Dog.bg Форуми : Българско овчарско куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (386 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Българско овчарско куче

#41 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 31 December 2005 - 11:13 AM

Цитат

В МАКК абсолютно не се толерира кръстосването с други породи и непороди! Така, че какво чакате, а не дойдете при нас! Ние отдавна предлагаме примирие и съвместна работа с всеки , който е за съхраняване чистотата на породата. Крайно време е глупавият спор за името да спре и да се работи за кучето.

Кара,
Това последното определено много ми хареса! Найстина трябва да престане спорът за името и всички да работят за кучето.
Не мислите ли тогава, че за да се стигне до консенсус и обединяване ще бъде нужно да се промени името коренно, да не е нито БОК, нито КК нито БГ (Български Горан)?? А нещо напълно неотрално за всички страни?

#42 Потребителят е офлайн   Райчев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 143
  • Регистрация: 19-November 05

Публикувано: 31 December 2005 - 11:29 AM

Да обеденим 2те страни ,да направим от 2та стандарта един общ и да се подберат най-добрите екземпляри от 2та вида и да започнем целенасочено развъждане

#43 Потребителят е офлайн   ШАРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-December 05
  • Location:София,Айндховен

Публикувано: 31 December 2005 - 11:39 AM

Райчев,
няма смисъл да подканваш мисля- да се обединяват двете страни..Ако наистина някой ден България иска да има куче което да е между всички останали породи кучета в книгите за породите на света -то друг изход според мен няма.В момента ние живеем в Холандия и сме продали тук около 10 кутрета на които след няколко месеца ще поместим снимки за да ги видите.Интересното е че тук никой не знае нищо за каракачан но ако им кажеме за "Bulgaarse herder"което в превод означава"БОК"се досещат хората и за останалите овчарски кучета по Балканите.
User's Signature

Развъдник за автентични КАРАКАЧАНСКИ кучета-"ТИТО"..../www.bulgariandog.com/[br][br]..."САМО НАЙ-ДОБРОТО Е ДОСТАТЪЧНО ДОБРО"

#44 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 31 December 2005 - 11:40 AM

Цитат

Да обеденим 2те страни ,да направим от 2та стандарта един общ и да се подберат най-добрите екземпляри от 2та вида и да започнем целенасочено развъждане

Абсолютно!!!
Трябва да се направи селекция на кучетата, да се подберат чистите и истинските и да се работи само с тях за да се постигне добър краен резултат и оеднаквяване на породата! Мисля че много хора ще бъдат обидени като им се каже че с тяхното куче няма да се работи, но това трябва да се направи, защото иначе ще си останем само със спорът!
Г-н Райчев, мисля че трябва да добавим и групата на БГ (Българския Горан) към тази селекция.

#45 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 31 December 2005 - 11:42 AM

Цитат

Да обеденим 2те страни ,да направим от 2та стандарта един общ и да се подберат най-добрите екземпляри от 2та вида и да започнем целенасочено развъждане

Ами ако има разум и желание, а не преследване на лична слава и куп още негативизми... защо не.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#46 Потребителят е офлайн   Райчев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 143
  • Регистрация: 19-November 05

Публикувано: 31 December 2005 - 12:09 PM

Ако и почитателите на макк го искат ,направо да започваме ;)

#47 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 31 December 2005 - 01:06 PM

Кара потвърди че е за чиста порода и за работене заедно, ама пусто име......
Ще трябва да намерим компромисен варият за името!

#48 Потребителят е офлайн   vergilski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 14-December 04

Публикувано: 31 December 2005 - 02:51 PM

В МАКК нямаме проблем с името на породата,напротив.Имаме чудесно изработен стандарт и популация от автентични чобански кучета и техни чистопородни потомци.Ако споделяте наистина целите на асоциацията,а именно запазване на истинското куче на България в чист вид,не чакайте.Молби за членство приемаме по всяко време.

#49 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 31 December 2005 - 04:11 PM

Вергилски, Благодаря за поканата! Трогната съм за доверието което ми се гласува при положение, че кучета ми не сте ги видял. Надявам се, че не всеки става така лесно член на МАКК.
Уважавам вашата работа за кучетата и хората които се занимават с тях и искам да ви пожелая много успех през следващата година!

#50 Потребителят е офлайн   Kara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 788
  • Регистрация: 03-March 05
  • Location:България, Перник

Публикувано: 31 December 2005 - 04:14 PM

Да видим за какво става дума:
А. Имаме Каракачанско куче - стара Българска автохтонна порода. Документирана е ТОЧНО с това име и на територията на БЪЛГАРИЯ далече преди всички останали съвременни балкански породи!

Б. Имаме БОК - нова инвенция на няколко лица след 1995-6г. Поголовие съставено от малко Каракачански кучета и много хибридни екземпляри.

В. Имаме Български Горан - до 2001г. клубът подържащ тази популация на Каракачанското куче се наричаше "Национален Клуб Каракачанско куче".

Проясни ли се кое е името около което трябва да се обединим?

Измислянето на поредно ново лъжливо име, не само че няма да ни обедини, но и НАЙ-ВАЖНОТО, ще ни постави пред FCI с НОВА порода без НИКАВА история. Именно тогава ще останем с пръст в устата, защото дори новата сръбска порода ще е ДОСТА ПО-СТАРА от нашата. Какво да говорим за Гръцки, Босненски, Хърватски и т.н. породи....
Ето на това му се казва публично да си отрежеш клона на който седиш!!!
Хора, хубаво си помислете върху това!!!

МАКК от доста време приканва клубовете, селекционерите и собствениците на чистопородните каракачански кучета да се върнат към извора, да се обединят и да работят за породата. Топката е подадена !
User's Signature

http://www.karakacha...forum/index.php

"All truth passes through three stages.
First, it is ridiculed.
Second, it is violently opposed.
Third, it is accepted as self-evident"

Arthur Schopenhauer /1788-1860/

#51 Потребителят е офлайн   HAN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1064
  • Регистрация: 08-June 05

Публикувано: 31 December 2005 - 04:16 PM

Цитат

Вергилски, Благодаря за поканата! Трогната съм за доверието което ми се гласува при положение, че кучета ми не сте ги видял. Надявам се, че не всеки става така лесно член на МАКК.
Уважавам вашата работа за кучетата и хората които се занимават с тях и искам да ви пожелая много успех през следващата година!

В МАКК всеки човек може да членува, след като подаде заявление за членство! Но не всички кучета могат да бъдат вписани, като каракачански в родословната книга на асоциацията!

Весело посрещане на Новата Година!

#52 Потребителят е офлайн   Kara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 788
  • Регистрация: 03-March 05
  • Location:България, Перник

Публикувано: 31 December 2005 - 04:23 PM

Цитат

Вергилски, Благодаря за поканата! Трогната съм за доверието което ми се гласува при положение, че кучета ми не сте ги видял. Надявам се, че не всеки става така лесно член на МАКК.
Уважавам вашата работа за кучетата и хората които се занимават с тях и искам да ви пожелая много успех през следващата година!

Хайде сега, нужно ли бе да направя уточнението което следва!

1. За да си член на МАКК не е нужно да имаш Каракачанско куче!

2. За да си член на МАКК не е нужно да имаш каквото и да е куче!

3. За да си член на МАКК трябва да харесваш Каракачанското куче!

4. Член става човека, а не кучето му!

5. Ако куче е собственост на член на МАКК, това не означава че автоматично е включено в селекцията на породата Каракачанско куче

d) cheers

п.с. Поканата за членство все още не е членство в МАКК b)
User's Signature

http://www.karakacha...forum/index.php

"All truth passes through three stages.
First, it is ridiculed.
Second, it is violently opposed.
Third, it is accepted as self-evident"

Arthur Schopenhauer /1788-1860/

#53 Потребителят е офлайн   vergilski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 14-December 04

Публикувано: 31 December 2005 - 04:29 PM

Цитат

Вергилски, Благодаря за поканата! Трогната съм за доверието което ми се гласува при положение, че кучета ми не сте ги видял. Надявам се, че не всеки става така лесно член на МАКК.
Уважавам вашата работа за кучетата и хората които се занимават с тях и искам да ви пожелая много успех през следващата година!

ХАН и Кара вече са Ви отговорили,но все пак...
Никъде не съм споменавал за членство на кучетата Ви в МАКК!
А поканата се отнасяше за всички b)

#54 Потребителят е офлайн   ШАРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-December 05
  • Location:София,Айндховен

Публикувано: 31 December 2005 - 04:40 PM

хехеххеех


Какво стана тук ?
Аз мисля че това е форум на БОК?НЕ знам кой на кого ще стане член- БОК на влашките кучета /както ги наричат по Самоков/или Дружинката на Седефчев и приятели ще попълват молби за да влязат в БОК но с силата с която те идват в нашият форум ме кара да се досещам кой при кого пръв ще иде...
Нека кучетата лаят -кервана си вървииииииииииииии..... super
User's Signature

Развъдник за автентични КАРАКАЧАНСКИ кучета-"ТИТО"..../www.bulgariandog.com/[br][br]..."САМО НАЙ-ДОБРОТО Е ДОСТАТЪЧНО ДОБРО"

#55 Потребителят е офлайн   Райчев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 143
  • Регистрация: 19-November 05

Публикувано: 31 December 2005 - 04:44 PM

Имам куче но незнам какво е,кк или бок.По какво мога да разбера какво е?

#56 Потребителят е офлайн   HAN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1064
  • Регистрация: 08-June 05

Публикувано: 31 December 2005 - 04:44 PM

Цитат

хехеххеех


Какво стана тук ?
Аз мисля че това е форум на БОК?НЕ знам кой на кого ще стане член- БОК на влашките кучета /както ги наричат по Самоков/или Дружинката на Седефчев и приятели ще попълват молби за да влязат в БОК но с силата с която те идват в нашият форум ме кара да се досещам кой при кого пръв ще иде...
Нека кучетата лаят -кервана си вървииииииииииииии..... super

Много е важно, какви кучета лаят! b)

П.П. При положение че при създаването на съвременната порода БОК, е използвано и кръв от аборигенни Каракачански кучета, просто няма как да не се интересуваме как върви кервана!

#57 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 31 December 2005 - 05:47 PM

Здравейте,аз и в другата тема /тази за КК/,писах ,че борбата е кой да води бащина дружина,затова има различни горани ,каракачани,власи,куцовласи,и други подобни имена за овчарското ни куче.Защо в Германия не кръстят тяхното овчарско куче с някакво по различно име?
Кучето е едно и също,хората се делят,но пък си разменят помежду си кръвни кученца.В града ни има два клуба КК и БОК,но ходим помежду си и си гледаме кучетата да намерим най-добрите общо за всички.Казах Ви ,че заплодих моя кучка ,която е в регистъра на БОК с мъжко куче,което е в регистъра на КК,не ме интересуват дразгите между Поповци,Седевчевци,и тем подобни смукачи на пари и не само мен не ме интересуват,но и всички тук от двата клуба признават добрите кучета от двете страни.Мисля,че по този начин един ден ще се говори за кучетата произведени в нашия регион.Усещам,че и ШАРО е доста напред с материала по кръвта и с негова помощ ще напреднем още.Важно е кучето.

НЕ СЪМ ЧЛЕН НА НИКОЙ ОТ ДВАТА КЛУБА.

Познавам водачите и на двете дружини и най -отговорно заявявам,че имат доста пропуски ,добре,че покрай тях има по-учени хора.

#58 Потребителят е офлайн   HAN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1064
  • Регистрация: 08-June 05

Публикувано: 31 December 2005 - 06:09 PM

Жел, даваш ли си сметка колко чистокръвни кучета се падат на мелези в НКБОК! Същото важи и за твоя край! Мислиш ли че тези отделни екземпляри са достатъчни да се води нормална развъдна дейност в дадена развъдна организация, с единствената цел да се запази чистопородността! Дъждовните капки не превръщат соления океан в сладка вода, нали! Там е разликата между НКБОК и МАКК, всеки има избор!

#59 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 31 December 2005 - 07:52 PM

Защо слагате всички членове на БОК под един знаменател,ако някой си е позволил да кръстосва той ще си носи кръста. А доколко гарантирате ,че в КК не е допуснато някое куче с нетолкова ясен произход.
Явно е ,че привърженици на различните клубове винаги ще се обвиняват едни на други. Аз стоя настрана от тези крамоли и контактувам с познатите си от двата клуба. Интересувам се само от това кучетата да са такива ,като тези които имах в началото на 80 те години.През новата година на изложбите на МАКК ще видите млади кучета от това кучило за ,което съм писал.

#60 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 31 December 2005 - 08:27 PM

Качена снимка


d) d) d) d) d) d) d) d) d)

  • (386 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни