Dog.bg Форуми : Кучета вече и по молове

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета вече и по молове Пазарува се живот като кило домати Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 18 September 2012 - 10:06 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 18 September 2012 - 07:12 PM, написа:

agalina
Какво те прихваща? За малък шпиц и померан говорим, коя е тази госпожа с АСТ? Натисни линка, ако не те мързи и виж коя е Фокси Ноуз, защо плюеш преди да си проумяла за кое иде реч?

Не съм плюла , казах браво. :smile:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#22 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 September 2012 - 11:03 PM

Показване на мнениетоagalina, в 18 September 2012 - 08:06 PM, написа:

Показване на мнениетоFuria_S, в 18 September 2012 - 07:12 PM, написа:

agalina
Какво те прихваща? За малък шпиц и померан говорим, коя е тази госпожа с АСТ? Натисни линка, ако не те мързи и виж коя е Фокси Ноуз, защо плюеш преди да си проумяла за кое иде реч?

Не съм плюла , казах браво. :smile:

ако е същата - ще го разберем съвсем скоро. Достатъчно е някой смел варненец да отиде при Фокси Ноуз с претенцията че тя е друга Светла Колева, и да накарате жената да обяснява с години че няма сестра, която няма леко държание.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#23 Потребителят е офлайн   Snow-White Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 11-September 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 September 2012 - 11:45 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 18 September 2012 - 09:12 PM, написа:


В зоо-магазините до нас мопсчетата се предлагат по 600 лв минимум. А, забравих, винаги обещават черен мопс, но после сервират каквото имат. (тия хора уред ли са да търсят определена окраска?)


Черен може и да намерят, но съм виждала по обяви да търсят "бял ама без черно на устата"...

#24 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 September 2012 - 12:59 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 18 September 2012 - 09:03 PM, написа:

Показване на мнениетоagalina, в 18 September 2012 - 08:06 PM, написа:

Показване на мнениетоFuria_S, в 18 September 2012 - 07:12 PM, написа:

agalina
Какво те прихваща? За малък шпиц и померан говорим, коя е тази госпожа с АСТ? Натисни линка, ако не те мързи и виж коя е Фокси Ноуз, защо плюеш преди да си проумяла за кое иде реч?

Не съм плюла , казах браво. :smile:

ако е същата - ще го разберем съвсем скоро. Достатъчно е някой смел варненец да отиде при Фокси Ноуз с претенцията че тя е друга Светла Колева, и да накарате жената да обяснява с години че няма сестра, която няма леко държание.

Здравейте! Аз съм Светла Колева от развъдника за померански и малък немски шпиц - Foxy Nose във Варна. Член съм на УС на клуб Немски шпиц - България.С д-р Светла Колева често ни бъркат, но просто имаме еднакви имена и сме от един град, а иначе нищо общо. Развъждам породата от 6 години. За малката си практика имам продадени много кучета на престижни развъдници в чужбина и почти всички от тях са шампиони - Русия, Австралия, Дания, Унгария, Норвегия, Финландия, Швеция, Швейцария, Германия и т.н. Също така имам Европейска шампионка, Вице млада европейска и Вице млад европейски шампион мое производство. Почти всичките ми кучета са тествани за патела, някой имат и очни изследвания. Тези тестове не са задължителни от клуба ни. С всичко това искам да кажа, че зная цената на кучетата си, те не са скъпи, не са и евтини, те струват точно толкова, колкото качества или недостатъци имат, но със сигурност знам, че са по-евтини от тези по молове и магазини, ако трябва да сравняваме достойнствата на едните и другите. И съвети за отглеждането не давам само при продажбата на кучетата си. Поддържам постоянна вразка със стопаните на кучетата ми, някой са на 4-5 години, и до сега на никого не съм отказала помощ. Не продавам кученца на 45дни, а задължително след втория месец, а ако ме помолят да ги гледам до 6-7 месечна възраст го правя без да искам за това да ми се доплаща, каквато е обичайната практика. Също като в зоомагазина, нали?!!!
Извинявам се за отклонението от темата, но исках да изесня коя съм, след като се споменава името ми.
Поздрави от Варна!
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#25 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 September 2012 - 02:51 PM

seska
Благодаря Ви че се включихте и го изчистихме това досадно недоразумение с имената. Изключително приятно ми бе да поговоря с Вас и информация, която дадохте, е безценна.
Надявам се все повече хора да прочетат и да се замислят, преди да пазаруват кучешки живот от Моловете на кило.

(и не, в никакъв случай не бива да отварям сайта на развъдника Ви в присътствие на малката ми дъщеря - ще има да сънува шпицове и померани, аз май знам как ще приключи всичко това) :md_064:
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#26 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 September 2012 - 09:02 PM

Цитат

С д-р Светла Колева често ни бъркат, но просто имаме еднакви имена и сме от един град, а иначе нищо общо.

Благодаря за пояснението :rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 20 September 2012 - 05:28 PM

Ми Браво ,.настина.Шест години опит и 1200 лв за пет е много много добре.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#28 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 September 2012 - 05:59 PM

Показване на мнениетоagalina, в 20 September 2012 - 03:28 PM, написа:

Ми Браво ,.настина.Шест години опит и 1200 лв за пет е много много добре.

Повечето хора, занимаващите се със същинското развъждане имат собствен стабилен висок доход и влагат в кучетата си в пъти повече пари, отколкото могат да вземат за кутретата после. За това думата "бизнес", отправена ей така със замах и пренебрежително, към госпожата в даден случай, я смятам за супер-обидна и необоснована.
Закупуване на родословни производители струва пари, и това е най-малката сума, която даваш първоначално. Например, отиване лично до Италия със самолет с престой в хотела за да внесеш кученце от четирицифрена сума В ЕВРО да не казвам колко излиза. И да не говорим че след това трябва да плащаш качествена храна, услугите на грумьор и хендлер, да пътуваш по изложби из чужбина включително.

Едно отиване до някое европейско и световно с няколко кучета и връщането после с престой няколко дена плюс таксите за участие вече ти излиза повече като цифра, отколкото половината от кучило, особено ако е от малкораждащи породи, особено ако спазваш всичките правила, особено ако някое от закупените кучета не стават за скачка и трябва пак да търсиш нови производители.

След време женските като станат на възраст за скачка и търсиш подходящ мъжкар, много често този подходящ евентуален татко се озовава в чужбина. Значи пак - пътуване за скачка, такса на мъжкия за скачка - в някои породи това са сериозни трицифрени суми в евра - връщане. Или закупуване на замразената сперма от чужбина - примерно. Мъжките като ги предлагаш за скачка на родословни женски може да не се проявят като татковци, ако стопаните на женски не правят нужните изследвания преди скачка TVT (Трансмисивни венерически тумор) се предава по полов път при кучета, не, мерси, не всеки развъдчик си пуска животното на всичко, дето му предлага после алиментно кученце. И то от женска, скачка с която от към екстерьора развъдчика не го интересе, мъ никак.

Така че айде не завиждайте на сумите, обявени от развъдчиците, съвестен развъдчик влага в кучетата си много повече пари и пожизнено не може да си ги върне от продадени кутрета.

Докато борсите, магазините и тия в молове знаете какво правят, че дори и цените им са по-високи: това като ти умре, друго ще ти дадем за компенсация.
Дребните породи вървят по-скъпо навсякъде, и у нас и в чужбина по развъдниците, не виждам повод за упрек, померан и малък шпиц за 100 лева няма никъде.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#29 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 25 September 2012 - 11:53 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 20 September 2012 - 05:59 PM, написа:

Показване на мнениетоagalina, в 20 September 2012 - 03:28 PM, написа:

Ми Браво ,.настина.Шест години опит и 1200 лв за пет е много много добре.

Повечето хора, занимаващите се със същинското развъждане имат собствен стабилен висок доход и влагат в кучетата си в пъти повече пари, отколкото могат да вземат за кутретата после. За това думата "бизнес", отправена ей така със замах и пренебрежително, към госпожата в даден случай, я смятам за супер-обидна и необоснована.
Закупуване на родословни производители струва пари, и това е най-малката сума, която даваш първоначално. Например, отиване лично до Италия със самолет с престой в хотела за да внесеш кученце от четирицифрена сума В ЕВРО да не казвам колко излиза. И да не говорим че след това трябва да плащаш качествена храна, услугите на грумьор и хендлер, да пътуваш по изложби из чужбина включително.

Едно отиване до някое европейско и световно с няколко кучета и връщането после с престой няколко дена плюс таксите за участие вече ти излиза повече като цифра, отколкото половината от кучило, особено ако е от малкораждащи породи, особено ако спазваш всичките правила, особено ако някое от закупените кучета не стават за скачка и трябва пак да търсиш нови производители.

След време женските като станат на възраст за скачка и търсиш подходящ мъжкар, много често този подходящ евентуален татко се озовава в чужбина. Значи пак - пътуване за скачка, такса на мъжкия за скачка - в някои породи това са сериозни трицифрени суми в евра - връщане. Или закупуване на замразената сперма от чужбина - примерно. Мъжките като ги предлагаш за скачка на родословни женски може да не се проявят като татковци, ако стопаните на женски не правят нужните изследвания преди скачка TVT (Трансмисивни венерически тумор) се предава по полов път при кучета, не, мерси, не всеки развъдчик си пуска животното на всичко, дето му предлага после алиментно кученце. И то от женска, скачка с която от към екстерьора развъдчика не го интересе, мъ никак.

Така че айде не завиждайте на сумите, обявени от развъдчиците, съвестен развъдчик влага в кучетата си много повече пари и пожизнено не може да си ги върне от продадени кутрета.

Докато борсите, магазините и тия в молове знаете какво правят, че дори и цените им са по-високи: това като ти умре, друго ще ти дадем за компенсация.
Дребните породи вървят по-скъпо навсякъде, и у нас и в чужбина по развъдниците, не виждам повод за упрек, померан и малък шпиц за 100 лева няма никъде.

:ba_025:

#30 Потребителят е офлайн   parrot_66 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 372
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male

Публикувано: 25 September 2012 - 11:54 AM

Показване на мнениетоagalina, в 20 September 2012 - 05:28 PM, написа:

Ми Браво ,.настина.Шест години опит и 1200 лв за пет е много много добре.

А колко според вас трябва да е?

#31 Потребителят е офлайн   dani_hristov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 30-September 12

Публикувано: 30 September 2012 - 02:39 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 16 September 2012 - 09:10 AM, написа:

Не е нормално, там е работа. Тоест, от гледна точка на търгашите са улучили идеално търговско място, но нали си даваш ясната сметка какви са последствия? Колкото и да пишем тук по темите "За Бога, братя, не купувайте!" щом тези нещастни са така масово леснодостъпни в такъв търговски център, продажбите само ще се засилят... Абе, чак се вкиснах вчера от тази гледка - кутрета в талашит зад огромна витрина, обиколена от радостни зяпачи. Знаеш как свършва всичко това.




Тази гледка съм я виждал няколко пъти в София , на няколко от "елитните" търговски улици, хубави кученца, но грозна гледка - затворени в аквариуми.

#32 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 30 September 2012 - 04:42 PM

Пффф абе хора, 99% от народа в Бг и идея си няма защо не се купува кученце от Мола или зоомагазина. Да не забравяме, че до скоро интернета беше лукс! И честно казано аз не мога да обвинявам само хората за това, колкото и да ми е тъжно да го споделя, едно 60% от моите познати никога не са ползвали интернет през живота си, докато тази всичката информация не стане общодостъпна, (чрез медии, брошури, ветеринари, дори учителката по биология да разкаже на децата пак е нещо....) няма оправия.

Иначе да...когато за пръв път преди година-две реших, че искам куче, първо попитах в зоомагазин и ми казаха, че могат да ми намерят какъвто цвят поискам, триколор, 5колор...абе червено на бели точки ако искам с 1 месец чакане. Е, слава богу проучих нещата първо... но колко сме такива? :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   niker Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 12-January 12

Публикувано: 14 January 2013 - 10:55 PM

Всички тъй ожесточено казваме на хората да не си купуват кученца от зоомагазин ... а толкова ме е жал за горките животинки. Искам да помогна на всички. Но как? Днес като бях в зоомагазина в мола едвам се сдържах да не заплача пред всички хора. Сърцето ми се къса, то се е родило, а няма да го вземат :((
Аз също съм привърженик на тезата :"Не на кученце от зоомагазин!" :)

#34 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 15 January 2013 - 11:10 AM

Търгашите разчитат точно на това, че на хората им е жал за горките кученца от аквариумите. И когато от там се купи кученце, веднага на негово място идва ново - докарано от ферма, в която обикновено условията са безобразни.
Можете да им помогнете, ако подадете жалба в БАБХ (Българска агенция по безопасност на храните), че животни в еди кой си зоомагазин се държат и продават в нарушение на Наредба 41 - прегледайте я и посочете конкретни нарушения.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#35 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 January 2013 - 07:24 PM

Е ли е възможно да се направи подписка към БАБХ за да се спре подобно малоумие? В крайна сметка хората вътре влизат и излизат, някои зарази не се предават само на животните, но и обратното - от животните на хората?
Знаем влизането по моловете и текучество на хората колко е огромно. Нали на времето горе в кафенето в Цума са спряли показването на двете малки тигърчета?
БАБХ дали ги интересуват тези зоо-молове? Сега на Черни Връх в Лозенец един от най-големите молове в предварителните си реклами обещава да има ЗооМол.
Има ли начин на едно обществено затворено в гигантска сграда оживено място, с голям човекопоток, каквото представлява пореден мол, да се забрани отваряне на щанд/магазин с продажба на живи същества като кучета и котки (срещу аквариумите нямам нищо против) в пълна антисанитария и непрекъснато влизащи-излизащи вътре-вън хора, сред които е пълно с деца?

Или трябва да се изчака да се съберат достатъчно смъртни случаи на животни, закупени от тези молове, а тогава вече да се действа...
???
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#36 Потребителят е офлайн   Linda113 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 28-November 13

Публикувано: 01 December 2013 - 02:45 PM

А някой знае ли какво става с тези кучета, които никой не ги купи???
Защото наскоро влязох в зоомагазин, където продаваха чихуахуа, родено преди 7-8месеца, струващо 1500лв! А и честно казано не беше надарено от природата с онази сладкост и пухкавост, с която някои малки кученца си печелят стопаните. Нещо май не беше много наред, малко грозновато горкото... А те с тази цена направо го обричат да остане в клетката- но докога? И после??? :dh_188:

#37 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 December 2013 - 03:07 PM

Умират. Това се нарича производствен брак, търгашите начисляват разходите по умрялото кутре като сума върху цените на останалите живи. Нали трябва да избият отнякъде тези пари.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#38 Потребителят е офлайн   Linda113 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 28-November 13

Публикувано: 01 December 2013 - 04:36 PM

Ужасно...но те са обречени при тези цени! Не че е хубаво да се насърчава този бизнес като се купуват животни от зоомагазин, но пък от съжаление човек би си го взел, ако беше на нормална цена. А то седи вече месеци наред там и с всеки ден шансовете му намаляват... Мислех си, че в някакъв момент поне ги подаряват, за да се отърват от тях. :(

#39 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 December 2013 - 04:41 PM

Показване на мнениетоLinda113, в 01 December 2013 - 02:36 PM, написа:

Ужасно...но те са обречени при тези цени! Не че е хубаво да се насърчава този бизнес като се купуват животни от зоомагазин, но пък от съжаление човек би си го взел, ако беше на нормална цена. А то седи вече месеци наред там и с всеки ден шансовете му намаляват... Мислех си, че в някакъв момент поне ги подаряват, за да се отърват от тях. :(


Мадам - колкото по-евтини, толкова по-бързо умират. В макдоналдс за левче в кофата за боклук колко разходен материал заминава с просрочен срок? Всеки ден.

Ако искате да купите куче от зоо-магазин, и рипате по цените им - прав ви път.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#40 Потребителят е офлайн   Linda113 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 28-November 13

Публикувано: 01 December 2013 - 04:44 PM

Ами аз не искам, просто се чудя кой би го направил като за тези цени можеш да си купиш от развъдник. И си мисля, че така ги обричат на смърт и мъчения.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни