Dog.bg Форуми : Две чихита на еднаква възраст под един покрив?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Две чихита на еднаква възраст под един покрив? искам мнение

#1 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 01 October 2012 - 09:24 PM

Здравейте. Имам една малка сладурана от месец, но толкова ми харесва породата и самите животинки, че ми се ще да си взема още един/а дзвер. ТА.... трябва ми съвет по въпроса. Биха ли се разбирали двете чихита и след като сегашното е женско, мъжко ли да е следващото ? Да се кастрира ли ако е мъжко и т.н. Бе иначе казано ще ли им е забавно или по скоро ще има съперничество и някой може да остане неастен. Все ми се ще да си играят и да са си дружки, но не съм толкова запознт и за това питам. Помагайте!
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 02 October 2012 - 11:57 AM

Ахахаха Гелов, извинявай, не мога да съм ти от помощ за пола, редно е ти да си решиш, но ми стана много смешно... както се казва "по-хубаво от чихи у дома са само 2 чихита!" :be_107:

/Не от личен опит, а от наблюдения, много четене и загриженост: Ако чихинцата нямат родословия, не е много хубаво да ги множим, тъй че ги кастрирай. И дай му време, порадвай се на това първо...аз така 2 деца на караминьол родих... не че съжалявам, точно напротив, но някак не успях пълноценно да им се нарадвам на бебешките години... :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 02 October 2012 - 12:31 PM

Показване на мнениетоViaraD, в 02 October 2012 - 11:57 AM, написа:

Ахахаха Гелов, извинявай, не мога да съм ти от помощ за пола, редно е ти да си решиш, но ми стана много смешно... както се казва "по-хубаво от чихи у дома са само 2 чихита!" :be_107:

/Не от личен опит, а от наблюдения, много четене и загриженост: Ако чихинцата нямат родословия, не е много хубаво да ги множим, тъй че ги кастрирай. И дай му време, порадвай се на това първо...аз така 2 деца на караминьол родих... не че съжалявам, точно напротив, но някак не успях пълноценно да им се нарадвам на бебешките години... :ae_085:


То ако е мъжко задължително ще му идат"нъцките" но въпроса е дали ще и е добре или то това Божа работа
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 02 October 2012 - 01:00 PM

Аз като се чудех какъв пол да си взема и изчетох света и масовото мнение е, че като са 2 еднополови, особено женски, вероятността да се бият е много голяма. С чихуатата нямам личен опит, тъй че по-добре някой по-запознат да отговори, но лично аз навремето съм гледала доберман и нок и двамата бяха мъжкари и много се обичаха и си играеха и се пазеха един друг... Нок-а дойде втори у нас, а добермана беше още в "кучешка тийнеджърска възраст" и някак се взе за по-големия батко. Много беше интересно да ги наблюдаваш. Били са се 1-2 пъти, но то не би могло да се нарече бой, тъй като просто им загрубяваше играта и не е имало негативни последици...така че да, Божа работа :) Ама пак казвам, аз опит с малки породи - нямам!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 02 October 2012 - 04:56 PM

Показване на мнениетоViaraD, в 02 October 2012 - 01:00 PM, написа:

Аз като се чудех какъв пол да си взема и изчетох света и масовото мнение е, че като са 2 еднополови, особено женски, вероятността да се бият е много голяма. С чихуатата нямам личен опит, тъй че по-добре някой по-запознат да отговори, но лично аз навремето съм гледала доберман и нок и двамата бяха мъжкари и много се обичаха и си играеха и се пазеха един друг... Нок-а дойде втори у нас, а добермана беше още в "кучешка тийнеджърска възраст" и някак се взе за по-големия батко. Много беше интересно да ги наблюдаваш. Били са се 1-2 пъти, но то не би могло да се нарече бой, тъй като просто им загрубяваше играта и не е имало негативни последици...така че да, Божа работа :) Ама пак казвам, аз опит с малки породи - нямам!

то и аз така чух, че като са две женски не е оферта... То като в живота ще излезе ахахахах :-)))
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 02 October 2012 - 07:28 PM

Ама то си е точно така :ab_041: Защо мислиш определени породи кучета пасват на определени характери :r_181: А не знам другите дали са го забелязали, но ми се струва че мъжките кучета имат по-голям афинитет към жени стопани, а женските към мъже :mg_062:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 03 October 2012 - 06:45 AM

Показване на мнениетоViaraD, в 02 October 2012 - 07:28 PM, написа:

Ама то си е точно така :ab_041: Защо мислиш определени породи кучета пасват на определени характери :r_181: А не знам другите дали са го забелязали, но ми се струва че мъжките кучета имат по-голям афинитет към жени стопани, а женските към мъже :mg_062:


Бе не знам, но ние сме двама мъже у нас и тя ни прави на балами ахахах :))) та не и знам афинитета ма... то принципно е така де.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 03 October 2012 - 09:46 AM

И ние се замисляме за още едно чихи. Иска ни се пак да е женско, но нашата девойка има явни предпочитания към мъжките представители на кучешкото общество.

#9 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 03 October 2012 - 09:49 AM

Показване на мнениетоDesi_H, в 03 October 2012 - 09:46 AM, написа:

И ние се замисляме за още едно чихи. Иска ни се пак да е женско, но нашата девойка има явни предпочитания към мъжките представители на кучешкото общество.


АХАХАХАХ НЕ Е ШАШАВА ДЕТ СЕ ВИКА :) МИ ДО СЕГА ВСЕКИ МЕ СЪВЕТВА ДА НЕ СЪБИРАМ ДВЕ ЖЕНСКИ НА ЕДНО МЯСТО, ЧЕ СТАВАЛО ЛОШО. БЕ ЖЕНИ!!! :)
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 03 October 2012 - 09:56 AM

Накрая Бейрут ще го отнесе.... усещам аз :vh_178:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 03 October 2012 - 10:48 AM

Показване на мнениетоViaraD, в 03 October 2012 - 09:56 AM, написа:

Накрая Бейрут ще го отнесе.... усещам аз :vh_178:

Еееее вече не! Бейрут имаше неблагоразумието да порути апартамента и замина в къщата при баща ми! Там да руши :-))) сега Лейди е цар и господар
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Alia_V Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 04-March 10
  • Gender:Female
  • Location:Somewhere there

Публикувано: 03 October 2012 - 11:06 AM

Аз имам познат с две женски кучета.
Много добре се разбират.
Едното е чихи, другото мопс. Много са сладки.Качена снимка
Зависи социализация и темперамент.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Sunny79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 19-May 12

Публикувано: 03 October 2012 - 08:14 PM

И аз си търся второ чихи категорично! Самоче съм с доста претенции и вече 2 месеца не намирам моето си :ab_041:
Куинси е супер мъжкар, точно какъвто исках - едър (за породата си екстра), добра костна структура, много хубава глава, пищна козина, наперена походка... Дамата обаче я искам с друг тип муцунка и... ох, да не започвам и тук с исканията си :ab_041:

Хора ако имате възможност вземете си 2 чихита категорично!!! Моя палавник както си играе със себеподобни с други не може.... И с нас у дома играе, но не е същото. И с померана и с ротвайлерката ни играе, но пак не е същото! Някак усеща когато е от неговата порода и е неописуемо гот да ги гледа човек отстрани... Те си изграждат един техен си свят..... Дори когато взехме едно чихи у нас за 2 дни (на гости) малкия отказа да спи при нас в леглото ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ избра да си спи в голямото леговище, където бе настанена дамата :ab_041:

Нямам търпение да открия втория мъник, който ще превземе сърцето ми а и къщата :ab_041:
Пак казвам - който има възможност да не остава с 1 ! :wub:

#14 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 04 October 2012 - 06:39 AM

Показване на мнениетоSunny79, в 03 October 2012 - 08:14 PM, написа:

И аз си търся второ чихи категорично! Самоче съм с доста претенции и вече 2 месеца не намирам моето си :ab_041:
Куинси е супер мъжкар, точно какъвто исках - едър (за породата си екстра), добра костна структура, много хубава глава, пищна козина, наперена походка... Дамата обаче я искам с друг тип муцунка и... ох, да не започвам и тук с исканията си :ab_041:

Хора ако имате възможност вземете си 2 чихита категорично!!! Моя палавник както си играе със себеподобни с други не може.... И с нас у дома играе, но не е същото. И с померана и с ротвайлерката ни играе, но пак не е същото! Някак усеща когато е от неговата порода и е неописуемо гот да ги гледа човек отстрани... Те си изграждат един техен си свят..... Дори когато взехме едно чихи у нас за 2 дни (на гости) малкия отказа да спи при нас в леглото ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ избра да си спи в голямото леговище, където бе настанена дамата :ab_041:

Нямам търпение да открия втория мъник, който ще превземе сърцето ми а и къщата :ab_041:
Пак казвам - който има възможност да не остава с 1 ! :wub:


ОХХХ МЕН МАЛКО МИ ТРЯБВА, А ТИ КАК МЕ НАДЪХА СЕГА... :-))) И АЗ СИ ИГРАЯ С ЛЕЙДИ, НО НЕ Е СЪЩОТО ДЕ ВЕЧЕ СИ ГИ ПРЕДСТАВЯМ КАКВА РАДОСТ ЩЕ Е ВКЪЩИ :)
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   piletosasho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 107
  • Регистрация: 09-February 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:chihuahua,miniature pincher,french buldog

Публикувано: 04 October 2012 - 07:12 AM

Здравейте отдавна не съм се включвала да пиша,но тази тема ме изкуши. От известно време моята малка Шарлот има другарка в игрите на име Кими (тя е на моя приятелка,която сега учи в щатите).

Та двечките кученца са неразделни -постоянно играят и правят такива циркове :) А Шарлот вече не е мързелива,защото си има другар в игрите. Така че съгласна съм. По-хубаво от едно чихи,са две чихита Качена снимка

Пожелавам на
Gelov скоро да изпита подобно щастие :)

User's Signature

"End ? No,the journey doesn`t end here. Death is just another path. :One that we all must take ."
Gandalf
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 04 October 2012 - 09:15 AM

Показване на мнениетоpiletosasho, в 04 October 2012 - 07:12 AM, написа:

Здравейте отдавна не съм се включвала да пиша,но тази тема ме изкуши. От известно време моята малка Шарлот има другарка в игрите на име Кими (тя е на моя приятелка,която сега учи в щатите).

Та двечките кученца са неразделни -постоянно играят и правят такива циркове :) А Шарлот вече не е мързелива,защото си има другар в игрите. Така че съгласна съм. По-хубаво от едно чихи,са две чихита Качена снимка

Пожелавам на
Gelov скоро да изпита подобно щастие :)



ДОБРЕ! ЗНАЧИ ЗАПОЧВАМ ОФАНЗИВАТА ПО УБЕЖДАВАНЕТО ЗА 2-РИ ДЗВЕРОПОДОБЕН ЧИХИ :)))
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 04 October 2012 - 11:06 PM

Ето нииии и дано скоро има още един дзвер в другата рака :)
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 04 October 2012 - 11:07 PM

Ето де

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   ViaraD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female

Публикувано: 05 October 2012 - 07:37 AM

Много сте готини :) А мацката расте!
:dog:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Gelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 10-October 10
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 05 October 2012 - 07:51 AM

Показване на мнениетоViaraD, в 05 October 2012 - 07:37 AM, написа:

Много сте готини :) А мацката расте!
:dog:


Ооооо да расте тя, расте :))) и все повече започва да се чувства, като царичка на къщата. Ама аз и свивам перушината де
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни