Dog.bg Форуми : Кане корсо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кане корсо

#1 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 02 September 2012 - 08:30 AM

Здравеите имам женско кане корсо на 10 месеца с родословие. Искам да попитам ,кучето тгжи 26 кг . Според мен е доста малко ,аз очаквах да стане доста по голюмо.Нормално ли като по стандатр го дават че на тази вазраст трюбва да около 40 кг? Иначе го храню с различни храни около 10 лв за кг според мен висок клас.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 02 September 2012 - 10:06 AM

Здравейте,има кучета които наддават по-трудно от други.С каква точно храна го храните и по каква схема? Скъпата храна не винаги е най-добрата храна за дадено куче.Каква е физическата активност на кучето? Едното ми куче вече на две години беше със по-ниско тегло и за три месеца по схема за хранене на малко куче качи килограми . Естествено генът също си казва думата.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#3 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 02 September 2012 - 11:23 AM

Здравеѝте и благодаря за барзия коментар.Та занчи аз кучето го имам от 5 месеца , взех го от срабски развадник и теже6е 19 кг.Още тогава изостава6е като кг, по онази таблица за стандарта.Но на мен много ми хареса и с времето си мислех че 6те наваксаме.Парво не иска6е да се храни с royal canin и му взех imperial food. Нея я хапва6е доста добре около месец и полвина, два.Но после има6е проблеми с козината , незнам дали от храната или от не6то друго но ре6их да я сменя.Ре6их да пробвам пак royal canin и тя започна да я хапва.Кто я храня двапати на ден сутрин и вечер в зависимост от храната 150 до 200 гр. на хранене.Сега минах на elkanuba i вече незнам какво да правя... Значи за 5 месеца тя е качила около 6 кг което е доста малко според мен.а А физическата активност е различна поне по една разходка не ден около 40 мин сабота или неделя по далги разходки в парка с колелот и тн.Поне от пет до седем месеца доколкото знам е наи- интензивният растеж а тя по4ти не мрадна. Ако има някаква спец. схема на хранене или храна или витамини аз сам готов да пробвам. Благодаря предварително за коментарите ви.

#4 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 02 September 2012 - 11:36 AM

Аз мога да посоча как съм хранела въпросното от моите кучета.Дали при вас ще подейства е друг въпрос.Давам и по 200 гр гранула Taste of the wild с бизонско месо сутрин,обед и вечер.Общо 600гр на ден.Ако тази на обяд не я изяде цялата не я насилвам.Сутрин и вечер при мръщене овкусявам със лъжица зехтин,кисело мляко или риба от консерва без сол.Добавки давам само биотин за козината и то в периода на смяна. Овкусяване не ми се налага често,намират тази гранула за вкусна.Не и давам абсолютно нищо за ядене през останалото време.При мен определено има ефект-подобри се козината до перфектна,при ресане падат много малко косми и не прилича на скелет както в началото.
Не пречи да опитате
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#5 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 02 September 2012 - 12:00 PM

Благодаря ти много, сас сигорност 6те я взема!

#6 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 02 September 2012 - 12:24 PM

Представете ако искате кучето в темичка,разкажете за нея,малко снимки....
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 02 September 2012 - 04:37 PM

Не е ли още рано да я натоварвате с разходки с колело?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 02 September 2012 - 04:44 PM

Ако е по-скоро разходка с колело не мисля ,че 10 месеца е рано.Аз не съм фен на колелетата,но стимулирам кучетата ми да тичат със всички други възможни средства.Мускулите е добре да се развиват.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#9 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 02 September 2012 - 04:46 PM

Да,предполагам зависи времетрането.....и скоростта
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 03 September 2012 - 08:53 AM

Деси е права, но нейната схема за хранене е за по малки като възраст кучета, плюс това три пъти наден означава и разходка по толкова. Аз за моето куче небих рискувал с разни измислени марки храни. Което ще рече, ползвай Роял Канин, Проплан и Еукануба. Лично аз съм фен на Орижен и непропускам да я похваля. 400грама храна ми се струва малко за подрастващо Кане Корсо, мисля че 600грама е добре. И както казва Деси, ако не изяде едното ядене, не го насилвай, не му добавай още за следващото, а му го дай същото. Ако се мръщи и е злоядо, избери един ден от седмицата в който не му давай никаква храна. По добре слабо куче отколкото дебело! Успех!

#11 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 03 September 2012 - 09:02 AM

Вдигнах килограмите по тази схема на двегодишно Кане Корсо за три месеца. Сега остава да ги поддържа съответно.За разходката си прав ,не го споменавам защото за мен е нещо нормално при кучета отглеждани в апартамент както е в моят случай. Доколко храната ,която съм споменала е измислена,хм :smile: Ти като фен на канадските храни хич не съм очаквала да предложиш Роял Канин.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#12 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 September 2012 - 12:08 PM

До колкото виждам на снимката кучето не изглежда слабо, подозирам, че теглото му е по-скоро въпрос на ген.
vunde, видяхте ли родителите на кученцето, имате ли техни снимки?

#13 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 03 September 2012 - 02:09 PM

Показване на мнениетоvunde, в 02 September 2012 - 08:30 AM, написа:

Според мен е доста малко ,аз очаквах да стане доста по голюмо.Нормално ли като по стандатр го дават че на тази вазраст трюбва да около 40 кг?


Бих искала да попитам - в FCI стандарта на породата пише - 45-50 кг за мъжките, 40 до 45 кг за женските. Това до колкото знам е за зрял индивид. Къде пише за 10 месечно женско - 40 кила?
Мисля, че кученцето не е достигнало пълния си ръст и няма защо да се целите в тези 40 кг толкова рано.

#14 Потребителят е офлайн   Vessy cc Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 269
  • Регистрация: 15-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 September 2012 - 02:20 PM

Това е ориентировъчна таблица възраст/килограми. Естествено теглото да всяко куче си варира, и всяко куче се развива с различен темп, но 25 кг на 10 месеца наистина е притеснително малко. Куче, което е 25кг на 10 месеца няма как изведнъж да стане 40 на 2 г.

Възраст Женски Мъжки
(кг) (кг)
Новородени 0,5 0,5

15 дни Женски 1,5 ; Мъжки 1,5
45 дни Женски 6 ; Мъжки 6
2 месеца Женски 8,5 ; Мъжки 9
3 месеца Женски 12,5 ; Мъжки 13,5
4 месеца Женски 16,5 ; Мъжки 18
5 месеца Женски 22,5 ;Мъжки 24,5
6 месеца Женски 28 ;Мъжки 31,5
7 месеца Женски 33,5 ;Мъжки 37,5
8 месеца Женски 36 ;Мъжки 40
9 месеца Женски 38 ;Мъжки 42
10 месеца Женски 40 ;Мъжки 44
11 месеца Женски 41,5 ;Мъжки45,5
1 година Женски 43 ;Мъжки 47,5
2 година Женски 45 ;Мъжки50

#15 Потребителят е офлайн   vunde Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-September 12

Публикувано: 04 September 2012 - 12:37 AM

Здравеѝте,малко се позабавих с отговорите .Ами не сам виждал снимка на родителите.От родословието сам виждал 4е имат там някаквиси купи.Иначе кучето не е слабо а просто е дребно .Вчера видях едно 4 месечно кане , мажко е то бе6е малко по малко от моѝто,Незнам, доста изостава с растежа.И проблема е че според мен мен няма как да навкаса както казва6 Vessy cc .Аз и затова сменям храната често и се надявам на чудо.Тапото е че разликата в развитието му е доста голяма и това родослаовие 6те ми свар6и работа за тлалетна хартия .Истината е че доста време си го тарсех и мен кучето си ме кефи ама никаде не бях прочел че може да има такава разлика като кучето е чистокравно.Благодаря на всички за включването по темата.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#16 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 04 September 2012 - 08:28 AM

По имената в родословието с търсачката има вероятност да изкарате снимки на родителите.С каква цел сте взели кучето ?Родословието гарантира произход и спазени правила при развъждане.Нито гарантира,че кучето ще е шампион,нито гарантира ръст или килограми.Често има отклонения от стандарта,които не са дисквалифициращи дефекти. От снимките ,които публикувате не се вижда слабо ,но не може да се види и ръста. Колко е висока знаете ли или поне една снимка в цял ръст.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#17 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 04 September 2012 - 09:46 AM

Показване на мнениетоlzrodGaden, в 03 September 2012 - 08:53 AM, написа:

Деси е права, но нейната схема за хранене е за по малки като възраст кучета, плюс това три пъти наден означава и разходка по толкова. Аз за моето куче небих рискувал с разни измислени марки храни. Което ще рече, ползвай Роял Канин, Проплан и Еукануба. Лично аз съм фен на Орижен и непропускам да я похваля. 400грама храна ми се струва малко за подрастващо Кане Корсо, мисля че 600грама е добре. И както казва Деси, ако не изяде едното ядене, не го насилвай, не му добавай още за следващото, а му го дай същото. Ако се мръщи и е злоядо, избери един ден от седмицата в който не му давай никаква храна. По добре слабо куче отколкото дебело! Успех!


Не бих се вкючил в тази тема ,но този пост ме провокира. Не мога да разбера едно ,защо ИзродЕ... .продължаваШ да се опитва да дескридитира нещо ,което не познава с израза " измислени храни " . Ами Изроде... ,всяко нещо се измисля ,само твоят първичен инстинкт да го сложиш на някоя девойка е обикновенно необмислено действие, то е първично. Ще помоля за пореден път да спреш да употребяваш подобни изрази касаещи мен ,знам че ме мразиш ,но някой неща не можеш да ги върнеш ,остава срама .ТОВА ЧЕ ВЪРТИШ ГЕВРЕКА И РАЗНАСЯШ КУЧЕШКИ ХРАНИ И АКСЕСОАРИ В ТЪРГОВСКА ФИРМА НЕ ТЕ ПРАВИ ЕКСПЕРТ,смени амплоато на стругар с шофьор и пак си експерт, няма развитие .Никой не кара никой да прави избора си насила ,ни най- мапко се натискам чрез реклама или каквато и да е била друга форма да рекламирам храната ИМПЕРИАЛФУД. Развъдника GOD OF ТROY я ползва ежедневно вече години тази ИЗМИСЛЕНА храна , Много хора я ползват също ,няма да влизам в подробности,не знам как потребителя тук е стигнал до нас .Кучетата са ми гърчави ,проскубани ,немощни, всеки ден съм при ветринара със здравословни проблеми :md_064: :md_064: :md_064: :re_037: :re_037: :re_037: :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:
А сега на потребителя за кучето закупено в Сърбия моето мнение . Казвате ,че кучето е дребно ,ами някак от снимките не е видно колко е високо . Трябва да кажа ,че и не изглежда чак толкова слабо. Трябва да уточните височината ,така ще може да се оцени цялостната пропорция на кучето вземайки в предвид отношение ръст- килограми.
От цялата работа разбирам ,че кучето не Ви харесва как расте , Лошо , но това не е проблем ,но не го мислете толкова ,ако няма някакви симптоми на неразположеност ,кучето е вяло , нещо подсказва за проблем тогава се впускайте в търсене на проблема. Сега му се радвайте и то ще отговори с любовта си ,ще бъде вашият искрен приятел и винаги ще ви обича. Ако нямате цели касаещи развъждането не го мислете чак толкова,а и навярно покупката е свързана с цел домашен любимец. Хубаво е да споделите все пак кои са родителите му ,техните родители за да може хора които се занимават с развъждане тук в България да се запознаят с родословното дърво на малката.

Един последен въпрос ,на който не е задължително да отговаряте - в какво се състоеше проблема с козината и как мислите ,че храната ИМПЕРИАЛФУД е допринесла или не е могла да предотврати това състояние.Благодаря предварително ако ми отговорите :rc_036:

#18 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 September 2012 - 10:15 AM

Показване на мнениетоvunde, в 02 September 2012 - 11:23 AM, написа:

сабота или неделя по далги разходки в парка с колелот и тн.Поне от пет до седем месеца доколкото знам е наи- интензивният растеж а тя по4ти не мрадна.


На таза възраст само межеш да разсипеш ставите на кучето, ако го разхождаш с колело. Подобни разходки не и преди да е навършило година и половина. Пък дори и тогава, само при прохладно време и с много бавна скорост. Корсо не е маратонец с това телосложение...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#19 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 04 September 2012 - 10:39 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 03 September 2012 - 09:02 AM, написа:

Вдигнах килограмите по тази схема на двегодишно Кане Корсо за три месеца. Сега остава да ги поддържа съответно.За разходката си прав ,не го споменавам защото за мен е нещо нормално при кучета отглеждани в апартамент както е в моят случай. Доколко храната ,която съм споменала е измислена,хм :smile: Ти като фен на канадските храни хич не съм очаквала да предложиш Роял Канин.

Деси, не съм се иразил правилно и съм предоставил възможност да бъда тълкуван погрешно. Taste of Wild е същия висококачествен клас храна като Orijen, и Natural & Delicious, незнам за други аналози на тези храни в България. Единственото което не ми харесва в нея са по ситните гранули, но ги накисвам малко и нямам проблеми.
В поста си по горе, визирам храни, от които съм чувал оплаквания и то не по повод цената и.
Роял Канин е излишно скъпа храна която с нищо не е по добра от много други, просто е по известна. А и Дес никой не ме е питал коя марка горещо бих препоръчал :)

#20 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 04 September 2012 - 10:48 AM

Показване на мнениетоGOD OF TROY, в 04 September 2012 - 09:46 AM, написа:

Показване на мнениетоlzrodGaden, в 03 September 2012 - 08:53 AM, написа:

Деси е права, но нейната схема за хранене е за по малки като възраст кучета, плюс това три пъти наден означава и разходка по толкова. Аз за моето куче небих рискувал с разни измислени марки храни. Което ще рече, ползвай Роял Канин, Проплан и Еукануба. Лично аз съм фен на Орижен и непропускам да я похваля. 400грама храна ми се струва малко за подрастващо Кане Корсо, мисля че 600грама е добре. И както казва Деси, ако не изяде едното ядене, не го насилвай, не му добавай още за следващото, а му го дай същото. Ако се мръщи и е злоядо, избери един ден от седмицата в който не му давай никаква храна. По добре слабо куче отколкото дебело! Успех!


Не бих се вкючил в тази тема ,но този пост ме провокира. Не мога да разбера едно ,защо ИзродЕ... .продължаваШ да се опитва да дескридитира нещо ,което не познава с израза " измислени храни " . Ами Изроде... ,всяко нещо се измисля ,само твоят първичен инстинкт да го сложиш на някоя девойка е обикновенно необмислено действие, то е първично. Ще помоля за пореден път да спреш да употребяваш подобни изрази касаещи мен ,знам че ме мразиш ,но някой неща не можеш да ги върнеш ,остава срама .ТОВА ЧЕ ВЪРТИШ ГЕВРЕКА И РАЗНАСЯШ КУЧЕШКИ ХРАНИ И АКСЕСОАРИ В ТЪРГОВСКА ФИРМА НЕ ТЕ ПРАВИ ЕКСПЕРТ,смени амплоато на стругар с шофьор и пак си експерт, няма развитие .Никой не кара никой да прави избора си насила ,ни най- мапко се натискам чрез реклама или каквато и да е била друга форма да рекламирам храната ИМПЕРИАЛФУД. Развъдника GOD OF ТROY я ползва ежедневно вече години тази ИЗМИСЛЕНА храна , Много хора я ползват също ,няма да влизам в подробности,не знам как потребителя тук е стигнал до нас .Кучетата са ми гърчави ,проскубани ,немощни, всеки ден съм при ветринара със здравословни проблеми ....


Ако си се познал в поста ми, още по жалко за теб :) Не съм искал да те дискредитирам по никакъв начин, то повече от това което ти си направил, няма накъде! И не те мразя, ти си оставаш никой замен, все ми е тая с какво се занимаваш. Оооо напротив, точно нещата които работя ме правят експерт в много области, но това на човек който мисли, че техниката расте по дърветата или по просто - доматите се ядат с колците, няма как да бъде обяснено. А хората които искат кучетата да са им гърчави, проскубани, немощни и всеки ден да са при ветеринаря със здравословни проблеми, да следват твоя светъл пример.

п.п. Мда и намен ми е интересно, как потребителя е решил, че именно тази марка храна може да е проблема ?

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни