Dog.bg Форуми : Пътуване с куче в чужбина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Пътуване с куче в чужбина или по конкретно Англия

#1 Потребителят е офлайн   Demi Cielo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-October 09

Публикувано: 31 August 2012 - 12:57 PM

Здравейте,

Налага ми се да пътувам с кучето си (кокер шпаньол) в Англия в началото на Октомври. За необходимите документи прочетох всичко необходимо в сайта на DEFRA - http://www.defra.gov...ts/pet-owners/. И към момента почти всичко е готово, но все пак за да съм сигурна, се обръщам към вас.

Някой пътувал ли е с кучето си точно в Англия , тъй като знам, че това е или поне до скоро е била една от най-проблемните дестинации когато става въпрос за внасяне на кучета. Ако да, имали ли сте проблеми с документи или с каквото и да е друго? Бих се радвала на какъвто и да е съвет.

Също така в момента имам проблеми с намирането на билет, тъй като DEFRA имат списък с одобрени авиокомпании, с които може да се пътува с куче и изборът ми е доста ограничен. От British Airways ми искат 800 евро само за кучето, а през турските авиолинии е по-поносима цената - 900лв за всичко, но все пак доста висока. Чувала съм за опции от сорта на пътуване до Париж със самолет и от там с влак под Ламанша до Лондон, но тепърва ще се опитвам да открия подробности.

Съжалявам, ако вече е била открита такава тема, потърсих, но не намерих. Ще се радвам на какъвто и да е съвет или информация относно темата!

Предварително благодаря. :smile:

*Ето и снимка на моя сладурко Джоуи, с когото ще пътуваме.
Прикачена снимка

#2 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 31 August 2012 - 03:18 PM

Аз пътувах с моя пес до Англия през Февруари,само че ние бяхме с кола.Имахме малък проблем с паспорта на кучо,но вината си беше изцяло наша и затова е много важно всичко да се провери подробно преди заминаването,за да няма такива проблеми като при нас.За авиокомпаниите не мога да кажа нищо,но ако не ви устройват може да пробвате с тези хора:Цък-превозват животни от България до цяла Европа:) :ba_025:

#3 Потребителят е офлайн   Demi Cielo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-October 09

Публикувано: 31 August 2012 - 03:29 PM

Показване на мнениетоpinkdog, в 31 August 2012 - 03:18 PM, написа:

Аз пътувах с моя пес до Англия през Февруари,само че ние бяхме с кола.Имахме малък проблем с паспорта на кучо,но вината си беше изцяло наша и затова е много важно всичко да се провери подробно преди заминаването,за да няма такива проблеми като при нас.За авиокомпаниите не мога да кажа нищо,но ако не ви устройват може да пробвате с тези хора:Цък-превозват животни от България до цяла Европа:) :ba_025:


Нещо не ми се отваря линка? Излиза ми Error 404. Какъв беше проблема ви с паспорта? Ние все още сме в процес на попълване на всички документи но за момента уж всичко е наред.

#4 Потребителят е офлайн   toshko18 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 407
  • Регистрация: 19-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 August 2012 - 03:36 PM

Показване на мнениетоDemi Cielo, в 31 August 2012 - 12:57 PM, написа:

Чувала съм за опции от сорта на пътуване до Париж със самолет и от там с влак под Ламанша до Лондон, но тепърва ще се опитвам да открия подробности.


В този влак не се допускат кучета, същото е и с фериботите с малки изключения, при които трябва да си носите кучето в клетка. Не разрешават куче да се качи пеша на борда. Автобусите, които пътуват от континентална Европа към Англия също не разрешават кучета доколкото съм запознат.

На практика вариантите са два: директно със самолет или с кола през Ламанша.

Съветвам Ви всички документи на кучето да са изрядни защото има сериозен контрол (при нас сверяваха чипа на кучето с вписания в паспорта)
Предполагам знаете, че е задължително вътрешно обезпаразитяване в определен период преди да влезете в Англия. Впишете в паспорта дата и час на третиране и задължително лепенка от продукта (най-добре да се използва известен на англичаните продукт, да не е празимек например) и подпис + печат от вет.
Изискванията за външно обезпаразитяване и титър тест отпаднаха след 1.1.2012

Успех


User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 31 August 2012 - 03:48 PM

Kit Kats Transport напишете това в фейсбук и ще ви излезе страницата на хората,които предлагат услугата.Проблема с нашия паспорт беше,че бяхме забравили за вътрешното обезпаразитяване,което трябваше да бъде поставено 24 часа преди пътуването мисля че беше,ако греша да ме поправи някой.Та не ни пуснаха на ферибота в Calais и трябваше да му даваме хапчета във Франция,та после да чакаме да минат 24 часа и така...Иначе на ферибота кучетата не се допускат в каютите,а седят в гаражното помещение при колите или във колата както беше при нас:)

#6 Потребителят е офлайн   Demi Cielo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-October 09

Публикувано: 31 August 2012 - 03:59 PM

Показване на мнениетоpinkdog, в 31 August 2012 - 03:48 PM, написа:

Kit Kats Transport напишете това в фейсбук и ще ви излезе страницата на хората,които предлагат услугата.Проблема с нашия паспорт беше,че бяхме забравили за вътрешното обезпаразитяване,което трябваше да бъде поставено 24 часа преди пътуването мисля че беше,ако греша да ме поправи някой.Та не ни пуснаха на ферибота в Calais и трябваше да му даваме хапчета във Франция,та после да чакаме да минат 24 часа и така...Иначе на ферибота кучетата не се допускат в каютите,а седят в гаражното помещение при колите или във колата както беше при нас:)


Мисля, че ги намерих, благодаря. :) А тези хора сигурни ли са? Защото сайта, който намерих е нещо като форум и не ми изглежда много официален, пък и не съм сигурна дали бих била спокойна да пътува без мен, но все пак ще го имам в предвид!

#7 Потребителят е офлайн   Demi Cielo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-October 09

Публикувано: 31 August 2012 - 06:04 PM

Показване на мнениетоtoshko18, в 31 August 2012 - 03:36 PM, написа:

Показване на мнениетоDemi Cielo, в 31 August 2012 - 12:57 PM, написа:

Чувала съм за опции от сорта на пътуване до Париж със самолет и от там с влак под Ламанша до Лондон, но тепърва ще се опитвам да открия подробности.


В този влак не се допускат кучета, същото е и с фериботите с малки изключения, при които трябва да си носите кучето в клетка. Не разрешават куче да се качи пеша на борда. Автобусите, които пътуват от континентална Европа към Англия също не разрешават кучета доколкото съм запознат.

На практика вариантите са два: директно със самолет или с кола през Ламанша.

Съветвам Ви всички документи на кучето да са изрядни защото има сериозен контрол (при нас сверяваха чипа на кучето с вписания в паспорта)
Предполагам знаете, че е задължително вътрешно обезпаразитяване в определен период преди да влезете в Англия. Впишете в паспорта дата и час на третиране и задължително лепенка от продукта (най-добре да се използва известен на англичаните продукт, да не е празимек например) и подпис + печат от вет.
Изискванията за външно обезпаразитяване и титър тест отпаднаха след 1.1.2012

Успех


В крайна сметка купихме билет на турските авиолинии. :smile:
Сравнително солено излезе, но все пак ще е по-добре отколкото да пътувам 20 часа със самолети, влакове, фериботи и автобуси.
Благодаря за съвета, ще им кажа да сложат популярен продукт за вътрешно обезпаразитяване.

#8 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 31 August 2012 - 07:55 PM

Demi Cielo ,не знам за форум,имат страничка във фейса.Иначе а зпитах от любопитство колко пари ще излезе голямо куче и ми казаха 200 паунда.Мисля,че са надеждни,защото скоро пратиха по тях няколко животинки до Англия при новите си семейства :ae_085:

#9 Потребителят е офлайн   feet of clay Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 10-September 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 September 2012 - 02:57 AM

здравейте,
бих искала да попитам някой знае ли как стои въпросът с презокеански пътувания?
имам си Догиня на почти 3 месеца и знам, че няма да е скоро, но сладкишката ще пътува с мен при следващото ми 6-месечно посещение в Щатите - не искам да я изоставям тук, ако ще мога безпроблемно да я взема с мен - там ни чака гостоприемна къща с двор и обичливо семейство.
въпросът ми е как стои въпросът с упояването - защото със сигурност полетът ни няма да е само директен. дали не е по-вредно, отколкото да изживее стресът с прекарването, какъв е рискът /предишната ми Догиня почина 3 дни след операция, така че съм допълнително стресирана относно седирането/. аз съм й купила клетка - 126х76х90 см, ще я снабдя само с колела, за да е легитимна. знаете ли дали изискванията са да е пластмасова, защото моята е от метална решетка - ще я приемат ли така да пътува?
принципно имам възможност да направя почивка в Германия /майка ми живее там, така че мога да разделя пътуванията на две части с поне седмица почивка/ - но така по-добре ли е, предвид двойното упояване?
много съм притеснена - от една страна си обичам сладкишчето, от друга не мога да не си виждам семейството... ще съм благодарна, ако можете да дадете инфо
благодаря
User's Signature

Можеш да гледаш човек отвисоко в един-единствен случай – когато му помагаш да стане. Габриел Гарсиа Маркез

#10 Потребителят е офлайн   Георги Симеонов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 349
  • Регистрация: 07-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 10 September 2012 - 07:23 AM

Кучетата не се упояват при тези пътувания. Няма да има проблем и стреса от пътуването не е проблем за нея! Поздрави!

#11 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 September 2012 - 07:33 AM

Кучето не се упоява, а метална клетка от типа на Савик няма да стане за полет - трябва пластмасов контейнер, по зискванията на IATA :mg_062:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 10 September 2012 - 03:09 PM

Да добавя че кучката ми пътува на под 3 месеца, като това и беше първо излизане от къщи - проблем никакъв. Отделението за животни има нормална температура и човек който ги нагледжа ( обикновеннно).
Упояването винаги си крие риск.

#13 Потребителят е офлайн   feet of clay Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 10-September 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 September 2012 - 04:01 PM

много благодаря за информацията
User's Signature

Можеш да гледаш човек отвисоко в един-единствен случай – когато му помагаш да стане. Габриел Гарсиа Маркез

#14 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 06 March 2014 - 02:09 PM

Относно подпечатването от вет за обезпаразитяването, искам да попитам - кои ветове в София правят такава заверка?
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни