Dog.bg Форуми : раждане при мини йорки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

раждане при мини йорки

#1 Потребителят е офлайн   rositsa&zara Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 03 October 2012 - 10:30 PM

Не съм много наясно с форумите, за което предварително се извинявам, но се нуждая от помощ. Имам йорки женско на 1г. 2мес. 1,800кг. Предстои операция на ябълката на задното краче, която ще я направим, това е ясно, четох доста по форумите, лекарите са категорични. Не че е приятно или лесно, но трябва.

Това, което се чудя е: досега се е разгонвала само веднъж и направи мнима бременност, т.е. гърдичките и се възпалиха и отделяха мляко. Оправихме го това с разни инжекции, но не мога да кажа какви, уж не били хормони, но наименованието не ми го казват. Когато взех кученцето смятах, че с удоволствие ще гледам бебета, затова изобщо не съм мислила за кастрация още преди разгонването, както сега съветват повечето във форума. Но към края на месеца (ако броя 6 мес. период) наближава ново разгонване. Дали ще се повтори отново мнимата бременност, за кученцето е тежко? Предлагат ми да сложа някаква инжекция за пропускане на разгонването, а после да я заплодя. Чета за много лощи неща за тези хормони. В същото време тя е малка на тегло и размери и риска от една бременност е голям. А и сега тази операция. Какво да правя не знам. Моля, помогнете, нужно ми е наистина квалифицирано мнение не само от ветеринар, а от лекар, който се занимава с породата.

#2 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 04 October 2012 - 10:46 AM

ТРИ прости отговора:
- проблемите с пателата, каквито имате вие, са НАСЛЕДСТВЕНИ. Предават се на потомството.
- кученцето ви е много дребно, ще ражда ТРУДНО. Дори от дребен мъжки.
- мнимата бременност вероятно ще се повтори. При такова бурно протичане по принцип се среща достатъчно често и ИЗПАДАНЕ НА ВЛАГАЛИЩЕТО.
Накратко: Кастрирайте. Шансът и бебетата да са с проблеми с крачетата не е за пренебрегване, но шансът кучето ви да умре покрай раждането е голям и не си заслужава отрицателните емоции.
Не напразно съществува понятието "брийд класа", миниатюрните женски от която и да е порода обикновено получават усложнения (та чак до разкъсване на матката), не са способни да раждат сами (налага се цезарово), или пък не получават контракции и малките умират и се разлагат вътре в тях...
В никакъв случай не слагайте хормонални инжекции за отлагане на разгонването! Ковинан, депо-промон и прочие използвани за целта препарати са толкова опасни, че просто... Дългосрочно са канцерогенни, повишават риска от рак на млечните жлези в пъти; краткосрочно се понасят тежко особено от дребните породи и могат да доведат до поява на епилепсия и какви ли не още чудеса. Не си играйте със здравето на кучето.

#3 Потребителят е офлайн   rositsa&zara Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 04 October 2012 - 08:50 PM

Благодаря ви за отговора, макар и не особено приятен. А вие сте? Дали може да се комбинира операцията на пателата с кастрация?

#4 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 04 October 2012 - 09:22 PM

Показване на мнениетоrositsa&zara, в 04 October 2012 - 06:50 PM, написа:

Благодаря ви за отговора, макар и не особено приятен. А вие сте? Дали може да се комбинира операцията на пателата с кастрация?


не не е добре да се комбинират двете операции !
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#5 Потребителят е офлайн   Dea Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 23-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2012 - 12:03 PM

ПАТЕЛА означава колянна капачка! Обикновено термина "ябълка" се използва за тазобедрената става, което няма нищо общо с ПАТЕЛА. Колянната дисплазия е характерна и генетически обусловена при дребните породи, а тазобедрената дисплазия се отнася за едрите и гигантски породи и няма нищо общо с породата йоркширски териер.
http://centralvetcli...86%D0%B8%D1%8F/

http://centralvetcli...7%D0%B8%D1%8F-/
А колкото до въпроса за раждане или кастрация - по-добре е кастрацията, с оглед на това, че кученцето Ви е под 2 кг. , което крие риск, както по време на бременността, така и по време на раждането.

#6 Потребителят е офлайн   rositsa&zara Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 09 October 2012 - 03:33 PM

Да, наясно съм, че патела е колянната капачка, но нашия проблем не е там, а точно в износване на ябълката на крачето в таза, както съм написала. Шифтър споменава за патела, не знам защо. Статията, която ми пуснахте е много хубава, благодаря.

За кастрирането също май вече съм наясно, че трябва, особено сега с този проблем на крачето. Четох, че най-добре било кастрация още преди първо разгонване. Е да, ама този момент вече го пропуснахме. Явно ще се разгони моето кученце и още веднъж, защото ще и трябва дълъг възстановителен период след тази операция. Вероятно ще направи пак мнима бременност и ще стане една боза - хем болки в крачето, антибиотици за следопретаивния период, рехабилитация, хем подути гърди, компреси и разни лекарства за този проблем. Чета, ровя се, питам, защото ме е страх от невежество да не си съсипя кученцето.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни