Dog.bg Форуми : Първото падане

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Първото падане

#1 Потребителят е офлайн   horses_are_ my_life Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-October 12

Публикувано: 14 October 2012 - 05:58 PM

Разкажете за първото ви конче и за първото ви падане? :db_046:

#2 Потребителят е офлайн   Snow-White Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 11-September 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 October 2012 - 11:31 PM

Първото ми падане беше от стара кобила, много умна и внимателна, т.е. не беше по нейна вина. От няколко дни й хлопкаше едната подкова и дядо трябваше да я заведе да й сложат нова, но нямаше време и отложи за следващата седмица. Аз обаче много исках да си яздя въпреки това, а тогава нямахме други коне и с дядо се качихме двамата. Минавайки по пътя, беше насипано с чакъл и кобилата се спъна и падна, аз и дядо заедно с нея. За щастие никой от тримата нямаше наранявания, но ми остана като обица на ухото.

#3 Потребителят е офлайн   horses_are_ my_life Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-October 12

Публикувано: 19 October 2012 - 12:39 PM

Не си се наплашил нали? :smile:

#4 Потребителят е офлайн   biba_2000 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 07-February 11

Публикувано: 19 October 2012 - 07:33 PM

Моето първо падане беше от една хафлингерка млада на около 4-5 год. Аз бях на 8 и я яздих в един малък манеж / падок / тя тръгна на тръс ,а аз още не знаех как да яздя на тръс . Тя рязко спря и аз с предно салто през врата и паднах.
Преди месец паднах за втори път, но от кон Торнадо.Както яздих на корда на тръс коня се подплаши от това , че без да искам леко размърдах нагайката.При това коня тръгна на галоп и пак спря, но не толкова рязко и аз паднах от дясно.
И в двата пъти станах изтърсих се и се качих пак. :md_064:
Това е формулата за да не се страхувате после :mg_062:
User's Signature

Моето коте Сузи на :

Качена снимка

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Snow-White Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 11-September 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 October 2012 - 05:05 PM

Показване на мнениетоhorses_are_ my_life, в 19 October 2012 - 12:39 PM, написа:

Не си се наплашил нали? :smile:


Ами за 17 години не съм имала друго падане освен това. :smile:

#6 Потребителят е офлайн   beton2003 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 28-December 12

Публикувано: 08 May 2013 - 07:38 PM

:flagbg: padaneto mi be6e exstremno s glavata ta 4ak prez gazh na konia :eg_033: :flagbg:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   milenage Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 11-February 14

Публикувано: 25 February 2014 - 12:42 PM

Моето беше, когато бях на 12, учех се на галоп и конят като хукна, аз не успях да я овладея и загубих равновесие,паднах настрани,освен , че се изплаших ме хвана срам как се изтърсих пред публика. Другото ми падане не беше точно падане,защото аз сама слязох, понеже кобилата почна да "играе", да се надига на задни крака, направо щеше да ми удари една глава и аз направо си слезнах пораженченски. Третото ми падане беше от една разходка сред природата, при което на един наклон конят се подхлъзна и аз паднах през главата му :) Тогава не се стреснах толкова :)

#8 Потребителят е офлайн   sexita Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-November 09

Публикувано: 10 March 2014 - 07:47 PM

Много се радвам, че не запомних първото си падане, защото имах комоцио и все още не помня всички детайли :ab_041:
Като цяло, яздих кобилата си, която беше скоро купена и понеже е спортен кон, много се палеше в галопите първите месеци, трудно се успокоявахме и спирахме :dog:
Изкарах я сама в полето, направихме перфектни няколко обиколки по един маршрут и реших да накарам половинката ми да ме снима как галопирам.
Та така, подкарах я в галоп, тя се подпали много, спиране няма... завъртях я, наказах я. Пак я подкарах в другата посока, пак се запали много, пак въртене и наказание и на третия път вече паднах, явно съм загубила баланс.
Събудих се в полето, приятелят ми беше до мен пребледнял, викам му - кога сме излизали да яздим, защо сме тук, паднала ли съм :ac_007:
Нищичко не помних в началото, после ми се понаредиха нещата, но си беше страшно да не помниш.
Иначе нямах други усложнения, е... глезена ми беше надут 2-3 седмици, но отмина всичко.
След това паднах от една арабска кобила, както си пасеше, аз пуснах юздите и отпуснах краката.... изведнъж като хукна от място в галоп, аз си останах там :ag_106:


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни