Цитат
.Аз тази болест не я знам,кажи какжо за нея
Болест на Адисън е придобита при неправилно лечение болест. Обикновено става заради лекари , които гледат да си спестят работа и използват кортикостероидите като начин на лечение . Те са предпочитани от тези лекари . защото са много силни и широкоспектърни. При честа употреба и прекомерни дози организма получава хормони наготово и надбъбречната жлеза закърнява. По този начин когато спрете да лекувате кучето след 1-2 мес пак се разболява и те пак прилагат този метод. Ако случйно попаднете на кадърен и отговорен лекар който да установи болестта започва курс на лечение с вкарване на такижа хормони и постепенно намаляване на дозата и увеличаване на интервала . Накрая се стига до хапчета които се пият всеки ден. Ако обаче е прекалено късно...удря кучето първо в бъбреците после в дробовете и за съжаление става прекалено късно. Заради Обединена Ветиринарна клиника в Варна и невероятното има старание се разделих с 3 годишната ми ротвайлерка....


Вход
Регистрация
Помощ





Горе
Цитиране +