Dog.bg Форуми : Прегазени животни и убийства на животни

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Прегазени животни и убийства на животни

Анкета: Прегазени животни и убийства на животни (6 гласували потребители)

С мен ли сте

  1. Да (4 гласове [66.67%] - Виж)

    Процент от гласовете: 66.67%

  2. Не (2 гласове [33.33%] - Виж)

    Процент от гласовете: 33.33%

С какво ще помогнете

  1. С нищо (1 гласове [16.67%] - Виж)

    Процент от гласовете: 16.67%

  2. Ще направя сайт (0 гласове [0.00%])

    Процент от гласовете: 0.00%

  3. Ще разпространя (2 гласове [33.33%] - Виж)

    Процент от гласовете: 33.33%

  4. Ще направя блог (0 гласове [0.00%])

    Процент от гласовете: 0.00%

  5. Ще направя клип (0 гласове [0.00%])

    Процент от гласовете: 0.00%

  6. Ще пиша до приютите (0 гласове [0.00%])

    Процент от гласовете: 0.00%

  7. Друго(Моля напишете долу в коментарите) (3 гласове [50.00%] - Виж)

    Процент от гласовете: 50.00%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

#1 Потребителят е офлайн   Loveanimal Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-August 12

Публикувано: 09 September 2012 - 12:57 PM

Край,писна ми,аз живея в едно село,а в него само шофьори са убили към 3 котки и 1 куче.Ами представете си в големите градове,дето има към 3000 човека,а тук в селото сме само 100 човека.Да съжаляваш,че си българин.В другите държави си има номера,където звъниш ако има някое прегазено животно,вземат го и налагат висока глоба.Ама тука на никой не му пука.Има приюти,и поне оценявам,че има,иначе незнам,щеше да има много повече животни убити насред улицата.Хайде,моля ви нека да разпространим това на колкото се може повече хора,и това да стигне до някой,който ще направи нещо. :md_064: Направете клипове,страници,групи,сайтове,блогове и каквото можете.Нека пишем на всички приюти за животни.Те ще ни подкрепят.Искам да ви кажа,че на вас може да не ви е гадно сега,но като видите горкото животниче,ще ви стане.Апък нищо чудно то да е вашето.Нека направим нещо,преди и вашето съкровище да стане жертвата.
Гласувайте горе,дали ни подкрепяте или не.И бъдете честни,също гласувайте и дали ще помогнете,или не-моля не лъжете.
Моля също да добваите линкче,към това където сте създали,ако сте създали де.Ще се опитам да помогна да го направя по известно.

#2 Потребителят е офлайн   Yasena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Female
  • Location:USA

Публикувано: 09 September 2012 - 05:40 PM

Ти какво предлагаш като решение на проблема? Какво да направи един шофьор ако животно му изскочи изведнъж пред колата? Не шофьорите са виновни в случая. Мястото на животните не е на улицата. Хората които си гледат котенца и кученца имат задължението да се грижат за тяхната безопасност и да си ги държат вкъщи, където животът им не е застрашен и не застрашават живота на никого, изскачайки пред колата му. Това е особено сериозен проблем в селата, където културата на хората и отношението им при отглеждане на домашни любимци е изключително ниска. Там домажните животни се хранят обикновено основно с хляб и кокали, свръхпопулацията се контролира с давене, животните са пуснати да се оправят сами по улиците (ако не са вързани на свръхкъса верига някъде в собствената им мизерия) и какво ли още не.

Не знам за какви глоби говориш в други страни. Струва ми се малко си фантазираш. Тук където живея по улиците няма никакви бездомни животни. Ако животно се окаже блъснато на улицата се наказва собственика, когото намират по чипа. Има много диви животни, които изскачат на пътя. Това освен за тях е много опасно и за хората на пътя. Проблемът се решава с едни тънки заграждения по дължината на целия път, където се наблюдава популация на такива животни и се възпрепятства излизането им на пътя. Друг е въпросът, че тук хората ако имат възможмост спират за диви патешки и гъши семейства, които се излежават на пътя :ab_041: , за костенурки и т.н. Но това е въпрос на манталитет и възпитание, които се изграждат с поколения правилно възпитание. Ние сме много далеч от истината за съжаление.

#3 Потребителят е офлайн   Loveanimal Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-August 12

Публикувано: 09 September 2012 - 08:53 PM

Показване на мнениетоYasena, в 09 September 2012 - 05:40 PM, написа:

Ти какво предлагаш като решение на проблема? Какво да направи един шофьор ако животно му изскочи изведнъж пред колата? Не шофьорите са виновни в случая. Мястото на животните не е на улицата. Хората които си гледат котенца и кученца имат задължението да се грижат за тяхната безопасност и да си ги държат вкъщи, където животът им не е застрашен и не застрашават живота на никого, изскачайки пред колата му. Това е особено сериозен проблем в селата, където културата на хората и отношението им при отглеждане на домашни любимци е изключително ниска. Там домажните животни се хранят обикновено основно с хляб и кокали, свръхпопулацията се контролира с давене, животните са пуснати да се оправят сами по улиците (ако не са вързани на свръхкъса верига някъде в собствената им мизерия) и какво ли още не.

Не знам за какви глоби говориш в други страни. Струва ми се малко си фантазираш. Тук където живея по улиците няма никакви бездомни животни. Ако животно се окаже блъснато на улицата се наказва собственика, когото намират по чипа. Има много диви животни, които изскачат на пътя. Това освен за тях е много опасно и за хората на пътя. Проблемът се решава с едни тънки заграждения по дължината на целия път, където се наблюдава популация на такива животни и се възпрепятства излизането им на пътя. Друг е въпросът, че тук хората ако имат възможмост спират за диви патешки и гъши семейства, които се излежават на пътя :ab_041: , за костенурки и т.н. Но това е въпрос на манталитет и възпитание, които се изграждат с поколения правилно възпитание. Ние сме много далеч от истината за съжаление.


Гледай в 00:00 часа по animal planet и ще разбереш за кво става дума.А относно за котките,ми поне ако някой блъсне животно да го глобяват.Отидох да видя мъртвата котка.Още е в канафката.Еми то си личи,че са я прегазили,докато е лежала,незнам,дали се е паникьосала или пък има проблем с слуха,но днес видях къде има кръв на пътя,тя не е легнала по средата,ама е легнала по-към края,почти в канафката,но колата е минала много на край,а така може и човек лесно да убие.В този случай,шофьора е виновен,а ти смяташ ли,че както някой си кара,ще му изкочи котка или куче.Аз немисля така.Еми като види животнинка,да спре замалко,да слезне,да я премести и пак да си продължи,нищо не му пречи.Дори незнам как спи,с мисълтта,че е убил една животинка.Аз не бих заспала.

#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 September 2012 - 09:33 PM

Като се качиш да шофираш,разбирай като станеш на възраст да вземеш книжка ще разбереш за какво ти говорим. :md_064: Това,че кучетат и котките не изскачали на пътя пред колите-да бе, да......
При нас непрекъснато има блъснати елени,фазани и зайци,които изскачат такак мигновено,че щях да направя верижна катастрофа зад мен.
Мястото на кучетата и котките не е на улицата и няма да ги блъскат.Спри да се надяваш тук да се случва нещо каквото дават по Анимал планет,все пак тук е България.Знаеш ли в Щатите колко животни годишно се умъртвяват,защото са нежелани?Не всичко е цветя и рози като по телевизията.
Надявам се не се засегнеш :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Yasena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Female
  • Location:USA

Публикувано: 09 September 2012 - 10:21 PM

Толкова Animal Planet съм изгледала, колкото не можеш да си представиш. Не си спомням да съм видяла в някой епизод да са глобили някого, защото е блъснал животно. За жестоко отношение и занемаряване, да, но не и за удряне с кола. Това че котката е била на пътя е по вина на собственика и. Не може да се очаква от шофьорите да спират, да рискуват живота на останалите участници в движението, да се правят рисковани маневри, само защото някой дето се пише, че обича животните и има котка я е оставил да се разхожда по пътя. Аз също имам котка, която обожавам, обожавам жиеотните по принцип и също ми е мъчно, когато в България ги видя размазани по пътищата. Но тогава се ядосвам на стопаните, за домашните и на общините за уличните. Шофьорите не са виновни, да не говорим че е много опасно за живота им. Ако скоростта е много ниска и ситуацията го позволява, понякога може да се спре, но това е много рядко. Малък си и те разбирам, че ти е мъчно, но не си прав и ядът ти не е насочен към когото трябва.

Разбира се, ако някой целенасочено гони животно с колата си за да го сгази и това може да се докаже, вече говорим за друго. Но не вярвам, колкото и голям идиот да е някой, да рискува да се забие в канафката или да направи катастрофа за да блъсне котка. Най-вероятно животинчето е блъснато на пътя, останало е полу-живо и се е преместило в канафката или пък просто е изхвърчало там..

#6 Потребителят е офлайн   Loveanimal Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-August 12

Публикувано: 10 September 2012 - 10:25 AM

Не,не то на пътя му е отпечатана главата с кръв.Ама поне приютите да ги вземат всички животни.

Моля, не цитирайте постове излишно.
мод


#7 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 10 September 2012 - 12:18 PM

Мило дете, ела в действителността за малко.
Къде ги видя тези приюти, които могат да прберат всички животни? Такива няма.
Има т.нар. "общински приюти", в които за никое животно не е добре да попада. Пример - Сеславци. Ако те интересува как е там - в интернет има достатъчно снимки и истории.
Има няколко приюта, финансирани от дарения на хора, които им пука (вкл. чужди организации за защита на животните). В тях обаче местата са много ограничени.
У нас, заради нищонеправенето на институциите (най-вче Министерство на земеделието и храните, което е пряко отговорно за мерки, с които да намалее броя на бездомните животни; както и общините), има много животни по улиците. И ще продължава да ги има, защото продължава да не се прави нищо (или почти нищо).
Ти живееш в малко село. Колко човека от селото имат кучета? Как ги гледат? Какво правят с малките кученца, които женските раждат 2 пъти годишно? Чували ли са възрастните хора, че женските кучета могат да се кастрират, за да не раждат? И че тогава не им се плаща данък, а ако не са кастрирани - се плаща? Кметът глобява ли тези, които не са си регистрирали и чипирали кучето?
Аз знам отговорите на тези въпроси, както и малкото хора, които от години се мъчат да правят нещо, за да има по-малко животни на улицата. А ако има по-малко животни на улицата, няма да и гледаш и прегазени.
Ако искаш да направиш нещо по въпроса - задай на кмета въпросите, които ти зададох аз. И настоявай да ти отговори.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#8 Потребителят е офлайн   Yasena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Female
  • Location:USA

Публикувано: 10 September 2012 - 03:43 PM

Показване на мнениетоLoveanimal, в 10 September 2012 - 08:25 AM, написа:

Не,не то на пътя му е отпечатана главата с кръв.Ама поне приютите да ги вземат всички животни.


И да ги вземат, докато има хора които си отглеждат домашните любимци по улиците и не кастрират, проблемът няма да бъде решен. Хубаво е, че обичаш животните и ти пука. Ако искаш лично да си част от спасяването на животинки и нещата да се променят, говори с хората около себе си да кастрират, да си прибират животните, разучи къде около вас има пунктове за безплатна кастрация и съдействай. И наистина би могъл да се обърнеш към кмета, предложи да се разлепят листовки с информация за ползите от кастрирането, дай идея, може да я разработиш с приятелчета и т.н. На село положението е много тежко в това отношение. Аз обожавах моето село, там изкарах ваканциите си и знам за какво става дума, знам моите баба и дядо какво правеха, но нямаше кой да ми каже че е грешно, освен донякъде детската ми съвест и престава за добро и зло. Успех!

#9 Потребителят е офлайн   Loveanimal Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-August 12

Публикувано: 12 September 2012 - 10:35 PM

Показване на мнениетоgabipap, в 10 September 2012 - 12:18 PM, написа:

Мило дете, ела в действителността за малко.
Къде ги видя тези приюти, които могат да прберат всички животни? Такива няма.
Има т.нар. "общински приюти", в които за никое животно не е добре да попада. Пример - Сеславци. Ако те интересува как е там - в интернет има достатъчно снимки и истории.
Има няколко приюта, финансирани от дарения на хора, които им пука (вкл. чужди организации за защита на животните). В тях обаче местата са много ограничени.
У нас, заради нищонеправенето на институциите (най-вче Министерство на земеделието и храните, което е пряко отговорно за мерки, с които да намалее броя на бездомните животни; както и общините), има много животни по улиците. И ще продължава да ги има, защото продължава да не се прави нищо (или почти нищо).
Ти живееш в малко село. Колко човека от селото имат кучета? Как ги гледат? Какво правят с малките кученца, които женските раждат 2 пъти годишно? Чували ли са възрастните хора, че женските кучета могат да се кастрират, за да не раждат? И че тогава не им се плаща данък, а ако не са кастрирани - се плаща? Кметът глобява ли тези, които не са си регистрирали и чипирали кучето?
Аз знам отговорите на тези въпроси, както и малкото хора, които от години се мъчат да правят нещо, за да има по-малко животни на улицата. А ако има по-малко животни на улицата, няма да и гледаш и прегазени.
Ако искаш да направиш нещо по въпроса - задай на кмета въпросите, които ти зададох аз. И настоявай да ти отговори.

Научих,че котката е родила 4 малки котенца преди да умре,но те още са слепи,сега с приятелката ми търсим кърмачка,те не са яли от 5 дена някъде.Ще се опитаме да ги спасим.Еми имаме към 20 котки и 6 кучета.Само 2 от тях прекарват време и в домът си,моята и на моята приятелка.Но естествено,повече,време са навън,а и те като малки също са били там,и сега неможем да ги приберем вътре за повече от 2 часа.Аз съм пробвала с моята.Тя почва да драска и мяука,дори един път скочи от прозореца.Към 12 от котките са домашни или незнам как да ги наричам-не влизат в домовете на стопаните си,но те ги хранят,някои де,през 3 дена.Но храната не е проблем,аз също помагам на котките с приятелките ми всяка вечер към 22;00 си купуваме към 2 пакета пръчки и ги храним,те се нахранват добре.Незнам,опитахме се да намерим кой е виновникът/ците.Сложихме една ябълка на кървавото петно,бяхме заподузрели 3 човека,чакахме да минат,но мина само 1.И ябълката не беше смачкана,от там разбрахме,че не е той.

#10 Потребителят е офлайн   Yasena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Female
  • Location:USA

Публикувано: 13 September 2012 - 07:40 PM

:zz_217: Аз приключвам по темата. Абсолютна загуба на енергия. Нищо няма да се промени в България в скоро време. Дори институциите да работеха, докато мисленето на хората е такова, няма шанс.

#11 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 13 September 2012 - 08:18 PM

Това е малко дете в едно село, какви кметове, какви кастрации. В София където има толкова безплатни центрове хората не си правят труда да кастрират. В останалата част на България безплатни кастрации НЯМА и не можеш да накараш стринка от село с 90 лв пенсия да ходи до големия град , как ще се качи на автобус с котка или куче, как ще плати между 80-100лв за кастрация, изобщо, слезте на земята.
Похвално е за детето, че се трогва и има отношение.Сега толкова може. Като порастне ще направи повече.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 14 September 2012 - 02:38 PM

Да, dikari, дете е, в малко село. Но и там нещата трябва да се променят. Законите важат и за там. И там кучетата трябва да се регистрират и на тези, които не са кастрирани да се плаща данък.
А за стринка с малката пенсия - има различни опции:
- Може да избере да не гледа куче. Тогава няма да плаща данък и няма да си създава главоболия с кастрацията.
- Може да се спогоди с местния ветеринар за разсрочено плащане и да плати кастрация вместо данък всяка година.
- Може да поиска кметът да осигури безплатни кастрации, току вий станало.
- Може да поиска съдействие от някоя НПО
...

Точно с това, че мислим така за малките населени места, си създаваме големи проблеми. Хората точно от тези мали населени места (особено младите), следва да знаят, че гледането на животно, което не е "стока" (в смисъл - не дава мляко, яйца и т.н.), е ангажимент и отговорност. Защото съм се нагледала на скелети, пълни с кърлежи, вързани на метър верига насред двора, за да пазят.
А детето трябва също да знае кой какви задължения има - особено кмета ;-)
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#13 Потребителят е офлайн   sislie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 27-November 09

Публикувано: 14 September 2012 - 10:16 PM

Хайде да не вменяваме на децата задължения и отговорности, които ние възрастните рядко изпълняваме. И независимо какво трябва или не трябва, кое е по закон и кое не, истината е проста, колкото по-беден, толкова по-прост народ. Хората пребиват децата си, ние искаме да целуват домашните си любимци. А има и хора, които се кефят на сгазен "помяр", "умряло циганско дете", щото намалява популацията от роми и т.н. Всички живеем тук и знаем колко е оскотял тоя народ.
Хубавото е, че все още има хора, млади хора включително, на които им пука. Нека поощрим детето и да потвърдим убеждението му, че да правиш добро - така е редно. А не да му вменяваме вини и отговорности. То само ще намери най-добрия начин да помогне.
А относно ветеринарите - и те са станали едни печалбари....Е, не всички, но повечето. Ако нямаш пари ще ти оставят животното да умре, вярвайте ми, много рядко има клиники, които приемат разсрочено плащане. Това го правят и хуманните лекари, междувпрочем....
А пък кмета на селото това му е първа грижа - кастрациите на бездомните животни.
Да, бабата може да избере да не гледа куче и да го изхвърли на улицата. По-добре да се обясни на бабата как да го гледа и да й се помогне финансово. Ама това си е чиста утопия, кой ли ще го направи.

#14 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 15 September 2012 - 02:41 PM

Докато казваме "кой ще го направи", "на кмета това му е първа грижа - кастрациите" и стигаме само до извода, че народа е гладен и оскотял, едва ли нещо ще се промени.
Не вменявам на детето отговорности, ако визирате мен. Просто искам това дете да разбере, как трябва да стоят нещата. Моето дете беше на 6, когато вече знаеше защо трябва да се кастрират бездомните и да не се пускат домашните да се разхождат сами. Сега, на 10 вече знае и кой какви задължения има и как ги изпълнява, по отношение на бездомните животни и животните в беда.
Иначе - чудесно е, че има деца, на които им пука и които искат да правят нещо. Искрено се радвам, че детето е потърсило помощ тук. Да, ще го похвалим, ще го поощрим. Но не е ли по-добре да му кажем, как стоят нещата, за да не храни напразни надежди? Прочетете добре, каво е написала.

Колкото до това:

Цитат

А относно ветеринарите - и те са станали едни печалбари....Е, не всички, но повечето. Ако нямаш пари ще ти оставят животното да умре, вярвайте ми, много рядко има клиники, които приемат разсрочено плащане.

повярвайте ми, има много ветеринарни лекари, които помагат на специални (ниски) цени на бездомни животни. Не съм срещала такива, които ще оставят животното ми да умре, защото нямам пари. Може би съм късметлийка, не знам:smile: Но това, че всеки ден гледам във Фейсбук колко неплатени сметки за операции, стационар, изследвания и т.н. има дължими по клиниките показва, че не лекарите са печалбари, а някои хора спекулират с това, че някой работи "с отложено плащане".
Друг е въпроса, че всеки труд, особено този на специалист в дадена област, струва пари. Вие не работите за "благодаря", нали?
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#15 Потребителят е офлайн   sislie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 27-November 09

Публикувано: 15 September 2012 - 03:14 PM

Gbipap, ми да, нищо няма да се промени. Поне не скоро. Нека оставим на децата илюзиите, че могат да направят нещо, то илюзиите са присъщи на младите. И да им помогнем, разбира се.
Казвам всичко това с болка, но нещата са такива, каквито са. Това, че има хора, за които бездомните и безащитни хора и животни е кауза е чудесно, но подобни ценности не трябва да са каузи, те трябва да са част от ежедневието ни. Пак казвам, за това трябва много време да мине, много неща да се променят в държавата и обществото ни. И колколкото и да се пънем и да искаме да започнем прояна - ми няма да стане. То изначално всичко е сбъркано и трябва да се изгражна наново, включително и ценноситте ни. Бавен процес.
А за ветеринарите - ми чета за подобни клиники в София, но при нас не е така. Доколкото знам има една, която работи на вересия, така да се каже. Аз загубих едно бездомно коте, то така и си беше обречено, но нито едни ветеринар, с който говорих извън работното му време се трогна да окаже съдейстие, особено на разсрочено, което много ме разочарова, загуби ми време и животното ми умря в ръцете, така да се каже.
А относно труда - ми разбира се, че трябва да се заплаща. Ние в нашия сектор работим на 60 дни отложено плащане, а доставчиците ни не ни дават повече от 30 дни. Дали ни е лесно, а?
Да фалираме клиентите ли си, кво ли, като им искаме парите незабавно. Времената са трудни, нека си влизаме в положение.

#16 Потребителят е офлайн   Yasena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Female
  • Location:USA

Публикувано: 15 September 2012 - 03:44 PM

Никой не вменява вини и отговорности на детето. То само слага ябълки по пътя и иска да прави кампании срещу прегазващите животни...на пътя! Дори в началото в темата имаше анкета "кой е с мен?" или нещо от сорта. Исках да го накарам да погледне зад очевидното и да види истинската причина за това което го е натъжило. Няма лошо да се хванат дечицата и да се опитат да направят нещо, дори и да не успеят. Нека се научат, че всеки от нас с личния си принос и пример е важен за доброто на обществото. Съгласна съм че народът е оскотял и хич не му е до това, но докога това ще е извинение? И докога липсата на средства ще е извинение да се гледа животно в отвратителни условия. Ами да, ако бабата няма пари и не може да поеме отговорност да се грижи за животното и отговорността си пред обществото, тогава няма да има куче. Това е положението. Аз лично, за проблема с уличните, като виновни поставям на първо място хората пред институциите, а дори и не само за този проблем. Единственото спасение виждам да се тръгне от някъде като се възпитават правилно децата и от там нататък правилният начин да заработи.

И защо всъщност идеята да не заработи. Да се хванат няколко дечица, които обаче трябва да са разбрали за какво се борят, да нарисуват плакати, да съберат информация за кастрирането и ползите от него от форума, може да цитират и потребители, да мополят кмета за съдействие да ги размножи и разрепение да ги раздадат или разлепят. 5 баби да схванат идеята, пак е нещо. Лятото телевизиите са гладни за новини и си ги изравят от носовете. Можеше да се опитат да привлекат някоя телевизия за репортаж от сорта "група деца от село Х...кауза..бездомни кучета..и т.н.", да не говорим че можеше и нещо във форума да се организира, може тук някой да съдейства с телевизиите. Можеше да се намери някой спонсор, да дойде един фургон с ветеринари и да кастрират на селския площад. Наистина е малко утопично, но можеше да се опита. Докато всеки си седи вкъщи и се оправдава с оскотяване, нищо няма да се промени. Децата имат крила, нека да ги използват и упражняват.

#17 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 September 2012 - 11:11 AM

Показване на мнениетоYasena, в 15 September 2012 - 03:44 PM, написа:

Аз лично, за проблема с уличните, като виновни поставям на първо място хората пред институциите, а дори и не само за този проблем. Единственото спасение виждам да се тръгне от някъде като се възпитават правилно децата и от там нататък правилният начин да заработи.

И защо всъщност идеята да не заработи. Да се хванат няколко дечица, които обаче трябва да са разбрали за какво се борят, да нарисуват плакати, да съберат информация за кастрирането и ползите от него от форума, може да цитират и потребители, да мополят кмета за съдействие да ги размножи и разрепение да ги раздадат или разлепят. 5 баби да схванат идеята, пак е нещо. Лятото телевизиите са гладни за новини и си ги изравят от носовете. Можеше да се опитат да привлекат някоя телевизия за репортаж от сорта "група деца от село Х...кауза..бездомни кучета..и т.н.", да не говорим че можеше и нещо във форума да се организира, може тук някой да съдейства с телевизиите. Можеше да се намери някой спонсор, да дойде един фургон с ветеринари и да кастрират на селския площад. Наистина е малко утопично, но можеше да се опита. Докато всеки си седи вкъщи и се оправдава с оскотяване, нищо няма да се промени. Децата имат крила, нека да ги използват и упражняват.


Абсолютно подкрепям и съм напълно съгласна.
И за да има реална полза за децата, пуснали темата, би било добре някой да помогне/упъти как точно да проведат такава кампания. Аз с удоволствие бих го направила, но не смятам, че съм много веща в такива начинания и няма да съм полезна.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни