Dog.bg Форуми : Кане корсо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кане корсо

#41 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 September 2012 - 10:17 PM

Показване на мнениетоelrisha, в 06 September 2012 - 10:07 PM, написа:

Аз пък изобщо не развъждам..и моето мнение ли е криво?! И хайде да не си правим по няколко регистрации само за да създадем конфликт там, където го няма!

Мисля, че си морално задължена да кажеш кои са тези регистрации :).
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 September 2012 - 10:44 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 06 September 2012 - 07:46 PM, написа:

И аз със страх :smile: ще споделя моето мнение ,но не за кучето ,а за последвалите постове.
След като три години чета колко е важно да купиш куче с родословие един от малкото който се осмели да го представи се оказа ,че е сбъркал.Подозирам,че ако родителите бяха от онези ,които в момента са на върха реакцията щеше да е различна.То и за това май първо се пита за родителите ,а после се коментира.Такова е моето впечатление. Титуловани кучета не винаги дават добро поколение още по-малко цяло кучило,нали така ? Оказва се ,че освен родословие човек трябва и да е врачка или много навътре в материята ,за да избере чудесен представител на породата.
Другото,което ме смущава е разбирането на Що е конструктивно мнение. Конструктивно за мен щеше да е ако дадете мнение за клубните кучета,клубните кучила.До сега не съм видяла някой да направи обществено достояние оценка на своето кучило-какво търси ,успял ли е да го постигне,какво е това ,което не му харесва в кучилото.На повечето от вас кучилата са порастнали и вече може да се види кое,как,какво .Ето това ще е конструктивно.
Не търся спор,нито интрига-интересно ми е ,когато взехте първото си куче имахте ли познанията ,които имате сега ? Бяхте ли наясно какво точно искахте или в изборът ви има и доза късмет (ако смятате ,че изборът ви е бил успешен,естествено) ? И бихте ли посочили дефектите /недостатъците на вашите кучета така както ги посочвате на чуждите ?
Надявам се без лоши чувства и нищо конкретно към никой да се получи добра дискусия.
Поздрави


Деси,79, знаех си че реакцията ще бъде такава от теб и Изрода.Как мислиш ,защо ли ??Това ако те интересува може да го обсъдим на лични :)
По отношение написаното от теб тук публично аз ще взема отношение.
1.В мнението си по-горе поздравих поведението на потребителя за факта ,че си е взел куче с родословие ,това показва факта за едно израстване на хората при покупка на куче от определена порода. Не знам някой да е коментирал посната снимка на любимеца просто така . Тук се търси мнение ,човека се е усъмнил в избора на малка ,вижда му се неестествено дребна ,далеко от ориентировките за килограми, може да е проблема в храната и търси мнението на хора срещнали породата отдавна и имащи някакво мнение.Не разбирам какво значи искаш да кажеш за различна реакция ако родителите са на върха ,ами ти сама си констатираш ,че и това не е гаранция.Убеден съм в слабите качествя на майката на това животно ,ако потребителя има нейна снимка ще е интересно да се види.И не е необходимо да си врачка при покупка на малко,една добра "кариера " в ринга повишава многократно добрият изхода от една връзка. Има много фактори ,но едни отлични родители в пъти по-малко дават посредтвени или катастрофални бебета.
2 Не разбирам и какво искаш да кажеш по отношение конструктивно мнение ?? Тук ме уби. Кой ти е казал ,че няма такива разговори касаещи резултатите от селекциите. Много си далечко ,някъде 3000кл да познаваш в детайли начина ни на живот .Многократно лично аз съм давал открито мнение за направените от нас връзки ,споделял съм разочарованията си ,ядосвал съм се,правил съм оценка на кучилата си публично. А за малките ,ами мисля ,че ние сме направили повече от възможно наши бебета да попаднат на изложби и бъдат оценени.Ако се промени и политиката в клуба може да се постигне още повече успехи в тази посока. Ще е глупаво да давам оценки за жена си ,за дъщеря ми, ами те са най-красиви за мен.За кучетата си съм повече от обективен ,даже хората се смеят на прекалената ми взискателност към екстериора им ,но ако не си самокритичен и реалист потъваш.Затова клуба трябва да застане зад такива мероприятия,на които всеки да искаже мнение ,да има специалист ,който да обясни и даде насоки,да иам дискусия. Така много хора ше се приземят и почнат да мислят обективно и няма да живеем в заблуда :)
3 А по отношение първото ни куче . Ами имаше едни хора дето си мислеха,че са експерти на породата -семейство Неделчеви . Е точно те даваха настъвления ,точно те налагаха стандарта Малинова Долина, точно те ми продадоха първото кутре ,точно те и още няколко други възхваляваха като развъдчик хора ,които наводниха пазара с не чак толкова добри кучета на "големи" пари,не защото не разбират развъждането ,а защото са търговци,не си показват тайните на бинеса , няма да влизам в подробности ,НО АКО НЯКОЙ БЕ СМЕЛ ДА МИ ОБЯСНИ ЩО Е КАНЕ КОРСО ИТАЛИАНО АЗ НЯМАШЕ ДА КУПЯ ТЕЗИ ЕКЗЕМПЛЯРИ ,А ЩЯХ ДА ВЗЕМА МНОГО ПО-ДОБРИ ОТ ТЯХ, НЯМАШЕ ДА ПОЛАГАМ ОГРОМНИ УСИЛИЯ ДА РАЗВИЯ ТЕХНИТЕ ОТЛИЧНИ СТРАНИ ,ЗА ДА СТАНАТ ОТЛИЧНИ , ЕДНИ ОТ НАЙ-ДОБРИТЕ И ТИТУЛОВАНИ В СТРАНАТА НИ, ТОВА ЩЕШЕ ДА СТАНЕ МНОГО ПО-ЛЕСНО АКО БЯХА ЕДНА ИДЕЯ ПО-ДОБРИ ПРИ ПОКУПКАТА ИМ.

И за да съм честен към потребителя създал темата, мога да го посъветвам да не ни слуша и не нервничи, ами посетете някоя добра изложба и там ще получите оценка от специалист, ако е отлична ,потърсете оценка на още един , а ако станат три отлични оценки то тогава ние сме сбъркали . А кой има акъл и кой не ,е много такива мнения съм срещал като вашето. Жалко е ,кинологията е едно блато ,едни се давят ,други печелят ,но едно ще кажа ,ние никога не сме подхождали безотговорно към това ,което правим и естествено преследваме успеха . За нас това е работа ,а не просто хоби .Изумих се от последният пост на VUNDE, инересен е и подхода с имената на родителите в няколко варианта . Но както и да е лека вечер на всички :rc_036:

#43 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 September 2012 - 10:51 PM

Показване на мнениетоvlado zoo, в 06 September 2012 - 10:17 PM, написа:

Показване на мнениетоelrisha, в 06 September 2012 - 10:07 PM, написа:

Аз пък изобщо не развъждам..и моето мнение ли е криво?! И хайде да не си правим по няколко регистрации само за да създадем конфликт там, където го няма!

Мисля, че си морално задължена да кажеш кои са тези регистрации :).


Повече от необходимо ,меко казано морално. Деси ,мило другарче , нека поне разберем кой стои зад този пост,много ме гризе , всички ние ти гласувахме доверие ,доверихме ти се :) ,кажи мила кой разиграва цирка

#44 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 September 2012 - 10:56 PM

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 06 September 2012 - 10:44 PM, написа:

И за да съм честен към потребителя създал темата, мога да го посъветвам да не ни слуша и не нервничи, ами посетете някоя добра изложба и там ще получите оценка от специалист, ако е отлична ,потърсете оценка на още един , а ако станат три отлични оценки то тогава ние сме сбъркали .

:ba_025: съгласен!
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 07 September 2012 - 12:56 PM

Здравеѝте,значи темата бе6е направена защото бях притеснен за развитието на кучето.Така че може и да сте прави.За мен лично и една отлична оценка на СПЕЦИАЛИСТ е достатъчна че гршите.А коментарите ви доидоха след като бях написал развъдника и имента на кучетата и затова се съмнявам.Ето една снимка на бащата ,за мен лично е доста готин.Надявам се и да имам на маѝкта скоро. :mg_062:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#46 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 September 2012 - 04:12 PM

Вунде, качествата на Атила са вън от съмнение, все пак е внук на Тайсън. Но упорито избягваш въпроса ми дали си взел кученцето от Горан Ристич. Въпреки, че не е ФЦИ развъдник, което е ОК за Сърбия, човекът има хубави кучета.
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 07 September 2012 - 04:30 PM

Не кучето не съм го взел от Сърбия но сърбин го донесе със срабското родословие.Което какво ште рече?

#48 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 September 2012 - 06:37 PM

Мненията за кучето ти дойдоха СЛЕД като каза кой е развъдника, защото (лично аз) имах съмнение ,че кучето въобще има родословие. Съжалявам ,че трябва да ти го кажа така направо. Кучето ти е пет клас, с отклонения от стандарта ( пак според мен), което не означава ,че трябва да го изхвърлиш и да не го обичаш, а просто да не мислиш за развъждане.
Другото, в което съм се убедила е ,че когато много искаш куче от определена порода трябва да отидеш на място и да видиш с очите си кое , какво, как и защо, а не да вярваш сляпо на търговци. Да не забравяме ,че сърбите са балканска нация, на която също като при нас, водещото е далаверата.

#49 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 September 2012 - 07:56 PM

Показване на мнениетоvunde, в 07 September 2012 - 04:30 PM, написа:

Не кучето не съм го взел от Сърбия но сърбин го донесе със срабското родословие.Което какво ште рече?

Ще рече - преди да питаш по форуми първо да питаш развъждача. Лесно е - Goran Ristic - Lescovac във фейсбук. Щото освен твоя проблем, сега и човекът има проблем за имиджа си, а може и да не е чувал за това куче.
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 07 September 2012 - 10:41 PM

Ok

#51 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 07 September 2012 - 10:58 PM

Pozdrav druze!!! jeste istinsko to je prvobirano stene a majka od steneta je od mog druga to sam ja radio samo na moje ime rodovnik!!!!
Mogo bi samo lepse da je slikas inace ovako nije losa kuja. Ti si to stene kupio od natalije!!!!1 Otgovor na Goran Ristic

#52 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 September 2012 - 10:59 AM

До колкото разбирам , опасенията ни се оказаха верни. (за майката)

#53 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 08 September 2012 - 11:17 AM

Маи не разбираш!

#54 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 September 2012 - 11:51 AM

Като не разбирам - покажи ми снимка на тая прословута майка! Нали е на някъв приятел на "развъдчика" - лесно ще ти намери.
Родословието не дава гаранция ,че кучето е перфектно! Разбери го това. Не случайно са измислени и тези класове - Пет Клас, Шоу Клас и т.н...

#55 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 08 September 2012 - 12:26 PM

Ти твардеше че родословието е фалшиво.Сега маѝката е фалшива. Явно си наясно , аз трябваше прсто да се саглася с теб.Когато имам снимка ще я покажа ,не на теб лично, а вав форума.За мен не е проблем ако кучето не е перфектно, аз лично сам притеснен за развитието му затова сам и тук.

#56 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2012 - 12:42 PM

Показване на мнениетоvunde, в 08 September 2012 - 12:26 PM, написа:

За мен не е проблем ако кучето не е перфектно, аз лично сам притеснен за развитието му затова сам и тук.


Няма защо да се притесняваш за развитието на кучето ти, на снимките не изглежда да е слабо, сърамерно е, просто ще е доста по-дребно, но както казваш - не държиш на перфектно куче, така че не се притеснявай. Гледай си го и си го обичай, това е най-важното.

#57 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 September 2012 - 05:59 PM

Аз не твърдя нищо, изразявам съмнения. Незнам защо го приемаш толкова на нож. Нормално е да нямаш притеснения за визията и да си обичаш кучето. Това ,което притеснява мен е ,че един ден може да решиш да го размножаваш и да се появят още кученца с подобна визия,а това няма да е коректно.

#58 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 08 September 2012 - 06:15 PM

Ами вместо да се бяхте притеснили дали ще развъжда или не от сега да го бяхте приобщили към идеята за членство към клубът,защо са правилата и защо трябва да се спазват......Сега все тая кой от какво се притеснява.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#59 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 September 2012 - 06:27 PM

Мии, Деси, ти вместо да правиш контра забележки защо не го приобщи към КККБ?

#60 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 08 September 2012 - 06:29 PM

ами представи си ,че на лични съм го посъветвала въпреки всичко да потърси контакт с КККБ.То другото си е ваша работа....
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни