Dog.bg Форуми : За "професионалните" хендлери

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За "професионалните" хендлери Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 10 September 2004 - 04:41 PM

Напоследък много хора, вкл. и в този форум, започнаха да се изживяват (което не е лошо само по себе си) и да се титуловат сами себе си (което вече е лошо) като "професионални хендлери". Понеже така или иначе имам някакви бегли познания по въпроса искам да внеса някои необходими пояснения:

1. "Хендлер" е всеки, който представя куче на изложба. Вътре в ринга. Непосредствено пред съдията. Не е задължително той да е собственик на кучето.

2. "Платен хендлер" е този, който върши посоченото в точка 1. срещу заплащане. Това става на основата на писмена или устна уговорка между него и собственика на кучето. До колко хендлера може да се справи със задачата си и колко му се плаща за това, е въпрос само и единствено на пазарлък между двамата.

3. "Дипломиран хендлер" е този, кото върши посоченото в т.1 и може документално да докаже, че преминал успешно обучение за тази дейност. Това може да бъде курс за хендлери, организиран от БРФК, в чужбина - от организация в страна, членка на FCI или някоя друга. Този документ, показва единствено, че хендлерът има необходимия минимум от знания и опит, за да се занимава с тази дейност.

4. "Сертифициран или правоспособен хендлер" е този, на когото официално е признато правото да изпълнява посоченото в т.1 и 2, на основата т.3, от съответните държавни органи и киноложки организации. Обикновено това става с официален документ, сертификат, по силата на който хендлерът плаща част от своите доходи, получени от хендлерство, на държавата - като данъци, и на киноложката организация - като лицензионни вноски.

5. "Професионален хендлер", скъпи ми колеги, е този, който чиято основна професия и основен източник на доходи е посоченото в т.1, 2, 3 и 4.

ТАКИВА В БЪЛГАРИЯ НЯМА.
Засега, разбира се.
Всичко останало са празни приказки на вересия.

#2 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 10 September 2004 - 11:46 PM

Разбирам ,че тази тема е пусната да провокира ....или по скоро от скука пред PC .....не май първото се усеща по добре но у мен възниква един въпрос :

Кой е създал тези правила ти или FCI или ...... и аз така се поинересувах с мои познати / хендлери ,които не са българи / за тези неща и въобще по тази тема и никой не от тях не плаща на своята федерация процент. По скоро при тях се провеждат два типа курсове за хора ,които просто искат да се научат да представят добре своето куче и такива,които искат по задълбочено да работят в тази насока ...а и карат курсове за грууминг . На моя въпрос най - бързо се отзоваха:
Мати Габор - Румъния професионален хендлер. През последните две години най- значимите му успехи са : 2003г. Световен Млад Шампион - сибирско хъски, 1място в клас подрастващи пак в Дортмунг, Братислва две първи места със същата порода, Барселона 2004г. : Европейски Млад Шампион - Голямо Японско куче, хъски 1място клас интермедия - женски 2 място мъжки

Carina Scheidnass - Германия хендлинг на пудели / с нея също се видах в Барселона но не съм сигурна какво точно е взела /
Ола Грейсчук - Испания - хендлинг основно на хъски - От Барселона - вице европейска женска.От Братислава също.
Очаквам също да ми отговорят : Мирела Карбе - водила до Европейски титли от тази година чау-чау и мител шнауцер
Доминик Фирето - хендлинг - предимно сибирско хъски и дого аржентино
При техните федерации има обаче нещо, което тук няма / естествено / : Списък с всички хендлери и примерно ако ти искаш да се увериш,че този е този за който се представя отиваш и проверяваш и за да ги прибавят към този списък не им искат такса. Е при тях има и нещо трето : Просто могат да водят много повече кучета от нас, хендлингът е уважавано нещо има конкуренция но лоялна и все пак не е важно /според мен / как те наричат важно е като ти споменат името да се чуват добри неща за работата ти.
Лично аз съм най -горда със Светлето защото тя не се изживява като хендлер или професионален хендлер /както искаш го наричай / ТЯ Е ТАКАВА и работи 2месец в чужбина и лично Доминик ми писа ,че е супер дори се пошегува ,че му е взела хляба :-))))
За мен това е по важно да те научат хората ,да са доволни за мен правилата ти са приказки на вересия .....

#3 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 11 September 2004 - 09:11 PM

дрън-дрън та пляс. Ако искаш да се заяждаш - твоя воля. Но така и не разбрах какво неправилно виждаш в това, което съм написал.

Не смятам да отговарям и на въпроса ти дали аз съм ги измислил тези правила. Едно време някои хора така разправяха за мен, че съм си измислил спорта аджилити за да си пласирам кучето, после аз съм бил измислил Junior handling-a за да пробутам сина си ... ако се поразровиш в старите броеве на "Моя приятел кучето" ще намериш интересни писания по тези теми.

Виж, за Светлето си много права. Не е лошо малко поне да се понаучиш на поведение от нея ...

#4 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 12 September 2004 - 07:10 PM

Следя всичко с интерес ... интересна дискусия водите. Но не разбирам къде всъщност е проблема ???

#5 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 13 September 2004 - 08:14 AM

И за мен проблем няма. Просто се опитах да подредя и изясня нещата.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни