Dog.bg Форуми : Търся си квартира в София

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся си квартира в София където да нямат нищо против куче

#1 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2012 - 02:46 PM

Здравейте! Не знам дали тук е подходящо място за подобен тип тема/обява, но тъй като срещам определени трудности в намирането на квартира, реших да опитам и тук, понеже всички от вас обичат животните. Проблемът е, че съм с куче /+ 2 морски свинчета, ама тях дори не ги споменавам :smile: / а повечето хазяи не искат кучета в апартамента си.

Накратко, търся си 2-стаен обзаведен апартамент, близо до Софийски университет, да не е ново строителство, да има ТЕЦ и да не е много много стар като обзавеждане и състояние. До 450 лв. наем.
И разбира се много важно собственикът да няма нищо против моите животни, които разбира се няма да създават никакви проблеми. Кучето ми си има хигиенни навици, не руши, не гризе и т.н... Той е един старчок далматинец на 10 години и по цял ден кажи речи си спи като е самичък вкъщи. :smile:
По-нататък ще си търся и съквартирантка като си наема апартамента.

Ако някой дава под наем такъв апартамент , нека да ми пише.
Гарантирам коректност в плащанията на наем, сметки и въобще за всичко.

Ако мод сметне, че не е удачно да се пускат такива теми, нека я изтрие, извинявам се :)
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#2 Потребителят е офлайн   the_saint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 27-December 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2012 - 02:57 PM

Честно казано , критериите които си заложила и парите които даваш не ми се струват реални. това е цена за краен квартал .Все пак успех!

#3 Потребителят е офлайн   моли-и-аз Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 17-February 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2012 - 03:49 PM

Много трудно си намерих квартира. Споменавах само лабрадорката си : ) а имам и едно мъниче смеска от пинчерче.
Живея в Люлин3 .Не знам какво мислят хората за този жк. но на мен много ми харесва.Има си метро и за 10 мин. съм в центъра. Най-хубавото са зелените площи и дървета,нещо което вече е рядкост : )

Успех!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2012 - 04:20 PM

моли-и-аз, чудесно е, че си случила на готини хазяи. Не знам защо хората толкова се плашат като чуят куче.. Едва ли не някой тигър ще вкараш в апартамента им :)
На мен ми е ясно, че ще трябва да направя изключение с нещо, я с ТЕЦ-а, я с квартала или състоянието на жилището..Но все пак се надявам да случа на нещо готино и на разбрани хора.
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#5 Потребителят е офлайн   моли-и-аз Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 17-February 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2012 - 04:55 PM

Да,разбирам те. Ами търси докато имаш време,може пък да имаш късмет и дано! : )
А за хората ... не знам защо народа е толкова озлобен и то най-вече към животинките.Май никога няма да го разбера това...Те и комшиите ни гледат на една страна но сме 7 кучета във входа : ))
Спирам с излишните писанки.Дано някой тук има познат с квартира та да стане работата.Ако чуя нещо ще пиша.

Поздрави! : )
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   SK_SHaDoW Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 22-April 12

Публикувано: 23 September 2012 - 10:01 AM

Здравей, и аз имам куче, хъски и се затруднявам в търсенето на квартира, ако все още не си намерила може да пишеш тук или skype - sk_shadow, или fb - Свилен Димитров. Тел. 0895 410 217

#7 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 September 2012 - 11:40 AM

Не, не съм намерила още, ще ходя да гледам няколко апартамента скоро и ще водя "преговори" за кучето :dh_188:
Определено е голям зор.
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#8 Потребителят е офлайн   моли-и-аз Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 17-February 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2012 - 10:48 AM

В началото на другия месец ще се освободи апартамент в блока до нас. Много е приятен. Мисля,че се води боксониера - стая на ламинат с хубав прозорец (нов),кухненски бокс отделен с врата,банята е хубава и голяма. Намира се на 10 мин от метрото и по принцип там сега живеят хора с немската си овчарка.Наема е 200лв.. Поне те толкова плащат. Ако ви устройва обаче ,че е Люлин 3 : )))
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 September 2012 - 02:37 PM

Много ти благодаря за офертата. :ba_025:
Аз вече си намерих, надявам се всичко да е ок.
Може да се заключи темата :)
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#10 Потребителят е офлайн   Moyra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-December 13

Публикувано: 19 December 2013 - 03:10 PM

Добре тази тема ми вдъхна кураж, че ще успея да намеря място за мен и моята Мойра, но все пак мислите ли че бих срещнала трудност, поради факта, че тя е Питбул. Тъй като видях, че до тук се споменаха кротък далматинец и лабрадор. :) ... А прекрасно забелязвам, как хората я гледат с омраза, тъй като ги е страх от нея, защото съдят само по корицата. :(

#11 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 19 December 2013 - 10:44 PM

Показване на мнениетоMoyra, в 19 December 2013 - 01:10 PM, написа:

Добре тази тема ми вдъхна кураж, че ще успея да намеря място за мен и моята Мойра, но все пак мислите ли че бих срещнала трудност, поради факта, че тя е Питбул. Тъй като видях, че до тук се споменаха кротък далматинец и лабрадор. :) ... А прекрасно забелязвам, как хората я гледат с омраза, тъй като ги е страх от нея, защото съдят само по корицата. :(

Мойра, не отивай с кучето на оглед. На самия оглед, а не по телефона, питай дали ще те приемат с куче. Ако те питат какво, кажи че е стафордширски териер, но никога не казвай питбул. Питбул в ушите на хората звучи страшно, стафордширски териер звучи като "някакъв териер, но не запомних какъв". Ако те одобрят с кучето, покажи го при нанасянето, ако присъстват, или когато го видят. Така хем ще са те приели с куче, хем няма да им кънти в ушите страшната дума "пиутбул". А и тези, които не разбират трудно ще доловят разликата между питбула и стафа. Всичко това ти го казвам от личен опит. Трудно намерихме квартира и то точно по този начин. Първото и най-важното е да те приемат с куче, а какво е то - нали ти си го гледаш. При нас стана с доста огледи, някои директно отказваха, други пък уж се съгласяваха, а после размисляха. На едно от местата собственика на апартамента нямаше нищо против и тъкмо отиваме да подпишем договор, направихме грешка да слезнем от колата с питбулката и комшиите я видяха. Да не ти казвам какъв цирк стана, наизлизаха по етажите, беше като мини бунт. Заплашиха че ако ни пусне с "това куче" ще направят подписка да ни изгонят. Човекът се видя в чудо и накрая всички се отказахме. Е, намерихме квартира, но не от раз. Наистина е сложно, но не и невъзможно.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Moyra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-December 13

Публикувано: 27 March 2014 - 10:46 PM

Ох леле!!! Започна се :Д ... "Оооо НЕ ... Този черен звяр.....Оле какво е черно , като от ада!" Хахах ужас. Какво им става на тези хора......толкова са тесногръди. Ако не е хазяина ще са съседите. Толкова твърдо решени да не допуснат твоя "звяр" около закостенелите им животчета. твърдо убедени, че е недопустимо да се обича животно и привързани към егоистичното схващане, че е редно да се отглеждат само деца! Те сигурно и децата си гледат под презумцията, че ще им се върнат вложените средства, или поне че ще има някой, който е морално задължен да им бърше задниците когато станат на по 80 години, съсухрени от злоба старци!

Все пак мерси за съвета, за малката заблуда с породата... наистина върши работа....поне с хазяите :)

#13 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2014 - 01:40 PM

Показване на мнениетоMoyra, в 27 March 2014 - 10:46 PM, написа:

Ох леле!!! Започна се :Д ... "Оооо НЕ ... Този черен звяр.....Оле какво е черно , като от ада!" Хахах ужас. Какво им става на тези хора......толкова са тесногръди. Ако не е хазяина ще са съседите. Толкова твърдо решени да не допуснат твоя "звяр" около закостенелите им животчета. твърдо убедени, че е недопустимо да се обича животно и привързани към егоистичното схващане, че е редно да се отглеждат само деца! Те сигурно и децата си гледат под презумцията, че ще им се върнат вложените средства, или поне че ще има някой, който е морално задължен да им бърше задниците когато станат на по 80 години, съсухрени от злоба старци!

Все пак мерси за съвета, за малката заблуда с породата... наистина върши работа....поне с хазяите :)


Защо реши, че ти си мерилото за широкогърдие?

И защо си реши, че някой трябва да ви прибере у дома си срещу мизерните ти 450 лв.?

Чак пък и с претенции да е в центъра ... Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#14 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 28 March 2014 - 01:54 PM

И защо пък не? Аз освободих преди време, обзаведена квартира на много хубаво място близо до центъра, на подобна сума? Какъв е проблемът?
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 28 March 2014 - 07:53 PM

Цитат

И защо пък не? Аз освободих преди време, обзаведена квартира на много хубаво място близо до центъра, на подобна сума? Какъв е проблемът?

Чудесно!
Но няма как да се сърдиш на хората и да им поставяш условия.. все пак къщата си е тяхна. :md_064: Не са длъжни да обичат кучета, котки и др. Има едни дето си пускат кучето без повод и после сипят обиди по хората, които ги е страх и бягат от кучето :ab_041: същото е.. :re_037:

#16 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 28 March 2014 - 08:04 PM

Обичат не обичат, приели са я с куче, не е приятно да ти намилат след това, особено, ако кучо не създава проблеми.
А и не това беше въпросът, а "мизерната" сума, която се предлага за жилище.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Moyra Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-December 13

Публикувано: 31 March 2014 - 07:54 AM

[/quote]

Защо реши, че ти си мерилото за широкогърдие?

И защо си реши, че някой трябва да ви прибере у дома си срещу мизерните ти 450 лв.?

Чак пък и с претенции да е в центъра ... Качена снимка
[/quote]



Приятелче объркал си се, не съм аз човека с претенциите да е в центъра. И си се объркал за още едно нещо, не се сърдя за дето не ме искат (тяхно право) .....неприятно ми е отношението и невежеството им относно това какво представлява отглеждането на кученце. Още повече, дори да приемем факта, че си променят решението в последствие, какво им дава правото да съдят мен, за дето е мое и него, заради начина по който изглежда. Още повече Мойра не е с копирани уши, нито опашка. Аз не съм мерило за нищо, аз съм просто човек, който си обича кучето и се е посветил на неговата социализация и до момента съм положила супер много усилия за да и изградя приятен характер и ми е неприятно това, че някакви такива като тебе са готови да заплюят всичките тези усилия. Благодаря на останалите за съветите :)

#18 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2014 - 09:10 AM

Показване на мнениетоMoyra, в 31 March 2014 - 07:54 AM, написа:


Приятелче объркал си се, не съм аз човека с претенциите да е в центъра. И си се объркал за още едно нещо, не се сърдя за дето не ме искат (тяхно право) .....неприятно ми е отношението и невежеството им относно това какво представлява отглеждането на кученце. Още повече, дори да приемем факта, че си променят решението в последствие, какво им дава правото да съдят мен, за дето е мое и него, заради начина по който изглежда. Още повече Мойра не е с копирани уши, нито опашка. Аз не съм мерило за нищо, аз съм просто човек, който си обича кучето и се е посветил на неговата социализация и до момента съм положила супер много усилия за да и изградя приятен характер и ми е неприятно това, че някакви такива като тебе са готови да заплюят всичките тези усилия. Благодаря на останалите за съветите :)


Приятелче? Качена снимка

Надценяваш се! Да не говорим, че на НИКОГО не трябва да му пука дали са му к"О"пирани ушите на твоето куче (сигурно идва от КОПИРНА машина ) и дали си положила някакви "супер много усилия".

Такъв е животът, моЙто момиче, а дали ти е приятно или неприятно е все тая. Само твоя болка ... Качена снимка ... и колкото по-бързо го осъзнаеш, толкова по-малко ще те боли! Качена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#19 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 01 April 2014 - 12:58 PM

Гледала съм обяви за наеми в чуждестранни сайтове, и навсякъде пише "pets allowed" или "pets not allowed". Толкова ли е сложно? Относно зверските наеми в София, няма да коментирам, защото аз лично бих живяла в краен квартал и бих се предвижвала с Метрото, за да стигна до центъра, отколкото да си мъча кучето в центъра на града, да няма една тревичка да се изпикае на нея, и да ме гледат злобно баби-реститутки.
Живяла съм в центъра на Бургас, наричам го "каменния квартал", една градинка няма, една зеленинка, само кооперации наредени една до друга, тераса срещу тераса, спрени коли по улицата, по тротоарите... Отврат. Сега съм в краен квартал, с хубав изглед, с огромни поляни за кучетата ми, никой не ме гледа изпод вежди, чиста работа. Нет человек - нет проблем.

#20 Потребителят е офлайн   viksyn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 08-May 11
  • Gender:Female

Публикувано: 10 July 2015 - 11:20 AM

Ние когато търсихме квартира с бигълката ни, общо взето всичко обзаведено беше "О не, куче. То ще изяде мебелите, ще пишка навсякъде, да не говорим, че после апартамента ще мирише на куче.". Накрая си намерихме необзаведен апартамент, хората казаха "е какво да изяде, то няма нищо, така че ще си яде вашите си неща". Така решихме проблема. И необзаведени може да се намерят до 450 лв. и не в крайните квартали. Докато обзаведени.. трудно, много търсене и доза късмет.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни