012 - 10:10 PM

Ира само на теб, ще ти отговоря, защото нямам нерви за другите, а и те уважавам много, защото знам, темата в която ти спаси една бяла персийка. От всички коментиращи темата смятам за най - компетентна Мил и съм напълно съгласна с нея. Ира не искам да ми даваш обяснение, нито ти искам подобно. Просто ще те помоля да не ме коментираш като човек, защото не се познаваме и го приемам за обидно. А и аз нямам куче, а чинчили, но това не е много по темата. Въпросът е че защитавам своята гледна точка, защото един ден да се надяваме, смятам да стана кинолог и да отворя развъдник за комондор. И пак - не не приемам кучето като листче хартия и не съм сноба.

#42 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 27 August 2012 - 10:12 PM

Показване на мнениетоira67, в 27 August 2012 - 07:41 AM, написа:

И защо се връзвате???Тея хора праосто нямат работа и се заяждат ,искат да се изпъкнат че знаят повече и че само родословие доказва че това е ротвейлер.Напишете че подарявате ротвейлероподобен.,да се успокоят.Какво то и де,това е просто дума.
..Това за доказване, просто води разговор към висок тон,на някои хора им харесва това.Та ас предполагам че те незнаят как изглежда родословие,по тяхната логика само куче за 1000 лв. има прлаво да се нарича куче на дадена порода.Човек който обича куче не търси родословие. Да ,може би се гордее че има роатвейлер или някоя друга порода ,и това че няма родословие не лишава човека право да се гордее с това че има ротвейлер.
Това се нарича изпъкванне.,заяждане. Даже ако и прав познавача на родословия. ,това не значи че трябва да търси начин да се заяжда.,можахте да спестите коментарий да не обиждате хора ,да не упитватесе да ги унижите за това че може би не мислят по ваш превзет начин.Такива хора стават сутрин и виждат само негативи май тежко се живее така.Някой пъть ще вдигнете кръвно.Научетесь да бъдете подобри,подобре терсете кусури в себе си,това ще е пополезно.
В крайня сметка това е куче и хубово ако го усиновят хора които не държат на родословия.Те ще го обичт го какъвто и е .
А дали познавача обича свойте??? Тази позиция ме кара да се мисля че обичате хартия с печать а не куче.Мойте животни освен паспорти нямат родословия .Но си имам 2 персийца ,един усиновен.Някой да ми докаже че те не се персийци, затова че нямат родословия.?
Имам си катерица и гълъб,и си е такива независимо че нямат родословие.Ас ги обичам и на мен не ми минава през ум да търсим на каквото и де животно доказателство че то е таково.,не ми мине през ум и да напиша такъв коментарий.
ето това мнение имам предвид


#43 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 August 2012 - 10:49 PM

а ти имаш ли родословие на твоите чинчили,защото иначе не можеш да ги размножаваш,нито хамстерите,нито морските свинчета-как ще докажеш че са розетки,след като нямат родословие..
Йером,правилата които сте цитирали важат само за членовете на организациите ,които са ги написали...пак пиша-породи е имало много преди организациите,има ги и ще ги има,без значение дали размножаването се извършва с листове хартия или не..ако аз не членувам в организация,нищо не може да ме спре да си купя две клубни кучета и да си ги заплодя..и тези кученца няма да са мелези,само защото нямат родословие..те ще са чистопородни,неклубни..тоест ще носят целия генетичен код на породата,а не само външните белези,без значение че някоя федерация не им била издала родословия..

#44 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 27 August 2012 - 11:38 PM

Не виждам никакъв смисъл от тема, дали дадено куче е чистокръвно, щом няма родословие, ако тази тема няма пряка връзка с НАБОЛЯЛ ЗА БЪЛГАРИЯ ПРОБЛЕМ - бездомните кучета.

Не ме интересува дали ротвайлерът е чистокръвен без родословие, интересува ме ЗАЩО този ротвайлер се подарява. И ЗАЩО кучетата, които се подаряват, са много повече от семействата, които търсят кучета. И ЗАЩО по улиците има множество кучета, които никой не иска. И КАК тези кучета са се повяли на бял свят и защо не може да се спре непрекъснатият им приток?

В едни нормални условия (за разлика от тези в България), ситуацията би се разрешила И с помощта на РЕГЛАМЕНТИРАНО развъждане, за да се контролира поне донякъде броят на появилите се кучила - т.е. ако искаш да множиш кучета и да ги продаваш, трябва да се регистрираш, да плащаш данък, да спазваш определени правила. Единствено от тази гледна точка за мен би имало значение родословието като документ, че всичко при теб като развъдчик е изрядно - че плащаш данъците, че не развъждаш без правила и т.н. Че чипираш малките кученца, които продаваш и когато се намери куче на улицата и се проследи, че е от твое кучило (само дето и базата данни е несъществуваща на практика), да се глоби собственика, на когото си го продал и да видиш и ти пряката връзка от твоето развъждане и озовалите се на улицата кучета. За съжаление обаче няма как да се види и връзката между твое куче, което си развъдил, и неговото потомство, озовало се на улицата. Може би за целта трябва да се измисли чип, който се предава като гените и всяко новородено си получава чип от родителите си - тогава ще ми е много забавно да видя лицата на всички, които развъждат и смятат, че те нямат никаква вина за бездомниците, защото нито едно тяхно куче не е на улицата, нито пък поколения на техни кучета. Тогава такъв човек би се изумил като види колко бездомници, които имат малко общо с породата, която развъжда, всъщност притежават ген/чип на негово куче ...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#45 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 August 2012 - 05:23 AM

Показване на мнениетоElassil, в 27 August 2012 - 09:30 PM, написа:

mil_, стигнахме до безумните коментари защото се дразня на плиткото (за мен!) мнение на хората, че родословието е парченце от шлифера на господ и всеки с родословие се е хванал за него;

Аз подобно мнение не съм прочела, вие си доразвивате нещата по някакъв си ваш начин.
Родословието е необходимо, но не достатъчно условие едно куче да влезе в развъдна дейност. Нищо повече. То е един документ, съдържащ информация за произхода на животното, не е парченце от ничий шлифер, не е сертификат за качество, здраве, съответствие със стандарт. Едва десетина процента от родословните мъжки кучета трябва да влизат в развъждане.
Относно конкретната тема - ами да, и аз считам за пресилено във всяка тема да се повдига един и същи въпрос. Но ако трябва да бъдем коректни, абсолютно вярно е, че авторът трябваше да си спести "чистокръвен" пред ротвайлер, защото няма никакви доказателства, че кученцето е чистопороден ротвайлер. Няма и доказателства, че не е. За чистокръвен не знам. Но в развъждане не трябва да влезе при това положение. Не забравяйте, че на 80% от потенциалните осиновители ще им хрумне да извадят нови чистокръвни ротвайлери от чистокръвния ротвайлер и в това всъщност е бедата.

wind, не трябват специални чипове, ДНК тестовете като станат достъпни, ще се сбъдне желанието ти :) Имаше една история на АРС (Последната на тази страница), при която германката, осиновила от бг едро черно овчаркоподобно куче, от любопитство направи ДНК тест. Германците бяха смаяни колко породи има вътре, вкл. и чихи се беше намърдало.
Ето го кучето:
Качена снимка
Ето ги породите: -Немска овчарка;-Ретривър;-Шпаньол;и…. ЧИХУАХУА!
Толкова за видимите прилики с порода.

#46 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 28 August 2012 - 07:13 AM

Показване на мнениетоДЕМИ, в 27 August 2012 - 10:10 PM, написа:

Ира само на теб, ще ти отговоря, защото нямам нерви за другите, а и те уважавам много, защото знам, темата в която ти спаси една бяла персийка. От всички коментиращи темата смятам за най - компетентна Мил и съм напълно съгласна с нея. Ира не искам да ми даваш обяснение, нито ти искам подобно. Просто ще те помоля да не ме коментираш като човек, защото не се познаваме и го приемам за обидно. А и аз нямам куче, а чинчили, но това не е много по темата. Въпросът е че защитавам своята гледна точка, защото един ден да се надяваме, смятам да стана кинолог и да отворя развъдник за комондор. И пак - не не приемам кучето като листче хартия и не съм сноба.

Не ви наричах с никакви обидни думи,просто мойто мнение че трябва да бъдем подобри и потерпеливи към хората.То че те изсказаха че куче е чистокръвно ,няма нищо лошо. Ние хора обичаме да се гордееме с някои неща.Те се гордеят с това куче ,ако ще и помяр. Можеби от вашта гледна точка те се изсказаха некомпетентно,но не всекий дължен да знае всичко за правила на кинология.За вас то не чистокръвен ротвейлер ,а за тях да.Както и де ,кучето е ротвейлер и вие нямате право да ги переубеждавате вм друго.В момента не говорим за кучета а за човешко уважение и терпение.ХОра могат да бъдът на друго мнение,и вие трябва да приемате с уважение чуждо мнение.Вашто изсказване нарани хора.Ас гордеемсе със свойте любимци ,може би чешейки егото си ,ще ги наречем персийци ,независимо от това че нямат родословия.,и никой неможе да ми каже че глядам помяри ,това ще ме обиди, Когато някой каже на един стопанин че кучето му не е представител на някаква порода може да накара хора да хвърлят тоят помяр и да купят чистокръвно с родословие.
А то че вие планирате да правите развъдник ,няма лошо ,значи запознати с правила на повисшо ниво в кинология ,но уважавайте хора които нямат такива цели а просто имат кучета.И още нещо ,много години бяхв кашата на висша кинология ,но пораснах и розбрах че неискам повече да гледам на кучета с очи на професионал.В крайна сметка хора се увличат и искат повече и повече.Омъжихсе и разбрах че няма нищо похубово от семейство и от щастливо куче което не влачат по изложби а просто да им дават шанс да бъдът обичани.Като излезеш на ринга и започва несознателно едно сравнение кой подобър ,а задни остават огорчени,а предни се гордеят ,а на кучета им все ено.Само зяят или страхливо подвиват опашки ,за тях е стрес ,напряжение.При вас няма такова количество на кучета,с които се розминаваш там.Някои кучета треперят от страх.А някои стопани насъскват свои огромни псета срещу послаби за да се гордеят какъв звяр имат.А встрани пускаха кучешки бойове.,неприятна гледка за нормални хора.Зарязах всичко след като взех титли на свойте женски и повече не ги мъчих.Освен това разбрах какъв е труд та бъдеш на това ниво ,това не за всекий.Имах си кучета чемпиони ,участваха в бестен шоу,но след четвърта година ги спрях и от изложби и от развеждане.И те щастливо живееха до 13 години на село.А на писма пускани от клубове не отговарях,прекратих членство си там.Опитвахасе да ми обяснят че неможе клубните кучета да спра от селекция ,че това е часть от селекция на клуба.Предлагаха ми да ги откупят ,но кучета бяха мои и никой неможа да ме переубеди в обратно.И когато виждам хора които водят помярче на къшка ,серцето ми се радва че хора ги обичат незавишсимо от титли,научихсе да уважавам хора и тяхните чувства.

#47 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 28 August 2012 - 07:53 AM

А по повод на Бялата персийка ,незнам дали щях да я взема ако не беше представител на тая порода.Так че и ас не цвете за мирисане.Винаги съм харесала ги,това ми е стандарт на визия на една котка.Знам че я приех остригана и неприличаща на мойта представа ,но нямате представа каква красавица стана.Това още говори че си чешем егото си с красиви животни,за сожаление.Имам си возможности да купя породикто куче,но няма да го направя.Ако някое дребно куче ми грабне серце ,ще го усиновим.Само май няма да стане ,тая Бяла персийка ,как я нарича мъжът ми БЕЛИНДА,май няма да позволи.голяма хиена се оказа .Наложисе на котарака ми ,на детето ми ,на мъжит ми.Постави себеси повисоко от тях,само пред мен свива уши.Но не на шега семейството ми я приеха със всичките нейните недостатоци.Оставиха я да командва парада,сообразихмесе с нейните правила и всичко стана на свойте места.
Так че невиждам никакъв шанс да имам куче ,тя ще му издере очи.Като я изветух на къшка ,нападна кумшийско куче ,та камо ли да влезне в апартамента. :ab_041: :af_089: :ab_041:

#48 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 28 August 2012 - 10:38 AM

Навар, нямам родословие на чинчилите, понеже няма развъдници за чинчили и те не се водят по изложби. Има само ферми за развъждането и за кожите им, развъдници -не. Освен това бездомни кучета има много, бездомна чинчила улична да си видял?! Нито пък развалям създадената порода. А за моите чинчили не се безпокой за 2 години никога не са имали деца, защото не могат да имат, а с новата ми чинчилка живеят отделно.

#49 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 28 August 2012 - 11:40 AM

Ира разбирам ви. Може би съм изказала мнението си, по леко обиден начин, въпреки че не го намирам за такъв. Ако авторката посети тази тема - нека ме извини ако съм я засегнала, не съм целяла това. Просто констатирах. Белинда знам каква е хубава, виждала съм и клипчетата с двете котки. Катеричката ви също е чудесна и нея съм я виждала. Не съм искала да обидя никого за всеки случай, просто споделях мнението си. Извинявам се и на теб.
Но гризачите няма какво да ги намесваме мисля, или поне чинчилите, катерици и подобни - защото наистина няма развъдник за тях.

#50 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 28 August 2012 - 11:49 AM

Показване на мнениетоYerom, в 27 August 2012 - 09:57 PM, написа:

Показване на мнениетоElassil, в 27 August 2012 - 09:30 PM, написа:

mil_, стигнахме до безумните коментари защото се дразня на плиткото (за мен!) мнение на хората, че родословието е парченце от шлифера на господ и всеки с родословие се е хванал за него; за това, че ако не си "партиеец" нямаш право да развъждаш и тем подобни. Не ми е приятно да ми се казва, че еди кой си ще ми определя породата или правата върху кучето.
Щото след малко ще се появи и някой да ми чете морал, че с моето разбиране ще доведа и до увеличаване на "безпородните" и в следствие бездомни кучета в България.
Защото реално богопомазани няма, но много на опашката да бъдат такива..
Защото кученцето от темата, която тръгнахме си приличаше на ротвайлер (за мен).. може да не израсте най перфектния и прекрасен екземпляр, но какво пък? И хората го подаряваха, а не продаваха.. и коментарите "то не е такова защото няма тапия" бяха повече от излишни, след като кучето на визия го докарва..


Еlassil колкото и страно да звучи и в кинологията има правила.В всяка нормална държава когато говорим за развъждане собственика на мъжкото куче е длъжен при осъществяване на скачка между кучетата да издаде документ "акт за връзка" в 2 екземпляра един за клуба в които членува ,и втори за собственика на женската с които да може да удостовери пред своя клуб че наистина е заплодил на това мъжко куче.Така че харесва или не трябва да членуваш в някои клуб ако искаш да развъждаш и поколението от твоито мъжко куче да получава родословия.Всичко останало граничи само с размножаването.

Нито говоря за развъждане - което извън клубовете не одобрявам, нито за изложби. Просто не обичам да ми обясняват как ако примерно кучето е с родители с родословия, но не са му изкарали родословие, защото НЕ им пука за тази хартийка, а за това което представлява кучето им в този случай един чудесен представител на породата си, не бил чистокръвен и не бил "истински представител". Нали се сещаш, че е смешно да видиш пред очите ти един чудесен ротвайлер от майка и баща с родословия и да кажеш на човека "това не е истински представител щото не си му изкарал родословие". За това говоря. Ясно е, че ако стопанина не му е извадил родословието значи няма мераци да го води и на излобжи или да се доказва на който и да е. Та така дадения пример потвърждава ли думите на ДЕМИ че едно куче без родословие задължително не е породисто???
User's Signature

Качена снимка

#51 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 28 August 2012 - 11:52 AM

ахам,развъдник за да има ,и родословие,трябва да има изложби..що така,нима чистопородното развъждане не се прави за породата??май се оказа че е заради изложбата,пука му на хайвана ще ходи ли на изложба или не,ще вземе ли титла или не-това е чесане на егото на стопанина.за него има значение..
да,има ферми за чинчили,и за нутрии...така както има за прасета,телета ,кокошки,зайци,патки...но не сиправа че няма изложби -има,така че замисли се за започване на родословия и племенни книги-моята катерица минка,беше заплодена от катеричока онуфри-очаквайте клубно кучило чинчили...нали схващате дискриминацията-кучетата трябва да са с родословия,котките-чат пат...останалите-те нали не ходят по изложби..а ти откъде знаеш че твоите чинчили са чинчили,след като нямат родословия?? току виж на едната бабата я натегнала австралийска торбеста катерица,а на другата дядо и е мелез между бяла и черна чинчила ..значи ти не можеш да ги наричаш чинчили,а чинчилоподобни гризачи..щото нямаш родословия,нито са им правени тестове за дисплазия,и катеричи грип...схващаш ли безумието..

#52 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 28 August 2012 - 11:55 AM

Показване на мнениетоnavar, в 28 August 2012 - 11:52 AM, написа:

ахам,развъдник за да има ,и родословие,трябва да има изложби..що така,нима чистопородното развъждане не се прави за породата??май се оказа че е заради изложбата,пука му на хайвана ще ходи ли на изложба или не,ще вземе ли титла или не-това е чесане на егото на стопанина.за него има значение..
да,има ферми за чинчили,и за нутрии...така както има за прасета,телета ,кокошки,зайци,патки...но не сиправа че няма изложби -има,така че замисли се за започване на родословия и племенни книги-моята катерица минка,беше заплодена от катеричока онуфри-очаквайте клубно кучило чинчили...нали схващате дискриминацията-кучетата трябва да са с родословия,котките-чат пат...останалите-те нали не ходят по изложби..а ти откъде знаеш че твоите чинчили са чинчили,след като нямат родословия?? току виж на едната бабата я натегнала австралийска торбеста катерица,а на другата дядо и е мелез между бяла и черна чинчила ..значи ти не можеш да ги наричаш чинчили,а чинчилоподобни гризачи..щото нямаш родословия,нито са им правени тестове за дисплазия,и катеричи грип...схващаш ли безумието..

Абе моля ти се всички са изтънчени аристократи тука.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 August 2012 - 12:03 PM

Показване на мнениетоmlad6ito, в 28 August 2012 - 11:49 AM, написа:

Нали се сещаш, че е смешно да видиш пред очите ти един чудесен ротвайлер от майка и баща с родословия и да кажеш на човека "това не е истински представител щото не си му изкарал родословие". За това говоря.

А ти откъде знаеш от какви майка и баща е? Звездите ти го говорят?
Напълно възможно е едно куче да изглежда като чудесен ротвайлер, но да има чихи в гените си. И? Чистопороден ли е?

#54 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 28 August 2012 - 12:06 PM

Схващам безумието защото знам какво е наследствено заболяване, което имаше една от чинчилите ми, за жалост вече не е на този свят. И не мисля че е правилно едно такова животно да бъде подложено да отива на изложби, може да си умре от страх. И освен това ако това кученце е чистопородно с перфектни изложбени родители, но то самото без родословие моля да ми се каже кой са те. И не одобрявам такова развъждане, защото не е честно спрямо новите стопани и спрямо кучето, ако кучето е с наследствена болест да изтърпят този ужас, а човека да продължава да си развъжда. Не говоря за този случай понеже кученцето се подарява, а не продава.

#55 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 28 August 2012 - 12:07 PM

Показване на мнениетоmil_, в 28 August 2012 - 12:03 PM, написа:

Показване на мнениетоmlad6ito, в 28 August 2012 - 11:49 AM, написа:

Нали се сещаш, че е смешно да видиш пред очите ти един чудесен ротвайлер от майка и баща с родословия и да кажеш на човека "това не е истински представител щото не си му изкарал родословие". За това говоря.

А ти откъде знаеш от какви майка и баща е? Звездите ти го говорят?
Напълно възможно е едно куче да изглежда като чудесен ротвайлер, но да има чихи в гените си. И? Чистопороден ли е?

Виж сега аз ти давам пример, ако знаеш че едно кученце е с родословни родители, но не са му изкарани документите ще твърдиш ли че кучето не е породисто,а е някакъв мелез? Много ясно, че като ти давам хипотетичен пример можеш да го развиваш както си искаш "ми ако ми ако". Аз давам пример ти ми говориш "звездите ти говорят" айде малко по-сериозно тука предполагам всички сме над 15годинки и имаме основно нали.
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 August 2012 - 12:10 PM

Нищо не развивам, говоря за куче, чийто произход е неизвестен, какъвто е случаят с обявата, която породи приятната ни дискусия.
Та пак да попитам: как можеш да знаеш кои са родителите? Ако има такъв вълшебен начин (има и той е ДНК тест) и той докаже кои са родителите, да ти подшушна ли какво ще твърдя?

#57 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 28 August 2012 - 12:13 PM

Моите постове бяха спрямо твърдението на ДЕМИ което доста крайно беше че "щом няма родословие неможе да е породисто" е, аз й дадох този пример за да се замисли дали не може. Ти в момента ми коментираш примера с "как знаеш кои са родителите". Та реално може едно куче да е породисто и то чудесен екземпляр и без да има родословие защото стопанина му не държи на това и няма намерение да го води на изложби. А ако реши би могъл да му направи ДНК тест за сходност с породата да му извади родословието и после какво изведнъж от "мелез" ще се превърне в породисто. Та няма какво да ми подшушваш стига сме спамили дадох пример спрямо твърдението на ДЕМИ това е.
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 August 2012 - 12:15 PM

Ами виж, като говориш на ДЕМИ, не ми цитирай моите постове, щото си мисля, че говориш на мен.
ПП към долното: виждам какво си цитирал и не съм адресирала пост към теб. Всичко си е наред и винаги е било.

#59 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 28 August 2012 - 12:20 PM

Всичко наред ли е? Още с включването ми в темата не съм те цитирал, едва сега когато адресира пост спрямо моя това е единствения случай в който съм те цитирал и то за да ти отговоря. Никъде нито съм написал, че адресирам нещо към теб нито съм цитирал нещо твое.
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 28 August 2012 - 12:35 PM

Ами ако родителите са с родословия и са чистокръвни, нека се каже кой са и ще се извиня за всичко казано. Но при Тази ситуация мисля, че не може по никакъв начин да се докаже, че е породисто. Говоря за - Това куче.

  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни