Dog.bg Форуми : Пострадало коте търси дом.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Пострадало коте търси дом.

#1 Потребителят е офлайн   viaras Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-September 12

Публикувано: 26 September 2012 - 03:28 PM

Здравейте!!

Малкия тигър Томас си търси дом. Котето е с полу парализирани задни крачета в резултат на падане или удар. Премина 40 дневен курс на лечение и вече само си върши хигиенните нужди, но все още не може да ги контролира. Нуждае се от домашни грижи в противен случай, както лекарят каза, котето ще загине навън през зимата. Моля ви за съдействие за да намери дом това прекрасно игриво коте, въпреки бедата,в която е изпаднало!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 September 2012 - 05:15 PM

Поех грижата да предлагаме котето за осиновяване (няма да откажа помощ), Вяра пък ще помага на приемния дом с храна и тоалетна, дано успеем с общи усилия да му помогнем.

Благодаря на добрите доктори от Добро Хрумване, които ми отделиха време да се консултирам с тях по случая. Решихме, че ще е най-добре на този етап Томас да е прибран в приемен дом, а не в стационар.

Дано има някой, който е готов да помогне. Томас е навън и всяка минута е от значение, извинете за мелодрамата, но опитът ми сочи, че е факт, а не емоция... :(

Спешно търсим приемен дом, моля, питайте ваши близки и познати.

Малкият засега няма ваксина, обезпаразитен е вътрешно и външно, предстои боцване след прегледа.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#3 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2012 - 12:18 PM

От събота Томас е в Добро Хрумване. Благодаря на viaras и angel4etto_ за помощта, инвестираха над 4 часа с нас, Вяра ме вози напред-назад. Радвам се, че се запознах с част от хората, които до тук са се грижили за Томас, направили са за него всичко по силите си и го обичат много. Качена снимка

Има рани на цялата област под опашката, може да се наложи уретростомия, но засега се надяваме след почистване и с лечение на възпалението, да не се стига до там. Не съм правила снимки, тежко е. Лапите са протрити и вчера бяха почистени след упойка.

Томас има чувствителност в задните лапи и частична чувствителност на опашката, но няма рефлекс на ануса, така че вероятно винаги ще се изпуска по голяма нужда. Ако горният проблем се оправи, ще може да пишка сам, без масаж.

Ставите на задните лапи има шанс да се възстановят при редовна физиотерапия (определен вид раздвижване, болезнен за него, ще гледам да направя клипче, и плуване).

Причинихме му някои болезнени интервенции и на всички ни беше тежко (малко си поплакахме), но е за негово добро, нямаше как.

Трябва ни наистина специален приемен дом... Някъде, където ще влагат много обич, търпение, ще имат смелост и не са гнусливи. Знам, че има такива герои сред нас! МОЛЯ ВИ, помогнете ми да ги намеря, споделяйте!

клипче 1:



клипче 2:


Томас е много гальовен, мил, спокоен, ококорен любопитко. Предпочита да е гушнат, ако може нон-стоп, да мъркоти и да се завърти по гръб, за да даде и коремче за глезене. Влюбих се в него и мисля, че и вие ще сте така :)

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#4 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 October 2012 - 05:59 PM

Всички са влюбени в Томас, неговите докторки много го обичат и го хвалят колко е мил и добър, постоянно мърка.

Има някакъв лъч надежда за изхождането, макар че не бързаме да се радваме. Докторките забелязаха, че той ходи по голяма нужда винаги на едно и също място. Дали е случайност или контролира тези функции, не можем да сме напълно сигурни.

Също така, на този етап има всички шансове да се възстанови от възпалението и да не се наложи уретростомия.

Живот и здраве, следващата седмица ще ходим на рентген, за да установим къде точно са травмите, ако е възможно.

Продължаваме да търсим специалния приемен дом, не ме се отказали. Моля, споделяйте.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#5 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 October 2012 - 09:13 PM

Томас е уникално мило котенце - общителен, гальовен, приказлив. Толкова ми е тъжно, че съдбата му е отредила тази тежка участ :dh_188:.
Прикачена снимка
Имаме нужда от много специален човек, който да подаде ръка на Томас и да го приеме в дома си докато успеем да му намерим стопани.

#6 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 October 2012 - 09:15 AM

Обадиха ми се докторите, ще трябва да изместим рентгена за днес по спешност, Томас има хрипове и сополи. Храни се и мърка, но ще е добре да включим и снимка на бял дроб.

Вяра помага винаги с транспорт за Томи Качена снимка, но точно днес няма да може. Съжалявам за краткото предизвестие, но някой може ли да ни закара от Борово до ЦВК (зоопарка) и обратно в обедната ми почивка (м/у 12.30 и 14 мога да я взема, в рамките на 1 час)?
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#7 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2012 - 08:10 AM

Много благодаря на buddy за превоза вчера и за компанията и помощта - наложи се да се върна в офиса и тя закара Томчо обратно. Качена снимка

Ето едно клипче как диша:



Благодаря и на butci за дарената заешка клетка, Томчо се чувства много добре там :)

Какво е положението: горните дихателни пътища и дробовете са чисти, вероятно има леко възпаление в белия дроб, вече е на терапия и от неделя до вчера има известно подобрение (като го преслушват).

Що се отнася до травмата: има комресионна фрактура между 5 и 6 гръбначен прешлен. Това ще продължи да нанася микротравми и затова е по-добре да се оперира и фиксира. Операцията е тежка.
Това, обаче, едва ли ще доведе до значителна промяна на изхождането, тъй като е минало доста време от травмата.

В момента, обаче, ключово е да се реши проблема с дишането и с инфекцията на крачетата (с превръзки е, защото раните са се отворили, когато корите, които се опитвахме да махнем, са паднали).

Засега малчо ни дава време да му намерим специалния приемен дом и ще си стои в клиниката.

Благодаря на dayzie, тя е дарила 20 лв за Томас по сметката на Приятели на котката, Качена снимка

Също така, върнаха ми 90 лв, които бях дала назаем за едно коте, което замина за чужбина, тези пари също са за Томчо. А вчера платих и 60 лв за рентгеновите снимки:
Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#8 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 October 2012 - 04:49 PM

Вчера бяхме на посещение и нагушкване на Томас :) Много благодаря на viaras за транспорта, компанията и най-вече - че толкова силно обича и милее за Томчо. Вяра, възхищавам ти се!Качена снимкаТолкова много искам да доведем тази история до щастлив край...

Ноо, дотогава, живот и здраве, има време.


Той диша малко по-добре, но за съжаление не е отшумял проблемът.

Докато докторите сменяха компресите на краката, направих снимка, не е особено приятна, затова я слагам с линк. Възпалението е силно, достигнало е сухожилията, надяваме се да не се разпространи. Продължава да е на антибиотик (заради проблема с горните дихателни пътища, но това влияе и на краката), вече 4ти вид (приемал е и преди това, по време на лечението с нивалин).
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#9 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 October 2012 - 05:17 PM

Инфекцията в горните дихателни пътища продължава и може би затова (не усеща вкус и миризми) Томчо не иска да яде и е на системи. Също така контролното ПКК днес е показало завишени левкоцити, така че почва венозен антибиотик (нов).

Иначе е жизнен и все така любвеобилен. Видях го вчера, говореше ми нещо, споделяше си :)

Милото коте, през какво минава...
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#10 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 October 2012 - 08:00 PM

Горкия :dh_188:. Толкова е малък още, а толкова неща е преживял. Крайно време е и на неговата улица да изгрее слънце и да почне вече да оздравява. Стискам му много силно палци и го мисля. Само веднъж го видях в Добро Хрумване, но ме спечели с характера си и вече ми мил.

#11 Потребителят е офлайн   viaras Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-September 12

Публикувано: 16 October 2012 - 09:50 AM

Стискам палци за него и аз. Дано има сили да се пребори.

#12 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 October 2012 - 11:41 AM

Да подновим молбата за стиснати палци.

Преди малко ходих да видя Томас, тази седмица бях при него във вторник, четвъртък и днес. Все по-зле е :( Лекарите имат съмнения за калицивироза, едвам диша, продължават да го хранят на сила, има ужасни афти в устата и вероятно навътре. Взима куп лекарства, включително силен имуностимулатор от типа на интерферона. Вените на предните крачета са зле от абоката, системата я вливат вече от задното краче. Очите му са затворени...

Моля се да се пребори, толкова ме е яд...
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#13 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 October 2012 - 09:28 AM

Томас си отиде преди няколко часа. Спести ни необходимостта да взимаме тежки решения, с Вяра се подготвяхме, но не можехме.

Прости ми, Томас, съжалявам, че не успях да ти помогна. Вчера ми скъса сърцето докато мъркаше и се гушеше в мен. Много те обичам. Бъди щастлив под дъгата.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#14 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 October 2012 - 09:32 AM

Ели, Вяра, много съжалявам! Опитахте да помогнете на момчето, направихте много за него! В последните си дни той не беше сврян в някое ъгълче или мазе, на студ, глад и най-вече НЕ беше САМ! Показахте му, че има топлина и любов.

Почивай в мир, мъниче! Няма да има повече болка и мъка!
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   viaras Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-September 12

Публикувано: 22 October 2012 - 08:45 PM

Благодаря на всички! Бяхте страхотни! Възхищавам се от всички вас, които познавам или не. Томас ми показа толкова истински хора. Благодаря ти Томи!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни