Dog.bg Форуми : Хранителни добавки за кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранителни добавки за кучета Какъв да подобрим общото състояние на най-добрия приятел на човека? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 October 2012 - 07:52 PM

Здравейте приятели, колеги или просто любители на кучетата!

Пускам тази тема и първия пост в нея, с която искам да отворя дискусия относно хранителните добавки за кучета и ползата оттях. Няма значение това, дали става въпрос за мултивитаминни и минералникомплекси, добавки за стави и козина, или протеини, гейнери, фат бърнери и добавки за повишаване на работните качества и спортните постижения.

Всяка една порода има характерни, нека гинаречем особености, които се появяват в следствие на неправилно хранене,несъобразена гранулирана храна и/или недостатъчен или прекален хранителенприем. В следствие на тях се отключват или засилват различни нарушения в тялото на кучето- проблеми с тегло /повишено или недостатъчно/, недостатъчна активност и липса на енергия, костни изкривявания или прекалцирания, водещи до спиране нарастежа на кучето, кожни и космени проблеми.


За развъдчиците и стопаните на шоу и/или работещи кучета, предполагам, доста често е стоял въпроса, как да се подобри общата физическа и психическа форма на кучето, за да може то да разгърне и покаже целия си потенциал във изложбите/състезанията, в които то участва. Както при хората, така и при животните е ясно, че върхова физическа и спортна форма не може да се постигне само със стандартно хранене и тичане след топка по 30 минути на ден. Както се казва: „НЕ СТАВА САМО С ЯДЕНЕ“! Нужни са много повечефизически усилия и много, както здраво, така и съобразено хранене, коeто дапозволи на кучето да направи тези упражнения и да изгради едно здраво и хармонично тяло, в което да се побере един „Здрав дух“.

Предвид, че този тип продукти не са много познати на българския пазар, не очаквам на първо време да има достатъчно коментари и впечатления, но се надявам за в бъдеще те да се увеличават. От известно време на сам, на българския пазар се предлагат хранителни добавки на американската компания MVP K9 Supplement.Информация относно нея и предлаганите продукти можете да получите на facebookстраницата: http://www.facebook.com/MVPK9BG или на сайта: www.mvpk9.bg . Ако някой вече е ползвал споменатите продукти или има опит със сходни натях, призовавам да сподели впечатленията си. Какво го е подтикнало да ги пробва?Как те са се отразили на кучето му? Имало ли е ефект и какъв? Само преди състезание или изложба ли трябва да се дават, или е добре да се поддържа с тях една постоянна добра форма на най-добрия приятел на кучето?


Надявам се, че в една обща дискусия ще успеем да се доближим до истината: „Как да отглеждаме и храним най-добрия си приятел така, че да му осигурим един по-дълъг, здравословен и изпълнен с енергия начин на живот?“


П.П. Ако някой има информация от чуждестранни развъдници и треньори, какви режими на хранене и добавки прилагат, за да направят своите кучета шампиони, също мисля че ще са от голяма полза да бъдат споделени в тази тема.
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#2 Потребителят е офлайн   панайот Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 14-July 12

Публикувано: 17 October 2012 - 12:27 PM

ами според мен зависи за какво куче става въпрос
ако говорим за куче което е просто любимец и стопанина иска само то да изглежда добре и да му прави компания при разходките една качествена гранула ще предостави всичко необходимо за това без излишни добавки.На такива кучета може да се дават добавки евентуално при препоръка на лекар в случай че е необходимо да се коригира проблем или за възстанобяване след преболедуване и т.н. , а не да отидеш в зоомагазина и продавача ,който работи там и е с образование за хладилен техник,обаче е имал и три кучета , че да ти продава добавки и дати дава съвети ! според мин е излишно безразборно исползрането на добавки,НЕ вредно , но излишно ако не е препоръчано от компетентно лице !

ако говорим за куче което спортува и е с активно физическо натоварване без добавките няма да имаме задоволителни резултати естествено, но по това което си писал имаш предвид не само хранителните добавки а и стимуланти и хормони защото естествено без тях е невъзможно да се постигнат съвременните резултати в спорта при хората следователно и при животните.

за съответните продукти на к9 не мога да изразя мнение от опит, но мога да поразсъждавам от съвсем малкото прочетено в описанието на 2 от тях - жива търговийка ,защо мисля така ?
-истъква се съдържанието на соя - според мен некачествен продукт като източник на протеин
-истква се съдържание на въгрехидрати като източник на енергия обаче не става за кучета а за хора, тук роля играят мазнините
-истъква се съдържанеито на растителни мазнини- много по добри са животинските
-съдържа някаква си антибактерия-или е нещо объркано или аз не сам запознат за което си извинявам ако е така
-коластра -ако някой ми обясни компетентно нейните толкова прекрасни качества също ще съм му благодарен

#3 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 October 2012 - 06:52 PM

Благодаря за изразеното мнение, Панайот!Качена снимка
Под думите "жива търговийка" имаш някои твърдения, които няма да направят голямо впечатление на компетентен човек, но могат да въведат в заблуда хората, които не са толкова "навътре" в темата Качена снимка

Имай предвид, че именно тези формули са плод на дългогодишни изследвания и проби на изтъкнати специалисти в САЩ. Всяка една съставка и пропорция се е преборила със съответните си качества, за да влезне в съдържанието на продуктите на MVP K9 Supplement. Качена снимка

Не казвам, че твоето мнение не е ценно или правилно, но за да защитиш изложеното си мнение, няма да е лошо да споделиш, от каква позиция изразяваш твоя опит /развъдчик, ветеринар, кучешки диетолог, любител и т.н/, за да придадеш тежест на думите си.Качена снимка

Различни хора с различен опит влизат във форума и четат темите. Всеки от тях има собствен критерий, как да отсява информацията която му се предлага в изобилие. Нека се постараем постовете да са достатъчно информиращи, а не въвеждащи в заблуда. В края на крайщата всеки сам решава за себеси и за домашния си любимец /кучето не може да избере как да живее и с какво да се и да не се храни, стопанина избира как да живее то/.Качена снимка

Аз лично ще с постарая да не се включвам в дълги полемики, че да не излезе "умря циганката, дето ви хвалеше" и се надявам хората с опит и хората използвали добавки за кучетата си да споделят мнения и впечатления.

Поздрав,
Йордан

П.П. "иСтъквам" се пише със "з" "иЗтъквам"Качена снимка
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#4 Потребителят е офлайн   панайот Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 14-July 12

Публикувано: 18 October 2012 - 10:50 AM

имам познания в областта,но мисля че е излишно да кажа че съм ветеринар и да ми се вярва безрезервно.
достатъчно е човек да пише неща в които е убеден ,те са логични и може да застане зад тях,аз се старая да правя това.
факта че нещо произлиза от сащ трябва ли да ни дава 100% гаранций за качество и липса на измама!
аз искам да водим диалог да разсъждаваме и да постигнем единодушие като защитаваме логично тезите си ,така форума ще бъде полезен без да се заяждаме,това е безсмислено!
аз изразих мниние,кажи кое не ти харесва и аз ще се опитам да се обоснова,аз съм "ЗА" за нормална дискусия :ba_025:

написал съм жива търговийка защото има стремеж да се продава продукт като качествен,но с много посредствено описание, от минимално прочетеното от мен, по касно ще зачета повече иможе би отново ще коментирам.
посредствено защо:
-за соята съм писал
-за мазнините също
-антибактерия-такова нещо не съществува или е объркано,как така антибактерия та и тя ще е полезна ,с какво и как???
-коластра-тя е полезна единствено за новородените и то в парвите дни след раждането защото чрез нея те получават имуноглобулини осигуряващи пасивен имунитет в началото на живота им,слид тези няколко дни тези имуноглобулини не могат да се усвояват,съставът и е блезък до състава на кръвта, има слабително действие за изхвърляне на мекониума(първите фекалий)
кое е нейното така прекрасто действие или ефект или просто щото името е коластра и го има само първите дни ей така да е по интересно ??

що се касае за правописа случва ми се :smile:

#5 Потребителят е офлайн   панайот Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 14-July 12

Публикувано: 18 October 2012 - 11:25 AM

Formula MASS Weight Gainer
цитат:

Когато има дисбаланс на животински протеини в кучешката диета се появяват различни здравословни проблеми. Епилепсия и гърчове са сред този списък от здравни въпроси

до колкото имам информация етиологията на епилепсията все още не е напълно изястена -съответно това е некоректно

#6 Потребителят е офлайн   панайот Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 14-July 12

Публикувано: 18 October 2012 - 11:28 AM

цитат:

Formula MASS Weight Gainer поддържа здравето на червата чрез пряко хранене с антимикроби


?????????????????

#7 Потребителят е офлайн   панайот Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 14-July 12

Публикувано: 18 October 2012 - 11:37 AM

Formula MASS Muscle Builder & Performance

цитат:

Коластрата увеличава наличността на растежни фактори --кой ???

Коластрата увеличава наличността и на имуноглобини - :ea_103:

• Пресованите соеви зърна подкрепят развитието и поддръжката на чистата мускулна маса. -???

Пресованите соеви зърна увеличават смиилаемоста и supports the development and maintenance of lean muscle mass. Extruding soybeans increases digestibility and bioavailability of the amino acids it contains.

-на български или на английски

#8 Потребителят е офлайн   панайот Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 14-July 12

Публикувано: 18 October 2012 - 11:50 AM

Ultimate Whey Protein

това вече го приемам ок,-обяснено идеално и логично

#9 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 October 2012 - 04:07 PM

Благодаря за интензивнот участие, Панайот.
Винаги приемаме коментари и критики, които са обосновани с примери и ипит Качена снимкаМного се радвам, че си се зачел по-задълбочено и вникваш в смисъла зад текста. Аз няма да влизам в пространствени излияния и коментари.
Молбата ми, а и предполагам на другите потребители е, да систематизираш по възможност коментарите си в един- макдимум два поста, когато са един след друг, за да не се създава усещане за хаос.Качена снимка
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#10 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 October 2012 - 04:15 PM

Показване на мнениетопанайот, в 17 October 2012 - 01:27 PM, написа:

ако говорим за куче което спортува и е с активно физическо натоварване без добавките няма да имаме задоволителни резултати естествено, но по това което си писал имаш предвид не само хранителните добавки а и стимуланти и хормони защото естествено без тях е невъзможно да се постигнат съвременните резултати в спорта при хората следователно и при животните.




Само да отбележа, че продуктите на MVP K9 Supplements са:
  • 100% натурални
  • без съдържание на животински растежни хормони;
  • без съдържание на изкуствени стимуланти;
  • без захар и изкууствени овкусители;
  • без съдържат глутен

Качена снимка
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#11 Потребителят е офлайн   панайот Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 14-July 12

Публикувано: 19 October 2012 - 08:44 AM

Показване на мнениетоAttila, в 18 October 2012 - 04:15 PM, написа:

Показване на мнениетопанайот, в 17 October 2012 - 01:27 PM, написа:

ако говорим за куче което спортува и е с активно физическо натоварване без добавките няма да имаме задоволителни резултати естествено, но по това което си писал имаш предвид не само хранителните добавки а и стимуланти и хормони защото естествено без тях е невъзможно да се постигнат съвременните резултати в спорта при хората следователно и при животните.




Само да отбележа, че продуктите на MVP K9 Supplements са:
  • 100% натурални
  • без съдържание на животински растежни хормони;
  • без съдържание на изкуствени стимуланти;
  • без захар и изкууствени овкусители;
  • без съдържат глутен

Качена снимка



когато писах този пост мислех че ще става на въпрос хранене-добавки-тренировки-постижения като цяло,не конкретно за тази марка, sorry

#12 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 October 2012 - 09:26 AM

Хайде де, нека се включат и хора с друг опит и друга информация за добавки за кучета! Събран опита на всеки по отделно на едно място, става общ опит!
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#13 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 19 October 2012 - 10:24 PM

И все пак, колкото и качествен и полезен да е един продукт, произвеждането му е със една ясна цел и тя е - Печалба т.е. Пари т.е. Търговия ;). Това търговските представители да се правят на светци със това, че ни предлагат техните супер мега яки продукти със цел да но помогнат и във никакъв случай да печелят пари от това е доста как да го кажа идиотско? или тъпо? Може би и двете?
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#14 Потребителят е офлайн   Versingetorix Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 30-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 October 2012 - 12:32 AM

Мето,заключението ви е меко казано умопомрачително. В същия ред на мисли нека не купуваме колбаси,прахове за пране и тоалетна хартия ,защото и те са създадени с цел печалба. Можем да ядем само картофи ,да се мием със сапун от мас и няма да казвам с какво да си бършем дупетата. Хем няма да плащаме хем няма да си задаваме великия въпрос ,,това аджеба качествено ли е,,. Да светът е комерсиален но има полезни за здравето и комфорта на човека неща за които си струва да се плати. Предполагам така е и с продуктите за кучета. Преди много години във вет.аптеки имаше СА37 и много хора бяха доволни от него.Нека не правим язвителни и ,,остроумни,, забележки без да сме се запознали с продуктите и без да сме ги давали на любимеца си. Никой не може да накара някого насила да ползва даден продукт.Така,че нека бъдем малко по-толерантни по форумите.
User's Signature

Every man dies,not every man really lives

#15 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2012 - 10:02 AM

Показване на мнениетоVersingetorix, в 20 October 2012 - 12:32 AM, написа:

Мето,заключението ви е меко казано умопомрачително. В същия ред на мисли нека не купуваме колбаси,прахове за пране и тоалетна хартия ,защото и те са създадени с цел печалба. Можем да ядем само картофи ,да се мием със сапун от мас и няма да казвам с какво да си бършем дупетата. Хем няма да плащаме хем няма да си задаваме великия въпрос ,,това аджеба качествено ли е,,. Да светът е комерсиален но има полезни за здравето и комфорта на човека неща за които си струва да се плати. Предполагам така е и с продуктите за кучета. Преди много години във вет.аптеки имаше СА37 и много хора бяха доволни от него.Нека не правим язвителни и ,,остроумни,, забележки без да сме се запознали с продуктите и без да сме ги давали на любимеца си. Никой не може да накара някого насила да ползва даден продукт.Така,че нека бъдем малко по-толерантни по форумите.


Да сте видели да казвам, че няма качествени продукти? Казах, че колкото и да е качествен един продукт не променя факта, че то се произвежда и продава със мажорна цел печалба? Греша ли? Остротата и ми е за това, че този факт се крие и то доста добре от представителите на продуктите ;). За колбасите е съвсем друга тема.

П.С. И аз съм производител ;) (не на кучешки продути, а на човешки такива).
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#16 Потребителят е офлайн   Versingetorix Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 30-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 October 2012 - 10:22 AM

Именно тук не съм съгласен с вас. За мен ,,мажорната,, цел на един продукт е да е в услуга на човека-респективно за любимеца ни,а това ,че продукта се заплаща е естествено следствие.Просто така е устроен нашият свят.Мога да дам хиляди примери ,но нека не разводняваме темата.Мисля,че съм достатъчно ясен.
Благодаря за разбирането :-)
User's Signature

Every man dies,not every man really lives

#17 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 20 January 2013 - 07:40 PM

Бих желала да изразя скромното си мнение ...
Лично мен страшно много ме подразни нахалното и натрапчиво опитване да се натресе продукта на човек който НЕ желае това !
Лично аз храня кучетата си с качествена гранула + месо и разни други 100% НАТУРАЛНИ продукта и съставки.
Никога не добавям каквито и да било синтетични витамини , добавки и подобни пазарни измами за шарани!

Много грозно и грубо е да се опитваш да натрапваш някакъв продукт който интересно защо не е известен в по-големите и развити страни ... ?!?

Ако един продукт е добър , то той ще се наложи по един или друг начин на пазара , НО с това супер нагло натрапване и досаждане с рекламни материали освен да се отврати един човек от вносителите друго не виждам какво може да стане .

Лично аз се надявам все повече хора да проумеят истината,че кучето за да е добре то трябва да се ХРАНИ добре ... всичко останало е на жаргонен език " ташак работа " !!!

#18 Потребителят е офлайн   mlad6ito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 562
  • Регистрация: 04-July 12
  • Gender:Male
  • Location:SOFIYA-GRAD
  • Interests:AMERICAN PITBULL TERRIER

Публикувано: 20 January 2013 - 08:28 PM

Предложете някакви добавки от типа "гейнър" подходящи за пит бул, питам тук, ако има хора с личен опит иначе мога да намеря в нета, но ме интерсуват хора които са ги ползвали и могат да дадат лични наблюдения. Интерсуват ме конкретни продукти и ако е възможно ориентировъчна цена.

А вярно ли е, че след 8 месец не е хубаво да се дава калций?
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 January 2013 - 09:18 AM

Качествен и ефективен гейнер за кучета можеш да намериш тук: http://mvpk9.bg/ , както и още доста продукти, които мисля, че ще са ти интересни. Изгодно е, когато взимаш по-голямата опаковка или когато взимаш продукта в рамките на някоя от хранителните програми. С програма един от 3те продукта ти идва напълно безплатно. Повече информация за цени, или на сайта или ми пиши на лични.
Наблюдения имам от моето куче и от хората, които са ползвали тези добавки. Гейнера дава много добър ефек, не само за повишаване на масата, а и за лъскавината и здравината на косъма, общото здравословно състояние и силата на кучето. Естествено, много по-ефективен е когато се ползва съвместно с аминокиселините и протеина. Или с двете едновременно или с всяко едно по отделно. В момента сезона е идеален за хората, които искат да постигнат бързи резултати от към повишаване на мускулната маса, защото не са летните горещини и кучетата не се движат толкова много, което ги изсушава.

Относно калция- чист калций не е хубаво да се дава. Нужни са фосфор, витамин ПП и витамин Д, за да може каллция да се усвоява качествено и да е ефективен. Внимавай много с чистия калций, да не прекалцираш кучето, което в подрастваща фаза може да повлияе негативно на растежа. Ако имаш някакви притеснения относно ставите на кучето, обърни се към специалист или се порови и потърси правилната според теб добавка за стави.

Ако имаш допълнителни въпроси, питай, с удоволствие ще отговорям, а надявам се ще се включат и други хора със знания и опит от форума.

Поздрав,
Йордан
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#20 Потребителят е офлайн   Printon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 15-August 09
  • Gender:Male

Публикувано: 23 January 2013 - 10:30 AM

Самото название „добавки” предполага че това е продукт, който се добавя към основното хранене.

Въпросът е, че добавянето на нещо към основното хранене е само (или трябва да бъде само) в случаите, когато има някаква непълноценност в дажбата или кучето в момента е в състояние, разминаващо се с нормалното за породата или вида натоварване. Или пък е в състояние на реконвалесценция след някакво заболяване.

Казано по друг начин, да се дават добавки на нормално в здравословно състояние куче е равносилно да се дават витамини, минерали (а дори и някои медикаменти) на човек, който е клинически здрав.

„Versingetorix” коментира от рода на: „В същия ред на мисли нека не купуваме колбаси, прахове за пране и тоалетна хартия, защото и те са създадени с цел печалба. Можем да ядем само картофи, да се мием със сапун от мас и няма да казвам с какво да си бършем дупетата. ”

Да, точно така! Специално колбасите са продукт на отпадъчното месопреработване, където химията и вредните добавки са много повече от основния продукт (месото), а в много от тях то, месото, напълно отсъства! Тоалетната хартия се избелва с хлор, праховете за пране са тотална химия – достатъчен е фактът, че когато говорим за изкъпване на кучето съветите са да не се ползват „миещи” или „перилни” (детергенти) препарати.

Същевременно не съм привърженик на тезата да се правим на по-големи светци от Папата. В крайна сметка живеем в достатъчно отровен свят, където за жалост без химия вече не можем да минем. Така че не трябва да тръгнем като аборигени – некъпани и оакани, но това не ознчава, че допълнително трбва да натоварваме организма си с всевъзможни „добавки”.

„панайот” е изложил мотивите си много добре и е прав в своите твърдения.

И накрая нещо както за храните, така и з добавките.

В крайна сметка всеки производител гледа на тях като на бизнес. Преди всичко за него е важно да си продаде продукта и естествено да спечели. И ако за собственика на куче е важно какво точно ще даде на своя домашен любимец и какъв ще бъде ефекта върху него, за търговеца е важно преди всичко да си продаде стоката. Вярно е че много водещи фирми, производители на храни имат собствени изследователски центрове, извеждат десетки и десетки опити преди да пуснат на пазара някаква храна, но това не означава че тяхната мисъл е първо за вашето куче, а после за техния бизнес.

Всеки, който иска (и може да си позволи) наистина сериозно и качествено отглеждане (и хранене) на своето куче трябва да се насочва към натуралното хранене (BARF), към пълно изключване на хормонални добавки, към много внимателно и строго контролирано даване на всеки продукт, който се нарича „добавка”. На добавката трябва да се гледа по-скоро като на медикамент, а не като на нормален продукт за масова употреба.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни