Dog.bg Форуми : Българско овчарско куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (386 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Българско овчарско куче

#21 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 31 December 2005 - 01:32 AM

Цитат

А това какво ще бъде?

Качена снимка

ами сигурно и то е "мелез", но на гръцки. само дето не зная как е кръстоска на този език.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#22 Потребителят е офлайн   alpin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 317
  • Регистрация: 07-May 05
  • Location:Горна Оряховица

Публикувано: 31 December 2005 - 01:36 AM

сега ако ще обиждате, моя словесен речник - не го правете тук... има си лични... интересното е как виждате българското в дадено куче bl)

кучето от последната снимка на колко години почина - ако не е тайна...


#23 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 31 December 2005 - 01:37 AM

Цитат

кучето от последната снимка на колко години почина - ако не е тайна

Мисля че на 15

#24 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 31 December 2005 - 01:41 AM

Цитат

сега ако ще обиждате, моя словесен речник - не го правете тук... има си лични... интересното е как виждате българското в дадено куче bl)

кучето от последната снимка на колко години почина - ако не е тайна...

Млади анонимни господине, до втръсване казах, че първо никога не обиждам, а ако имам персонални забележки го правия наистина персонално в лично съобщение.
Ако Вие не виждате българското, какво виждате, но се мотивирайте.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#25 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 31 December 2005 - 01:43 AM

Кучето се казва Ханко и е от Хасковско. Може да си чувал за него?

#26 Потребителят е офлайн   alpin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 317
  • Регистрация: 07-May 05
  • Location:Горна Оряховица

Публикувано: 31 December 2005 - 01:48 AM

хм... обяснете ми вие, как може да се вижда БЪЛГАРСКОТО в едно куче...
това, че е родено в България ли го прави българско... това, че някъде назад в генетиката му има кръв от Каракачанско куче/ама вие не го признавате за българско/ - ма вие от всякъде си противоречите... така, че... оф спирам се ... няма смисъл да говоря повече - но ваща мегаломания ще ви "изяде главите"...


#27 Потребителят е офлайн   alpin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 317
  • Регистрация: 07-May 05
  • Location:Горна Оряховица

Публикувано: 31 December 2005 - 01:49 AM

Цитат

Кучето се казва Ханко и е от Хасковско. Може да си чувал за него?

баща и майка БОК ?

#28 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 31 December 2005 - 01:55 AM

Цитат

Цитат

Кучето се казва Ханко и е от Хасковско. Може да си чувал за него?

баща и майка БОК ?

Млади господине, какво значи БОК и какво значи КК. Разгаричете ги научно издържано.

Аз не мога макар че се интересувам от тях преди да сте се родил.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#29 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 31 December 2005 - 01:56 AM

БОК, КК и така нареченият Горан са регистрирани от скоро..... мислиш ли че можем да говорим за БОК или КК преди 15 години? Тога ставаше въпрос за овчарско и пастирско куче......

#30 Потребителят е офлайн   alpin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 317
  • Регистрация: 07-May 05
  • Location:Горна Оряховица

Публикувано: 31 December 2005 - 01:59 AM

ми тогава защо си измисляте несъществуваща порода... на дали преди 20 години в България хората бяха чували за порода Българско овчарско куче... но дойде така наречената Демокрация... и хоп - нова порода... аз мога да докажа, че през 1970 година хората са чували за Каракачанска овчарка... докажете ми Вие, че хората тогава са чували за Българско овчарско куче....

и се казвам Николай Арсов... за да не кажете, че съм анонимен...


#31 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 31 December 2005 - 02:05 AM

Цитат

ми тогава защо си измисляте несъществуваща порода... на дали преди 20 години в България хората бяха чували за порода Българско овчарско куче... но дойде така наречената Демокрация... и хоп - нова порода... аз мога да докажа, че през 1970 година хората са чували за Каракачанска овчарка... докажете ми Вие, че хората тогава са чували за Българско овчарско куче....

и се казвам Николай Арсов... за да не кажете, че съм анонимен...

Уважаеми Николай, ако сте запознат с моите публикации по темата, ще видите, че и аз съм писал за КК, но съм се и мотивирал научно защо променям мнениято си. За да стигна до тази промяна съм започнал с превод на китайски исторически документи, Свещената Книга Авеста на персите, трудовете на десетки араби пътешественици, фототипни издания от началото на 20 век, най-новите исторически открития от 15-16 години насам.

за да напиша статия от 10 страници аз съм ползвал над 32 книги и още десетки научни публикации, които със своите научномотивирани данни, са ми показали, че съм грешил.

Не е престъпление да не знаеш нещо. престъпление да не искаш да си отвориш очите към новото. Мога да Ви пища много по темата, но едва ли си заслужава. покажете, че наистина искате да чуете и видите, пък после ще помисла.

Поздрави !
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#32 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 31 December 2005 - 02:12 AM

Аз мисля, че това коетоние правим в този форум е борба за името! И все още не мога да си обясня защто одно обединяване с едно хубаво българско име за тази така красива порода не се приеме като нещо нормално, а си оставаме с неразбирането?

#33 Потребителят е офлайн   alpin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 317
  • Регистрация: 07-May 05
  • Location:Горна Оряховица

Публикувано: 31 December 2005 - 02:20 AM

Г-н Атанасов, признавам си, че не съм чел книгите, които вие сте прочели за да правите изследванията си... признавам си, че съм общо взето лаик в областта за произхода на овчарските кучета по нашите земи... информирал съм се основно от форума и от списание МПК...

до скоро не разграничавах породите БОК и КК... мислех, че това са просто 2 организации /развъждащи една и съща порода/ борещи се кой да вземе царското парче от пая /разбирайте лаврите и финансовата част след признаването на наша порода от FCI/...

но след достатъчното доказателства, че хората в БОК организацията правят кръстоски м/у кучета, в които преобладава кръв от каракачански кучета с КО, САО, Сан Бернар и тн... взеха да гледам по доста по различен начин...

обикновенно трудно приемам новото, но ако бъда достатъчно добре осевдомен има доста голям шанс да си променя мнението... а до тук никъде, никой от привържениците на БОК не можаха в рамките на добрия тон да ме убедят, че тяхната порода е съществувала преди поне 200 години по нашите земи...

а и не мога да отмина с лека ръка писанията на доста известни български писатели, говорещи и споменаващи Каракачанското куче... а и хората така го знаят...

до колкото разбирам хората от БОК се опитват да направят съвсем различна порода от КК... това е похвално, но нека не твърдят, че тя е древна....

мисля, че разбрахте какво искам да кажа... ако не здраве да е.... аз си имам вижданията....

със здраве


#34 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 31 December 2005 - 02:30 AM

Цитат

Г-н Атанасов, признавам си, че не съм чел книгите, които вие сте прочели за да правите изследванията си... признавам си, че съм общо взето лаик в областта за произхода на овчарските кучета по нашите земи... информирал съм се основно от форума и от списание МПК...

до скоро не разграничавах породите БОК и КК... мислех, че това са просто 2 организации борещи се кой да вземе царското парче от пая /разбирайте лаврите и финансовата част след признаването на наша порода от FCI/...

но след достатъчното доказателства, че хората в БОК организацията правят кръстоски м/у кучета, в които преобладава кръв от каракачански кучета с КО, САО, Сан Бернар и тн... взеха да гледам по доста по различен начин...

обикновенно трудно приемам новото, но ако бъда достатъчно добре осевдомен има доста голям шанс да си променя мнението... а до тук никъде, никой от привържениците на БОК не можаха в рамките на добрия тон да ме убедят, че тяхната порода е съществувала преди поне 200 години по нашите земи...

а и не мога да отмина с лесна ръка писанията на доста известни български писатели, говорещи и споменаващи Каракачанското куче... а и хората така го знаят...

до колкото разбирам хората от БОК се опитват да направят съвсем различна порода от КК... това е похвално, но нека не твърдят, че тя е древна....

мисля, че разбрахте какво искам да кажа... ако не здраве да е.... аз си имам вижданията....

със здраве

ЕУважаеми Николай, направете си труда д прочетете поне това, което съм поместил тук в тази рубрика за БОК. но много внимателно.

Всеко който твърди, че по нашите земи както вие казвате преди 200 години е имало БОК или пък КК е еднакво невежа.

По нашите земи е имало различни типове кучета, част от тях лупомолосоиден и клонящи към чисто молосоиден тип. Те са били просто Овчарски Кучета.

Борбата за името се базира на съвсем други фактори и те нямат нищо общо с историческата действителност, а са продиктувани от други механизми.

Кръстоски правят и едните и другите. Ще Ви кажа нещо. Преди около 4 или 5 вечери ми се обади мой познат, заклет привърженик на БОК, за да ми каже, че един от асоциацията на КК (не зная точно как я изписват) го питал дали няма кученца за продажба, че му трябвали. Интересно. Различни породи, непримирими врагове а задкулисно си смесват кученцата.

Разберете, това което става около така наречените КК или БОК е всичко друго но не и кинология.

Да тръгна да ви пиша, трябва да осъмнем, а и при условие, че нямате нужната база, едва ли ще бъда правилно разбран.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#35 Потребителят е офлайн   Kara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 788
  • Регистрация: 03-March 05
  • Location:България, Перник

Публикувано: 31 December 2005 - 02:30 AM

Цитат

А аз ще вкарам снимка за да спрем личната критика.
Какво мислите за това куче?

Качена снимка

Когато Каракачанското куче Ханко се роди в Костенец, повечето пишещите тук не са и мислили да се занимават с кучета, а други пък изследваха популацията на Каракачанското куче и пишеха статии за него. Дори и бегла идея за създаване на БОК нямаше на небосклона. Каракачанските кучета охраняваха стадата. Каракачански кучета се отглеждаха от любителите. Каракачански кучета се представяха на изложбите на БФК към БЛРС.

Разгеле на Стефан Попов му хрумна прз 1995-96 да работи отделно от Националния клуб Каракачанско куче и с по особени селекционни цели и методи. Та поведе си Стефан дружинка любители на голями кучета под ново име Б.О.К. Кучета избираше по мярка на следовниците си. Разработи идеята през следващите няколко години. И каква благодарност получи накрая за труда си? Неблагодарните му протежета скочиха срещу него. Дори искат да си измият образа като обвиняват него за всички негативи на БОК!

Господа и Дами, поне му се поклонете дълбоко, защото ако не беше той и вас нямаше да ви има на тази сцена!
User's Signature

http://www.karakacha...forum/index.php

"All truth passes through three stages.
First, it is ridiculed.
Second, it is violently opposed.
Third, it is accepted as self-evident"

Arthur Schopenhauer /1788-1860/

#36 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 31 December 2005 - 02:54 AM

Кара,

На мен ми е пределно ясно каква огрома грешка направи Попов. Собственика на Ханко се е включил към БОК, защото е има някаква си негова теория. Не мисля че за годините преди регистрация може и имаме право да говорим за БОК или КК. Кучето се е родило овчарско! Както аз съм родена българка!
Както някъде във форума беше писано: Може ли Чилика да си регистрира негова порода или пък Динко Катев?
Идеята е едно име с чиста кръв, без смеските от други породи, регистриране на породата и примирие.
Това което сега се случва е просто лудория: КК, БОК и Български Горан. Накъде е тръгнало всичко? Толкова ли са алчни българите и всичко за пари ли се прави?

#37 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 31 December 2005 - 02:55 AM

Цитат

Цитат

А аз ще вкарам снимка за да спрем личната критика.
Какво мислите за това куче?

Качена снимка

Когато Каракачанското куче Ханко се роди в Костенец, повечето пишещите тук не са и мислили да се занимават с кучета, а други пък изследваха популацията на Каракачанското куче и пишеха статии за него. Дори и бегла идея за създаване на БОК нямаше на небосклона. Каракачанските кучета охраняваха стадата. Каракачански кучета се отглеждаха от любителите. Каракачански кучета се представяха на изложбите на БФК към БЛРС.

Разгеле на Стефан Попов му хрумна прз 1995-96 да работи отделно от Националния клуб Каракачанско куче и с по особени селекционни цели и методи. Та поведе си Стефан дружинка любители на голями кучета под ново име Б.О.К. Кучета избираше по мярка на следовниците си. Разработи идеята през следващите няколко години. И каква благодарност получи накрая за труда си? Неблагодарните му протежета скочиха срещу него. Дори искат да си измият образа като обвиняват него за всички негативи на БОК!

Господа и Дами, поне му се поклонете дълбоко, защото ако не беше той и вас нямаше да ви има на тази сцена!

Здравейте отново !

Общо взето Вие сте единственият анонимник спрямо когото наруших принципа си и започнах да отговарям.

В това, което пишете има и камъни в моята градина. Аз например съм един от тези, които по това време пишеха статии за КК. Но вече стана банално да обяснявам (само тази вечер го правя 3 пъти) защо съм променил становището си.

Но тук има един момент. По него време кучетата бяха просто Овчарски, без допълнителните уточнения. А ако е имало такива, които са наричани каракачански, аз съм го изложил в свои публикации. Включително и тази вечер в един постинг, който някога бях изпратил като лично съобщение на един господин.

Лично аз нямам отношение нито към Стефан Поповата селекция, нито към Митко Драгановата, нито към когото и да е било друг. Аз съм правел нещата заради себе си, за да стигна до своята си истина.

Клубният живот ми е чужд, защото или е опорочен, или неминуемо става такъв.

Аз търся истината и при проява на разум от всички с базиране на научните открития можем да намерим общ език и много други обединяващи неща. Но пуста горделивост, преднамерено нежелание за поглед в обективното, а и не малка мания някои да се наричат някак си...

Поздрави !
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#38 Потребителят е офлайн   Kara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 788
  • Регистрация: 03-March 05
  • Location:България, Перник

Публикувано: 31 December 2005 - 03:20 AM

Хайде, хайде тези неща го разказвайте на новичките фенове дето наскоро видяха куче. Пред тях думите ви ще хванат дикиш, но не и при мен. Съжалявам, но нещата за които говоря с базирани на лични наблюдения, а не на преразкази. И ако по него време в Новозагорско на кучетата с овце сте им казвали "овчарски" то това не се отнася за регионите на Родопите, Рила, Пирин, където каракачанското куче бе най-таченият пазач на стадата.

Поздрави! И дано отново откриете пътя на истината.
User's Signature

http://www.karakacha...forum/index.php

"All truth passes through three stages.
First, it is ridiculed.
Second, it is violently opposed.
Third, it is accepted as self-evident"

Arthur Schopenhauer /1788-1860/

#39 Потребителят е офлайн   Kara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 788
  • Регистрация: 03-March 05
  • Location:България, Перник

Публикувано: 31 December 2005 - 03:45 AM

Цитат

Кара,

На мен ми е пределно ясно каква огрома грешка направи Попов. Собственика на Ханко се е включил към БОК, защото е има някаква си негова теория. Не мисля че за годините преди регистрация може и имаме право да говорим за БОК или КК. Кучето се е родило овчарско! Както аз съм родена българка!
Както някъде във форума беше писано: Може ли Чилика да си регистрира негова порода или пък Динко Катев?
Идеята е едно име с чиста кръв, без смеските от други породи, регистриране на породата и примирие.
Това което сега се случва е просто лудория: КК, БОК и Български Горан. Накъде е тръгнало всичко? Толкова ли са алчни българите и всичко за пари ли се прави?

Bulgariandog,
Фактите красноречиво говорят какво е името на породата не само преди 5, 10, 15 или 50 години - КАРАКАЧАНСКО КУЧЕ .

Всичко след това са измислици породени от лични интереси. Чии са личните интереси си личи по оглавяващите тези прекръстени клубове.
Пределно ми е ясно защо собственика на Ханко и подобни нему се включиха в тези структури. Подлъгани че като преименуваме породата по-бързо ще я регистрираме в FCI. Вече 10 години НЯМА НИЩО такова!!!

През 2005 година МАКК показа недвусмислено кой може да регистрира българска порода куче! Породата е вече официално регистрирана с оригиналното и име КАРАКАЧАНСКО КУЧЕ и с традиционно използваните синоними - овчарско куче, чобанско куче, влашко куче. В МАКК абсолютно не се толерира кръстосването с други породи и непороди! Така, че какво чакате, а не дойдете при нас! Ние отдавна предлагаме примирие и съвместна работа с всеки , който е за съхраняване чистотата на породата. Крайно време е глупавият спор за името да спре и да се работи за кучето.
User's Signature

http://www.karakacha...forum/index.php

"All truth passes through three stages.
First, it is ridiculed.
Second, it is violently opposed.
Third, it is accepted as self-evident"

Arthur Schopenhauer /1788-1860/

#40 Потребителят е офлайн   ШАРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-December 05
  • Location:София,Айндховен

Публикувано: 31 December 2005 - 11:12 AM

КАра :цитирам ви"Хайде, хайде тези неща го разказвайте на новичките фенове дето наскоро видяха куче. Пред тях думите ви ще хванат дикиш, но не и при мен".
Точно по същият начин ги отправям тези думи и аз към вас.Между другото искренно се радвам за вас.Усещам как се радвате горещо когато сте между истината.Въпрос на лично мнение е .Аз за прилика между БОК и каракачан няма да говоря защото е безсмислено-как да стане като са едни и същи/само дето при каракачаните има повече гуджи кучета/.Само мога да ви кажа нещо друго за разликата между хората застанали зад двете.Докато каракачаните изследват историята на кучето само от преди 500г. то някои хора за БОК я изследват с хиляди години.
Предлагам да спрем да говорим за С.Попов.Всеки на този свят носи отговорност за всичко което е направил било то позитивно или негативно.НЕ мисля че е коректно да се говори зад гърба на някого.
Искам да ви раскажа нещо за мен:Когато започнах да се занимавам с тези кучета нито ме интересуваха БОк нито каракачаните а изцяло кучето.Продължавам да гоня истината и един ден когато съм готов и то е скоро ще я видим всички на живо.Приех името на кучетата ми като БОК защото друга истина няма.Ако някои хора си мислят че има друга такава то е само преиначяване на нещата и въпрос на капиталов интерес.

Качена снимка


Качена снимка
User's Signature

Развъдник за автентични КАРАКАЧАНСКИ кучета-"ТИТО"..../www.bulgariandog.com/[br][br]..."САМО НАЙ-ДОБРОТО Е ДОСТАТЪЧНО ДОБРО"

  • (386 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни