Dog.bg Форуми : Блъсната бременна кучица, в тежко състояние...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Блъсната бременна кучица, в тежко състояние... ...нуждае се от скъпа операция

#21 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2012 - 10:45 AM

д-р Кирилов от ДХ:
"Повтарям мнението си, че е все още рано за изваждане на иглата, тъй като съществува риска, особено при по-сериозно натоварване на костта (напр. скок) от повторна фрактура. Разбира се, зарастването е по-дълго от обикновено
, но в случая това се дължи на факта, че фрактурата бе особено сложна (спираловидна, с невъзможност за запазване на сериозно количество костна маса, с трошливи костни фрагменти с надлъжно разцепване), че Мичка не е младо, а по-скоро животно на средна възраст, при намирането и с фрактурата бе бременна, което променя костния метаболизъм, не е хранена пълноценно поради живота си на улицата, което е основна причина за трудно зарастване поради недоимъчност.
Фактори за зарастването след операция са и постоперативни инфекции (за щастие Мичка няма такава инфекция, показа го клиниката, снимката и контролното ПКК), постоперативният начин на хранене, контролът на болката, температурата на отглеждане - навън на открито, в гараж или в отопляемо помещение.
Именно поради гореизложените причини хоспитализирахме Мичка, наново стартирахме терапия за контрол на болката, започнахме процедури по физиотерапия и рехабилитация.
Аз лично съм на мнение, че след приключване на курса на физиотерапия (14-20 дни, около 10 процедури) следва да се направи контролна снимка, която според мен ще демонстрира вече достатъчно зарастване и възможност за изваждане на иглата."
Благодаря много на д-р Кирилов и д-р Митко за грижите, които полагат за Мими!

Контролната снимка от 27.11

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#22 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2012 - 10:33 AM

Мими се учвства много по-добре в клиниката, значително повече си използва крака, от както се провежда физиотерапия и рехабилитация, дори се дърпа от повода :smile: Много гушкаво момиче, даряващо много любов...
Продължаваме издирването на Нейния Човек, под дърво и камък...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#23 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2012 - 07:27 PM

Контролната снимка показа, че все още костта на Мими не е заздравяла и се нуждае от поне още 2 седмици, за да може пирона да се извади. За сега се чувства добре, но пирона и пречи и от там идва болката. Мимето много обича да говори, вероятно се оплаква милото, но не можем да разберем. Добрата новина е, че стига Мими да се разбере с котките след операцията ще може да отиде в приемен дом при майка ми. Лошите са,че е на 7-ми етаж без асансьор и Мими може да не се разбере с котките... Ще видим, дано засега се оправя!

Днес покрихме част от сметката и в клиниката, която до днес включително беше 400 лв в ДХ - Борово и 91 лв в ДХ - Център.
От календарчетата събрахме 46 лв. в ДХ - Център, 40 лв. в ДХ - Борово и 60 лв в Скай Сити. Общо 146 лв
Много благодаря на Хората с големи сърца, които се включиха с помощ за Мими и си купиха календарчета. :wub:
Огромно благодаря на Нели Динева, която дари 5 паунда за Мими :rc_036: ,
Гард Алехандро, който дари 20 лв :rc_036:
и на Ана Минева, която дари 5 евро. :rc_036:
С вашите дарения и събраните средства от календарчетата днес покрихме 140 лв от сметката в ДХ - Борово и 46 лв от сметката в ДХ - Център.
Т.е ни остават още 305 лв общо задължение в клиниките до днес.

#24 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2012 - 11:07 AM

Вчера по спешност е бил изваден пирона на Мими, защото се е измъкнал от костта и е пробол кожата. Било е много болезнено, въпреки, че разбира се, е била седирана. Изваждането на пирона по план трябваше да е след около 2 седмици, но е било спешен случай. За съжаление лекарите не препоръчват да качва стълби, а единственият ни приемен дом е при майка ми, на 7-ми етаж без асансьор....Ако някой има малко местенце вкъщи за Мими би било наистина чудо. Поемеме храната и консумативите, Мими не е никак претенциозно или поблемно куче. Още поне десетина дни трябва да остане в клиниката, но после трябва да намерим местенце за нея. Хотел също не е вариант, защото условията на вън за куче с такива травми не са приемливи, отделно и не можем да си го позволим предвид разходите до сега.

#25 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2012 - 01:57 PM

Мими в момента отново е в операция, преди малко е направена снимка на крака и лекарите са установили, че организма й не произвежда никакъв калции и костта е абсолютно мека и нестабилна...Идеята на пирона, който и беше поставен е да държи костта, докато заздравее сама с изграждането на калция, но тъй като това не се случва вече 2-3 месеца поради условията в които е живяла и оскъдната и непълноценна храна и факта, че беше бременна, макар вече да и се дава допълнителен калции, макар, че вече е хранена с най-висок клас храна и макар физиотерапията...следващият вариант е поставяне на пластина в костта, която напълно поддържа костите от повторно счупване. Горкото Мименце много го боли и няма никакъв късмет :(

#26 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 January 2013 - 04:08 PM

Операцията на Мими е преминала успешно, сложена е пластина с 6 винта, която напълно ще прикрепя костите, замествайки пирона.
Търсим приемен дом за нея, след изписването. Знам, че всички са затрупани с животинки, казвам го, ако случайно чуете нещо или има някой познат и така...
Сметката и в клиниката до 30 декември беше 658.58 лв. от които покрих 100 лв, т.е остават 558.58 след приспадане на даренията оставени в клиниката и от продажба на календарите, а предстои да се доплаща и стационар до изписването и :( Разходите са огромни, макар, че ни правят огроомни отстъпки и вторият курс физиотерапия е безплатен. Въобще не ми е по силите да покрия такива сметки, а Мими ми беше наистина извънреден и непредвиден случай :(
Моля ви, помагайте...
БАНКОВА СМЕТКА ЗА НАБИРАНЕ НА СРЕДСТВА:
Име (Name): МИЛЕНА ТОДОРОВА МАКЕДОНСКА (MILENA TODOROVA MAKEDONSKA)
IBAN: BG16UNCR96601047014706
BIC: UNCRBGSF
При банка (Bank): УниКредит Булбанк (UniCredit Bulbank)
Основание МИМИ ОТ КАЗИЧЕНЕ (тъй като сметката се ползва от форум dog.bg за много животни, трябва да се упомене основание, за да достигне дарението Ви до Мими)
Чрез PayPal:
altravista.bg@gmail.com
Основание МИМИ ОТ КАЗИЧЕНЕ (тъй като сметката се ползва от форум dog.bg за много животни, трябва да се упомене основание, за да достигне дарението Ви до Мими)

#27 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 02 January 2013 - 09:47 PM

Насочваме пари от 7 календара за Мими, ще пиша на Мил.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#28 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 January 2013 - 10:42 AM

DDG много благодаря за помощта! :wub:

3 януари 2013г Цеца:

Цитат

Мими днес беше весела, игрива, ходихме на разходка. Но вече й е омръзнал живота в клетка и не искаше да се прибира. Определено не я боли крака!


Прикачена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Greywolf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 13-February 11
  • Gender:Male

Публикувано: 04 January 2013 - 01:20 PM

Паричките от седемте календара са доставени в ДХ2 Борово днес. Айде вече да оздравява Мими-ту, крайно време е...

#30 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 January 2013 - 01:24 PM

Greywolf, DDG :rc_036:

Цитат

Айде вече да оздравява Мими-ту, крайно време е...

Наистина, след преживени 6 операции...Дано няма повече, много се надявам...

#31 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2013 - 10:30 PM

На 27-ми приключва физиотерапията на Мими и ще бъде изписана. Тогава ще я взема вкъщи, но за съжаление ще се наложи да изкачва стълби до 7-ми етаж, което никак не е препоръчително, но няма друг начин, по-подходящ приемен дом не се появи.
Все още не ходи с изпотрошеното краче, но вярвам, че за такива травми трябва време и търпение, за да се оправят. Поне вече ще е в домашна обстановка, на топличко и широко, а не в клетка и ще може да се възстановява на спокойствие.
Много благодаря на Добринка Котова за дарението от 17.84 лв :rc_036: и Ваня Пенчева-Гочева за дарението от 19.16 лв :rc_036: По мои сметки задължението, което остава след приспадане на даренията е 714 лв. Ще проверя отново в клиниката, за да се уверя дали е точно.
Ако имате възможност да помогнете за погасяването на сметката или да я предлагате за осиновяване ще бъда много благодарна на всякаква помощ!
От една страна (макар стълбите) се радвам, че Мимчо ще е вкъщи, поне ще види малко домашен уют, след живота на улицата и дългия престой в клетка на стационар.

#32 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 January 2013 - 12:11 PM

Говорих туко що с лекарите и ми казаха, че е абсурдно да я мъкнем до 7-ми етаж. Има опасност от прекомерно натоварване да не се оправи въобще...
Не знам какво друго да измисля освен да предложа размяна на подопечни с някой, който има условия за нея, но има прекалено много животни.
Та разменям Мими за котешко или кучешко подопечно с някой, който има условия за нея.Т.е не е за двор и не е за висок етаж от блок, в който няма асансьор. Ако я разменим за куче, то трябва да няма проблем с котки. Ще живее в апартамента ми с доста писани. Поемам ангажимента за Мими за храна и медицински разходи...

Мими е с много благ характер. Безпроблемно и ненатрапчиво куче. Ходи перфектно на повод. Много слушка.

#33 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 January 2013 - 09:31 PM

Все още търся приемен дом за Мими. Може да я разменим за котка или куче, което се разбира с котки, с някой, който има условия за Мими, но има вече прието животно. Утре я изписват от клиниката, а няма къде да отиде.

#34 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2013 - 06:35 PM

Днес Цеца е водила Мими при различни лекари, направена и е снимка и са дали мнение.

Цитат

"Снимките показаха, че костта не зараства, не се образува костна маса. Продължава с приема на калций, витамини + двадесет дневен курс с антибиотик, да не прави инфекция. Най-големият проблем за Мими е обездвижването. Днес се разхождахме по-дълго време и тя започна да използва крака и да стъпва на него. Спешно трябва да се изведе от клетката на място, където да се движи повече. Немислимо е да живее на 7-я етаж без асансьор. След 1 месец ще се прави нова снимка и ако положението е същото ще се наложи нова операция за присаждане на костна маса и смяна на тази пластина с нова със самозаключващи се винтове.
Всички лекари - Златинов, Кирилов, Иванов повториха, че трябва от днес да се изведе на широко място, където ще може да се разхожда. Мускулите са започнали да атрофират. Наблюдавах я и казах на д-р Николова, че Мими има проблем с уринирането-мъчи се, клекна поне 9 пъти. Явно е и със цистит."


За огромно съжаление не намерихме подходящ приемен дом и ще се наложи да взема Мими вкъщи на 7-ми етаж. Има вероятност да дочупи крака, но другия вариант е улицата...така че по-добре без крак, отколкото на улицата :dh_188: Не мога да си позволя да я настаня в хотел, защото неплатената сметка към момента е около 800 лв, които не мога да покрия, така че замразявам всички разходи за момента. Други ден ще я взема и ще покрия 200 лв от сметката с даренията от 85 лв + 115 от мен. Само толкова мога, за съжаление (и толкова не мога всъщност, но взимам заеми). Следваща операция ще има, ако събера пари :( Дано не счупи крака, че не знам какво ще правя...

#35 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 29 January 2013 - 08:26 PM

Следя темата и се притеснявам за това момиче. Напомня ми за моята Бела-желязната лейди. След девет операции, с металните планки я изпратих в Австрия. Там пак са я оперирали, за да се оправи. Разбирам в колко сложна и безизходна ситуация се оказва кикита! След толкова мъки за кучето и хората около него, след толкова напразни надежди, няма ли кой да помогне? Щом не се вкостява има опастност планката да се размести и при най-малкото изкривяване на крака! Това ще й причинява адски болки!
Моля и аз, разпитвайте близки и познати, дано се намери някой сърцат човек, който да помогне!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#36 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2013 - 10:07 PM

кикита, и аз уви не мога да помогна с най-важното - приемен дом, но ще се опитам скоро да помогна с малко за покриване на сметката. Може би не е много умен въпроса, но дали не може да й помагате при качването на стълбите (7 етажа са наистина ад!)? Ясно, че не можете да я носите, но дали не можете да облекчавате донякъде натоварването на крака като е подхванете така да се каже под корема с нещо като голям шал или дори чаршаф? Така като се качва ще може макар и по малко да я повдигате, за да не прехвърля цялата тежест на задницата. Дано успях да обясня правилно какви имам предвид.

Имаше един шнауцер, ти го знаеш много добре, защото ти всъщност го спаси, стоейки до него до улицата, на която го бяха изхвърлили от една кола. Той замина за Германия и т.к. той имаше много сериозни проблеми със ставите (а и други) знам от неговите първи приемни хора, че те така му помагаха да се качва по стълбите в къщата им - Мариз не искаше да спи долу в хола им сам, но пък не искаше, а и не можеше да се качва по стълби. И понеже е огоромно добиче, жената така успяваше да му помага да се качва без да се претоварва.
Сори за оф-а, но идеята ми беше да обясня какво имам предвид и откъде ми хрумна.
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2013 - 11:33 PM

Че ще трябва да и помагаме е ясно, но не се бях сетила за шал, би било много по-удобно отколкото да я повдигам с ръце. :ba_025: Благодаря за добрата идея. Не знам дали ще успея да я реализирам, понеже тя е около 30 кг и ми е доста тежичка, но пак - колкото мога ще я повдигам. Благодаря Ви, че го мислите момичето :hb_027:

#38 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 January 2013 - 08:59 PM

Имам две новини за Мими от днес.
Започвам с това, че д-р Влади Кирилов ми се обади. Вчера след като са направили снимките и са коментирали състоянието на Мими е мислил много какво може да се направи за нея и е взел решение, ако се наложи да се слага следваща пластина със самозаключващи се винтове да поемат разходите за операцията, защото цената и е около 600 - 700 лири. Нямам думи да опиша възхищението си към него и всички лекари в клиниката...Истински ангели. Наистина не намирам подходящи думи... :vb_024:
Дано, разбира се, не се стига до тази операция.

Освен това buddy предложи да взема Пешо Пешеходеца, който щеше да бъде настанен в хотел в затворено помещение и да настаним Мими на неговото място. Утре Мими ще бъде настанена там, а Пешко (който днес беше тестван с една писана) идва вкъщи :ae_085:
И за дваминката ще е по-добре - Мими ще е на ниско и няма да счупи крака, а Пешко ще е в домашна обстановка и ще му обръщам много внимание :)

#39 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 January 2013 - 09:50 PM

Браво момичета, много добри новини за Мими и Пешо!!! А за докторите, наистина уникално предложение, достойно за голямо уважение! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2013 - 07:56 PM

Днес трампата с Пешко беше крайно неуспешна, тъй като момчето категорично отказа, дори да припари до дома ми и се наложи да го върнем в клиниката.Щеше ми се да го погледам и да се отпусне, но днес наистина го измъчихме максимално и не постигнахме нищо. След няколко дни ще бъде настанен в хотела.
Преди малко обаче ми се обади охраната на завода за кроасани, който ми каза за Мими и предложи да я вземе при него. Той живее в къща и има отделно помещение, което не обитават в момента. Мими утре ще бъде настанена там, а аз всеки ден ще и ходя на гости, за да я разхождам, да и слагам инжекциите, давам антибиотиците и цяла торба с лекарства, които приема. И в крайна сметка, макар днешните премеждия отново намерихме изход.

Днес получих дарения за Мими от приятелите във форума. 100 лв от спешни и 80 от календари. Заедно с 85-те, които имаше в сметката от преди това станаха 265, додадох каквото имах и аз и покрих общо 400 лв от сметката и.
Освен това polence днес е оставила 100 лв в клиниката. :ha_081:
Останаха само 364 непокрити.
Благодаря ви приятели за цялата помощ и подкрепа!!! :hb_027:

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни