Dog.bg Форуми : Болести при червеноузки костенурки. (как да се излекуват)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Болести при червеноузки костенурки.+(как да се излекуват)

#1 Потребителят е офлайн   evgeni67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 09-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 28 August 2012 - 12:15 PM

Очите са подпухнали и постоянно затворени:
Причините на очни заболявания са наранявя, замърсяване на водата или липса на витамини. Най - често животните стоят отпуснато на сухата повърхност и не се хранят. Лекуването включва смяна на водата, почистване на очите с тампончета, напоени в отвара от лайка, и хранене с помощта на пинцети с храна обогатена с витамини.

Костенурките не могат да се гмуркат:
Животните се затруднаяват при гмуркане и балансират с крайниците си косо към повърхността на водата. Често причината е възпаление на дихателните пътища поради вдишване на хладен въздух. Костенурките не могат или трудно се задържат под водата, от носа и устата им излиза слузест секрет. За да подобрите състоянието им, повишете температурата на въздуха и водата, както и влажността. Въздухът обаче не бива да е спарен. Може да направите инхалация, като поставите костенурките върху решетка, разположена над съд с гореща вода от лайка, като парите не бива да превишават 30 - 35 градуса!

Гъбични инфекции:
Дължат се най - често на замърсена вода, прекалено хладен и влажен въздух, на невъзможност костенурките добре да изсушават черупките си. Кожни промени се наблюдават в гънките на шията, сгъвките на крайниците и между пръстчетата. Животните се задържат постоянно на сушата и не приемат храна. Мерките на подобряване състоянието включват облъчване с лъчиста топлина, най - доре утринното слънце, добавяне на противогъбичен препарат във водата и периодично подсушаване на животните.

Повреди на черупката:
Така наречените некрози са меки, разпадащи се на места по черупката, които увеличават размерите си. Причините, картината на болестта и лечението са като при гъбичните инфекции. Омекването на черупката се предизвиква от неправилна обмяна на калция, лошо хранене или липса на ултравиолетови лъчи. Най - напред черупката на животните става мека, нараства неправилно и при напредване на заболяването се деформира. Подобрение е възможно само в началния стадйи чрез пълноценно хранене с жива храна, добавка на витамини и редовмо облъчване на УВ - лъчи




Надявам се да съм ви помогнал,ако някой се сети още нещо,нека да допълни ще помогне :md_064: .

Дано да съм помогнал!

Успех! :ba_025: :rc_036:





ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ГРЕШНО НАПИСАНОТО ЗАГЛАВИЕ!


#2 Потребителят е офлайн   Arjentina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 10-November 12
  • Gender:Female

Публикувано: 10 November 2012 - 07:59 PM

Здравей!Аз имам декоративна костенурка не като онези които ядат месо и зеленчуци и стават големи.
Моята е на 1 година и 2 месеца.От известно време не се храни,само спи.Водата и беше много студена и затова днес и я смених и и сложих нагревател на 23 градуса,после ще го сложа на 25-постепенно.Малко се раздвижи-преди не мърдаше.Не си отваря очите,мисля че са и подпухнали.какво да правя?Дай ми съвет.Благодаря! :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни