Dog.bg Форуми : БОК търси дом!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

БОК търси дом! Най-тъжните очи, а толкова доброта е събрана в душата и.Желание за лас

#1 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 03 October 2012 - 07:45 PM

Тя прилича на на БОК.Когато се завърнахме в Шумен се беше настанила вече в района.Кльощава, явно скоро раждала.От бебета нямаше и следа.В началото бягаше, не ми даваше да я пипам, но после се отпусна и привикна.Занесох я да я кастрират в приюта.След това доста дръпна на килограми и започна да стряска някои хора от блока.Тя самата е много добродушна, неагресивна, но външният вид често подвежда.Започнахя да я замерят с камъни, страх ме е, че ще и видят сметката.Днес я завлачих до в къщи и я изкъпах.Исках да я приведа малко във вид преди да я снимам.Утре отноно ще е на улицата, нямам вариант за нея - никакъв!Тя не става за истински пазач, ще лае, но нищо повече.Към котки - грам агресия, остави едната да я души по носа.С кучета се разбира добре, поне с моята кривотия в къщи.Моля ви, помогнете да я преместим на едно по-сигурно място, където ще бъде обичана и обгрижвана!
Меца е с височина при холката шестдесет и пет см. тежи около тридесет, тридесет и няколко килограма.На възраст е не повече от 2г.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#2 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 07 October 2012 - 01:56 PM

"Никой не ме иска защото съм голяма.Хората смятат, че хубавите неща идват в малки опаковки.А това съвсем не е така.Само, който ме обикне истински и ме приеме в дома си ще го разбере!"

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#3 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 October 2012 - 02:25 PM

Прекрасна е! :wub:
Стискам много силно палци на красивото момиче, дано намери скоро своите Хора!
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 07 October 2012 - 03:04 PM

Благодарим за хубавите думи.Момичето е наистина очарователно.Дано скоро да плени нечие сърце :smile:
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#5 Потребителят е офлайн   rocioroci Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 15-July 12

Публикувано: 07 October 2012 - 03:37 PM

искрено се надявам да намери дома си :dh_188:

#6 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 07 October 2012 - 06:44 PM

Показване на мнениетоrocioroci, в 07 October 2012 - 03:37 PM, написа:

искрено се надявам да намери дома си :dh_188:

:ns22: :smile:
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#7 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 25 December 2012 - 10:08 PM

Мецинка е вече осиновена.Много късмет, любов и безгрижни години на момичето!
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#8 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 December 2012 - 10:13 PM

jaspermmm, страхотна новина! Радвам се много, че прекрасната куча тази Коледа е вече в своя дом!
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 25 December 2012 - 10:21 PM

:vb_024: Благодарим, Грима! Мен ме няма много в поддържането на теми, та за това чак сега пиша :blush:
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#10 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2013 - 01:47 PM

Историята на Меца можете да прочетете по-долу.
Меца измъкнах от улицата в началото на октомври 2012г.Поредният ми опит да спася животно без дом.Меца, бокоподобно - явно системно недохранвано, така и не беше стигнала размерите на един нормален БОК.Меца, която като ме видеше на улицата и препишкваше от радост....
Разказвам историята и възможно най-безпристранстно, опирайки се на факти, защото както каза един от хората замесени в тази история – най-лесно е да търсиш виновници.
В средата на октомври м.г. се свързах със фейсбук позната, за която знаех, че е доброволка към Colonel Angels Bulgarian Street Dogs - Registered Animal Welfare Charity № 176001166.
Албумът на Меца беше публикуван на страницата на организацията със знанието и одобрението на една от създателките и Michelle Jones.В началото на м.ноември получих съобщение, че жена на име Gail Liddеll проявява интерес към кучето и желае да кандидатства за осиновителка.Получих обещанието, че въпросната дама ще бъде проверена от организацията.На 22ри ноември получих следните съобщения “Ето какво казва Мишел за нея, другите доброволци, с които говорих - Катя и Кенди са на същото мнение - Гейл е била вече приемен дом за К.А. и се справила блестящо: "Hi Milena, yes, I know Gail Liddell, as she was originally interested in Silistra’s Babe, but Netti (foster carer) blew that a bit. Any dog going to Gail would be extremely fortunate, they would have a great life, so I say go for it . Gail’s application also looks very good to me – this is her house:- http://goo.gl/maps/VsVri and the general area:- http://goo.gl/maps/3gZqe

I know from viewing her photos on Facebook that she does great walking on beaches and woodland with her dogs, I’d like her life! "
“Трябва да решим какво да правим, защото следващия транспорт е на 17 декември и Мишел е задвижила сумати народ от дарителите, за да можем да съберем парите. Ако не одобряваш този дом за Навара трябва веднага да измислим причина защо не може да пътува, иначе ще им изгубя доверието и няма да мога д апубликувам там пак..не казвам, че трябва да се съгласиш, ако не ти допада, просто трябва да измислим защо не...Разбирам колко ти е тежко след котаната и сега, докато не знаем още за Кия... но Гейл не е непозната, дарявала е доста пъти, осиновявала е, няма да си напуска дома, няма мъж, с когото да се кара, има стабилни доходи, проверена е и вероятността да се случи подобно нещо с Меца клони към нула според всички ш К.А.”
Прочетох попълнената от дамата анкетна форма и на базата на дадените ми вече референции реших да изпратя кучето.
Кучето с ново име- Navarra, напусна България на 15-ти Декември 2012г. и на 17-ти същият месец беше в Шотландия.Транспортът беше предоставен от PET EUROPEAN TRANSPORT SERVICES. Крайната дестинация беше: The Maples,Dundee, DD4 0XQ, Scotland.
Преди отпътуването на Навара, се свързах с Gail Liddell чрез фейсбук с писмо, в което благодарих за предоставената възможност на кучето и помолих за последваща кореспонденция, като негов попечител.Уверена бях, че ще бъда държана в течение на всичко случващо.Междувременно се заех с оформянето на паспорта на Меца преди отпътуването.Бяха ми дадени инструкции да не попълвам мои данни в него, въпреки че кучето беше регистринано на мое име в България.
От последващата кореспонденция с Gail Liddell стана ясно, че кучето постепенно се освобождава от натрупаният по време на пътуването стрес и привиква с новата обстановка.Два месеца след последното писмо получено от осиновителката, реших да погледна за нови снимки на Меца.С тревога установих, че вече нямам достъп до тази информация.Писах до осиновителката, за да разбера какво се случва.Бях безкрайно изненадана, когато прочетох, че животното има нови осиновители, тъй като проявявало агресия към приемните кучета, които тя приютявала в домът си.Кучето никога не е проявявало агресия по време на тримесечният си престой при мен, нито към моите кучета, нито към тези, които срещахме по време на разходки.
От написаното не ставаше ясно, кога е сменило собствениците си, нито кои са те.Помолих учтиво за снимки от новият дом, както и за контакт с новите осиновители.Беше ми отказано под предлог, че нямам никакви права над животното, и че Gail Liddеll има задължения само и единствено към Colonel Angels, тъй като договорът за осиновяване е сключван с тях.В последствие бях обявена за психично болна от последната и блокирана.
Притеснена, написах писмо до Candance Anne Sasse, една от съоснователките на Colonel Angels и жена, която ми беше посочена, като техен представител сключил договора за осиновяване.Помолих за информация, за новото семейство, както и за копие от договора с Gail Liddell, който така и не получих.Заявено ми беше, че практиката на организацията била да не дава информация за осиновителите на кучето.В случая се получаваше противоречие, тъй като първият път ми бяха предоставени данните на осиновителката, както и информация за новият дом.Междувременно получих и информация за алергия на единият син на Gail Liddell към Меца, за която Michelle Jones била в течение.Непонятно остана за мен как това е било пропуснато при попълването на анкетната форма.
От там насетне започнаха почти непрестанните ми опити да разбера къде е преместена Меца и в какво състояние е.В началото на март писах и до Michelle Jones с молба за съдействие по случая, като и препратих цялата налична ми кореспонденция с Gail Liddell и Candace Anne Sasse. Отговор получих месец по-късно, обясняваше ми се, че трябва да се обърна към Candace Anne Sasse, тъй като тя била натоварена с подписването на договора, а такъв липсвал.Направено било всичко възможно, но не можели да получат кучето обратно.Междувременно научих, че то е било прехвърлено вече в трети дом,тъй като започнало да посяга и на хора. Нямаше никаква информация за новите осиновители и състоянието на кучето.Вече ужасно притеснена помолих отново за съдействие Michelle Jones по връщането на кучето обратно в България, като заявих че ще поема всички разходи по транспортирането.Можех само да гадая на какъв стрес и напрежение е било подложено животното, за да започне да хапе!Споделих огромните си притеснения от вероятността животното да бъде приспано, но получих уверението, че това няма да се случи. „Gail has assured me they won't put her to sleep - she does genuinely love her, and does want the best for and is very anti-euthanasia, I can tell you that for sure.”
Отново бях препратена към Candace, която беше посочена като отговорна за създалата се ситуация.След, като не успях да получа никаква информация за състоянието на Меца, на 21ви април отново писах до Michelle Jones с въпрос дали има някаква нова информация.Отговор и до днес нямам!
Междувременно писах мейли до: ESDAW,Dogtrust, RSCPA,Scottish animal welfare,Scotland for Animals, info@ifoam-eu.org, SIU@lcanimal.org,info@eurogroupforanimals.org – от всичките места получих любезен отказ за съдействие.
На 26-ти юни получих съобщение,че кучето е било приспано. В последствие научих следното „Оказва се, че върпосната Диана /Diane/https://www.facebook.com/diane.longden.18 /една от осиновителките/ се е провалила на хоум чек, защото преди Меца е евтаназирала друго куче, което я ухапало, по време на разправия с дъщеря й. Сюзън /жената, която е направила проверка на дома/ е предупредила Гейл, но онази не я е послушала и сега щяла да търси друго куче за тази Диана.”
Все още се опитвам да разбера кой точно е дал разрешение за евтаназията на кучето и как точно е ставало прехвърлянето му от човек на човек.
Организацията Colonel Angels вече не съществува.Тя се разпадна в началото на годината, като се образуваха две нови организации Bulgaria K 9 rescue и Little Angels Rescue BG.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#11 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2013 - 09:28 PM

jaspermmm, съжалявам ужасно много! :dh_188:
Дано има шанс да се потърси отговорност от хората, виновни за евтаназията на Меца!!!
Ако има договор за осиновяване може да се търси отговорност от организацията, която го е сключила - посоката според мен трябва да бъде натам, че не са се погрижили адекватно за проверката на осиновителите и последващите, и последващите осиновители.

Тичай волно, мило момиче!
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 June 2013 - 10:36 PM

Жалко за животното :dh_188:
За съжаление много често тук проблем с агресия се решава по този начин :dh_188:
Идиоти има навсякъде дори тук в Шотландия :eg_033:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 07 March 2014 - 01:50 PM

Това ми попадна, след като Меца вече беше евтаназирана.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни