Dog.bg Форуми : Генетично предадена болест на френски булдог

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Генетично предадена болест на френски булдог

#1 Потребителят е офлайн   AsLongAsYouLoveMe Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 30-August 12

Публикувано: 30 August 2012 - 03:03 PM

Кучето ми е порода френски булдог, на 5 годишна възраст. Преди около седмица получи нещо като парализа на задните крайници. Лекарите казват, че няма големи надежди да проходи. Искам да попитам ако нечий домашен любимец от тази порода е страдал от тази болест, моля да ми дадете каквато и да било информация за заболяването. Направиха рентгенова снимка на гръбнака на кучето и нищо не се установи, всичко изглеждаше нормално. Казаха ми, че и майката на моето куче е боледувала от същото и след време е проходила. Благодаря предварително на всеки който ми даде информация. :)))

#2 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 30 August 2012 - 07:44 PM

При такива симптоми обикновенно се мисли за дискова херния.Трябва да се изключи това заболяване за да се търсят други диагнози.Времето за реакция е най важно в случая(и при консервативно и при оперативно лечение) ,защото при дисковите хернии има добра прогноза, ако е операбилна. Правихте ли миелография?

Ако сте правили такава и е отрицателна ,най-вероятно се касае за дегенеративна миелопатия -симптомите са почти едни и същи и при двете заболявания при второто няма болка и засяга обикновенно по възрастни кучета,развитието е по бавно.Това заболяване е унаследяемо и няма лечение, както и вариант да проходи.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Spaiki Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 26-December 14

Публикувано: 26 December 2014 - 01:45 PM

здравейте моето френчи е на вече 3 месеца и се забелязва че на предните крачета възглавничките са му надути също така и не може много добре да стъпва на тях защото са изкривени самите крачета . Водих го доста пъти на ветеринар за проблема установи се че едната кост расте по бързо от другата и не може правилно да стъпва. Ветеринарят ми каза че не може да се оправи. Искам да попитам някой да ли е имам такъв проблем и как го е оправил.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни