Dog.bg Форуми : German Sieger Show 2012-ULM

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

German Sieger Show 2012-ULM Results

#1 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 02 September 2012 - 10:13 PM

Привет,това са резултатите от таз годишния зигер в Улм-2012г.:
МЪЖКИ:
VA 1 1142 Remo vom Fichtenschlag
VA 2 1191 Nino von Tronje
VA 3 1102 Paer vom Hasenborn
VA 4 1187 Quattro von der Partnachklamm
VA 5 1197 Ustinov vom Römerland
VA 6 1182 Mentos vom Osterberger-Land
VA 7 1089 Sultan von der Jahnhöhe
VA 8 1198 Hagadahls Figo
VA 9 1248 Labo vom Schollweiher
VA 10 1001 Chacco von der Freiheit Westerholt
VA 11 1013 Etoo aus Wattenscheid
VA 12 1107 Omen v. Radhaus
VA 13 1159 Yankee vom Feuermelder
VA 14 1085 Enosch v. Amasis
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#2 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 02 September 2012 - 10:18 PM

ЖЕНСКИ:
VA 1 2041 Elly del Seprio
VA 2 2086 Chira del Frutteto
VA 3 2136 Lee vom Frankengold
VA 4 2017 Yakimo vom Feuermelder
VA 5 2026 Lara vom Messebau
VA 6 2079 Wendy von der Piste Trophe
VA 7 2010 Lara von Regina Pacis
VA 8 2054 Nani vom Wiedeck
VA 9 2180 Zambia degli Achei
VA 10 2108 Daisy von Melanchthon
VA 11 2076 Kaleya vom Amur
VA 12 2142 Quenna von Regina Pacis
VA 13 2006 Blianka vom Osterberger-Land
VA 14 2198 Faya vom Adelschlag
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#3 Потребителят е офлайн   емо Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 319
  • Регистрация: 26-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Банкя

Публикувано: 03 September 2012 - 07:45 AM

Поздравления за Росен Крумов.Най доброто българско класиране.LANA FEETBACK SG 15

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 03 September 2012 - 10:32 AM

Браво на Лана Качена снимка поздравления и за чичо Роске супер класиранеКачена снимка Качена снимка Качена снимка да почерпиКачена снимка

#5 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 04 September 2012 - 09:06 PM

БРАВО!!! :ba_025: Невероятно представяне. Желая и на други БГ развъдчици да постигнат такива, а защо не и по-добри резултати :flagbg:

п.п. Yerom, твоя любимец мисля-Yankee vom Feuermelder VA13 :ae_085: Супер!!! Какво ли се е случило с Lennox...
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#6 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 04 September 2012 - 10:32 PM

Дисквалификация ... Т2 мисля че беше ...

#7 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 04 September 2012 - 10:50 PM

Отмина наи значимото развъдно мероприятие за НОК.За първи път имаше доста осезаемо присъствие на кучета явили се от името на България.Качена снимкаПоздравявам още един път всички участвали и представили достоино една малка страна в големия свят на НОК.

За жалост Ленокс се провали на хапането,а за Янки нямам думи зае подобаващо му се място,дано се окаже и добър разплодник.Качена снимка



#8 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 05 September 2012 - 03:56 PM

Янки VA13

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#9 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 05 September 2012 - 06:35 PM

ВЕЛИКОЛЕПЕН Yankee !!! :wub:
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#10 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 05 September 2012 - 08:00 PM

Ето и моите фаворити които освен отлично в ринга са се представили и отлично на теста за характер за разлика от повечето "елитни" разплодници тези двамата са в списъка с 10-те най-добре захапали мъжки кучета на изложбата тази година и представете си ( за огромно съжаление на гурго ) НЕ СА от т.н. "работен" тип сиваци за които се смята, че превъзхождат т.н. екстериорен тип немски овчарки:db_046:

My link

My link

#11 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 09 September 2012 - 01:46 PM

Показване на мнениетоblackburn, в 02 September 2012 - 08:13 PM, написа:

Привет,това са резултатите от таз годишния зигер в Улм-2012г.:
МЪЖКИ:
VA 1 1142 Remo vom Fichtenschlag - 3 / 3
VA 2 1191 Nino von Tronje - 3 / 4
VA 3 1102 Paer vom Hasenborn - 3 / 3
VA 4 1187 Quattro von der Partnachklamm - 3 / 3
VA 5 1197 Ustinov vom Römerland - 3 / 3
VA 6 1182 Mentos vom Osterberger-Land - 5 / 5
VA 7 1089 Sultan von der Jahnhöhe - 3 / 3
VA 8 1198 Hagadahls Figo - 3 / 3
VA 9 1248 Labo vom Schollweiher - 3 / 3
VA 10 1001 Chacco von der Freiheit Westerholt - 5 / 5
VA 11 1013 Etoo aus Wattenscheid - 3 / 3
VA 12 1107 Omen v. Radhaus - 4 / 3
VA 13 1159 Yankee vom Feuermelder - 3 / 3
VA 14 1085 Enosch v. Amasis - 5 / 5


Изключително тъжен е факта, че кучетата в таз годишният " елит " са такива които са получили изключително и предимно минималният брой точки на теста за характер ( TSB ) . С оценка под 3 /3 кучето не би могло да продължи участието си в BSZS !!! Обърнете внимание на теста за характер при следните кучета : VA1 , VA2 , VA3 , VA7 , VA11 .... още по - тъжно е , че се наблюдава едно явно унаследено ниско ниво на т.н. TSB anlagen (един вид работни заложби ) при Немските овчарки и жив пример са за това бащата VA 3 1102 Paer vom Hasenborn - 3 / 3 и неговият син VA 11 1013 Etoo aus Wattenscheid - 3 / 3 чието представяне на миналогодишният Зигер за жалост не беше по-добро от това тук .
Представянето на VA 7 1089 Sultan von der Jahnhöhe - 3 / 3 в
ероятно дори не е нужно да коментирам , то се вижда каквото трябва да се види ... тъжното е , че наблюдавайки темповете с които се използват тези кучета за разплод не ми се мисли какво ще е състоянието на работните качества след няколко години . Тъжното е , че малкото българи които могат да си позволят да заплождат женските си кучета в чужбина никога не взимат под внимание И работните качества на разплодниците .
Естествено след това винаги се намират хиляди причини за ниското качество на поколението им , за лошият им нрав и мек характер .

Силно се надявам сред заплодите на нашенци тази и идната година да има поне един който да улучи правилната комбинация взимайки в предвид не само кармазЪ цвета , кривите патешки задни крайници и гърбицата като при едногърба камила .

Прилагам тъжно видео с теста за характер при " елита " : My link



#12 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 09 September 2012 - 04:27 PM

mik интересна тема за размисъл.Монетата има две страни,кучето има маика и баща и мисля че не е коректно да се хвърля изцяло вината на мъжките разплодници след като знаем голямата роля на женската.Ако нямаш женска която да дава качество никога няма да имаш кучета.Колко женски има в БГ според тебе които си заслужава да се заплодят на такива кучета за да се правят комбинации анатомия характер универсал зигер.За мене са не повече отКачена снимка

#13 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 09 September 2012 - 05:18 PM

Даммм... прав си ... а това,че класните женски ( под класни женски лично аз разбирам женски доказали се като МАЙКИ от които са произлезли не едно или две хубави и типични кучета със здрави стави и твърд характер ) са твърде малко граничещо с НУЛА-та е повече от тъжно, не то не е тъжно, то си е трагично ... и най-трагичното е, че тук масово се развъжда с женски които никога нищо добро не са дали и всеки път за несполуката в кучилото се хвърля вината на разплодника.
И все пак ... тенденциозно се налагат кърмъзЪ презаъглени и гърбави кучета които все по - малко приличат на кучето описано в стандарта и все повече се харесват на чичко паричко с дръпнатите оченца ... Няма лошо да е търговец даден човек и да въди това което се продава добре , лошото е когато търговският тип кучета все повече се отдалечава от реалния и автентичен тип и размножителите на търговски тип кучета се опитват да наложат този тип кучета като автентичен заблуждавайки с това зеленият любител и давайки му първоначално грешна посока и представа.

#14 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 09 September 2012 - 09:15 PM

Според мен развъждането е все още преди търговията.Въпреки че в Германия почти няма куче което да не се продава.Немисля че кучетата в елита са плод само на търговски амбиции както и че не са гърбави и презаъглениКачена снимка Развъждането има своита логика
Новия стар шампион Ремо VA1

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#15 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 09 September 2012 - 09:47 PM

Предполагам,че Ремо тази година са го стегнали малко и поне не е куцал в ринга както беше през 2011 ... :zz_020:
За ТСБ при "елита" се вижда за какви "заложби" става дума ... като прибавим и това,че на световното редовно се прави тест на цвета на козината ... то тогава за какво говорим ... развъждане или търговия ?!?
Какво да кажем за Вегас който ако не тича в бърз тръс умее само да лежи , тъй като прекаленото заъгляване на задните крайници не му позволява да стои прав дълго време ? А за огромния VA 4 1187 Quattro von der Partnachklamm - 3 / 3 ? А за страхливия и несигурен VA 7 1089 Sultan von der Jahnhöhe - 3 / 3 ?

Ден преди световното през 2010 год из между развъдчиците са подмятаха разни листовки с точния списък кое куче къде ще се класира .... и защо ... и знаеш ли какво стана ... на 90 % от "предположенията" съвпаднаха !
Не съвпаднаха само тези там където кучетата не захапаха поради това, че просто нямат право да продължат участието си в изложбата.Това няма как да се предвиди ... макар,че известно време наблюдавах едно "елитно" куче по време на тренировките му в Германия и картинката беше много жалка...


#16 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 10 September 2012 - 01:07 AM

Ремо и тази и миналата година беше без конкуренция и заслужено стана шампион показваики великолепна група негови деца.mik нали не смяташ че ТСБ е критерии за заложбите на едно куче.Качена снимка А това за цвета на козината.........Качена снимка ти познаваш ли някои които да е хванат Качена снимка Колкото до Вегас радостта от движението което показва това 10г куче в ходом и тръс темперамента които притежава и самочуствието което демонстрира Качена снимка доста по млади кучета небиха могли да се доближат до неговия квалитет.На тази възраст трябва да ти говори само едно нещо супер здраво куче.Незнам къде видя че Султан е страхлив,а да кажеш че Quattro е огроменКачена снимка незнам с кои го сравняваш.Качена снимка

Колкото до прогнозите в БГ последните години на 99 процента ги познаваме понеже моят добър приятел Маиер ми ги казваше лично поне 3месеца преди зигера.Тази година ме изненада само Паер с 3тото си място Качена снимка а трябваше да е 2ри.Сигурно Маи нещо е объркал списъкаКачена снимка Качена снимка Качена снимка


Продължаваме с класирането VA2

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#17 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 10 September 2012 - 09:28 AM

Различни хора, различни мнения и виждания ... истината се знае от тези които я търсят :)

Лично мен ме радват доста малко кучета в таз годишният елит :) и се надявам действително да бъдат оценени по достойнство от т.н. развъдчици :ae_085:

#18 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 10 September 2012 - 11:34 AM

А именно..... . :dog:
Всичко което написа mik, на мен лично ми се струва прекалено преувеличено, верно на 100% има бизнес интереси (то къде ли няма) ама да се твърди, че Ремо е куц, а Вегас - съкат :ud_009: не ми се струва сериозно.
Също е вярно и това, че всеки харесва и тъси нещо определено, така че навярно може да очакваме топп заплод в "vom Wolpertinger Wald"
Аз лично бих се радвал това да стане с куче което сте си харесали :ae_085: Може би е този: :wub:
VA6 Mentos vom Osterberger-Land :
Прикачена снимка

п.п. извинявам се, че прескочих няколко :dog: :beer:

Между другото аз също имах много висок процент успеваемост в прогнозата и то без да познавам никой от тези със списъците...
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#19 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 10 September 2012 - 01:53 PM

Съжалявам , но не Ментос ми е фаворит :ea_103:

Тъжното е, че тези кучета съм ги виждала на живо и то не веднъж , виждала съм голяма част от тях като малки и млади кучета , виждала съм ги по време на тренировките им ... за това няма какво повече да коментирам , пожелавам успех на всички за жалост малцина имат поглед .. а за останалите оставям "елита" да им радва окото :re_037:

#20 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 10 September 2012 - 06:33 PM

Показване на мнениетоmik, в 10 September 2012 - 09:28 AM, написа:

Различни хора, различни мнения и виждания ... истината се знае от тези които я търсят :)

Лично мен ме радват доста малко кучета в таз годишният елит :) и се надявам действително да бъдат оценени по достойнство от т.н. развъдчици Качена снимка


Разни хора разни идеали ако всички имахме еднакви виждания и мнения щеше да е скучно.Стандарта на НОК дава възможност на всеки да бъде творец в развъждането на своите кучета.Изложбите са мястото където всеки трябва да покаже своето творение и да отстоява правотата си.Аз също не харесвам някои кучета в елита но мисля че това не е повод да ги отричаме тотално че не стават за нищо след като ние в БГ нямаме наполовина доближаващи се като качество кучета.Мисля че в елита са наи добре изглеждащите мъжки кучета представители на своите кръвни линии,макар и те да имат своите недостатъци.

продължаваме VA3

продължавамеVA3

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни