Dog.bg Форуми : Кити - със сачма в сърцето

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кити - със сачма в сърцето Стреляна писана

#1 Потребителят е офлайн   Kamunyak Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 748
  • Регистрация: 31-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:Animals

Публикувано: 28 September 2012 - 12:44 PM

Много спешно търсим приемен дом за Кити и сега ще Ви обясним защо...

Кити е един от жестоките примери за нашата българска действителност. Действителност, наситена с безпочвена омраза, с насилие, с агресия от големи и малки...
Кити е бездомна котка, която откакто се е родила, обикаля все един и същ район в един от бургаските комплекси. Вярваме, че навсякъде се намират добри хора, както е и в този случай. Те се грижат Кити да не остава гладна и така, благодарение на тях, три години, без да пречи никому, тя си живее там. До вчера, когато някой решава, че котето заслужава не друго, а именно да бъде простреляно.

Кити е намерена стреляна късно през нощта и тъй като не намират денонощна клиника, тя прекарва нощта на успокоителни. Днес е заведена в клиника Анимо, където бе прегледана с рентген. Котето има сачма в сърцето... Операцията е възможна, но освен че е изключително скъпа, тя е и доста рискова за оцеляването на животното. Затова, Кити ще си живее така – с нейното голямо, добро сърце, в което се е врязала сачма! Маца е млада, на около три години и изключително социална! Абсолютно безпроблемно животинче. Тя много спешно се нуждае от приемен дом. Ще прекара няколко дни под наблюдение в клиниката, но след това трябва да бъде настанена някъде, дори и временно. Немислимо е да бъде върната обратно на улицата, защото бездомният живот вече не е за нея. Тя се нуждае от спокойно местенце, където ще се чувства добре и ще изживее живота си като напълно нормално животинче!

Помогнете на Кити, осигурете й поне приемен дом, докато успеем да й реагираме и да я задомим!

Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 29 September 2012 - 11:27 AM

Здравейте,

Не зная къде да пусна темата, моля помогнете някак.
В Бургас вчера са простреляли котка, в Анимо са казали, че евентуално може да се направи операция, но трябва да е в София М вовента котката е в реанимация със сачма в сърцето и чакат да се стабилизира и докторите да кажат ще се прави или не.
Котката е .. абе не я знам, на моя приятелка е, вчера тя през сълзи ми се обади, да ми каже и да ме помоли за съдействие в София.
Трябва някак да докараме животното до тук, когато кажат лекарите.

И още нещо - те са звъняли в полицията, но отсреща ги нагрубили и им затворили.
Имат съмнение кой е извършителя, но никакви доказателства.

Каква законова мярка да се вземе?

Двете теми са слети.
мод

User's Signature

Cats walk alone.

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 September 2012 - 03:43 PM

Тук пише, че няма да се оперира?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 29 September 2012 - 04:21 PM

Ммм.
Ми момичето за което аз говоря вчера ми разказа, и аз обещах да поема котката, ако ще се лекува в София
Днес СУТРИНТА ми се обади отново и ми каза, че лекарите чакат да се стабилизира, и се очаква да се изясниали ще се прави операция - каквото зная АЗ, е, че имало идея да се прави операция, но докторите щели да се разберат, и състоянието на котето също е важно.

в момента не зная как са нещата - ще попитам
User's Signature

Cats walk alone.

#5 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 29 September 2012 - 04:22 PM

Здравейте, днес ходихме при Кити, тя се чувства добре. Първоначално наистина нямаше вариант да се оперира тук, тъй като съчмата е в сърцето и е опасно, отделно сумата би била непосилна за нас. д-р Николов обаче е говорил с колегите си в София и те са изявили желание да се заемат със случая безвъзмездно и котето ще се транспортира до София. Ще остане под наблюдение известно време и там по преценка на лекарите ще се реши дали да бъде предприемана операция. Случая на Кити е рядък и е интересен от медицинска гледна точка.(би трябвало да е починала в момента на прострелването в сърцето).

GattaNegra доколкото разбирам е откликнала на молбата за приемен дом на котето в София, такъв ще се наложи след операцията (ако такава бъде направена).:rc_036: Лекарите на Кити тук в Бургас търсят вариант за транспортиране до София, но помолиха и ние да търсим.
Кити си има тема тук, така че ще помоля да пишем там.:ba_025:
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 29 September 2012 - 04:29 PM

Попитах - за същото коте става дума.
Инфото там не е актуално.

Ми хора не знам, аз не работя с фондации, обажда ми се момиче, прителка, и ме моли за помощ и аз почвам да търся какво-къде.
Извинете за това, че съм дублирала тема, не ми хрумна да търся в "без дом".
Според мен статията е описателна, но слъзлива, ние тук знаем колко е гадно това, което е станало, нямаме нужда от лиготии, а от действие, а и така написаната статия няма да разчувства тия, дето са стреляли и няма да спаси животното, нито ще намери кой да го докара до сф., нито ще плати операцията, ако ще се прави.

Та така.
User's Signature

Cats walk alone.

#7 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 29 September 2012 - 04:32 PM

а, ок, ми изтрийте тая, или нещо....
Само дето в темата на кити инфото не е актуално май. може ли да го подновите?

аз продължавам да търся транспорт. ...
User's Signature

Cats walk alone.

#8 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 29 September 2012 - 04:35 PM

Статията не е конкретно написана за дог.бг, помества се и на други места, където не могат да се изложат сухи факти на хора незапознати с дейността на групи и организации занимаващи се с животни, сигурно заради това ви се е сторила сълзлива. Не просим пари, сметката на Кити е покрита, информацията се сменя с часове, в момента на писане на статията, нямаше вариант за безплатна операция в София. Сега единствено се търси човек, пътуващ следващата седмица до столицата и склонен да транспортира животното. Ще пишем в конкретната тема Предлагам/имам нужда от транспорт...
П.П Ще помоля мод да слее темите:rc_036:
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 29 September 2012 - 05:46 PM

Страхотно.
Разбирам.
– за парте - и аз предложих, казаха ми, че няма нужда.
Все пак ако има -> л.с., или ще разбера от другаде. Не съм се заринала, но случаят е спешен.

и изобщо моля приемете извинението ми за остротата на тона ми.

Писнало ми е от простотии - аз смятам, че за тоя изрод трябва затвор, днес спорих из офиса с колегите, те са на мнение, че за улична котка - кво толкоз....

За транспорта - като се добие яснота по кое време ще е добре да се транспортира ще мога да се включа по-конкретно и аз, мои познати пътуват отвреме на време, но все ме посрещат с " ми добре, няма проблем ама по кое време?" ...

стискам палци!
User's Signature

Cats walk alone.

#10 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2012 - 11:29 AM

Много се извинявам за спама,но дано това малко чудо има късмет,да решат правилно лекарите и всичко да й е наред!Много мили очички има...

#11 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 30 September 2012 - 12:30 PM

Малко нова информация за писанка. Жени, (момичето което я спаси) е намерила транспорт до София, Кити ще е готова за пътуване следващата седмица, конкретен ден още не се знае. Отсега нататък остава да и стискаме палци операцията да е успешна ( ако се прави такава)...а междувременно всички запитвания от кандидат-осиновители са добре дошли, момичето ще има нужда от постоянен дом след време...никога повече на улицата.:smile:

GattaNegra благодаря ти за желанието да помогнеш, вие с Жени ще си държите връзка.:beer:

Няколко снимки от вчера, от клиниката. Много гальовна и мила маца.

Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 03 October 2012 - 04:26 PM

Въпреки разни неща Жени успешно докара котето в София.

Сега Кити е в клиникта и чакаме информация.

Жени е герой!
Ура за Жени!

User's Signature

Cats walk alone.

#13 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 06 October 2012 - 03:48 PM

Качена снимка Госпожица Кити няма да бъде оперирана, сачмата се е капсулирала и вече не представлява опасност за живота на котето. Тя още е в София и ще ходи на контролни прегледи през 2 седмици. Мацурана си търси осиновители, ще бъде кастрирана, когато лекарите преценят. Всички тайно се надяваме нейната спасителка Жени, да успее да убеди домочадието да осиновят Кити, но за целта ще е нужно време...Качена снимка Ето и една снимчица на Кити с нейната спасителка.

Прикачена снимка
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 09 October 2012 - 10:08 PM

Кити е вкъщи.
Първо се навря зад дивана, но мисля, че я убедих кое и е мястото за спане. Сега спи в кошничестото нещо донесено специално от Жени. Малко е големичка за къщичката и я обръща, но изглежда доволна...

Мърка като дъскорезница.
Дадоха ни антибиотик.
Сега няма да я разбутвам, че спи, тия дни като се социализира малко ще ви пратя снимков материал.

Чакам и да се изпишка някъде, че да видя как ще я науча да ходи където трябва но ... всичко с времето си.
User's Signature

Cats walk alone.

#15 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 11 October 2012 - 02:19 AM

Позволете да доложа:

Кити успешно ползва котешка тоалетна по малка и голяма нужда (пиша чак сега, щото за голямата работа излезе стисната и откакто е тук за 1 път я върши, чак се бях притеснила!).
Днес успях някак да и пробутам антибиотика.
Другата котка още не е разбрала много хубаво какво се случва....
Пак не направих снимки, защото пак се крие когато влезе човек в стаята и общо взето все още не общуваме твърде много.
Майка ми чак ми се обади в работата да ми обяснява, че комай е изчезнала от заключената стая...
User's Signature

Cats walk alone.

#16 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 11 October 2012 - 12:19 PM

Тая котка, който и да я вземе ще бъде много доволен.

Много е гальовна и умна, мърка като трактор и е абсолютно чиста - ако не знаех от къде идва щях да си мисля, че цял живот е била домашна. Никакви проблеми с хигиенните навици!
Вчера след като и пробутах антибиотика демонстративно се ми 35 минути и чак беше мокра на пипане. Бях и приготвила мокри кърпички за котка - щото още мирише на болница, но няма да ги употребявам.

Доктора каза, че и давали консерва, да съм я следяла с апетит ли яде - ми купих и от висок клас и тя яде, не е като да не ги иска, но сухата храна на моята котка и харесва 5 пъти повече - личи си по мъркането и как заравя муцунка. Ще попитам в клиниката може ли да я прехвърля на сухи постепенно....

Днес сутринта сама изезе от дупката, в която се крие зад дивана и дойде да мърка и да се гали.

(да обясня да няма проблеми - дивана е от ония, дето се изтегля напред за да се отвори, но понеже аз не го отварям в момента отзад има 40 см място, и като я видях, че се вре там и сложих постелка - да не лежи на дъските - не е най-готиното място в стаята, примерно като да се излегне на самия диван, но я е страх и няма как насила да я накарам да лежи другаде!)
User's Signature

Cats walk alone.

#17 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 11 October 2012 - 04:47 PM

Уф, отдъх.
На вид, по характер, а и по съдба ми напомня на нашия Сачмо, който също си живее щастливо със съчма, само че в крачето.
Ама това пък, в сърцето и да оживее си е цяло чудо!
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#18 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 29 October 2012 - 11:56 AM

Пак за Кити, много накратко, че съм на работа.

Общото и състояние е добро, реплика на доктора от Сряда. Спряха и антибиотика. Капсуловането на сачмата протичало нормално.
В Неделя пак ще ходим да я гледат.

Има ушна краста и сега мажем и двете котки. Макар да не контактуват ни казаха, че не е изклячено и нашата да хване, а това било много опасно ако се развие, защото водело до оглушаване.
Лошото е, че правим голям ремонт (да, беше поръчан и планиран преди да разбера, че ще имам гостенка, уточнявам за да няма заяжданици!!!) и из нас има майстори и няма никакъв начин да дезинфекцирам стаите и да напръскам с акарицид. Кити вече е усвоила спалнята ми на 90% - спа два дни в гардероба ми (промъкваше се преди да му оправя вратите), а почти цялата къща е строителна площадка и просто няма как нито да чистя, нито да пера.
Нашата за сега не тръска ушички, стискайте палци да не се зарази!

Кити има перфектни хигиенни навици, както вече споменах.
Не краде от масата, но яде като прахосмукачка.
Интересно, че нашата домашна котка се шашна ужасно от майсторите и не яде два дни, а Кити изобщо не им обръща внимание.

Една много много радостна новина - тя разбра за какво са играчките и започна да си играе !!! Това ми показва, че е спокойна и уверена, защото първите 5 - 8 дни у нас ги прекара заровена зад дивана и излизаше колкото да иде до сандъчето и да хапне.... (за радост на комшийката - в 3 посред нощ рита футбол с един кокосов орех на голия паркет :) ) Има си и играчки - купих и още когато я взимахме.
Вече си показва и "рогцата" - много усилено се опитва да ми разглоби дивана - успешно е извадила цяло парче вата и е скъсала тапицерията...

За жалост не си знае името, за това я наричаме Джули - някак по-оригинално е от Кити. Навява мисли за лято и море.
Всъщност тя идва да се гали и да мърка абсолютно винаги, независимо как я вика човек, така че едва ли е проблем :)))

Хайде това е от мен, успешна седмица!
User's Signature

Cats walk alone.

#19 Потребителят е офлайн   GattaNegra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 02-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Котки, linux, компютри, книги, музика

Публикувано: 05 November 2012 - 12:05 PM

Позволете да доложа, ако някой изобщо чете темата.
Вчера бяхме на лекар.
Караха, че сачмата се капсулова добре. Кръвната картина е отлична.
Ще я гледат пак след две седмици и май това за годината ще е финалното ходене на лекар.
Предписаха и други капки за уши, защото вече нямала краста, но имала Отит :( и тя изобщо не ги харесва тия капки... а ще се капят всеки ден.

Сега драмата е друга - оказа се, че поради разни причини няма да я връщам в Бургас, но колкото и да е мила и сладка, аз вече имам една котка и тази няма как да остане у нас завинаги.
Моля дайте съвети на Женина как да и търси дом, защото иначе ще се наложи да я върна на улицата или да и купя еднопосочен билет до Бургас, или ... знаете какво се случва на Запад с такива непотърсени животни.
Взех я само докато мине лечението, и НИКОГА не съм обещавала да я осиновявам.
В момента у нас тече ремонт и нямам време, нито желание, нито съм обещавала да търся дом или да правя друго освен да гледам Кити докато трае лечението в София. А то скоро ще свърши.
Моля да ме разберете.
User's Signature

Cats walk alone.

#20 Потребителят е офлайн   Kamunyak Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 748
  • Регистрация: 31-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Interests:Animals

Публикувано: 05 November 2012 - 12:10 PM

Кити е вече публикувана на всички места, където фондацията пуска животни, търсещи дом. За съжаление, както се вижда и тук, когато темата на бъде обновявана, тя потъва назад и хората забравят за нея. Ако имате възможност, снимайте я, за да можем да сложим нови снимки в сайта и фейсбук албумчето й и вече с нова информация, че сачмата няма да й пречи, ще пуснем и снимките и ъпдейта.
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни