Dog.bg Форуми : Възстановяване и замускуляване

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възстановяване и замускуляване (след операция)

#1 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 26 September 2012 - 09:58 AM

Някой ще даде ли съвети как да възвърнем обратно мусклучетата си... Преди 2 месеца претърпяхме операция (обърнат стомах) и Ашли отслабна не толкова като килограми, колкото като мускулна маса и донякъде тонус. Лошото в случая е, че има дисплазия (B+C) и износени междупрешленови дискове и не мога да я натоварвам. Измаря се на дълги разходки вече и това също ме притеснява... Хранене? Добавки? Масажи? ИДЕИ??
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2012 - 10:18 PM

Плуване? Чувала съм че е супер за кучета с дисплазия.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 27 September 2012 - 01:58 PM

Да, за дисплазни кучета плуване е най-доброто, защото се замускулява без да натоварва ставите.. дали ще има проблем за гръбнака обаче?
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 28 September 2012 - 04:11 PM

Показване на мнениетоmi6eto_i_ashley, в 27 September 2012 - 12:58 PM, написа:

Да, за дисплазни кучета плуване е най-доброто, защото се замускулява без да натоварва ставите.. дали ще има проблем за гръбнака обаче?

Ох , доста му се е насъбрало на кучо :dh_188: .Принципно изтръпвам , когато чуя за дискови хернии и само при мисълта, че нещо подобно може да му се случи на някое от кучовци ме докарва до безумен страх.Като човек, който си е култивирал във времето 3 дискови хернии , една под друга, какво да ти кажа...На никой и на никое живо същество не пожелавам да го сполита таз болезнена гадост.Споделям това, защото знам , че плуване, специализирани масажи и т.н функционират ...при хора със сигурност, поне до положение да разредят кризите.Особено плуването има невероятен положителен ефект.Да си призная нямам представа при четириногите приятели как е всъщност, предполагам, че би трябвало да е същия ефект :ba_025: .Ще ми бъде доста интересно да науча нещо по същество от някой ветеринар или въобще човек запознат.Иначе принципно, ако е поставена диагноза дискова херния и е в определен стадий се налага операция.Чела съм, дори и тук във форума някъде из ветеринарен кабинет, за специалисти в България, които правят подобни операции и въобще дават доста добри процентови шансове , като положителен изход.Може би е хубаво да се свържеш с тях и да се информираш по обстойно.

п.п.Аз лично ми е трудно да споделя , какво бих предприела, ако някога ми се наложи да взимам решение за кучо.Само мисълта, че някой ще се доближи до гръбначен стълб, ме кара да настръхвам от ужас...не знам.От друга страна, болката и проблемите, тъй като си ги знам от първа ръка...Със сигурност знам, че плуването не би трябвало да има негативен ефект, напротив.Обаче пак да се подсигуря, да си кажа, че не съм на 100% убедена при кучовци.Дано се включи някой малко по компетентен.Ще ми бъде много полезно и интересно да прочета.
Успех от цялото ми сърце Mi6eto_i_Ashley , стискам палци да се възстанови кучинка или поне да не я боли много.
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#5 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2012 - 11:41 AM

Гласувам за ходене. Пък ако и се тича и играе, тя ще го покаже. Дисплазия оправяхме с хапчета, болкоуспокоителни де, просто кучето не усеща болката и си се движи толкова, колкото всъщност иска.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 10 January 2013 - 09:15 AM

Всъщност за сега няма болки "от нищото", но понякога ми накуцва с предна-дясна лапа.. намерих една добавка, която много добре и се отразява на костите и общото състояние като цяло. Ходенето не съм чувала да помага, защо мислиш, че ще е ок ходенето Грахче? Тя за сега тича и скача когато си поиска и колкото си поиска, аз не смея да я натоварвам особено. Костите останаха на заден план... сега се мъча да се справя с киселинността в стомаха. Много ми е трудно и май ще остане перманентно на Омепразид и тем-подобните. Другото, което много ме дразни са "орелските" й нокти.. онзи ден счупи един.. аз ги режа, но те доста са пораснали от към живеца...
Та исках да питам и най-важното.. има ли някъде басейн за кучета??? За рехабилитации ще е супер!
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 24 January 2013 - 10:36 PM

Преди седмица Ашката падна по лице от багажника на колата.. явно реши да запази предната си лапа с която накуцваше съвсееем леко и реши, че е по-добре да се приземи по лице.. след като я прибрах, в банята имаше малка локвичка кръв.. оказа се от брадата, която си беше разбила с полета от багажника. На другата сутрин дойде и първото схващане. Кучката се завъртя явно по-рязко да подуши едно куче и започна да пищи неистово, да бяга на посоки и да се опитва да си стигне гърба. Уплаших се много! В такива моменти, за щастие, запазвам самообладание. Лора (другото ми куче) не разбра какво става и й се нахвърли- явно реши, че й правя нещо.. Хванах я до себе си и изчакахме да й мине. Говорех й мило- тя ми има пълно доверие и бързо се успокои. Разтривах я докато й премине болката, гушнах я и я прибрах на ръце. Докато я боли си държи задния десен крак във въздуха.. Това вече става няколко пъти.. вчера сутрин, днес- и сутринта и вечерта- и всичките пъти пред входната врата на блока.. Изкарваме я с елече и я нося по стълбите. Не знам къде бъркам.. Доктора каза, че целия й гръбнак е свързан.. наистина няма едно разстояние между прешлените. Бяхме на кортизон, после ми даде 5 инжекции противовъзпалително и каза, че другия месец ще й прави терапия с магнити. Иска ми се да питам дали някой някъде не прави акупунтура? Нещо, което да облекчи тези ужасни болки... не се предавам и не искам да седя и да чакам- те няма да минат самички...
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни