Dog.bg Форуми : Атаксия тест - лаборатория Antagene

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Атаксия тест - лаборатория Antagene

#1 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 02 October 2012 - 05:07 PM

Както знаете Antagene е единствената сертифицирана лаборатория в Европа, която извършва генетичен тест за наследствена цереберална атаксия за породата Американски стафордшир териер.

До края на месец Октомври лабораторията предлага 20% отстъпка за NCL-A тест за атаксия. Т.е. теста ще струва 72евро вместо 90евро.

След около 10тина дни в мен ще има 20 броя тест китове за взимане на проба. Ако някой има желание да тества кучето си, нека ми пише, за да му запазя тест кит и да му дам кода за отстъпка.

#2 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 02 October 2012 - 08:57 PM

Я обясни сега, ако аз например искам 2,3 или повече кита и ти ми ги пратиш. После аз сам ли трябва да си ги пратя у Франция или ти ще пратиш по 10 или 20 направо на веднъж за да има още някаква отстъпка или пък всеки сам да си праща?
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 03 October 2012 - 12:19 AM

Другата седмица ще пусна подробна информация относно тестването, защото ми писаха хора относно попълването на сертификатите, кога и как се плаща, с коя куриерска фирма се изпраща и други подобни въпроси.
Аз лично пращам един тест за 42лв с Български пощи, за 4-5 дни е във Франция. Но в същия плик може да се пратят и 5 теста и цената пак ще е 42лв. За да се пратят заедно всички тестове се изисква много добра организация, с която се колебая дали да се наемам. Затова ще дам подробни разяснения и ще преценим как да действаме, в зависимост от това колко кучета ще се изследват.

20% е максималната отстъпка, която предоставя Антаген с код за отстъпка, така че дори и 20 теста да пратим наведнъж цената ще е 72 евро.

Относно плащането на теста, мисля че tosho18 беше дал идея за плащане с кредитна карта, което всъщност излиза най-евтино, иначе се плащат още 10евро за превод, които няма да е зле да се спестят. Ще проуча въпроса преди да са дошли тестовете. Защото дойдат ли към средата на Октомври ще имаме около 10 дни да ги изпратим обратно във Франция.

#4 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 03 October 2012 - 08:00 PM

Ок, ще чакаме подробна информация тогава...
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 11 October 2012 - 06:13 PM

Тестовете са вече в мен, имам 15 тест комплекта, които са свободни и мога да ги изпратя на желаещите.

За да получите комплект за тестване за атаксия ми напишете на Лично съобщение следните данни:

- 3 имена
- от кой град сте
- телефон за връзка
- офис на Еконт, който ви е най-удобен (изпращам за ваша сметка)


Искам да поясня, тъй като имах такова запитване. На мен не се плаща нищо! Плащате си единствено куриерската услуга от 4-5лв, за да ви изпратя всички неща по Еконт. След това всичко е във ваши ръце. Не желая да се ангажирам с изпращане на тестове.


Тест комплекта съдържа:
- четчица за взимане на проба (cytobrush)
- шишенце с разтвор на 90% етанол
- сертификат за идентифициране на кучето (трябва да се завери при ветеринарен лекар)
- форма за поръчка
- плик с адреса на лабораторията, където трябва да се изпрати всичко.


Освен гореизброените неща в плика се слага и доказателство за плащане на теста.
Плащането може да се извърши по 2 начина: чрез банков превод или чрез кредитна карта.
Чрез банков превод трябва да имате сметка в евро, и таксата за превод е около 5евро (понякога и повече в зависимост от банката). Чрез кредитна карта е най-евтино, удобно и бързо.

Теста струва 72евро до 31.10.2012, т.е. важи пощенското клеймо - трябва да изпратите всички документи и пробата преди тази дата, за да се зачете кода за отстъпка.

Кода за отстъпка е: ANT1012NCLA


Така, сега документите един по един:

- Формуляр за поръчка:

http://www.antagene....derf_210612.pdf

В този формуляр се попълва името на теста, в случая NCL-A, количесто - 1брой примерно, Тотал - 72 евро
Всичко се попълва на английски език с главни букви!! Мога да прикача и попълнен формуляр!

Отблязва се и кода за отстъпка във формата за поръчка, пишат се с главни букви името и фамилията на собственика на кучето (на латиница) и името и фамилията на платеца (ако кредитната карта примерно не е лично ваша).

По-надолу се чеква начина на плащане и ако е с кредитна карта въвеждате данните на кредитната си карта, като в нея трябва да има достатъчна сума за извършване на успешно плащане.


- Сертификат за пробата

Той представлява този документ:

http://www.antagene....%20UK%20WEB.pdf

Най-отгоре на сертификата има място за попълване на 6 цифрен номер - този номер ще намерите под формата на лепенка на шишенцето с етанол. Оставете лепенката на шишенцето, и просто препишете номера в сертификата.

Този сертификат трябва да се попълни четливо с главни букви на латиница.

В сертификата е описано, че пробата трябва да се вземе като кучето не е яло нищо преди това и не е пило и вода поне половин час преди взимането на пробата. Най-лесно това става сутрин, като след това веднага може да изпратите всичко в лабораторията.

Трябва да извадите внимателно четчицата от опаковката, да я сложите от вътрешната страна на бузата на кучето, между венеца и бузата и с въртеливи внимателни движения трябва да остържете епителни клетки. Това изобщо не се харесва на кучетата и може да ви потрябва помощник. Натиснете с палеца си бузата на кучето, за да може четчицата да е плътно между венеца и бузата и въртете в продължение на 20 секунди.
Слд това внимателно отчупете четчицата, без да я докосвате с пръсти и я пуснете в шишенцето с етанол. Затворете капачката добре, докато щракне плътно. Готово, пробата е взета.

Сега, попълване на сертификата (препоръчително е да го попълните и да го заверите при вашия ветеринар предварително, а не след като вземете пробата):
- най-отгоре се попълват данни за кучето - име на кучето по родословие, номер на микрочип и номер на родословието, дата на раждане.

След това по-надолу ще видите едни кутийки с надписи: Test 1, Test 2 .... и т.н.
Попълнете в кутийка Test 1 - NCL-A

Попълнете кода за отстъпка!

След това попълнете вашите данни. Много е важно да попълните четливо е-мейл адреса си, тъй като лабораторията изпраща потребителско име и парола за достъп до техния сървър, откъдето ще можете да изтеглите сертификата на вашето куче.

По-надолу има място за данни на Sampler, хубаво е това да бъде вашият ветеринарен лекар. Който удостоверява с подписа и печата си, че е тествано съотвеното куче със съответния номер на микрочип.


- Подробни инструкции на английски за който не е разбрал има тук -
http://www.antagene....%2028062012.pdf


Ако закъснеете и не успеете да изпратите всичко до 31.10.2012, в сила ще бъде цената от 90евро за извършване на теста.

Мога да бъда на разположение за въпроси, но не прекалявайте моля.



#6 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 11 October 2012 - 06:28 PM

Пропуснах да спомена, аз лично използвам международният куриер на Български пощи - BulPost, като цената на услугата е 42лв и пробата пристига във Франция в рамките на 4-5 работни дни.

Другият вариант е с Интерлогистика, като цената там е 36лв с ДДС за пратки до 5кг до Франция. Срок на доставка - 3 до 5 работни дни.

#7 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 12 October 2012 - 08:37 AM

Само на този тест ли има отстъпка 20% ?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 12 October 2012 - 12:11 PM

Да, само на този тест ми изпратиха код за отстъпка. Веднъж годишно лабораторията прави такъв жест към клиентите си.

#9 Потребителят е офлайн   tihomir.s.t Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 06-November 11

Публикувано: 12 October 2012 - 12:31 PM

Е щом има всяка година отстъпки другата ще се възползваме непременно !

#10 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 12 October 2012 - 05:41 PM

Тихомир, и миналата година ми изпратиха такъв код, но аз не съм го споделяла с никой. Отново повтарям - лабораторията прави веднъж годишно такъв жест към клиентите си. В случая аз правя жест към вас, като ви предоставям кода, така че който има желание да се възползва - нека го направи.

Днес съм изпратила няколко тест комплекта, всички които са ми писали ще останат анонимни. Който има желание сам ще оповести резултата на кучето си.
Плика, който изпращам съдържа четчица за взимане на проба, сертификат и шишенце с етанол.

Само трябва да си разпечатате формуляра за поръчка, защото в моя формуляр вече е написано печатно моето име и няма да стане да го размножа с копирна машина.

Формуляр за поръчка - http://www.antagene....derf_210612.pdf

Ако плащате чрез банков превод направете го предварително и приложете в писмото си до Франция копие от платежното нареждане.

Ако плащате чрез кредитна карта, трябва да бъдете сигурни че имате достатъчна налична сумата, за да може лабораторията да дебитира картата ви по всяко време.

Това е адресът на лабораторията, до който трябва да изпратите документите и пробата:

ANTAGENE
6 Allee du Levant
CS 60001
69890 La Tour de Salvagny
FRANCE


#11 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 11 February 2013 - 02:54 PM

Теста за атаксия в лаборатория Antagene - Франция е вече официално 68евро!

При мен има тест китове, ако има желаещи да тестват кучето си ще им изпратя.

#12 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 02 December 2013 - 06:09 PM

Прави ми изключително добро впечатление, че през последните 2 години - 2012та и 2013та почти всички кучила АСТ, произведени в България са от тествани за Атаксия родители, или са Ataxia clear by parentage. Това е изключително похвално, че все повече развъдчици са загрижени за запазването на здравето на любимата ни порода. :rc_036:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни