Dog.bg Форуми : Кучета вече и по молове

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета вече и по молове Пазарува се живот като кило домати Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 September 2012 - 09:44 PM

Борсите ли???? БОРСИ????

Обличам моите ученици днес за първия учебен ден, обикаляйки по моловете, дрешки обувки и последни забравени дреболии набавяме, и какво да видя?
Редовни посетители сме на повечето молове със семейството ни - докато децата си играят има кога да напазаруваш за през седмицата, а и едно кино да изгледаме заедно после - защо не?
Нямаше преди такова нещо като зоомагазин в мола. Но явно индустрията се е ориентирала към продажбата на живата си стока точно натам - към търговските центри.
Днес в THE MALL на цариградско и Сити център Сердика видях два новооткрити зоомагазина. В Сердиката имаше само зайчета, но самия магазин бе открит само преди три дни. Така че най-страшното там все още предстои.... А в THE MALL пред Карфур до цветарския магазин долу имаше и кученца дребни породи, освен гризачи и папагали.

Кучетата са по молове вече. Щом това се позволява, то животинския от Подуене ще ни се стори детска игра.

Или сега и тук ще ми кажете че рекламирам някой мол, за да премахнете страхливо темата?
Тия търгаши са нахлули в моловете вече, тук не се играем вече на лошите борси и добрите кучкари. Нещата са станали страшно сериозни. Де факто търговията по моловете с животни е един вид узаконяване на животинските пазари и прекупвачи на животните.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#2 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 16 September 2012 - 06:03 AM

Цитат

Тия търгаши са нахлули в моловете вече, тук не се играем вече на лошите борси и добрите кучкари.


Във Варна отдавна се предлагат кучета и котки, вие сте закъснели явно :ab_041: Рекламират и продават яко.. Продавачката ми каза веднъж, че може да си поръчам каквато порода искам :re_037:

В моловете е пълно с деца, нормално е да заредят и там кучета и котки.

#3 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 September 2012 - 09:10 AM

Не е нормално, там е работа. Тоест, от гледна точка на търгашите са улучили идеално търговско място, но нали си даваш ясната сметка какви са последствия? Колкото и да пишем тук по темите "За Бога, братя, не купувайте!" щом тези нещастни са така масово леснодостъпни в такъв търговски център, продажбите само ще се засилят... Абе, чак се вкиснах вчера от тази гледка - кутрета в талашит зад огромна витрина, обиколена от радостни зяпачи. Знаеш как свършва всичко това.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#4 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 16 September 2012 - 10:06 AM

Човек като е решил да си купи куче от търгаш или зоо-магазин явно не е достатъчно информиран, отговорен и не му се дават пари за куче от развъдник. Зоо магазини има на всеки ъгъл, това че и в моловете има такива обекти не е никаква трагедия дали ще влезеш в мола в зоомагазина или на ъгъла на кирков е все тая, който е достатъчно информиран така или иначе не би си купил куче от такова място. И тук не става дума кучката на гошо да роди и да я продава в мола, а за зоомагазин чийто обект е позициониран в мол. Ако човек е прочел за рисковете да си купи куче от такова място няма да обърне внимание на зоомагазина независимо дали е пред блока му или в мола.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2012 - 11:39 AM

Показване на мнениетоvalnata, в 16 September 2012 - 04:03 AM, написа:

Цитат

Тия търгаши са нахлули в моловете вече, тук не се играем вече на лошите борси и добрите кучкари.


Във Варна отдавна се предлагат кучета и котки, вие сте закъснели явно :ab_041: Рекламират и продават яко.. Продавачката ми каза веднъж, че може да си поръчам каквато порода искам :re_037:



Можело да поръчва породи тя Че откъде ли ше поръчва "породи"'? От ферми , че и от кучката но гошо - оттам! Позволява закона ,значи може. Защото когато се обсъждаха текстовете на ЗЗЖ, имаше прекрасни предвидени текстове за ограничаване на тая дейност ,ама лобито им надделя. Ако бяха принудени да слагат надписи "породоподобни" примерно ,дали народът шеше да ги граби от аквариумите .
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#6 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 16 September 2012 - 01:21 PM

Цитат

Тоест, от гледна точка на търгашите са улучили идеално търговско място


Точно това имам предвид.

Цитат

Можело да поръчва породи тя Че откъде ли ше поръчва "породи"'? От ферми , че и от кучката но гошо - оттам!


От там, да. Зареждат пинчери от един от Варна, който ги гледа на тъмно в зайчарници(лично съм влизал там и знам), а другите си заръчват от обяви или от друга борса в града. Пък и други могат да ги зареждат, така че това не им е проблем. Въпроса е че се продават като топъл хляб, макар да личи от далеч състоянието им. Е, ако имаше лепенки, че са подобия нямаше да се продават толкова. Аз като я питах ми обясни че всички кучета и котки, които продават са чистокръвни. :ab_041:

#7 Потребителят е офлайн   Snow-White Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 11-September 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 September 2012 - 12:30 PM

Добре де, не беше ли забранено допускането на животни в мола? От една страна това ще спре достъпа на хора, алергични към животни, от друга мястото на кучетата и котките не е в аквариуми на витрината... Сега бройката измамени ще нарасне още повече, особено предвид навика на българина първо да купува, а после да пита. Нямам думи. Не може ли да се направи някаква подписка, или ако си плащат наема могат да продават каквото искат?

#8 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 September 2012 - 12:35 PM

В някои случаи при закупуване от зоо-магазин дори не иде реч за цена или липса на информация. Има един друг момент: ако развъдчик няма за момента кучило и се налага да чакаш, или ако развъдчик е преценил че даден конкретен човек не е подходящ стопанин за неговите кученца и учтиво му отказва, то човека вместо да преразгледа отношението си към кучето като цяло и да изчака подходящо кучило просто отива и купува или поръчва от борса.

Например, развъдчик продава кученце пет-класа, но с условие да не се запложда или (изпатил от предишните купувачи, не спазили устната договорка) държи да включи в договора точка за по-нататъшна задължителна кастрация. Много добре знаете, че повечето хора държат да заплодят животните си, а пък ако е с родословие - кажи речи се чустват длъжни и не желаят да слушат че развъждането не е за всеки.
В такъв случай купувача се фръцка: - Ти ли ще ми кажеш дали ще плодя?
и отива по обяви, борси, магазини и молове.
Ще вземе породоподобно, ще го гледа както знаете как се гледат 99% кучета и ще плоди нови породоподобни, псувайки "снобите-развъдчици". Когато кучето му поотрасне няма да признае грешката си и факта че кучето далеч не изглежда така, както кучета от развъдника, но... Белята вече ще е свършен факт..

Snow-White
Забранено е влизането с животните, да. Дори мисля че с кучета-водачи все още е забранено, но за търгашите може.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#9 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 17 September 2012 - 09:20 PM

Показване на мнениетоmlad6ito, в 16 September 2012 - 08:06 AM, написа:

Човек като е решил да си купи куче от търгаш или зоо-магазин явно не е достатъчно информиран, отговорен и не му се дават ПАРИ за куче от развъдник.

За парите. имам последователно дълговременно наблюдение на един софийски зоомагазин ,централно разположен .Та там кучета без родословие не се продават под 1000 -1200 лв. И нагоре. А като дойде Коледа - охооо...през минути се изнасят щастливо придобитите кашончетата с подаръчета- кутрета , а цените им просто хвърчат!
Та понеже познавам и доста съвестни развъдчици - пьк не се сещам да продават чистопородни клубни кучета, та и пет-клас да са макар ,за четирицифрени суми.
Колко бг развъдчика познавате ,които продaват кучета не-брийд за четирицифрено число? Но прекупвачите го правят и уверявям ви - добре им върви!
Така ,че не е до ПАРИ- До пипка е.

П.П.Ще е интерестно да си направим експеримент. Да направим проучване колко струват породоподобните кучета, примерно в МОЛ-а и колко струват предлагани чистопородни кучета по развъдници от спомената раса , за пет-клас. И да съпоставим цифрите.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#10 Потребителят е офлайн   Snow-White Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 11-September 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 September 2012 - 08:59 AM

Не знам за мола, но в обикновените зоомагазини цените са между 1000 и 3000лв. Наскоро видях "мопсче" за 1200лв. Не знам каква е цената на мопсче пет-клас от развъдник, но подозирам, че е доста по-ниска. За разликата в здравословното състояние да не говорим.

#11 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 September 2012 - 10:58 AM

То какво да ги сравняваме? Влизам в гугъла, набирам "померан и малък шпиц развъдник" и ми излиза развъдника Фокси Ноуз във Варна http://foxynose.com/index_bg.php
Ето го мобилния, звънкам, обяснявам коя съм и защо се обаждам, провеждам разговор и питам за разрешение нашия разговор с развъдчик Светла Колева да го напиша тук.
- Цените на домашни любимци пет-класа в нашия развъдник са по-ниски от тези на борсите и зоо-магазини. В момента имам едно кученце пет-класа на 4.5 месеца, за домашен любимец за 600 евро, което е близо 1 200 лева, но предупреждавам честно че това е малък шпиц, а не померан. Хората обаче претпочитат да отидат в зоо-магазин, да купят кученце за около 1 500 лева защото прекупвача ги лъже че това е померан, а всъщност купуват пак малък шпиц и то с неизвестен произход. Заедно с кученцето на новите стопани давам родословие, първоначална информация за правилно гледане плюс подаръчен комплект (всичко необходимо за кученцето).

Те го на - който има очи, да гледа.
При нас в зоо-тата "померани" от този тип наистина под 1 500 не падат. И често мрат като мухи... А, наскоро и един "пинчер" видях, уж са го искали тип "сърничка" кафяво едно такова, то излезе почти колкото два пинчера, с клепнали уши и обратна захапка. Симпатяга е, все мечтае да докопа моя змей и да го изяде. Добре че не са го натирили хората, гледат си го и го обичат. 600 лева са дали.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#12 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 18 September 2012 - 11:09 AM

Ми те ги взимат от обяви и слагат 200-300 лева отгоре.. От обява пинчер-минчер, мопс са по 100 лева, даже и за 50 има. :ab_041: Не знам защо изобщо ходят до тия зоомагазини и се набутват.

#13 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 September 2012 - 11:11 AM

За д-р Светла Колева ли става въпрос-стоматоложката?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 September 2012 - 11:14 AM

Не, не е, там горе има линк към развъдника, разцъкай го, има снимка и кратко инфо за нея, ама де да ви знам, морските чада, кой какъв е:-))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#15 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 September 2012 - 11:22 AM

Благодаря :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 September 2012 - 11:33 AM

Показване на мнениетоvalnata, в 18 September 2012 - 09:09 AM, написа:

Ми те ги взимат от обяви и слагат 200-300 лева отгоре.. От обява пинчер-минчер, мопс са по 100 лева, даже и за 50 има. :ab_041: Не знам защо изобщо ходят до тия зоомагазини и се набутват.

Чиста психология - този, който търси пинчер-шминчер се е поогледал за цените и разбира че за 50-100 лв не може да е мопс или пинчер. Надушва че не е читава работАта, и отива там, където ще му пробутат уж пинчер-шминчер, мопс (дъщеря ми им викаше преди време Пукс) или ей такъв "померан" (снимките от развъдника по линка горе няма да показвам на щерката, щото тук ще настане война, ще ми изпие мозъка с тънка сламка да вземем едно такова, а не - стигат ми сегашните домашните любимци, двукраките също ги броя).

Те го на: 1200 лв малък шпиц в развъдник с родословие, инструкции от развъдчика, договор за покупко-продажба, плюс подаръчен комплект и 1500 лв представен като померан пак малък шпиц на борса или в Мола с неизвестен произход плюс съмнителна наследственост и кофти здраве.
На печелившите честито.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#17 Потребителят е офлайн   Snow-White Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 11-September 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 September 2012 - 06:46 PM

Тази тема ми напомни как преди време вдигнах скандал в един зоомагазин. Намира се на Попа, витрините са на нивото на краката, т.е. самият магазин е под земята. Та минаваме с моя приятел и гледаме някакво кутре на максимум 40 дена, без храна и вода, слънцето го пече, но иначе с розово кукленско креватче и прочие обзавеждане в клетката. Реших да вляза и да им обърна внимание, дано поне й сипят вода на тая животинка. Та влизам аз, правя се на ударена - питам на каква възраст е кутрето. Посрещат ме три перхидролено руси главици. Отговарят ми - 2 месеца. Следващ въпрос им задавам - защо няма храна или вода поне. Отговарят ми, че току-що е яло, а от вода "нямало нужда". Попитах ги дали има някакви документи, които да удостоверяват възрастта му и съответните ваксини, които би трябвало да има ако е на два месеца. Казаха, че могат да уредят родословие (?!), а паспорт мога и сама да си извадя, те щели да ми кажат какво да напиша при ваксините (баща ми е ветеринарен лекар, затова направо подскочих). Не издържах и ги попитах имат ли представа изобщо как се гледат кучета и кога се ваксинират. На това отговориха, че и трите са "ветеринарки" и ако не смятам да купувам кутрето, да напусна магазина. И ме игнорираха. Та това е накратко моят опит с търговци от този бранш. Никога не съм купувала куче или котка от такъв магазин и бих направила всичко възможно, за да информирам възможно повече хора за тези измами. Постоянно поствам къде ли не линкове от темите в този форум. Знаете ли дали може да се учреди комисия, която да следи в какви условия се гледат тези животинки и кой има такива правомощия?

#18 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 18 September 2012 - 08:45 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 18 September 2012 - 08:58 AM, написа:


Ето го мобилния, звънкам, обяснявам коя съм и защо се обаждам, провеждам разговор и питам за разрешение нашия разговор с развъдчик Светла Колева да го напиша тук.
- Цените на домашни любимци пет-класа в нашия развъдник са по-ниски от тези на борсите и зоо-магазини. В момента имам едно кученце пет-класа на 4.5 месеца, за домашен любимец за 600 евро, което е близо 1 200 лева, но предупреждавам честно че това е малък шпиц, а не померан. Хората обаче претпочитат да отидат в зоо-магазин, да купят кученце за около 1 500 лева защото прекупвача ги лъже че това е померан, а всъщност купуват пак малък шпиц и то с неизвестен произход. Заедно с кученцето на новите стопани давам родословие, първоначална информация за правилно гледане плюс подаръчен комплект (всичко необходимо за кученцето).



Ма браво на госпожата, добре ги харчи пет-класата. Че и екстри има - подаръчен комплект . И даже първоначална информация дава.

Тя нещо имаше с АСТ или е друга?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#19 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2012 - 08:55 PM

Показване на мнениетоSnow-White, в 18 September 2012 - 06:59 AM, написа:

Не знам за мола, но в обикновените зоомагазини цените са между 1000 и 3000лв. Наскоро видях "мопсче" за 1200лв. Не знам каква е цената на мопсче пет-клас от развъдник, но подозирам, че е доста по-ниска. За разликата в здравословното състояние да не говорим.


Аз в момента предлагам две мопсчета с родословия ,но пет- клас за 400 лева. В клуба кучета в развъждане струват 600 лева.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#20 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 September 2012 - 09:12 PM

agalina
Какво те прихваща? За малък шпиц и померан говорим, коя е тази госпожа с АСТ? Натисни линка, ако не те мързи и виж коя е Фокси Ноуз, защо плюеш преди да си проумяла за кое иде реч?
Нали искаше да сравним цените от борсите срещу развъдчиците. Ей го на.

svetamops
В зоо-магазините до нас мопсчетата се предлагат по 600 лв минимум. А, забравих, винаги обещават черен мопс, но после сервират каквото имат. (тия хора уред ли са да търсят определена окраска?)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни