Dog.bg Форуми : Бъдещ собственик

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бъдещ собственик

#21 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2012 - 05:34 PM

Показване на мнениетоStyleBullet, в 28 October 2012 - 04:54 PM, написа:

с вашите смешни твърдения, че единствената порода, със здравословни проблеми е английският булдог!


Не спекулирайте с думите ми !

Такова нещо, че е единствената порода никога, никъде не съм казвал.

Първо се научете да четете внимателно, а после да препускате по клавиатурата.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#22 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 October 2012 - 06:17 PM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 28 October 2012 - 03:31 PM, написа:

Вие подскочихте и знаете ли защо?!Защото в сайта Ви, а и не само във Вашия, има една страничка "За продажба" или нещо подобно.Един убеден в проблемите на продата означава един потенциален клиент по-малко.И за разлика от Вас (губеща клиенти), за мене това е още по-жалко, защото от началото на 19 век както бяха създадени десетки и стотици проди, така бяха и опорочени десетки породи. Изкуствено формираният дестабилизарщ отбор, съчетан с целенасочена порочна селекция, с използване на мутантни форми животни доведе до това, което е днес иначе изключително забавната и симпатична порода Английски Булдог !


Единствения подскочил тук, изначално сте вие, г-н Атанасов. Явно защото развъждайки 30 години, не сте продавали кученцата си, а всичките сте ги оставяли за вас ... :mg_062: та ...явно много са ви дошли :wb_052:

Защо не се изказвате по същата тема тук ? Нима Немската овчарка има по малко проблеми от Булдога ? Има много хора търсещи да закупят НОК, защо не им "отваряте очите" ?
За 30 години в науката на развъждане ( предполагам до самото развъждане не сте стигнали ? ) , явно сте се запецнали 10 години назад. Да ви информирам , като човек, който следи развитието на породата много навътре, който посещава изложби и семинари и др. мероприятия за породата в родината на породата, организирани от Kennel Club ( гледам че не го цитирате ) , че стандарта на Английския булдог претърпя сериозни промени преди 4 години. И , понеже , виждам че много се интересувате от породата на днешен ден, като човек който има наблюдения върху породата днес, ще ви кажа че тези кучета не са по болни от която и да е друга порода, и понеже в момента развъдчиците обръщат изключително голямо внимание на здравето в селекцията си, те са по здрави от много други породи. Няма да цитирам породите в момента за да не бъда некоректна към тях, но споменах една от тях.
... така че спокойно можете да се насочите към техният подфорум.
И да не бъдете голословен там German Shepherd deseases
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2012 - 09:29 PM

Току що бях изненадан, че г-жа Уролога се е декларирала като занимаваща се с КИНОЛОГИЯ и РАЗВЪЖДАНЕ.


Моля, лаици, говорещи на „егати”да не се вместват с наивитета и некомпетентността си.

Очаквам отговор от уролог-кинолог и най-вечеразвъдчик.

Всака порода изначално независимо дали под влияние на неконтролирана народна селекция или чрез методите на науката развъждане, се създава заради определена функционалност. Много малко древни породи правят изключение в това отношение, но тъй като английският булдог не е между тях, няма да ги коментирам.

Моля, претендиращата за кинолог и развъдчик от 25 години насам, да прокоментира долните снимки и да развие тезата с какво е запазена функционалността на породата Английски булдог от зората на формирането си до настоящите дни.

И държа като занимаваща се сразвъждане, да ми обасни със законите на развъждането!

Зная, че е нормална психологическа реакция всеки да си защитава своето. Само че, както вече го написах по-горе (а не съм го измислил аз, а е казано на Чарлз Дарвин от един още по-велик човек):

В науката няма място заемоции !

Госпожа урулог-кинолог, развъдчика да мотивира сегашното състояние на породата, да докаже, че с годините породата е ставала все по-добра (наблягам –от функционална и здравословна гледна точка, че ако щеш - и от всяка друга), до обвини в невярност твърдението, кето съм поместил най-отдолу.

Ако успее да се справи с горното, обещавам, че ще пренеса темата в международното интернет пространство и печатните медии.

А ако не се справи – пак ще го направя; поради една единствена причина – всеки трябва да си знае мястото и да не си надскача боя.

Ако тя си изкарва хляба като уролог (и така между другото продава същества, продукт на позорната човешка селекция), аз си изкарвам хляба, като спциалист по развъждане.

Качена снимка


Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#24 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 October 2012 - 10:03 PM

Nicholay Atanassov

Цитат

И държа като занимаваща се сразвъждане, да ми обасни със законите на развъждането!


1. Никой нищо не е длъжен да ви обАснява тук, в този форум можете да държите само едно нещо, и то е добрият тон, а не тон .

Цитат

(а не съм го измислил аз, а е казано на Чарлз Дарвин от един още по-велик човек)


2. Следващата стъпка от теорията на г-н Дарвин е превръщането на маймуна в човек. Жалко че не всички маймуни са станали човеци, въпреки че много се стремят :be_107:

Цитат

наблягам –от функционална и здравословна гледна точка


3. Булдога няма функционалност, освен да радва стопаните си с екстериор и благ характер. Това е декоративна порода, каквато е чихуа, мопс, френски булдог, пекинез и тн.

4. Такива кучета, каквито са на снимка 2, вече не се развъждат, кучетата от порода Булдог изглеждат по съвсем различен начин.

Цитат

всеки трябва да си знае мястото и да не си надскача боя.


точно така, и не мисля че на вас тук ви е "гьола". В него има къде лоши "жабки" :re_037:

Още въпроси ?
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 28 October 2012 - 10:34 PM

Показване на мнениетоPersona Grata, в 28 October 2012 - 10:03 PM, написа:

Nicholay Atanassov

Цитат

И държа като занимаваща се сразвъждане, да ми обасни със законите на развъждането!


1. Никой нищо не е длъжен да ви обАснява тук, в този форум можете да държите само едно нещо, и то е добрият тон, а не тон .

Цитат

(а не съм го измислил аз, а е казано на Чарлз Дарвин от един още по-велик човек)


2. Следващата стъпка от теорията на г-н Дарвин е превръщането на маймуна в човек. Жалко че не всички маймуни са станали човеци, въпреки че много се стремят :be_107:

Цитат

наблягам –от функционална и здравословна гледна точка


3. Булдога няма функционалност, освен да радва стопаните си с екстериор и благ характер. Това е декоративна порода, каквато е чихуа, мопс, френски булдог, пекинез и тн.

4. Такива кучета, каквито са на снимка 2, вече не се развъждат, кучетата от порода Булдог изглеждат по съвсем различен начин.

Цитат

всеки трябва да си знае мястото и да не си надскача боя.


точно така, и не мисля че на вас тук ви е "гьола". В него има къде лоши "жабки" :re_037:

Още въпроси ?


Вие доказахте, че сте невежа, некомпетентна и невъзпитана.

Когато са научите първо – правилно да се изразявате и второ – да сте наясно с това, което коментирате, може да Ви обърна внимание.

И определено сте ниско интелигентна, след като изрично наблегнах, че неочаквам мнение от лаик, а от самообявилата се за кинолог и развъдчик, Вие неиздържахте и отново побързахте да покажете духовната си нищета.

До момента нито един смислен коментар от Ваша страна, нито един анализ на това, което аз съм написал или качил под формата на фотографии. Единствено тъпи олигофренски иконки, които допълват характеристиката Ви.

Не ме впечатлявате с нищо стойностно, което да си заслужава да Ви взема сериозно.

Виж, уролог-кинолога си изпроси нещата да вземат друго измерение.

Тъй като до момента и тя не е казала нищо съществено, стойностно и научно издържано, с което да обори моята или да защити своята теза, съм я предложил за коментар в световната мрежа – засега само на едно място, но ако продължава да не ми дава компетентен, научно издържан отговор, с който да ме обори, ще продължа напред.

http://dogscience.pr...play&thread=420

П.П. А колкото до това, дали имам още въпроси. Към Вас не съм имал и нямам намерение да имам такива. Обикновено задавам въпроси на хора, който съм преценил, че имат достатъчно знания и интелект, за да ме научат на нещо.

23:04 http://dogscience.pr...play&thread=420

Като за начало не е зле: 89 посетители във форума, от които в момента 12 точно четат темата.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#26 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2012 - 04:57 PM

Г-не, вие правите ли разлика м/у Декоративни породи и Работни такива?
Питам не заради друго, сигурно правите, но вече няколко пъти ви се казва, че булдогът в момента е декоративна порода, а вие продължавате да търсите неговата функционалност!
Спорът ни с вас Не е, дали булдога е функционална порода, а дали е най-болната порода, в сравнение с останалите.
Спор, дали булдогът, с времето се е видоизменил, аз мисля, че нямаме !
Публикували сте снимки на булдози, от самото начало на породата, когато булдога се е използвал за боеве с бикове, мечки, себеподобни, вклъчително били пускани и за боеве с лъвове. Тогавашният булдог се е откроявал с изключителна физика, упоритост и смелост. Издържал е на битки в рингове,продължаващи с часове и се е борил, като истински гладиатор или до победа, или до смърт. Кучетата били изключително замускулени, тежащи по 12-14 кг, за да могат да извържат на продължителноста на боевете.
Да, тогава породата е била функционална, имала е коренно различна визия от сега съществуващият булдог и е използвана предимно за битки и залагания. През 18 век, битките се забраняват със закон в Англия, но много по-късно, това става в действителност. През 19 век, развъждащите породата, започват да търсят други признаци в булдога, наблягайки преди всичко на неговата визия, а не на неговата функционалност.
От тогава зопачва и коренната промяна на булдога, достигайки се до сегашният му вид. Развъждащите породата,наблягайки и търсейки визия, довеждат булдога до коренни промени, включително на неговата физика и функционалност.
Достига се до брахиоцефалният синдром, до невъзможността му да ражда по естестествен път, до изкуственото заплождане, до неговата невъзможност, да съществува без грижите на човека.
Булдогът в момента е превърнат в ДЕКОРАТИВНА порода, използвана единствено като домашен любимец: добродушен, уравновесен, кротък, мил, забавен, послушен, мързелив, изключително любвеобилен, без никаква злоба в характера му, не издържащ на горещини и кросове с колело например. Предпочита се от уравновесени и спокойни хора, които обикновено нямат време за дълги разходки и предпочитат кучето им да лежи до тях в леглото или краката им и да се радват на благият му и забавен характер.
Никога не съм отричала, коренните промени, които търпи тази порода, за да добие днешният си облик, в който са влюбени милиони хора и който вие не можете да възприемете.
Това обаче не се случва само с булдога. Абсолютно всички породи търпят промени, в сравнение с първоначалният си вид и губят много от своите функционални качества и здраве. Развъдчиците, стремейки се, да достигнат съотвен екстериор, вкарват във всяка порода и здравословни, а от там и функционални проблеми, с които сега се води борба за отстраняването им, чрез съответна селекция.
Ако искате животни без здравословни проблеми и функционални за рода си, то ще ги намерите в дивата природа, където законът е един- ЕСТЕСТВЕНИЯТ ПОДБОР! Там право на живот имат само най-силните и здрави животни, само те могат да продължават рода.
Разсъждавайки по този начин, ще стигнем до извода, че стотици от създадените от човека породи, нямат право на съществуваване, защото сами не биха могли да продължат рода си, нямат нужната им функционалност и здраве, за това.
Тези пък, които са по-близко до първоначалният си вид, без намесата на човека, ще загубят от естериорните си качества, към които, Негово Величество Човекът се стреми да постигне, чрез своята селекция. И какво се получава...границата между здравето и функциалността, и желаният екстериор е много тънка и всичко опира, до съвестта на отделният развъдчик. И понеже не можем да разчитаме само на съвеста, на всеки отделен развъдчик, са създадени съответните киноложки организации, със съответните правилници, за селекция и развъждане, които се съблюдават, да не бъдат нарушавани. Но каквото и да си говорим, каквото и да правим, винаги същуствува субективният фактор- ЧОВЕКА!
Казвате:

Цитат

Когато стане дума за развъждане на кучета, всеки един сериозен научен източник започва с примери именно от селекцията на английския булдог.

Да така е, не виждам нищо ненормално и чудно в това, да се дава за пример точно английският булдог. Все пак това е една от най-древните породи, които през годините е претърпяла най-сериозни, коренни промени, както визуално, така и функционално. От куче с отлично телосложение, здраве, борбеност, хъс за победа и издръжливост, с намесата на човека се превръща в един абсолютен домашен любимец, в една абсолютно декоративна порода, със своите специфични здравословни проблеми! Точно поради тази причина, се дава като пример именно английският булдог- намесата на човека, в какво може да се превърне една порода, ГЛАДИАТОР в пъроначалният си вид...
Предполагам отговорих на въпросите ви, относно постнатите от вас снимки.
Сега да се върнем към нашият спор, там откъдето започнахме: „ английският булдог ли е здравословно най-проблемната порода и има ли право да се развива, и да съществува като такава?”
Според мен, английският булдог не е най-проблемнната, като здраве порода, здравословните проблеми при него са на едно ниво с всички останали породи. И това го твърдя, като човек, който от 30 години, е гледал 4-ри породи: доберман, шар-пей, бултериер и накрая булдог, като човек, който продължава да контактува с развъдчици на други породи и да споделя с тях проблемите на всяка една порода.
Не отричам, че английският булдог няма нищо общо с първоначалният му вариант, претърпял е много промени, довели до здравословни проблеми, специфични за него, които вече коментирах.
От няколко години, АКС въвежда изменения в стандарта на породата, именно за да се бори с тях и да доведе до заздравяване на породата като цяло. Породата английски булдог обаче, ще остане да съществува като ДЕКОРАТИВНА такава, защото точно тази визия и това поведение на булдога се харесва на неговите почитатели.
Продължавам да твърдя, че Всички останали породи, страдат в същата степен от всички заболявания, от които страда и английският булдог, със съвсем малки изключения. Да не говоря, че при много от другите породи, не говоря за декоративните, а за работните, в последните години, също се запложда изкуствено и раждат със секцио. Казвам го, защото се познавам и с доста ветеринарни лекари и сме коментирали точно това.
Абсолютно не съм съгласна с вашата позиция, че английският булдог трябва да бъде заличен като порода, защото не бил функционален! Милионите му почитателите , не се интересуват от неговата функционалност, така както не се интересуват от функцианолността на своите любимци, всички почитатели на декоративните породи.
Задачата на повечето развъдчици е , да не се допускат до развъждане болни екземляри и да се съобразяват с промените, които се правят в стандарта на породата, касаещи нейното здраве. Това ще е много дълъг процес, защото в породата и породите, те вече съществуват и за пълното им изкореняване, ще минат десетки години, а може и повече, имайки се предвид, колко години тези заболявания са се вкарвали в селектираните от човека породи.
Накрая искам да ви помоля, да се придържате към добрият тон и да не си позволявате да отправяте обиди като: невежа, некомпетентна, невъзпитана, ниско интелигентна, духовно ощетена и т.н. Едва ли от няколкото реда, можете да оцените човекът отсреща и да го анализирате! Още повече си мисля, че един улегнал и възпитан човек, не би трябвало да изпада в такива крайности. Един спор трябва да се води с аргументи, а не с обиди. Всеки човек е различен, всеки има свои виждания и предпочитания, и според мен трябва да проявяваме толерантност и уважение към инакомислещите!...не се ли корени в това демокрацията!?

#27 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 05:13 PM

Показване на мнениетоStyleBullet, в 29 October 2012 - 04:57 PM, написа:

Г-не, вие правите ли разлика м/у Декоративни породи и Работни такива?
Питам не заради друго, сигурно правите, но вече няколко пъти ви се казва, че булдогът в момента е декоративна порода, а вие продължавате да търсите неговата функционалност!
Спорът ни с вас Не е, дали булдога е функционална порода, а дали е най-болната порода, в сравнение с останалите.
Спор, дали булдогът, с времето се е видоизменил, аз мисля, че нямаме !
Публикували сте снимки на булдози, от самото начало на породата, когато булдога се е използвал за боеве с бикове, мечки, себеподобни, вклъчително били пускани и за боеве с лъвове. Тогавашният булдог се е откроявал с изключителна физика, упоритост и смелост. Издържал е на битки в рингове,продължаващи с часове и се е борил, като истински гладиатор или до победа, или до смърт. Кучетата били изключително замускулени, тежащи по 12-14 кг, за да могат да извържат на продължителноста на боевете.
Да, тогава породата е била функционална, имала е коренно различна визия от сега съществуващият булдог и е използвана предимно за битки и залагания. През 18 век, битките се забраняват със закон в Англия, но много по-късно, това става в действителност. През 19 век, развъждащите породата, започват да търсят други признаци в булдога, наблягайки преди всичко на неговата визия, а не на неговата функционалност.
От тогава зопачва и коренната промяна на булдога, достигайки се до сегашният му вид. Развъждащите породата,наблягайки и търсейки визия, довеждат булдога до коренни промени, включително на неговата физика и функционалност.
Достига се до брахиоцефалният синдром, до невъзможността му да ражда по естестествен път, до изкуственото заплождане, до неговата невъзможност, да съществува без грижите на човека.
Булдогът в момента е превърнат в ДЕКОРАТИВНА порода, използвана единствено като домашен любимец: добродушен, уравновесен, кротък, мил, забавен, послушен, мързелив, изключително любвеобилен, без никаква злоба в характера му, не издържащ на горещини и кросове с колело например. Предпочита се от уравновесени и спокойни хора, които обикновено нямат време за дълги разходки и предпочитат кучето им да лежи до тях в леглото или краката им и да се радват на благият му и забавен характер.
Никога не съм отричала, коренните промени, които търпи тази порода, за да добие днешният си облик, в който са влюбени милиони хора и който вие не можете да възприемете.
Това обаче не се случва само с булдога. Абсолютно всички породи търпят промени, в сравнение с първоначалният си вид и губят много от своите функционални качества и здраве. Развъдчиците, стремейки се, да достигнат съотвен екстериор, вкарват във всяка порода и здравословни, а от там и функционални проблеми, с които сега се води борба за отстраняването им, чрез съответна селекция.
Ако искате животни без здравословни проблеми и функционални за рода си, то ще ги намерите в дивата природа, където законът е един- ЕСТЕСТВЕНИЯТ ПОДБОР! Там право на живот имат само най-силните и здрави животни, само те могат да продължават рода.
Разсъждавайки по този начин, ще стигнем до извода, че стотици от създадените от човека породи, нямат право на съществуваване, защото сами не биха могли да продължат рода си, нямат нужната им функционалност и здраве, за това.
Тези пък, които са по-близко до първоначалният си вид, без намесата на човека, ще загубят от естериорните си качества, към които, Негово Величество Човекът се стреми да постигне, чрез своята селекция. И какво се получава...границата между здравето и функциалността, и желаният екстериор е много тънка и всичко опира, до съвестта на отделният развъдчик. И понеже не можем да разчитаме само на съвеста, на всеки отделен развъдчик, са създадени съответните киноложки организации, със съответните правилници, за селекция и развъждане, които се съблюдават, да не бъдат нарушавани. Но каквото и да си говорим, каквото и да правим, винаги същуствува субективният фактор- ЧОВЕКА!
Казвате:

Цитат

Когато стане дума за развъждане на кучета, всеки един сериозен научен източник започва с примери именно от селекцията на английския булдог.

Да така е, не виждам нищо ненормално и чудно в това, да се дава за пример точно английският булдог. Все пак това е една от най-древните породи, които през годините е претърпяла най-сериозни, коренни промени, както визуално, така и функционално. От куче с отлично телосложение, здраве, борбеност, хъс за победа и издръжливост, с намесата на човека се превръща в един абсолютен домашен любимец, в една абсолютно декоративна порода, със своите специфични здравословни проблеми! Точно поради тази причина, се дава като пример именно английският булдог- намесата на човека, в какво може да се превърне една порода, ГЛАДИАТОР в пъроначалният си вид...
Предполагам отговорих на въпросите ви, относно постнатите от вас снимки.
Сега да се върнем към нашият спор, там откъдето започнахме: „ английският булдог ли е здравословно най-проблемната порода и има ли право да се развива, и да съществува като такава?”
Според мен, английският булдог не е най-проблемнната, като здраве порода, здравословните проблеми при него са на едно ниво с всички останали породи. И това го твърдя, като човек, който от 30 години, е гледал 4-ри породи: доберман, шар-пей, бултериер и накрая булдог, като човек, който продължава да контактува с развъдчици на други породи и да споделя с тях проблемите на всяка една порода.
Не отричам, че английският булдог няма нищо общо с първоначалният му вариант, претърпял е много промени, довели до здравословни проблеми, специфични за него, които вече коментирах.
От няколко години, АКС въвежда изменения в стандарта на породата, именно за да се бори с тях и да доведе до заздравяване на породата като цяло. Породата английски булдог обаче, ще остане да съществува като ДЕКОРАТИВНА такава, защото точно тази визия и това поведение на булдога се харесва на неговите почитатели.
Продължавам да твърдя, че Всички останали породи обаче, страдат в същата степен от всички заболявания, от които страда и английският булдог, със съвсем малки изключения. Да не говоря, че при много от другите породи, не говоря за декоративните, а за работните, в последните години, също се запложда изкуствено и раждат със секцио. Казвам го, защото се познавам и с доста ветеринарни лекари и сме коментирали точно това.
Абсолютно не съм съгласна с вашата позиция, че английският булдог трябва да бъде заличен като порода, защото не бил функционален! Милионите му почитателите , не се интересуват от неговата функционалност, така както не се интересуват от функцианолността на своите любимци, всички почитатели на декоративните породи.
Задачата на повечето развъдчици е , да не се допускат до развъждане болни екземляри и да се съобразяват с промените, които се правят в стандарта на породата, касаещи нейното здраве. Това ще е много дълъг процес, защото в породата и породите, те вече съществуват и за пълното им изкореняване, ще минат десетки години, а може и повече, имайки се предвид, колко години тези заболявания са се вкарвали в селектираните от човека породи.
Накрая искам да ви помоля, да се придържате към добрият тон и да не си позволявате да отправяте обиди като: невежа, некомпетентна, невъзпитана, ниско интелигентна, духовно ощетена и т.н. Едва ли от няколкото реда, можете да оцените човекът отсреща и да го анализирате! Още повече си мисля, че един улегнал и възпитан човек, не би трябвало да изпада в такива крайности. Един спор трябва да се води с аргументи, а не с обиди. Всеки човек е различен, всеки има свои виждания и предпочитания, и според мен трябва да проявяваме толерантност и уважение към инакомислещите!...не се ли корени в това демокрацията!?


Е, тук вече показахте класа, за което наистина Ви поздравявам и говоря абсолютно сериозно. Това вече е отговор, достоен да му се отдаде значимото уважение и Вие го имате.

Само с една забележка - никъде не съм твърдял, че породата трябва да се заличи !!! Единственото, което от самото начало развивах като теза и към което, моля да бъда извинен, но като развъдчик, ще се придържам до край е, че породата е похабена само и единствено от снобизма и невежеството на хората. Казвам "невежество", защото няма уважаващ себе си развъдчик, който да се стреми да създаде животно (порода), която да е дегенерилала вместо да се е усъвършенствала.

Мисля, че го споменах някъде по-горе из коментарите си. Аз харесвам кучетата. Посветил съм живота си на кучетата. Това ще рече, че харесвам и булдога. Да, харесвам го. Но не харесвам и не приемам воденето на подобен род селекция. Винаги водещият фактор в развъждането е да се създаде нещо по-добро, нещо по-качествено от изходното. Пуста човешка извратеност!

Поздрави!

П.П. И извинения за квалификациите, които Ви отправих, но ако бяхте започнали така, както формулирахте този си коментар, нямаше да се стигне до тях.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#28 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2012 - 05:44 PM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 29 October 2012 - 03:13 PM, написа:

Е, тук вече показахте класа, за което наистина Ви поздравявам и говоря абсолютно сериозно. Това вече е отговор, достоен да му се отдаде значимото уважение и Вие го имате.

Само с една забележка - никъде не съм твърдял, че породата трябва да се заличи !!! Единственото, което от самото начало развивах като теза и към което, моля да бъда извинен, но като развъдчик, ще се придържам до край е, че породата е похабена само и единствено от снобизма и невежеството на хората. Казвам "невежество", защото няма уважаващ себе си развъдчик, който да се стреми да създаде животно (порода), която да е дегенерилала вместо да се е усъвършенствала.

Мисля, че го споменах някъде по-горе из коментарите си. Аз харесвам кучетата. Посветил съм живота си на кучетата. Това ще рече, че харесвам и булдога. Да, харесвам го. Но не харесвам и не приемам воденето на подобен род селекция. Винаги водещият фактор в развъждането е да се създаде нещо по-добро, нещо по-качествено от изходното. Пуста човешка извратеност!

Поздрави!

П.П. И извинения за квалификациите, които Ви отправих, но ако бяхте започнали така, както формулирахте този си коментар, нямаше да се стигне до тях.


Благодаря ви, за поздравленията и поздравите накрая, приемам ги... и аз съвсем сериозно.

Цитат

Само с една забележка - никъде не съм твърдял, че породата трябва да се заличи !!!

...ще приема забележката, но казанато от вас, го възприех точно по този начин и това беше причината да "подскоча", както се изразихте, някъде по-горе в изказванията ви.

...ето това:

Цитат

Може много да се говори и за поведението и въобще за смисъла от съществуването на тази, продукт на мутиции и изврадена селекция порода, но това друга тема.

...надявам се, че не съм ви разбрала правилно! :re_037:

#29 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 07:29 PM

Показване на мнениетоStyleBullet, в 29 October 2012 - 05:44 PM, написа:

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 29 October 2012 - 03:13 PM, написа:

Е, тук вече показахте класа, за което наистина Ви поздравявам и говоря абсолютно сериозно. Това вече е отговор, достоен да му се отдаде значимото уважение и Вие го имате.

Само с една забележка - никъде не съм твърдял, че породата трябва да се заличи !!! Единственото, което от самото начало развивах като теза и към което, моля да бъда извинен, но като развъдчик, ще се придържам до край е, че породата е похабена само и единствено от снобизма и невежеството на хората. Казвам "невежество", защото няма уважаващ себе си развъдчик, който да се стреми да създаде животно (порода), която да е дегенерилала вместо да се е усъвършенствала.

Мисля, че го споменах някъде по-горе из коментарите си. Аз харесвам кучетата. Посветил съм живота си на кучетата. Това ще рече, че харесвам и булдога. Да, харесвам го. Но не харесвам и не приемам воденето на подобен род селекция. Винаги водещият фактор в развъждането е да се създаде нещо по-добро, нещо по-качествено от изходното. Пуста човешка извратеност!

Поздрави!

П.П. И извинения за квалификациите, които Ви отправих, но ако бяхте започнали така, както формулирахте този си коментар, нямаше да се стигне до тях.


Благодаря ви, за поздравленията и поздравите накрая, приемам ги... и аз съвсем сериозно.

Цитат

Само с една забележка - никъде не съм твърдял, че породата трябва да се заличи !!!

...ще приема забележката, но казанато от вас, го възприех точно по този начин и това беше причината да "подскоча", както се изразихте, някъде по-горе в изказванията ви.

...ето това:

Цитат

Може много да се говори и за поведението и въобще за смисъла от съществуването на тази, продукт на мутиции и изврадена селекция порода, но това друга тема.

...надявам се, че не съм ви разбрала правилно! :re_037:


Аз задавам риторичен въпрос какъв е смисъла от съществуването; не казвам да бъде унищожена. Лично аз бих предприел опити за връщане към истинския тип булдог (чрез методите на развъждането), но това не означава, че бих апелирал да се избиват кучета.



User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#30 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2012 - 08:47 PM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 29 October 2012 - 05:29 PM, написа:

...но това не означава, че бих апелирал да се избиват кучета.

... не бих си и помислила такова нещо!

#31 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2012 - 08:52 PM

Освен да мързелува, булдогът обича и да спортува, достатъчно е да попадне на стопанин, който да е спортна натура..., защото аз определено не съм... моите предимно лежат до леглото ми и в леглото ми... :ab_041:
В това отношение Принц е щастливец, със своята стопанка Татяна Катцай :ba_025:



#32 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2012 - 08:53 PM



#33 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2012 - 08:56 PM



...и сутрин рано на брега на морето :smile:

#34 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2012 - 09:06 PM



#35 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 09:09 PM

Показване на мнениетоStyleBullet, в 29 October 2012 - 09:06 PM, написа:




Преди няколко дни ми изпратиха един клип за състезания на кучета по сърфинг. Победител стана булдогът.
Бе доста забавно.



User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#36 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2012 - 09:34 PM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 29 October 2012 - 07:09 PM, написа:

Показване на мнениетоStyleBullet, в 29 October 2012 - 09:06 PM, написа:




Преди няколко дни ми изпратиха един клип за състезания на кучета по сърфинг. Победител стана булдогът.
Бе доста забавно.


Да, въпреки, че тотално са загубили всичко от първоначалните си качества, изключая упоритостта им, сега те си остават една доста интелигентна и забавна декоративна порода.
Освен сърфинг, доста често може да се види булдог да кара и скейтборд.
Даже не се налага да ги учиш да го карат, те сами проявяват голям интерес и бързо се научават.

#37 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 29 October 2012 - 09:37 PM

Показване на мнениетоStyleBullet, в 29 October 2012 - 09:34 PM, написа:

булдог да кара и скейтборд.
Даже не се налага да ги учиш да го карат, те сами проявяват голям интерес и бързо се научават.


Да, виждал съм. Даже един сам си наместваше скейтборда, за да се качи на него.



User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#38 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 October 2012 - 12:50 AM

Щерка на гореизложеният - на 6-7 месеца, за първи път вижда скейтборд.


User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   kle500 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 18-August 09

Публикувано: 30 October 2012 - 03:09 PM

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 29 October 2012 - 09:37 PM, написа:

Показване на мнениетоStyleBullet, в 29 October 2012 - 09:34 PM, написа:

булдог да кара и скейтборд.
Даже не се налага да ги учиш да го карат, те сами проявяват голям интерес и бързо се научават.


Да, виждал съм. Даже един сам си наместваше скейтборда, за да се качи на него.





Ти да видиш ....
До вчера се бяха хванали за гушите, днес с умиление гледат тези дундюфци как се гъзурчат на скейта...Качена снимка

Голяма магия е туй ГМО булдога... Качена снимка

#40 Guest_sosy_*

  • Група: Гости

Публикувано: 30 October 2012 - 07:24 PM

Прав си kle500 , смешно се получи , до вчера някои се чудеха трябва ли да съществува породата , а днес с умиление и съпричастност гледат клипчета .Истината е по средата - не са от най безпроблемните породи , но ние , всички собственици си ги обичаме и се грижим за тях както можем .Сигурно булдогът е единствената порода към която хората не остават безпристрастни , или ги обичаш , или мразиш , но няма човек който да е гледал булдог и да не се е забавлявал и смял с начинът им на сядане , хъркането , упоритостта , дори и пръцкането .Булдогът е куче което обикваш почти веднага и не спираш да се забавляваш с него .Да са ни живи и здрави булдоците , та и ние покрай тях .

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни