Dog.bg Форуми : Чистокръвно без родословие?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Чистокръвно без родословие? Оцени темата: -----

#1 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 August 2012 - 10:38 PM

Мненията са отделени от ТАЗИ ТЕМА.
Мод.

Показване на мнениетоДЕМИ, в 26 August 2012 - 08:18 PM, написа:

Кученцето е чудесно, но няма как да е чистокръвно, щом е без родословие. Успех, бързо оздравяване и най-добрите стопани. :mg_062:


ха на бас че има как..какво сте съгласна да заложите ?

#2 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 August 2012 - 07:41 AM

И защо се връзвате???Тея хора праосто нямат работа и се заяждат ,искат да се изпъкнат че знаят повече и че само родословие доказва че това е ротвейлер.Напишете че подарявате ротвейлероподобен.,да се успокоят.Какво то и де,това е просто дума.
..Това за доказване, просто води разговор към висок тон,на някои хора им харесва това.Та ас предполагам че те незнаят как изглежда родословие,по тяхната логика само куче за 1000 лв. има прлаво да се нарича куче на дадена порода.Човек който обича куче не търси родословие. Да ,може би се гордее че има роатвейлер или някоя друга порода ,и това че няма родословие не лишава човека право да се гордее с това че има ротвейлер.
Това се нарича изпъкванне.,заяждане. Даже ако и прав познавача на родословия. ,това не значи че трябва да търси начин да се заяжда.,можахте да спестите коментарий да не обиждате хора ,да не упитватесе да ги унижите за това че може би не мислят по ваш превзет начин.Такива хора стават сутрин и виждат само негативи май тежко се живее така.Някой пъть ще вдигнете кръвно.Научетесь да бъдете подобри,подобре терсете кусури в себе си,това ще е пополезно.
В крайня сметка това е куче и хубово ако го усиновят хора които не държат на родословия.Те ще го обичт го какъвто и е .
А дали познавача обича свойте??? Тази позиция ме кара да се мисля че обичате хартия с печать а не куче.Мойте животни освен паспорти нямат родословия .Но си имам 2 персийца ,един усиновен.Някой да ми докаже че те не се персийци, затова че нямат родословия.?
Имам си катерица и гълъб,и си е такива независимо че нямат родословие.Ас ги обичам и на мен не ми минава през ум да търсим на каквото и де животно доказателство че то е таково.,не ми мине през ум и да напиша такъв коментарий.

#3 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 27 August 2012 - 09:30 AM

Аман от разбирачи :db_046: Кученцето е голям сладур и ако не може да го приютите стига сте се заяждали :eg_033: Ех тези вълшебни родословия... :ab_041: navar и ira67 - радвам се , че тук пишат хора като вас , за които вълшебната хартийка не е всичко , зад нея все пак стои живо куче , нали ? :ae_085:

#4 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 27 August 2012 - 09:41 AM

Кой има нещо против кучето ? Как ще докажат че е чистокръвен,демек ,че поне три генерации назад няма примес на друга кръв ? Подвеждащи са такива обяви и често ако има нещо ,което не е като при дадената порода тези душички минават от дом в дом и не рядко приключват на улицата.Иначе кученцето е страхотно,дано попадне на хора ,които да го обичат и да се грижат за него.И както се вижда от обявата с елементарни поне финансови възможности,именно защото е живо куче ,което има своите потребности.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#5 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 27 August 2012 - 10:16 AM

Показване на мнениетоДЕМИ, в 26 August 2012 - 08:18 PM, написа:

Кученцето е чудесно, но няма как да е чистокръвно, щом е без родословие. Успех, бързо оздравяване и най-добрите стопани. :mg_062:


Деми,

ще Ви разкажа набързо една приказка и съм убеден,че ще спрете да членувате в „клуба на знаещите”...
...... Някога,някога...,толкова някога на изложба в Бг.В седма група/ ако това Ви говори нещо/ победител става курцхаар.След награждаването собственикът с „гордост”заявява
че кучето е получено от връзка с дратхаар!
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#6 Потребителят е офлайн   sosy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 149
  • Регистрация: 09-June 12

Публикувано: 27 August 2012 - 10:19 AM

Стига , бе !! :ud_009: И това ако не е майтап , жалко за знаещите ? .... :zz_223:

#7 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 27 August 2012 - 01:29 PM

Хубаво осмивате родословията, ама това е все едно аз да кажа, че съм американец. Или пък грък. Или италианец.
Сега, ако аз външно приличам, ама нямам никакви документи, мога ли да ида в САЩ, Гърция, Италия и да започна да се възползвам?!

Разбира се, това съвсем не означава, че малкия красавец не трябва да си намери дом и стопани. Пожелавам му го от все сърце!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#8 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 27 August 2012 - 01:37 PM

Стига сте се заяждали с мен. Мен вие няма да ме промените, нито пък мнението ми. Знаете ли защо го казах това за родословието - защото когато някой вземе това куче, може да реши да има деца един ден и кой знае какво ще стане с тези кученца. Нито се правя на знаеща нито нищо, но погледнете в раздела без дом колко такива кучета има, погледнете в богров, колко хъскита има - родословни като вашето. И нямам нищо проти кучето. Ира аз имам какво да правя, но явно вие нямате и само дебнете хората като лешояди и то за неща, за които не сте прави. Сега ако обичате нека запазим темата и прекратим вечния спор до тук.

#9 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 27 August 2012 - 01:45 PM

И още нещо. За мен не е важно листчето родословие, толкова колкото кучетата. Аз обичам бездомните животни, както и вашите неродословни животни. Те са се родили и не са виновни за вашата безотговорност ,и незнание и заслужават любов точно толкова колкото и истинските представители на породата. И още един път да кажа - нямам против вашите кучета,а против вашето мислене и това че спомагате за увеличаването на броя на бездомните. :mg_062:

#10 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 August 2012 - 01:59 PM

някога,много отдавна по изложбите кучетата се оценяваха по това което са,а не по документите които имат,по името което носят, по името на развъдника( по скоро по собственика на развъдника) ,само и само да получат САС,CACIB или квото там им е нужно да ги допуснат до разплод..тогава на една проста изложба в Пловдив,в панаира се състезаваха по 30 кучета от порода..а сега се радваме на 30 кучета на изложба ..но така е,родословията са най важни..
Деси,ето сега ще ти обясня как може да се докаже това,за което попита..едно куче може да е без родословие,и да е от клубни родтели,даже още по зле,може да е от клубни родители,допуснато до разплод,и още по зле-може и майката и бащата да са шампиони ,и кучилото пак да е без родословие ...ако не схващаш-пиши на лични ,да не спамим повече

#11 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 27 August 2012 - 02:19 PM

Да ама тогава трябва да разчитаме на думата на развъдчика, че нещата наистина стоят така и породата е чиста, нали?

И ако има някои, които ще са съвестни и ще развъждат с грижа и любов, то ще има и адски много ферми, нали?
Далеч съм от мисълта, че в момента всички официални развъдчици са съвестни. Но все пак, това е системата - без никакъв контрол, в държава като България, с нашия манталитет, всичко е загубено...
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#12 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 August 2012 - 02:36 PM

да,ама едно време не всеки можеше да развъжда ..изключваме селските скачки на безпородни,които в повечето случаи свършваша като другите бездомни-или в торба в реката,или ловците си учеха ягдтериерите и другите лисичари на тях..такова беше времето

#13 Потребителят е офлайн   Elassil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 22-January 11
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2012 - 03:13 PM

Не ми се искаше да спамя и аз темата, но не мога да се сдържа.
Предлагам ви следния казус и много бих искал да чуя вашите коментари (особено тези, ревностно защитаващи родословието).

Хипотетично аз внасям куче от елитен западно европейски развъдник; родословие с кръв назад в поколенията на едни от най-елитните и известни за дадената порода развъдници в Европа, а защо да не и цял свят.
Моя приятелка (честно казано не знам защо реших, че лирическия герой ще е жена) пък внася другото куче със сходен статус.
Поради някаква бозава причина нито един от двама ни не е член на клуба в България (мога да ви разиграя стотици сценарии, но да не преиграваме).
След извършените необходими изследвания и без генетична пречка ние с илюзорната ми приятелка заплождаме кучетата. Малките са.. черешката на тортата! С прекрасни родословни родители, шампионска изложбена кръв.. но.. понеже ние не членуваме в нашенски клуб - без родословие..

Е хайде сега някой да ме убеди, че хипотетичното поколение е "породоподобно" макар и по-хубаво от да кажем 80% от произведените тук, родословни техни събратя.


P.S. Преди накой недоразбрал да ме нападне - историята е напълно илюзорна и няма нищо общо с реалността; публикувам я с обучителна цел!
User's Signature

It`s better to burn out than fade away..

#14 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 August 2012 - 03:45 PM

Ами именно, историята ви е напълно хипотетична.
Хипотетична е и принадлежността на малките към порода, защото е недоказуема.
Тя се доказва единствено с документ, както например се доказва образование. Само вие и вашата приятелка си знаете какъв връх са кученцата и всеки друг трябва да вярва на вашите твърдения. Сигурно сте много готини и честни хора, но в наше време подобно доверие е опасно. Е, когато навлязат ДНК тестовете, мръсната за доста хора думичка родословие ще може да си отдъхне.
И още нещо - какво според вас ще се случи с поколенията на черешките? Те не могат да бъдат ползвани за бъдещо развъждане, е не е ли жалко да се похаби този невероятен потенциал? Като не искате да членувате в клуб в България, членувайте в клуб извън България, но трябва да е ясно, че сте се ангажирали с определени правила, цели, изисквания и т.н.

#15 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 27 August 2012 - 03:50 PM

сигурна съм, че на родителите на това куче, не са правени дори и тестовете доказващи, че са здрави и, няма да има наследствени болести. Просто не искам да залъгвате хората, че купуват куче с порода след като не е такова. Дразнят ме стопаните на тези кучета които даже твърдят, и че са чистопородни и още от този род. Поне изчакайте да навърши шест месеца и го кастрирайте, преди да го дадете на някого, който да реши да си има кученца от него.
Сега ще помоля всички да престанат да коментират тази тема и ако имат още нещо за казване да го пишат на лични съобщения до съответните хора.

#16 Потребителят е офлайн   ДЕМИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 07-July 11

Публикувано: 27 August 2012 - 03:59 PM

И за последно - стандарт на ротвайлера от списание - "Моят приятел кучето" Всеки може да си направи справка и сравнение между описанието и неговото куче, и ще разбере колко е чистопородно.
FCI стандарт на ротвайлера №147 /19.06 2000 г.
Страна – Германия
Предназначение: служебно куче и куче-придружител
FCI класификация – група ІІ
Секция 2.1: Молоси, догообразни кучета

Външен вид
Обща картина:
Ротвайлерът е набито куче, над средната големина, нито тромаво, нито леко. В спокойно състояние набитата му фигура излъчва сила, ловкост и издръжливост. Появата му говори за самобитност, поведението му – за самоувереност. То е със здрави нерви. Спокойният му поглед разкрива добър нрав. Реагира с повишено внимание спрямо околната среда.

Ръст
Височина при холката за мъжки ротвайлер – 61 до 68 см
61 до 62 см нисък
63 до 64 см средно висок
65 до 66 см желана височина
67 до 68 см много висок

Височина при холка за женска ротвайлер – 56 до 63 см
56 до 57 см ниска
58 до 59 см средно висока
60 до 61 см желана височина
62 до 63 см много висока

Главата на ротвайлера е средно голяма, черепът между очите е широк, челната лития, погледната отстрани, е силно заоблена. Силна и широка горна и долна челюст. Изразена челна и задтилна кост. Пропорции на главата – от закръглената част на носа до стопа – 40%, а от стопа до костта на задната част на главата – 60%.

Кожата на главата навсякъде е опъната. При съсредоточаване могат да се появят леки бръчки по челото. Стремежът е към кожа без бръчки.

Ъгли на устата
Черни, здраво прилепнали, ъгълът на устните е затворен, венците са тъмни, а при по-старите животни изсветляват.

Нос
Прав, носната гъба е добре оформена, по-скоро широка отколкото кръгла, със сравнително големи ноздри с черен цвят.

Очи
Средно големи, бадемовидни с тъмнокафяв цвят.

Уши
Средно големи, висящи, триъгълни, разположени раздалечено едно от друго, високо разположени. Главата при добре разположени уши изглежда разширена.

Зъби
Силни и в пълен брой (42 зъба), горните резци захващат като ножица тези на долната челюст.

Врат
Силен, умерено дълъг, замускулен с леко заоблена линия на тилаq излизаща от рамото, сух, без гуша или кожа.

Тяло на ротвайлера
Широки и дълбоки гърди с добре развита предна част и добре закръглени ребра. Гърбът е прав, силен, опънат. Поясът е къс, силен и дълбок. Хълбоците не са повдигнати. Задницата е широка, със средна дължина и леко закръглена, нито права, нито паднала.



Предни крайници на ротвайлера
Дълго, добре поставено рамо. Мишницата е добре легнала към тялото, но не е съвсем опъната. Пред мишницата е силно развита и мускулеста. Китката е леко пружинираща, силна, но не е отвесна. Лапите са сводести и компактни. Ходилата са твърди, ноктите къси, черни и здрави. Предните крайници, гледани отпред, са прави и не тясно поставени. Подбедриците, гледани отстрани, са прави. Ъгълът между плешката към хоризонталната линия е 45%, ъгълът плешка-мишница е 115%.

Задни крайници на ротвайлера
Бедрото е дълго, широко, силно мускулесто.Подбедрицата е дълга, силна, широка, замускулена, жилеста към силната скакателна става, добре заоблена, не косо поставена. Лапите са по-дълги от предните, също така добре затворени, заоблени със здрави пръсти, без пети пръст. Погледнати отзад, задните крака са прави, не са тясно разположени. При непринудена стойка бедрото към кръстеца, бедрото към подбедрицата и подбедрицата към скакателната става образуват тъп ъгъл. Наклонът на кръстеца е 20 до30%.

Космена покривка на ротвайлера
Груб косъм със средна дължина и фино подкосмие. Цветовете са черно с кафяво-червени до махагонови петна, които не превишават една десета от окраската на тялото. Подкосмието не бива да прозира през покривната козина. Петната са разположени на скулите, на долната част на шията, гърдите, краката, под корена на опашката и има по-малки петна над очите.

Походка

Видовете походка на ротвайлера са ходом, тръст, умерен ход и галоп. В това движение създава впечатление за сила, издръжливост и решителност. Гърбът остава здрав и относително спокоен. Движението се извършва хармонично, сигурно със сила и свободно, при добра ширина на крачката. Погрешни видове походка са вдървена, не свободна, стъпващ твърде високо или провлачено по земята, къси крачки, люлеещо странично люлееща, клатеща се.

Същност
Същността на ротвайлера се състои от съвкупността на всички вродени и придобити физически и психически качества и способности, които определят и управляват поведението му към околната среда. Като характер той е любезен, миролюбив, много привързан, послушен, кротък и трудолюбив. Темпераментът, желанието за движение и действие са на средно ниво. Спрямо неприятни влияния той е твърд, смел и с устойчиви нерви. Сетивните му органи са целесъобразно развити. Силната възбуда може лесно да се прояви, а способността му за учение е отлична. Той спада към силния умерен тип. Поради слабото си недоверие, средна острота и висока самоувереност той реагира на околните влияния спокойно и изчакващо. При заплаха отбранителната му способност веднага се проявява, поради високо развитото му желание за борба и защита. Болезнените въздействия той издържа без страх и спокойно. Отмине ли заплахата, бойното му настроение отзвучава относително бързо и преминава в миролюбиво.

Други предимства на ротвайлера
Привързаност към къщата и двора, буден с добро обоняние. Издръжливостта му е висока, обича водата и понася децата. Не е страстен ловец. Желателни са следните качества и инстинкти:
самоувереност – висока;
безстрашие – високо;
темперамент – среден;
издръжливост – висока;
желание за работа – средно;
внимание – високо;
послушание – средно/високо;
недоверие – малко/средно;
острота – малка/средна;
борбеност – висока/много висока;
твърдост – висока;
желание за апортиране – средно/високо;
граница да раздразнение – средна/висока(трудно раздразним);
инстинкт за изгонване на дивеча от храстите – среден;
инстинкт за търсене на следи – висок;
реакция на изстрел – абсолютно спокоен.

Недостатъци на ротвайлера

Недостатъците са видими отклонения от описаните в стандарта белези. Те намаляват стойността на използването на кучето само в ограничен мащаб, но могат да изменят типичната за породата картина. Към недостатъците във формата според породните белези се отнасят: лек, дългокрак, общ екстериор, твърде дълга, твърде къса и тясна глава; изпъкнала задна кост на главата; глава на ловджийско куче и израз на същото; тясна, лека, твърде къса, дълга недодялана глава; плоска челна част; липсващ или твърде малък стоп; тясна долна челюст; дълга или остра муцуна; силно издадени напред скули; разцепен нос; потънал или падащ гръб на носа; светла или с петна закръглена част на носа; отворени, розови или петнисти устни; отворен ъгъл на устните; набръчкана кожа на главата; твърде ниско разположени тежки, отпуснати,както прихлупени така и стърчащи и неравномерно носени уши; светли (жълти) или едно светло и едно тъмно око; отворени, дълбоки,твърде пълни, кръгли очи, изпъкнали очи, неподвижен поглед; твърде дълъг,тънък,слабо мускулест врат; гуша или висяща кожа; тясно поставени или неправи предни крака; светли нокти; твърде високо или твърде ниско поставена опашка; мека, прекалено къса или дълга козина, вълнообразна, липсваща долна козина, лошо оцветени, неясно ограничени, твърде удължени белези; пети пръсти.

Големи недостатъци на ротвайлера

По-отрицателни белези от споменатите по-горе са тези отклонения от образеца, които намаляват както стойността на формата на кучето, така и неговата продуктивност и работоспособност. Те са: слаби кости и мускули; коси рамене; липсваща или малка лакътна връзка; твърде дълго, твърде късо или косо рамо; мека или коса китка; разперени лапи; твърде плоски или твърде силно заоблени пръсти; изкривени пръсти; гръден кош с плоски ребра, приличащ на бъчва; твърде дълъг, слаб или хлътнал гръб; шаранов гръб; твърде къса, твърде права или твърде дълга, наклонена задница; подпухнало, грубо тяло; крака с плоски бедра; кръстообразно тесни, изкривени навътре задни крака или изкривени във формата на О; твърде тесни или твърде широки изкривени стави.

Пороци, напълно изключени за оценка

1.Самци с един тестикул или без тестикули. Двата тестикула трябва да бъдат добре развити и да бъдат добре видими в торбичките.
2.Всички ротвайлери с падащи или завити мигли (ентропия), както и ротвайлери с отворени мигли (ектропия). Ако по време на изложба или на изпитание за селекциионна годност се представи куче със заболели очи в случай на съмнение се търси помощта на ветеринарния лекар, съобщението за заболялото куче в книгата за селекция се извършва със съдията.Ако кучето при следващото представяне е все още болно или след това с оперирани мигли, това куче получава окончателна забрана за разплод. Скриването на такава операция се смята за измама и съгласно наредбите на изложбата се наказва.
3.Всички ротвайлери с жълти очи, с пронизващ, приличащ на граблива птица поглед или с очи с различен цвят.
4.Всички ротвайлери с изразено силно подчертано обръщане на половия диморфизъм.
5.Всички плашливи, плахи, подли, боязливи, зли и прекалено недоверчиви, нервни ротвайлери, както и такива с тъпоумен израз и маниери. Кучета, които показват явно нежелание за движение, необикновено бавни реакции или силна едностранчивост в поведението си. Преди да започнат да се отглеждат трябва да се наблюдават и изпитват. Да се внимава за глухота!
6.Ротвайлери с дълга и вълнообразна козина. При гладка или къса козина с липсваща долна козина е позволено отглеждането им само с разрешението на комитета за отглеждане.
7.Зъби. Порасналото куче има 42 зъба – 12 резци, 4 кучешки, 16 предни кътници (премолари) и 10 кътника (молари). Зъбите имат за кучето голямо жизнено значение. Ротвайлерът не трябва да бъде оценяван и да се използва за разплод ако няма добре подредени, правилни и пълен брой зъби.
Изискването за така наречените зъби-ножица е валидно, с малки, обусловени от формата на главата изключения за всички породи. Ако долната редица зъби застане под горната, това се обозначава като клещи, т. е. непосредственото захващане на двете редици резци е търпимо, но оценката на съответното куче пада с една степен. Всички останали аномалии са пороци (шахматно подреждане на резците, захапка различна от описаните по-горе, липса на който и да е зъб).
8.Ротвайлери с некупирана опашка ако е счупена, навита на колело, силно странично носена от линията на гърба.

#17 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 August 2012 - 04:14 PM

не,мила ...ситуацията не е хипотетична...има много такива случаи в нашата страна..защо да се похабява това кучило??щото няма да се ползва за клубно развъждане?? всеки решава за какво му е нужно кучето,и ако е решил да си купи клубни кучета и да ги развъжда извънклубно-това не ги прави мелези,или породоподобни-малко по напред дадох пример с две кучила от едни и същи родители ..образование се доказва с документ,да но ако нямаш нищо освен документ-разбирай знания и умения,в един момент той става само за тоалетна хартия..не знам защо продължавате да живеете с илюзията че ФЦИ е всичко ,и вездесъща и без нея няма кучета,няма породи..ФЦИ не признава родословията на БКК ,това значи ли че техните кучета ,не са кучета,или са по малко чистокръвни от тези на ФЦИ?? родословието е документ,и нищо повече....породата се определя от породни белези..ако липсват породните белези,а има родословие,както се случва нерядко кво правим...кучето ни е чистопородно,щото има родословие-ама че очите му са сини ,вместо кафеви има бяло на гърдите ,а не трябва да го има,и е с обратна захапка-няма значение,нали е клубно

#18 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 August 2012 - 04:18 PM

Показване на мнениетоnavar, в 27 August 2012 - 04:14 PM, написа:

не,мила ...ситуацията не е хипотетична...има много такива случаи в нашата страна..защо да се похабява това кучило??

Похабява се, защото по-нататъшното развъждане не се извършва по киноложките принципи. Извършва се по вижданията на Пешо, примерно. А какви са те - дявол знай.
И като не те устройва FCI - има и други федерации.

ПП Все пак тази дискусия мисля, че пречи на кученцето да си намери нови стопани. Желая му късмет.

#19 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 27 August 2012 - 04:25 PM

Хора, кучето търси ДОМ - не федерация, в която да членува.

#20 Потребителят е офлайн   Elassil Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 22-January 11
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2012 - 04:32 PM

mil_, не е хипотетична принадлежността на малките защото родителите им имат нужния документ. Разбира се винаги може да успорите, че това не са истинските родители - все пак не сте ги видял в действие, а е опасно да се приемат такива неща на доверие. :) Разбира се, шегувам се :)

Има и друго нещо - начел съм се и съм се наслушал на истории (дори и тук в този форум) за това как се подправят документи, родословия.. изследвания :) Та идеята зад дискусията ми е, че съм по скоро склонен да вятвам, че кученцето ми, което съм осиновил с "порода" ротвайлер (дай боже на този мъник да му се случи) е също толкова ротвайлер колкото на съседа с родословие :) Не говорим за комерсиалната цел зад породата, а за факта че едно животно в такова на каквото безспорно прилича, а не такова на за каквото твърди един документ издаден от хора :) По скоро вярвам на очите си и майката природа отколкото на хората :)

И надявам се, за да избегна някой упрек и нападка държа да отбележа, че всичко казано в този пост (изключаем убеждението ми в изказаната теза) не е реално :) Т. е. някой да не си помисли, че имам "осиновен ротвайлер без документи" :)

И за финал искам да кажа, че макар моето куче да има родословие (вече говорим за реалното ми куче), то е избирано заради външността си, а не документа! А mil_, това че имам куче с родословие не означава, че трябва да поема ангажимент или принадлежност към клуб. Единсвеният ми ангажимент е към самото куче и неговото здраве :)

Нека модератор отцепи темата в отделна, за да не пречим на кучо да си намери стопани, а ние да продължим дискусията.. ако желаете :)
User's Signature

It`s better to burn out than fade away..

  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни