Dog.bg Форуми : Българско овчарско куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (386 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Българско овчарско куче

#61 Потребителят е офлайн   HAN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1064
  • Регистрация: 08-June 05

Публикувано: 31 December 2005 - 08:48 PM

Цитат

Защо слагате всички членове на БОК под един знаменател,ако някой си е позволил да кръстосва той ще си носи кръста. А доколко гарантирате ,че в КК не е допуснато някое куче с нетолкова ясен произход.
Явно е ,че привърженици на различните клубове винаги ще се обвиняват едни на други. Аз стоя настрана от тези крамоли и контактувам с познатите си от двата клуба. Интересувам се само от това кучетата да са такива ,като тези които имах в началото на 80 те години.През новата година на изложбите на МАКК ще видите млади кучета от това кучило за ,което съм писал.

Не говоря само за определени лица, които са правели кръстоски. Говоря за големият брой кръстосани кучета които са били продадени или подарени на различни хора с уговорката че това са бъдещите БОК Шампиони, или са от самите Шампиони (в темата за каракачанското куче на стр 122, е даден точно един такъв БОК Шампион)! Хората взимат тези кучета и ги развъждат и в крайна сметка повечето от тях не знаят че вместо рекламираните български кучета с хилядолетна история, притежават някой мултипороден хибрид.

П.П. А за проверката на съмнителните по произход кучета в МАКК, не се съмнявайте! Вече казахме че не всички кучета се записват като каракачански, в родословната книга на асоциацията!

#62 Потребителят е офлайн   Райчев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 143
  • Регистрация: 19-November 05

Публикувано: 01 January 2006 - 01:44 AM

Качена снимка ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !!!

#63 Потребителят е офлайн   remetalk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 292
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:СИЛИСТРА

Публикувано: 01 January 2006 - 07:10 AM

честита нова година на всички.шаро,ти си от моя край,силистренския,не питай от каде зная.хората с който контактуваш,изповядват същите цели като членовете на макк,но не ползват това име.затова и твоят прятел... беше един от отцепниците от клуб бок,защото не приемаше начинът на работа.точно в това е разликата между макк и бок-едните не правят компромиси,а другите нагаждат нащата.не съм член на нито единият клуб,но изповядвам живот градящ се на принципи.нищо лично,просто разяснение.

#64 Потребителят е офлайн   ШАРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-December 05
  • Location:София,Айндховен

Публикувано: 01 January 2006 - 03:17 PM

remetalk,

Първо искам да поздравя всички с новата 2006г.
Първото ми съобщение е към РЕметалк.

Незнам за кои хора говориш а пък и да ти кажа не ме интересува по този начин -когато се пишат и не става въпрос за имена.Аз искренно се надявам в форума на БОК да е малко по различен начина на писане и като се говори за имена да се казват кои са те а не да се прикриват.Приятелю-не се познаваме но правиш грешка като ме слагаш мен в друга категория хора.КАто питаш или чуеш нещо за мен питай добре и не вярвай на всичко-ако в нещо се съмняваш-питай мен и ще ти кажа.Аз не съм интригант и най-малко обичам лъжата.Държа на мъжката си дума, такива са и всички мои приятели -които са малко.За целите -правилно -всички /истински/се стемим към една и съща цел-да запазим кучето в вид който е бил и заслужава.
Относно мен да ти обесня нещо:
Аз досега никога не съм бил на нито едно събиране на БОК-било то на конференция или маса или каквото и да е.До сега в историята на БОК-Силистра имаше само един човек на име Стефан -адаш на С.Попов който се отдели от клуба-причината беше следната:
С.Попов знаеше че начинът му на работа не е харесван от никой в БОк-Силистра.Той дойде преди време с едно такси и имаше с него едно кутре.Същото той подари именно на човека който по късно се отдели от клуба след едно наше събиране на което беше зададен въпроса "Който е с С.Попов или за него да вдигне ръка -вдигна се само една/на Стефан/"Доколкото знаем ние С.Попов е предлагал на адаша си да стане нов председател на БОК.Както и да е -това е единственият човек който напусна клуба и версията която ти написах е вярна защото я знаем всичките там и не сме я говорили досега но дойде времето да се кажат много неща.И нека ме извинят г-дата С.Попов и адаша му Стефан че говоря по техен адрес но понякога това се налага да се прави в интерес на истината .Единствените хора в клуба БОК в Силистра които останаха с същите интереси бяхме -сегашният или вече бивш председател на клуба -РАдослав/ЦАфа/ и аз.Ние имаме следните интереси-да се запази кучето такова каквото е било,никога не са ни харесвали интригите и сме много далеко от С>Попов.
За мен приятелю-аз приемам името за БОК защото това е истината за мен.Така съм сметнал за правилно и така съм решил.Искам и винаги съм искал да съм приятел с всички собсвенници на истински кучета. Било то каракачани или Горани или БОк или каквито и да са те.Казвал съм го и пак ще го кажа-БОК и каракачан са едни и същи.Проблема е че хората зад двете имат различни /бизнес /интереси.За жалост опитах един два пъти да работя и с каракачаните- но се оказа много трудно .Преди година и когато се прибирахме към Холандия ,минахме през Перник и бяхме на гости с жена ми в Седефчеви-харесах много едно тяхно куче и и си говорих с тях за кутре от това куче-обещаха ми много горещо -и до ден днешен го чакаме .Дори преди време Атила ми писа едно писмо в което каза че има кучка загонена на него и ще ми се обадят .Още ми се обаждат.

Кажете ми вие как да се работи в България.Аз съм за кучето на първо место и след това е името.Всеки има право на собствено мнение в България.Но за едно съм сигурен -ако много хора които разсъждават също като мен ще е много по-лесно и ще се работи лесно.Ние Българите трябва първо да се научим да бъдем задружни-останалото е лесно.То е много просто за обяснение.
User's Signature

Развъдник за автентични КАРАКАЧАНСКИ кучета-"ТИТО"..../www.bulgariandog.com/[br][br]..."САМО НАЙ-ДОБРОТО Е ДОСТАТЪЧНО ДОБРО"

#65 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 01 January 2006 - 03:41 PM

ЗА ОВЧАРСКОТО КУЧЕ НА БЪЛГАРИЯ

Написаното по-долу е най-добронамерено, нецелящо да нанася обида на никого, но изискващо да му бъде отговорено подобаващо.

Тъй като темата е спорна и вместо проява на умно издържано мислене всичко се свежда до нивото на дребнаво неподплатено заяждане, аз ще говоря условно за ОВЧАРСКО КУЧЕ без доуточнявания дали то е каракачанско или българско.

Някога, подтикнат от собствения си ентусиазъм и желание за достигане на обективност, аз можах да извърша според личните си възможности и тогавашните достъпни методи на развъждането проучване на около 100 кучета.

Макар че всички данни бяха вариационно-статистически обработени, с установяване на средната грешка и квадратното отклонение, когато седнах да пиша изрично заявих: Ако ги приемем за каракачански.... Много след това, на базата на нови научни изследвания по палеонтология, история, кинология, генетика и развъждане аз развих тезата за куче с друго название, за което също изрично заявих: Ако ги приемем за Българско Овчарско Куче. И в двата случая съм използвал условно наклонение, защото и в двата случая става дума за куче с обща генеалогия, еднакво чисто или еднакво омесено с други породи.

Когато в последствие се появиха моите публикации, никой не се постара да направи издържано оборване на поднесената информация или да отговори на самовъзникналите въпроси, а отново всички вкупоп тръгнаха по най-лесната права наклонената, дето се плъзгаш по плоскостта, без да поднесеш научна концепция.

Оставям настрани факта, че хора, явно имащи претенции за компетентност използват термини, нямащи нищо общо с животновъдството, а са сведени до нивото на уличния речник.

Говори се за Мултипороди, Мегапороди и незнам какви още без да се използват съответните научно утвърдени термини.

Говори се за чистокръвни животни, макар че животновъдството не признава такъв термин, защото за чистокръвност можем да говорим само на ниво клетка. За да не бъда опониран точно за думата, а не за идеята, веднага искам да вмъкна, че чистокръвност също е прието да се използва, но в няколко много строго диференцирани случая. В момента се сещам само за една порода кучета, една порода коне и една порода овце.

Говори се за хибриди, което е достатъчно да те накара да се замислиш до колко компетентността на употребяващия термина в случая е на ниво.

Оставям настрана използването на чуждици и то, когато говорим за наука и терминология, а не разговори на махленско ниво. Не зная какво да кажа за тия, които определено не са в час, а се включват компетентно и в същото време използват думи от рода на кокал за кост и лайно за изпражнения. За последното моля да бъда извинен, но цитирам дума, официално поместена във форума, когато се третира въпроса за копрофагията.

Както защитниците на тезата КК, така и тези, които защитават тезата за БОК не отговориха на нито един смислен въпрос, а и едните, и другите в голяма степен развиват едни и същи на еднакво ниско ниво теории.

И едните и другите твърдят, че порода има. За едните КК, за другите - БОК. Аз протължавам да твърдя, че такава няма нито под едното име, нито под другото.

По-нагоре, още с появяването си в тази рубрика аз поместих схема по която се създава една порода.

Ами най-любезно Ви моля, върнете се към нея и отговорете кои от пунктовете са изпълнени и с по колко животни са изпълнени.

Аз ще си позволя да ви посоча само три определения за порода, не го приемайте като обида. Зная, че след като се занимавате с породообразуване, а още повече и вече разполагате с утвърдена порода, би трябвало да знаете съответните определения.

Първото: Специфична вътревидова форма от структурата на доместицирания вид, която на дадена територия, обитавана от нея при съответен обем, гарантиращ необходимият за селекцията вътрепопулационен вериабилитет под влиянието на организиращата дейност на човека и естествения отбор, е способна към еволюция в рамките на микроеволюционния процес.

Второто: Група сходни по генетично обусловени стопанско-биологични свойства и морфологични признаци животни от един вид, предявяващи сходни изисквания към природните и производствените условия.

Третото: Еднородна, достатъчно голяма група домашни животни, създадена и поддържана от човека, която има общ произход, притежава и предава на потомството характерни за нея особености и стопански качества.

С първите две не желая никого да ангажирам. Разяснете третата. Колко е голяма групата кучета, как е доказан общият им произход, как е проверена, че наистина предава на потомците си утвърдени и характерни за нея работни качества (охрана на селскостопанските животни).

Тук за отрицателно време като на филмова лента се завъртяха безброй снимки едните на чистопородни кучета, другите на безпородни или както някои в постоянството си твърдо използват турцизизма мелези.

Говори се, че (КК) или (БОК) е лупомолосиден тип, което не отричам. В същото време се развиват теории, че някои били по молосоидни, други по-лупоидни, а базирането е само върху формата на муцуната и най-много лицевата част на главата.

Коя формула е използвана, за да се определи към кой тип спада кучето. Поне селекционерите на едната организация, независимо коя е тя, би трябвало да я знаят и естествено за да твърдят, че тяхната порода е чиста, а не другата, научно да обяснат твърденията си, а не на базата на фенотипни белези и то по снимков материал.

И понеже аз съм убеден, че тази формула не само, че не е използвана, но е неизвестна както за едните, така и за другите ще ви я кажа. На вашата компетентност предоставям нейното разчитане, а ако някой докаже, че я е използвал за да определи типа на защитаваната от него порода, ще му се поклоня до земята и ще призная, че това куче наистина е продукт на кинологията, а не на нещо друго.

Качена снимка

Нещо и за стандартите. Няма да ги обсъждам. И в двата има достатъчно неточности. Искам само да отправя един въпрос както към селекционерите на едната порода, така и към селекционерите на другата порода.

И в двата стандарта е написано, че кучето е с ниска постановка на ушите. Аз не съм съгласен с това. През ръцете ми не са преминали толково много кучета, колкото през вашите, но искам да ме оборите не с думи и дефиниции (аз ги зная и ако се наложи ще ви ги кажа), а със снимки. Имате богат снимков материал. Покажете ми в анфас глави на КК или БОК с ниска постановка на ушите. И понеже при всяка една порода има и отклонения, което е нормално, покажете ми и такива, които са с високо поставени уши или поне с нормално поставени уши (използвам общоприети в кинологията термини). Ще бъда благодарен.

И понеже доста се разпрострях, спирам до тук. Ако искате можем да продължим и за кръвногруповите фактори, ДНК анализите и други лабораторни методи, които изместиха класическите, цитирани от вас до момента и са единствения достоверен критерий за чистопородността на дадена популация кучета.

С уважение към всички, които наистина ратуват за чистата българска порода (която твърдят, че съществува).
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#66 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 01 January 2006 - 03:56 PM

Всъщност реших, за да не ровите излишно из форума, отново да поместя схемата, по която се създава една порода:

Качена снимка
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#67 Потребителят е офлайн   HAN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1064
  • Регистрация: 08-June 05

Публикувано: 01 January 2006 - 04:05 PM

Уважаеми г-н Атанасов, знам че на мен лично не ми отговаряте, но не ни подценявайте така вулгарно!
Уравнението така очеизвадно написано от Вас, служи за отчитане на влиянието на средовите ефекти и е на основата на фиксираните линейни модели, ширико използвани в животновъдството, основно в зооинжинерните научни трудове! Точно такъв модел използваме при обработката на данни за каракачанското куче! Използват го редица зооинжинери и ветеринарни лекари! Същите онези зооинжинери, в чиито учебници Вие пишете за, цитирам"Каракачанско куче" и никъде не използвате модернистичното БОК! Е сменили сте концепцията си, добре но за един учен, за какъвто не съмнено се смятате, честите смени на концепцията води до значителна стандартна грешка и ниска степен на вероятноств получените резултати!
Що се отнася до посочените от Вас определения за порода, посочете по кой пункт не отговаря на тях, каракачанското куче! Не забравяйте все пак, говорим за автохтонна, примитивна порода! Все пак да не изпадаме до такава дребнавост че да посочваме като единствено чистокръвно животно само Арабската порода коне!
Що се отнася до снимки на каракачански кучета с ниско поставени уши - нарушете принципите си и влезте в темата за каракачанско куче, където не сте влизали от миналата седмица, а да не би и по от скоро, и там ще видите това което Ви интересува!
А и за такива изследвания като ДНК анализ и кръвногрупови фактори,
ще дойде време, само гледайте!

#68 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 01 January 2006 - 04:21 PM

А, извинявам се. И една добавка. Аз не се смятам за никакъв, не си надскачам боя, но си зная цената.

Никъде в написаното от мене не съм вложил и грам вулгарност. Ако някой нещо е приел по такъв начин, извинявам се от сърце и най-добронамерено.

Просто зададох въпроси. Очаквам подобаващи отгорови. Нищо повече. Нищо лично. Само и единствено в името на науката.

Освен това въпросът ми е към всички радетели на българската порода куче, независимо как едни или други я наричат. Защо го приемате лично. Аз очаквам същия отговор и от другия фронт - този на БОК. Там предполагам също се води селекция, имат структура, твърдят, че имат порода.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#69 Потребителят е офлайн   ШАРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-December 05
  • Location:София,Айндховен

Публикувано: 01 January 2006 - 04:32 PM

HAN,-въпрос?
НЕ мисля че г-н Атанасов е искал да обиди или както вие сам казвате "подцени"някого.НАучете се да четете.Ако вие се чуствате такъв е отделен въпрос -но там идва и моят към вас-защо винаги вие се чуствате подценени от истината???ще ви кажа аз какво мисля за това.-Защото като говорите легенди и лъжете правете го правомерно и запомняйте какво лъжете и пишете за да не се компрометирате вие сами и след това да се чуствате "подценени".Има една стара поговорка"За всяка уста си има лъжица "Съвет от мен,не се опитвайте да ядете с гребло-ще е много трудно да преглъщане.....
User's Signature

Развъдник за автентични КАРАКАЧАНСКИ кучета-"ТИТО"..../www.bulgariandog.com/[br][br]..."САМО НАЙ-ДОБРОТО Е ДОСТАТЪЧНО ДОБРО"

#70 Потребителят е офлайн   HAN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1064
  • Регистрация: 08-June 05

Публикувано: 01 January 2006 - 04:37 PM

Цитат

Още когато влязох в страницата за КК зададох подобен въпрос и получих нещо завоалирано като утвърдителен отговор. Колкото до формулата, казано с езика на жаргона "топло". Напипвате нещата, но не чак до там. Ами къде е сезона, пола, броя на малките в кучилото, половата диференциация....

Е, честита нова година. Да сте жив и здрав !

Уважаеми г-н, Атанасов,
Много добре знаете как се "конкътинейтват" група фактори, и как да се включат посочените от вас променливи и фиксирани ефекти,а ако не знете, освежете си познанията в дисперсионния анализ!
А що се отнася кой какъв е мисля, че сега сте обзет от необясним прилив на скромност! А може и да съм се объркал!

А който подценява другия, е признак на лоши обноски!

#71 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 01 January 2006 - 04:41 PM

Шаро, с нетърпение очаквам да поместите желано от вас родословие на куче, произведено от вас.. Оставям настрана факта, че кучетата за вас са далавера.. n)

#72 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 01 January 2006 - 09:18 PM

Цитат

Zhel,
имаш лично съобщение, моля те прочети го

Относно името на кучето,моето мнение ,че е българско овчарско куче,защотото на едновремешните кехаи кучетата им не са били докарани от каракачаните.
Повтарям го от темата КК по молба на участник във форума.

#73 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 01 January 2006 - 09:25 PM

Цитат

Цитат

Zhel,
имаш лично съобщение, моля те прочети го

Относно името на кучето,моето мнение ,че е българско овчарско куче,защотото на едновремешните кехаи кучетата им не са били докарани от каракачаните.
Повтарям го от темата КК по молба на участник във форума.

Логично, като изходим от факта кога се появяват кехаите и кога - каракачаните.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#74 Потребителят е офлайн   ШАРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-December 05
  • Location:София,Айндховен

Публикувано: 01 January 2006 - 09:33 PM

zhel,
Здравей и за много години.Прав си за наливането на вода в бездънни бъчви.
Просто е ненужно да се спори с хора които за като "Зомбирани"и ни приемат ни предават.Не могат да разберат че на мен също не ми пука за никой освем за кучето ,това че съм приел БОК като истина мисля че ги дразни.Но също мисля че си прав за нещо-тук няма смисъл да се говори за кой колко кучета има или пък кой колко години стаж има с кучетата.Такива неща не са критерий за определяне на добрият развъждач.Аз мисля че бъдещето е в такива като нас,хора които са нови и имат голямо желание.Хора които искат да се развиват и са намерили пътят си а не да стоят на едно место и да се чудят как да се заядад .Аз каквото искам да им кажа им го казах от там нататък ми станаха ясни .Хората зад "каракачанското куче "-поне тези тук в форума не са готови да водят спорове ,за тях всяка една истина им звучи като обида и се чустват наранени и засегнати.Опитах се и ще се опитвам да работя с такива хора.С някои аматьори не се получи, но предполагам между тях има и знам че има много хора които мислят като мен. В едно събщение до тях в техният форум писах и пак ще го напиша.Разлики между БОК и каракачан няма-цяла България го знае.Но за прилика между тях и С.Попов има голяма и мисля точно заради такива неща ситуацията в БГ е толкова изостанала.Остава много малко до крайният резултат.
zhel,
Има много хора като нас и което според мен трябва да правиме е не да вземем техният пример за да се съберем няколко човека и да правиме тепърва нов клуб и да измисляме ново име на породата а да продължаваме с огромно желание само напред и да разберем че кучето е най-важно.Защото кучето си е било и винаги ще си остане а името му го слагат и се борят хора като КАракачаните и Поповци -както ти ги нарече.
User's Signature

Развъдник за автентични КАРАКАЧАНСКИ кучета-"ТИТО"..../www.bulgariandog.com/[br][br]..."САМО НАЙ-ДОБРОТО Е ДОСТАТЪЧНО ДОБРО"

#75 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 01 January 2006 - 09:35 PM

Днес казах, че с коментарите с анонимника приключвам. Все още чакам отговор на поставените от мене въпроси.

В ялови спорове не обичам да влизам, но когато твърдя нещо, значи съм убеден в него. Това не означава, че не мога да си променя мнението, но искам доказателства, а не словодумие.

С Вас дотук. Мисля, че много време Ви отделих. Ако имате самочувствието да кажете кой сте с удоволствие бих контактувал с Вас.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#76 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 02 January 2006 - 12:00 AM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   ШАРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-December 05
  • Location:София,Айндховен

Публикувано: 02 January 2006 - 12:10 AM

HAN,да ти обесня пък и аз нещо на теб относно до цветовете,

В различните села около Рила имат различни повери и вярвания.В с.Говедарци до Самоков кучетата са били само сиви и рижави защото старите хора казват че стадата са били свикнали с цвета на тези кучета и са се плашили от шарените.Обратното обаче твърдят в региона на с.Костенец -където по принцип са били едни от малкото шарени кучета.Така че пак ви казвам не се мъчете да налагате начина си на мислене като истина защото мисля е далеко от нея...В форума на БОк за разлика от вас се опитваме да говорим истини а не стандарти приети само от организацията БОК или каракачани или пък предцедателите и водачите им.
User's Signature

Развъдник за автентични КАРАКАЧАНСКИ кучета-"ТИТО"..../www.bulgariandog.com/[br][br]..."САМО НАЙ-ДОБРОТО Е ДОСТАТЪЧНО ДОБРО"

#78 Потребителят е офлайн   Райчев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 143
  • Регистрация: 19-November 05

Публикувано: 02 January 2006 - 01:26 AM

Цитат

Качена снимка ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !!!

Еми ,ей тва е моя пес на 40 дни,по актуални снимки нямам.Айде ся спецеалистите да си кажат мнението b)

#79 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 02 January 2006 - 11:40 PM

Една малка част на представители на БОК.
За любопитните: първата снимка е на кучка.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   Bulgariandog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 18-December 05

Публикувано: 03 January 2006 - 12:37 PM

Въпрос от лично съобщение:

Цитат

"mnogo mi haresa snimkata na ku4kata koqto si slojila.Iskam da te pitam prodava li se ,kade se namira i koi e sobstvenika."


Кучката е Хасковска. За съжаление почина миналото лято. Има нейна сестра в Силистра от която очакваме кученце, ако оплождането е било успешно разбира се w)

  • (386 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни