Dog.bg Форуми : Хранителни добавки за кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранителни добавки за кучета Какъв да подобрим общото състояние на най-добрия приятел на човека? Оцени темата: -----

#81 Потребителят е офлайн   Printon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male

Публикувано: 30 January 2013 - 09:05 AM

Показване на мнениетоAttila, в 29 January 2013 - 11:37 PM, написа:

На някои хора май не им стига умствения багаж, че да схванат смисъла в изречението. Или и образование им липсва...? И възпитание, това вече стана очевадно за всички.

Направете си отделна тема, ако искате да си отправяме лични нападки и да си спорим на воля. Стига сте спамили тук!


Ами да започнем да си вадим дипломите тогава, а ? Какво ще кажете ???

Аз Ви гарантирам, че ще загубите !


Ако има нещо, с което да защитите даването на добавки на нормално развиващи се и здрави кучета, направете го! Ако няма, просто си трайте.

Вашата тема не е при Храненето, а по-скоро при ветеринарията или ако форума има тема "клинично хранене" - там.


Е, може и тук да пишете, но Вие допуснахте основна грешка още в самото начало. А започнахте "благо и добронамерено" сам призовавайки за разговор.



Това Вие сте го писал, нали:

"Надявам се, че в една обща дискусия ще успеем да се доближим до истината"


#82 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 January 2013 - 09:36 AM

- printon, обяви от името на какъв споделяш компетентното си мнение, за да придадеш тежест на думите си. За момента си просто един скрит профил със снимка на магаре.
- Хранителните добавки не са ветеринарно медицински продукти не са клинични медикаменти, така че мястото им е точно тук.
- Хранителните добавки не са нито вредни нито опасни /мога да твърдя с положителност единствено добавките, които моята компания внася// Регистрирани са в агенцията по храните, всеки един продукт по отделно. Тествани са, взети са проби и са допуснати до пазара в ЕС.
- именно тези хранителни добавки имат всички нужни сертификати за качество от отговорните агенции по храни и безопасност в САЩ.
- Храните лни добавки могат да се прилагат свободно, без предписание от ветеринарен лекар, именно защото не крият никакви рискове от предозиране или реакция с руги продукти.
- Хранителни добавки могат да се включат в рамките на хранителна програма, която да подпомогне дадено лечение или превенция, предписана от ветеринарния лекар на кучето ви.
- Хранителни добавки, могат да се дават както на спортуващи и работещи кучета, за да се подобри тяхната издържливост, така и на домашни кучета, за да се засили тяхната имунна система, мсукулната маса и лъскавина на косъм. Не само спортисти и култористи искат да имат някаква прилична мускулатура, нали?
- Здравето на всеки организъм се определя в най-голяма степен от храната, скоято се храни, и добавките, които взима, защото те влиза в състава на телесната му маса и система от органи.
- Под обща дискусия имам предвид наистина обща дискусия, а не нападки от страна на доказал се заядливец и философф във форума. Вече няколко дни във форума се занимавам единствено с вашата персона и това никак не ми е приятно вече, защото не не стигам до нищо градивно, а се занимавам да отговарям на вметките ви, които нямат нищо пбщо по темата.


Поздрав на всички читатели и спокоен ден,
Йордан
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#83 Потребителят е офлайн   castaneda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 March 2013 - 10:49 AM

Хранителни добавки се дават само тогава, когато има проблем?! Да разбирам, че смяната на сезона, бременност, кърмене или други нормални състояния са проблем? Интересни мнения чета тук, и то от хора, които се представят ( или намекват, че са..) ветеринари!

#84 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 March 2013 - 06:23 PM

Бихте ли ми препоръчали добавки, които да се отразяват благоприятно на косъма, включително и при смяна. Също така да се покачи теглото на слабо куче. Иска ми се да е някаква комбинация от витамини и минерали (с витамин Д, фосфор, цинк и други... Кучето се хранеше с Орижен до преди месец, сега е на Taste of the wild, и в двете се съдържат много витамини и минерали, но си мисля, че може би не е достатъчно, съдейки по общия му вид. Храната му е премиум клас, не искам да го тъпча безмислено, но си мисля, че има нужда от малко "допълнителна помощ". Не е работно куче, нито шоу. Активен е на разходки и спокоен вкъщи след тях. Клинично здрав.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#85 Потребителят е офлайн   Chavo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 06-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 26 March 2013 - 06:30 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 26 March 2013 - 06:23 PM, написа:

... Храната му е премиум клас, не искам да го тъпча безмислено, но си мисля, че има нужда от малко "допълнителна помощ". ...


А защо не му направите едни изследвания? Те най-добре ще покажат дали има нужда и ако да, от какви добавки. Защото другото може да бъде не просто безсмислено, но и опасно тъпчене.

#86 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 March 2013 - 06:37 PM

БИС формулата на МВП може да опитате.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 March 2013 - 07:01 PM

Показване на мнениетоChavo, в 26 March 2013 - 06:30 PM, написа:

А защо не му направите едни изследвания? Те най-добре ще покажат дали има нужда и ако да, от какви добавки. Защото другото може да бъде не просто безсмислено, но и опасно тъпчене.


Правени са му изследвания и кръвна картина (по други причини) всичко е в норма. Просто виждам, че яде кал повече от обикновено, че за пръв път похапва трева, за пръв път се опитва да погризе стената... това ме кара да си мисля, че има нужда от нещо допълнително... Като се прибави и сезонната смяна на козината, подрастващия етап от живота му и множеството разгонени...



БИС витамини и минерали за това ли става въпрос? Изглежда ми много добър вариант!
Чудя се и за това но ако има как да са и трите в едно (биотин и витамини; таблетки за имунна система; протектори за ставите), идеално ще ми решат случая... Само дето се чудя дали изобщо дали са качествени...

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#88 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 March 2013 - 07:04 PM

Да това е БИС формулата.Ротвайлера изпи опаковка от 90табл. Намирам разлика в козината блести,не пада както преди,той се възтановяваше от прекарано заболяване,от което беше загубил 12 кг.Сега е качил 4кг.
Другото за козина,което аз давам е Опти Коут сиропче на Верселе Лага.Много добри резултати особено в периода на смяна на козината с овчарките се виждах в чудо да реша всеки ден и да вадя по една торба косми на ресане.
Най-евтин вариант Беафар Топ 10,но трябва да се дава по продължително време.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   PepiPetrov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 22-March 13

Публикувано: 26 March 2013 - 07:33 PM

Хранителните добавки са необходими на всеки организъм.Липсата на витамини довежда до загубата на имунитет и след това до вет.кабинет.
Много добри продукти са канадските добавки xtra care.
Имат отделно с цинк,отделно биотин.
Предозирането с витамини е почти невъзможно.

#90 Потребителят е офлайн   castaneda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 March 2013 - 11:48 PM

BIS витамините са много добри! Използвах ги за повишаване на имунитета, но и ефектът върху козината беше забележителен. Губеше много по-малко козина и стана лъскава и гладка като кадифе.

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни