Dog.bg Форуми : женски шар-пей на 9мес. търси нов дом (ОСИНОВЕНА!)

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

женски шар-пей на 9мес. търси нов дом (ОСИНОВЕНА!)

#1 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2012 - 09:01 AM

9-месечен женски шар-пей на име Тара си търси нов дом, защото стопанина й няма възможност да се грижи за нея.

Това, което знам за нея е, че кучоната е социална с други кучета и с хора, приятелски и игриво настроена и към непознати. Малко по-страхлива първоначално с по-напористи малки деца, но не е агресивна. Като възпитание е малко своенравна, но пък ината си е характеристика на повечето пар-пеи.

По думите на стопанина й, тя няма никакви здравословни проблеми. Очите са й добре и не са й правени операции. Кожата й е нежна, но няма кожни проблеми. Има си паспорт и всички ваксини.
Не е родословна, взета е от някакъв ветеринарен лекар в Пловдив, който си върти бизнес и със зоомагазини, и развъжда различни породи.

За момента нямам повече информация, няколко пъти попитах и за снимки, но все още не са ми пратили.

При интерес, ми пишете на nadia@velvet-heart.net (не влизам често във форума и не мога да следя тук!)

Ако някой има възможност и за временен дом, би било чудесно - много ми се иска да сме сигурни, че ще си намери свестни хора, и много се надявам да бъде кастрирана преди да си смени дома. Нямам възможност да я прибера, нямам възможност да я взема и да я дам на хотел докато й се търси дом.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Alia_V Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 04-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Somewhere there

Публикувано: 24 September 2012 - 03:53 PM

Горкото момиче.Качена снимка

Дано се намерят свестни стопани за нея.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2012 - 10:22 PM

Пратиха ми и снимки (мисля, че са от преди малко повече от месец):

Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2012 - 03:38 PM

А да видим сега как яко ще ви изненадам! :db_046:

За разлика от повечето (или дори всички) ми подопечени, тази муцуна само за няколко дни си нареди плановете за хубав живот!
След малко разговори и логистика, момичето в момента е при мен.
А съвсем скоро ще отиде и при новите си стопани, които са в общи линии най-доброто, което може да се очаква - хора, които си имат техен шар-пей, който не им е и първи и имат и опит с породата.
Преди да отиде при тях, момичето ще бъде кастрирано, само че за целта ще трябва малко да изчакаме, защото в момента все още е разгонена.

Днес с колата я взех от Панагюрище и мога само да кажа, че стопаните й са невероятни късметлии!
Тара е много много социална към хора - моментално ме хареса и ми облиза ръцете съвсем буквално до раменете :ab_041:
В колата пътува далече по-спокойно и прилично от собствените ми гуцанки - лежа си кротко и слуша през цялото време.

Утре вечерта ще отиде в приемен дом (при човек с опит с разгонена женска пар-пей'ка :smile: ) и ще изчакаме да й мине "случката", както и към седмица след това, за да й направим едни контролни кръвни изследвания и да я кастрираме. Няколко дни след това ще може да пътува към нейният си хора, които вече я чакат с голямо нетърпение в Италия.

Щастливият край все още в процес, но междувременно все пак държа да благодаря много на Alia_V за подкрепата и за това, че осигури на Тара приемен дом!

По време на пътуването спряхме за малко и й направих няколко снимчици. Тези са с телефона ми (имам и няколко с фотопапарата, но трябва да ги сваля и да ги оправя):
Качена снимка
Качена снимка

Както и две клипчета:


User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2012 - 03:44 PM

По план трябваше днес като я взема, да я закарам в клиниката за изследвания и направо да я оставя за кастрация, но това беше преди да разбера, че все още е разгонена. Та, посещението й у нас не беше никак планирано, но някакси ще се справим за един ден. Запознанството й с моите бръчки мина доста бурно - като начало, защото моята малката е адски нахална! След малко военна строева подготовка, настана мир и любов :tb_195: Ще трябва да обясня на стопанката й после как е добре да подходи, за да я въведе.

А пък Тара много обича топки и след като настъпи примирието, веднага се зае да олигави с нейните лиги двете тенис топки на моите бръчони.

Доказателства:
(извинявам се - вкъщи обикновено не е толкова мръсно, но уж трябваше сега да чистя, а и в екшъна преди това май успяха да изкарат някакви туфички косми от под дивана...)


User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2012 - 11:36 PM

Сладураната днес бе кастрирана и всичко мина съвсем нормално.

Много добре се чувства и слуша в приемния си дом, а в най-скоро време ще може да замине и при стопаните си!
Похапва си много добре и е надде малко, че преди беше слаба. Днес беше над 23кг като я мерихме. Все така социална и симпатична :wub:

Ето един сънчо от сутринта и "празнична" усмивка от клиниката:

Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2012 - 01:12 AM

Тара се чувства и държи прекрасно.
Чака си... щях да кажа кротко, но е по-скоро игриво :)

Добрите новини са, че този петък най-накрая трябва да замине за Италия!
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2012 - 01:08 AM

Съвсем официално мога да се похваля, че Таруня вече е с нейните си хора в новия й дом! :beer: :af_089:

Качена снимка

Вчера следобед отлетя за Мюнхен, от където осиновителите й я взеха с кола.
Муцката се държи супер в новия си дом и меко казано не й липсва внимание и от човешката й кака, и от кучешкия й другар.
Дано повече животинки имат нейния късмет, а всъщност дано на все по-малко им се налага да търсят нови стопани...

Много много много сърдечни благодарности на милата ни посредничка Alia_V, а още повече и на Сашо, при който Тара отседна от 1ви октомври до вчера сутринта! :rc_036: Той се привърза много към нея, а и се грижи за нея много добре и с любов. Без такива хора щастливите истории наистина ще бъдат още по-малко...


Ето едно клипче и снимка от вчера сутринта - Тара ни беше на гости за малко преди да отлети:


http://www.youtube.c...h?v=bjWcUd-brVo

И малко от летището, да видите какъв социален непукист е:


http://www.youtube.c...h?v=FRNyNWCE5mo

Изпращах я сама и никак нямах възможност и време за снимки, но все пак като доказателство:

Качена снимка


И разбира се, черешката на тортата - снимки от новия й дом! :wub:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни