Dog.bg Форуми : Кане корсо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кане корсо

#21 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 04 September 2012 - 11:21 AM

Не се познавам в драсканиците ти Изрода ,той просто пише конкретно и ясно . Така изградено изречение и последващото след него...." Аз за моето куче небих рискувал с разни измислени марки храни. Което ще рече, ползвай Роял Канин, Проплан и Еукануба. ....." носят точна информация ,а именно измислена- Империалфуд, а другите ги ползвай,но аз не съм им фен . Така ,че Изроде ,познаването на родният език и неговото богатство не е присъщо за Изроди ,които тровят нацията ни. Успех ,но ми е странно за какво ти плащат работодателите ,да въртищ геврека и разнасяш любимата ти марка или да висиш във форумите с ниво ЕКСПЕРТ по хранене ,отглеждане и селекция, да не пропуснем и опита ти във финансовите отчети.

Едно пършиво кученце на развъдника папкало само и само измислена храна Империалфуд, ЛЯВОТО отглеждано с тази храна,ДЯСНОТО отглеждано с Роял Канин, забравих да отбележа,че са сестри

Прикачена снимка

Прикачена снимка

#22 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 04 September 2012 - 12:32 PM

Всяка храна се отразява различно на различните кучета.Всичко се свежда до проба поне два месеца да не кажа три,за да можеш реално да прецениш.Едва ли е нужно да се обяснява това точно на вас,които гледате тази порода от дълго време :)Като намериш най-добрата за твоето куче се спираш на нея и точка.
За пример- поне година ,а може и повече Акана беше идеална за кучето ми.После се появи пърхут без доказан здравословен проблем. Минах на друга марка .Пърхута изчезна.После спонсор на клуба стана Арден Грейнч и съответно имаше доста примамвливи цени за членовете.Взех два чувала,защото съм виждала кучета хранени с тази храна и бях с много добри впечатления.На първият чувал кучетата загубиха бляскавата козина,появи се пак пърхут.До там бяхме с тази марка,но това я прави неподходяща само за моите кучета,а не лоша като цяло.
Не гонете човека още с първите постове :beer:
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#23 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 04 September 2012 - 11:05 PM

Здравеѝте, сьс сигорност 6те са ми от полза всчките ви сьвети и коментари така че мерси много на всеки.6те напрвя по добри снимки и 6те ти ги покажа desi79.А за храната просто разказвах на desi79 с какво и как сам я хранил, но не сам казвал че заради хранта е имала проблем.
Тогава ку4ето има6е цистит и пие6е антибиотик.После му взех пентил и вс с козината се оправи.Демек не сам казвал че някоя храна е причина за проблема, но незнам и за вьл6ебна за сажаление.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#24 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 04 September 2012 - 11:24 PM

На мен ми изглежда добре,хич не ми изглежда 20кг.
Изяжда ли си дневната дажба ? Ако имаш възможност води я да плува .Ако много те притеснява теглото,все пак на живо се вижда най-добре опитай да вдигнеш кг с увеличаване на пътите и грамажа.Не забравяй ,че има много да се изменя още и многото кг не са препоръчителни.
Таблиците са ориентировъчни,важно е тялото да е съразмерно .

Очаквам другите снимки в темата "да се представим" :af_089:
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#25 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 September 2012 - 12:08 AM

vunde , 6 е цифра , а не буква! Нека имаме уважение към родният си език!

Ще помоля да дадете повече информация за развъдника,от който сте купили кучето ,че ми е интересно кой произвежда тази визия на кане корсо.

#26 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 05 September 2012 - 10:50 AM

Все пак да попитам по-вещите - не е ли нормално до 1 година кучетата да са така изглеждащи, леко слаби? Аналогът ми е с тинейджърите като рязко израстват на ръст и след това идва и мускулатурата по костите, свързано с хормоналните промени?

Поздрави,

Марин

#27 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 05 September 2012 - 11:48 AM

Показване на мнениетоveazel, в 05 September 2012 - 10:50 AM, написа:

Все пак да попитам по-вещите - не е ли нормално до 1 година кучетата да са така изглеждащи, леко слаби? Аналогът ми е с тинейджърите като рязко израстват на ръст и след това идва и мускулатурата по костите, свързано с хормоналните промени?

Поздрави,

Марин



Не само, че е нормално да са по-слаби до 1 г., а е задължително, не е добре да са дебели или да се хранят с прекалено калорична храна и това да провокира бърз растеж, защото това товари много стави и кости. Колко голямо ще стане едно куче е генетично обусловено.

Аз също бих искала да знам от кой развъдник е взел vunde кучето си, ако може да напише и родителите му.

#28 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 05 September 2012 - 12:40 PM

Името на развъдника е RISTIC GORAN ,leskovac. Баща ATILA, маѝка PATRIA 'LEONERO' YO.

#29 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 September 2012 - 01:06 PM

Бащата го видях, но майката нещо не я откривам.
Не съм съдия, но личното ми виждане за вашето куценце е ,че не килограмите са му проблем, а формата на главата.

Този развъдник има ли сайт или е откриваем само във Фейсбук?

#30 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 05 September 2012 - 01:41 PM

Кажи ми как го намери,моляте?.Саѝт не сам намирал.И какъв проблем с главата ?

#31 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 05 September 2012 - 03:29 PM

Показване на мнениетоvunde, в 05 September 2012 - 11:40 AM, написа:

Името на развъдника е RISTIC GORAN ,leskovac. Баща ATILA, маѝка PATRIA 'LEONERO' YO.


Ще да е Patria LEONERO YU. Не намирам снимки и аз .Имате ли родословието,кои са родителите на майката ако желаете да споделите?
Иначе за оценка на кучето си изчакайте някоя специалка на клубът и от съдия,специализиран по породата ще получите мнение.Форумите са определено да получите някой и друг съвет за отглеждане,хранене,възпитание.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#32 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 September 2012 - 06:09 PM

Показване на мнениетоvunde, в 05 September 2012 - 11:41 AM, написа:

Кажи ми как го намери,моляте?.Саѝт не сам намирал.И какъв проблем с главата ?


Разбира се ,че оценка ще получите като се явите на изложба, но ЛИЧНОТО ми мнение е ,че кучето има прекалено дълга и тясна муцунка. Естествено,още се развива и ще се промени малко с времето ,но..
И все пак - не се притеснявайте за килограмите.Изглежда си нормално за възрастта.

#33 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 September 2012 - 02:15 PM

Здравейте. Всички бяха доста тактични. Обикновено не коментирам негативно кучета, но този път ще го направя.
За съжаление, кученцето, което притежавате е доста далеч от представата за кане корсо. Ако не сте взели куче домашен любимец, а имате претенции към това да участва в изложби, ви съветвам да се свържете с развъждача и да ви смени кучето или върне парите.
Иначе кученцето изглежда здраво и съразмерно. Естествено, имам предвид като кученце, а не като кане корсо.

Моля миодератор да направи темата важна.
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 September 2012 - 04:30 PM

Със страх да скандализирам тази тема тук ще кажа ,че има 90% истина в думите на Владо Кутрето е готино ,изглежда добре , но е много далеко и от мойте предстви за кане корсо италиано . Да не обвиняваме господина в Сърбия ,който е произвел малката,но селекцията му далеч не се е получила . Важно е да се очитат грешките и четящите тук да разберат ,че самозаблудата е нещо лошо за предствата за кане корсо италиано .
Няма развъдчик ,който не е допускал грешки естествено. Но начина на работа , сериозният подход към селекцията, събиране на много мнения за качествата /каквито се явяват изложбите - специализирани ,национални и международни/ на кучетата включвани в селекция ,намаляват многократно шанса за такива провали. Затова нашият клуб трябва да обърне специално внимание по отношение обесняване и споделяне на опит с любителите на породата, за да могат те да придобият по-ясна предства как трябва да изглежда едно кане корсо италиано.
Искам да отбележа ,че човека произвел кученцето навярно не е развъдчик ,а просто по правилата на сръбската федерация е направил връзката и е получил родословия. Убеден съм ,че кучката от тази връзка е посетила една две иззложби ,направил е договор със собственика на мъжкият и така се пръкнало това поколение.
Прави чест на потребителя ,че си е направил труда да купи куче с РОДОСЛОВИЕ!!!! Това е сериозен напредък към разбирането ,че родословието е сериозен документ .Сега е важно бъдещте собственици на кучета от породата да разберат ,че явяването на изложби , доказване на качествата на кучетата участвали в селекцията е много важно също . ИЗРАЗИ ОТ РОДА - ВИЖ ГО ,НЕМА КАКВО ДА КАЖА ,ИСТИНСКИ ШАМПИОН ,ЩО ДА ГО ВОДЯ НА ИЗЛОЖБИ , е нещо грешно и несериозно !
Иначе на собственика ,надявам не се сърдите за думите ми ,те не целят да Ви засегнат,но това е форум на породата и някой хора се опитваме да спрем много грешки ,трупаме опит в дискусии ,а това е необходимо. Ако повече се говори за проблемите на продата , посоките на нейното развъждане, щяхме да спрем много тенденции в България . НЕ Е КОНСТРУКТИВНО ДА ВИДИШ ЕДИН ЛОШ ПРЕДСТАВИТЕЛ И ДА СЕ ЛИГАВИМ С ДУМИ ОТ РОДА -ЛЕЛЕ КОЛКО Е СЛАДЪК БОЧКО , А ТО ПРОСТО НЕ Е ТАКА . Като кутре е супер ,но като кане корсо италиано е много далеко от екстериор, няма типични белези за породата. Успех с малката ,радвайте и се ,нека е вашият приятел. Искрен поздрав Димитър Русев

#35 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 06 September 2012 - 07:45 PM

Ебаси пародията, ебаси в какво се превърна всичко. Големи 'специалисти' по породата коментират снимки.

#36 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 06 September 2012 - 07:46 PM

И аз със страх :smile: ще споделя моето мнение ,но не за кучето ,а за последвалите постове.
След като три години чета колко е важно да купиш куче с родословие един от малкото който се осмели да го представи се оказа ,че е сбъркал.Подозирам,че ако родителите бяха от онези ,които в момента са на върха реакцията щеше да е различна.То и за това май първо се пита за родителите ,а после се коментира.Такова е моето впечатление. Титуловани кучета не винаги дават добро поколение още по-малко цяло кучило,нали така ? Оказва се ,че освен родословие човек трябва и да е врачка или много навътре в материята ,за да избере чудесен представител на породата.
Другото,което ме смущава е разбирането на Що е конструктивно мнение. Конструктивно за мен щеше да е ако дадете мнение за клубните кучета,клубните кучила.До сега не съм видяла някой да направи обществено достояние оценка на своето кучило-какво търси ,успял ли е да го постигне,какво е това ,което не му харесва в кучилото.На повечето от вас кучилата са порастнали и вече може да се види кое,как,какво .Ето това ще е конструктивно.
Не търся спор,нито интрига-интересно ми е ,когато взехте първото си куче имахте ли познанията ,които имате сега ? Бяхте ли наясно какво точно искахте или в изборът ви има и доза късмет (ако смятате ,че изборът ви е бил успешен,естествено) ? И бихте ли посочили дефектите /недостатъците на вашите кучета така както ги посочвате на чуждите ?
Надявам се без лоши чувства и нищо конкретно към никой да се получи добра дискусия.
Поздрави
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#37 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 06 September 2012 - 09:40 PM

Благодаря на всички, които се включиха в темата, а ние ще потърсим компетентно мнение по въпроса дали кучето ни е достатъчно добър представител на породата. За мен важното беше да разбера коя храна е по - добра и други такива подробности. Мнението на господата с развъдниците, които се мислят за разбирачи без дори да са виждали кучето на живо е излишно. Ако искате да си рекламирате кучетата или развъдника си има други начини, за които обаче се иска и акъл, не само празни приказки. :) А и ако кучето е толкова зле, незнам защо толкос се притеснихте.Хората не са сляпи, и бизнесът ви ще варви. Иначе desi79 имената на родителите на маѝката са AMARO CUSTODI NOS ,SZURETI GOLDEN MAYA. :rc_036:

#38 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 September 2012 - 09:45 PM

Показване на мнениетоKalinka Todorova, в 06 September 2012 - 09:16 PM, написа:

Питам ,как експерти които не дават оценки по снимки, изведнъж от 5-6 снимки с лошо качество и лоши позиции на кучето стигнаха до такива категорични констатации.И става въпрос за 10 месечно куче,което тепърва ще се развива.

А какво е твоето мнение, Анонимко?
Човекът търси съвет и е притеснен. Разбира се основателно. Докато всички милостиво го сапунисваха - аз му казах истината.
@Деси Поне мен не можеш да обвиниш в пристрастност. Имам кастрирани кучета, мое производство, както и домашни любимци. Имам и 3 хубави кучета и 3, с които се гордея (от общо 11).
Моля, за да се изясни казуса, да се каже как е взето кучето. Директно от развъждача или с посредник.

vunde, съзнавам, че кучето ви е приятел и е трудно да се приеме подобно отношение към него. Едва ли някой е искал да ви засегне. За интереси и рекламиране и дума не става. Аз не съм имал кучило от 1 година и няма да имам поне до пролетта. Все пак, моля кажете, как взехте кучето - лично или ви го донесоха. Видяхте ли родителите?
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 September 2012 - 10:07 PM

Аз пък изобщо не развъждам..и моето мнение ли е криво?! И хайде да не си правим по няколко регистрации само за да създадем конфликт там, където го няма!

#40 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 September 2012 - 10:07 PM

...

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни