Dog.bg Форуми : Повишаване на масата

Към съдържанието

 
 
 

БКК Английски Бултериер - форум за породата и истинските фенове

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Повишаване на масата

#21 Потребителят е офлайн   bull-shark Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 241
  • Регистрация: 19-March 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 February 2013 - 08:20 AM

Благодаря, Емо! :ba_025:Не намерих по подходяща тема, но мен ме притеснява факта, че не расте а не че не наддава..явно всичко е наред. :beer:
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Jamey_Jasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 16-January 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 April 2013 - 12:53 PM

Моята красавица е на 16 месеца и е 22кг. Като височина е добре, но ми изглежда много слабичка на фона на други булита и гърдичките й не ми се струва, че не са много отворени... Храня я доста и все с разни ръчно приготвени Блюда:) Редовното й ядене е хляб, варен ориз, месо(от консерва за кучета) и понякога и макарони... Често й давам каранрийки, свински кокали с месо по тях, кюфтета, картофи и разни др. , които взимам от приятел, който има ресторант. Гранула яде с много мръщене й слабее от нея. В лошото време разходките й са по-кратки, защото тя самата дори не иска да стои навън... Когато времето е по-читаво разходките варират от 3/4 до 15тина км. ... Играем си много, много е енергична , дива, игрива и всичко останало... Пробвал съм да увелича храненето според дължината на разходките, увеличих го и през "почивните" й дни... Неще да качи килограми и неще... (Което е едно от нещата , по които прилича на стопанина си) ... Та... Някой може ли да даде съвет, какво ново да й предложа за похапване, което да помогне.
Да добавя само, че съм от Пловдив.
А относно снимки... Пиша от мобилната версия на форума, че съм на работа и ако има вариант да кача - ще кача :)

#23 Потребителят е офлайн   bullterrierka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 672
  • Регистрация: 28-May 09

Публикувано: 09 April 2013 - 05:37 PM

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   bullterrierka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 672
  • Регистрация: 28-May 09

Публикувано: 09 April 2013 - 05:40 PM

Абе не се увличай с кокалите,даже не и давай изобщо.То и други работи дето и даваш не са много за кучета ма ае;-)щом не пълнее хахаххха......и щом е игрива и не е глдана,нека си остане така ....само ще я затормозиш ако надебелее много и пак я опънеш 15 км;-)))))но мойта кучка е дебела и я опъвам признавам си само по 5 км;-))))))

#25 Потребителят е офлайн   Jamey_Jasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 16-January 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 April 2013 - 06:02 PM

Като я опъна на такава дълга разходка, нарая започва да драпа по спрелите коли , защото не й се върви вече и иска да се вози :) но това не се случва всеки ден със сигурност :) а относно кокалите и другите неща , които "не са за кучета" и ги давам рядко , колкото за разнообразие... Под това , че й увеличавам храненето, имах предвид, че й се полага повече дневна дажба от яденето... Иначе има зверски апетит за всичко... Обича да си търкаля ябълки, да си играе с тях и после ги яде... Умира за ядки... Веднъж я заведох при родителите ми и там нагъна котешката гранула... Абе голям дивак е... Изглежда много атлетична, но ми идва слабичка... Иска ми се да е по-едра... Вечно е гладна и проси храна от хората, но всички ми съботират опитите да я отуча, защото "гледала много тъжно" ... Ще каже , че гладна я държа... И да понапълнее ме съмнява, да си загуби толкова от енергичността... Мисля, че ще изглежда по-добре :) и все пак, в крайна сметка, как да й повиша масата ?:)

#26 Потребителят е офлайн   aiduta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 296
  • Регистрация: 01-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 April 2013 - 08:37 PM

И в крайна сметка ако кучето ти е жизнено и се чувства добре е безсмислено да и качваш килограми прибързано
А относно храненето спри да даваш кокали като форма на храна а само като забавление и то големи който не може да ги изяде а само да си чеши зъбите на тях
Хляб може да даваш но не забравяй че това е все едно да си храниш кучето с ярма ....
Макарони и ориз може да даваш но ако са добавка към чисто месо и малко зеленчуци ....
Карантиики може да даваш ама ако са под формата на мускул като например СЪРЦЕ най-препоръчителни или воденички ако може да са пилешки или телешки ....
И НАЙ-ВАЖНОТО кучето има нужда от истински протеин намиращ се в МЕСОТО така че ....
Аз никога не бих хранил с ресторантска храна А ти препоръчвам ВИСОКО КАЧЕСТВЕНА ГРАНУЛА която със сигорност е по балансирана от това което даваш и си мислиш че е храна ...
има и други фактори които определят това как ще ти изглежда кучето като например ГЕНЕТИКА
И след всички тези приказки ако те интересуват обърни особено внимание на ГЛАВНИТЕ БУКВИ




Аз съм от Пловдив ако нещо може да ме откриеш да си правим лафче

#27 Потребителят е офлайн   Jamey_Jasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 16-January 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 April 2013 - 08:55 PM

Тенк ю!:)

#28 Потребителят е офлайн   bullterrierka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 672
  • Регистрация: 28-May 09

Публикувано: 09 April 2013 - 09:32 PM

ако гледаме последните ГЛАВНИ букви.......ако е тип териер,все едно да направиш от ингилииски Качена снимка булдог джак ръсел или от хрътка мастиф...няма смисъл;-)не че е невъзможно....така че щом и даваш достатъчно храна не я напъвай да дебелее зорлем;-)

#29 Потребителят е офлайн   MrMadMan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 21-August 11

Публикувано: 18 April 2013 - 06:28 PM

Моят пес скоро ще чукне 2г. и още си седи на 22кг. Сутрин му давам дажба хубави гранули, а вечер варен ориз с карантия или консерва. Яде като разпран и си изглежда атлетичен, но си седи на тези кила. Преди това леко ме дразнеше, но вече не ми пука, защото има невероятен характер и е доста интелигентен, нещо което признавам си ме изненада, тъй като имах други очаквания от породата му :ab_041: . Единственото което разваля картинката, е че стана много агресивен спрямо мъжките кучета и имаше няколко изцепки в тази насока. Сега много внимавам, но не мога да го взимам на къщата в Плевен при другия пес (курцхаар) и докато съм тук, той си седи в къщата у Софията, а на мен ми се къса сърцето....
Мисълта ми, е че според мен за тази порода няма значение теглото (долната граница е 20кг), а СЪРЦЕТО и духа им.
User's Signature

България

#30 Потребителят е офлайн   Jamey_Jasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 16-January 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 April 2013 - 01:52 PM

Започнах да я храня с нова храна(гранула)... Нова на пазара, взимам я от склад на ниска цена, но съм много доволен... Марката е Eminent, мидля, че беше чешка... Ако някой друг е пробвал или знае нещо повече за марката да каже?

#31 Потребителят е офлайн   MedusaGorgona Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-September 13

Публикувано: 20 September 2013 - 04:00 PM

Здравейте,
Следя форума отдавна, но сега реших да се регистрирам.
Бих искала да ви помоля за съвет.
Моят Були е на 10 месеца - в чудесно настроение , игрив , но свинебулски вечно гладен.
Наскоро имах проблем с кръв в изпражненията, което при предишната ми 13 годишна бултериерка никога не е ставало.
След намесата на ветеринар всичко се нормализира, но го сложиха на стриктна диетка/само гранули три пъти дневно/.
Горкия ми гладник свали няколко килограма след като го храня изцяло по показанията за нормална порция за 25 килограмово куче.
Бих искала да помоля за съвет, мога ли да му давам малко повече храна от написаното - той е постоянно гладен /не споменавам че е като прахосмукачка и иска да изяде всичко/, а ми става жал каото дойде да "проси храна" и някак си ми е притеснено че отслабна.
Ще съм ви благодарна за съвета. :smile:
User's Signature

“Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен, то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека.”

#32 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 September 2013 - 07:59 AM

Показване на мнениетоMedusaGorgona, в 20 September 2013 - 04:00 PM, написа:

...а ми става жал каото дойде да "проси храна" и някак си ми е притеснено че отслабна.


Ако ти е скъпо кучето, тези приказки ги остави за женския пазар.

Когато се излекува напълно, ако щеш и на слон го направи, сега слушай лекарите. Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#33 Потребителят е офлайн   aiduta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 296
  • Регистрация: 01-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 September 2013 - 05:00 PM

Показване на мнениетоMedusaGorgona, в 20 September 2013 - 04:00 PM, написа:

Здравейте,
Следя форума отдавна, но сега реших да се регистрирам.
Бих искала да ви помоля за съвет.
Моят Були е на 10 месеца - в чудесно настроение , игрив , но свинебулски вечно гладен.
Наскоро имах проблем с кръв в изпражненията, което при предишната ми 13 годишна бултериерка никога не е ставало.
След намесата на ветеринар всичко се нормализира, но го сложиха на стриктна диетка/само гранули три пъти дневно/.
Горкия ми гладник свали няколко килограма след като го храня изцяло по показанията за нормална порция за 25 килограмово куче.
Бих искала да помоля за съвет, мога ли да му давам малко повече храна от написаното - той е постоянно гладен /не споменавам че е като прахосмукачка и иска да изяде всичко/, а ми става жал каото дойде да "проси храна" и някак си ми е притеснено че отслабна.
Ще съм ви благодарна за съвета. :smile:


ако кучето ти е мъжко го храни по схемата за 30-35кг куче и може би няма да е толкова гладен но не прекалявай с храната

#34 Потребителят е офлайн   MedusaGorgona Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-September 13

Публикувано: 25 September 2013 - 03:19 PM

Благодаря за съвета, мисля, че ще е по-доволен въпреки, че съм убедене , че няма да спре да "проси", то си им е вродено, чака да се нахраним ние ако може да докопа нещо и после си изяжда неговата храна.
Като цяло го храня с месо, ориз и някои зеленчук/не броя плодовете , които си краде добре, че им мина сезона/ и поддържаше едни килограми, гранулите не му харесват много -много и реших да се поимформирам. Предишната ми була беше мома, но за толкова години нямахме никакви проблеми с нея :dog:
User's Signature

“Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен, то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека.”

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни