Dog.bg Форуми : Две специални рижони

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Две специални рижони специални котета

#1 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2012 - 01:35 AM

Да ви споделя за моите нови съквартирантки. От доста време се каня да им пусна темички, ама все нещо става...

Та на въпроса - имам си две нови съквартирантки. Първо Рижка. Нейн попечител е Фулмун. Рижка дойде у дома в тежко състояние - отдавна е обгрижвана на улицата, но след като се забелязва огромен срив при нея, е заведена на лекар и се установява една от най-страшните диагнози - СПИН. Страшна, защото е нелечима :dh_188: . Защото това означава, че не може да живее със здрави котки и трябва да се внимава да не се разболява сериозно. Рижка обаче си има проблем с белия дроб и се лекуваме вече бая време. В това време тя си напълня и стана една много досадна любвеобвилна котка, която не пропуска шанс да ми мъркоти и обяснява как е по-добре да я галя, вместо да спя :eg_033: Дори сега ме гледа и ме вика в леглото. На снимките се вижда как се лъжем да си пие хапчетата :md_064:

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

А сега за Кис (съкратено от Кисела). Кис е домашно коте на една баба. Бабата се разболява тежко и ляга на легло, а наследниците решават, че котката е ненужен атрибут. И Кис се озовава на улицата. От там аз получавам сигнал за нея, срещнахме се, тя почти сама си влезе в клетката, но накрая трябваше да я насиля, щото в последния момент реши, че не й харесва идеята. И от там се започна едно сериозно протестиране, което продължи бая дълго време в клиниката. Всеки път като питах как е, пояснявах, че питам за киселото коте и веднага се сещаха за кой питам. От там и името. Много се чудих къде да я дена - все пак не е гот в клетка. Тестовете обаче показаха и тук - СПИН. Е, поне приемен дом си намери. Извън клетката Кис се оказа много добра и гальовна котка. Разделиха си апартамента с Рижка и съответно моето време с тях. Надпреварват се коя повече ме обича и по кой по-досаден начин да ми го покаже - не ме оставят да спя, да работя, да ям... Забавно ни е :db_046:

За най-голямо мое учудване беше, че Кис е момиче. Защо? Защото е изцяло рижа, а моят опт с котките показва, че такива са само мъжкарите (както трицветките са само моми). Да, ама Кис е изцяло рижа, няма едно бяло петънце, с голяма глава и женски пол :ab_041:

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Пределно ясно ми е, че осиновяването ще е много трудно, невъзможно в България. Дано в цивилизованите страни се намери сърце/а, което да приеме подобни съкровища в дома си :wub:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2012 - 10:02 AM

Прекрасни си! Откога чакам пресни снимки на Рижка :)

И само да кажа, че мноооого рядко (обикновено умират в утробата на майката), но има и мъжки трицветки. Например, Феномен.

Споделям не за да спамя, а за да подчертая уникалността на Кис :) И да пожелая и на двете маци мноооого успех!
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#3 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2012 - 12:45 PM

Ооооо, милите рижони :smile:! Крада снимките на Рижка за да "освежим" профила и на местата, където съм я пуснала за осиновяване. За съжаление за момента няма абсолютно никакъв интерес към нея :dh_188:. Дано това да се промени като покажем новите и снимки, на които има къде-къде по-представителен вид.
Стискам палци и на Кис! Голяма хубавица е. Благодаря ти, че си я спасила от уличния живот :rc_036:.

#4 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2012 - 01:26 AM

Мечо, пратих линк с новите снимки на Фул. Махнах тези, които не са на фокус.

А казах ли, че ни е забавно? Веднага да си признае кой ни завидя!!! Получих бонус - трето коте с положителен СПИН, само че е черно и на 3 месеца! Мисля да се гръмна!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2012 - 10:12 AM

Блу, много са красиви специалните ти котета!!!
Сега остава да ни представиш и третото в бандата и да стискаме палци да са стабилни и със здрави имунни системи! Ще ги представим и ние където можем. Не е невъзможно да се намери дом, но със сигурност ще е по-трудно и най-вероятно съответно и по-бавно.

:ba_025:

П.П. Между другото и ние наскоро имахме чисто рижаво женско коте, за което дори изрично помолих да му се провери повторно пола от нашата ветеринарка... :ab_041: Хепи обаче си се оказа момиченце и още една седмица след като замина за Австрия, където отиде в приемен дом, беше осиновена заедно с приятелката си Ниола, с която живееха тук заедно при попечителката си.
Пожелавам същия късмет и на твоите подопечни мацани!!!
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2012 - 10:28 AM

Показване на мнениетоblueocean, в 08 November 2012 - 01:26 AM, написа:

Получих бонус - трето коте с положителен СПИН, само че е черно и на 3 месеца! Мисля да се гръмна!


Блу, ти си знаеш, ама баба ти Ели да си сподели :) Напълно възможно е котето да носи антитела от майка си и да не е болно. След 6тия месец е добре да се пусне втори бърз тест или за още по-голяма сигурност - PCR тест в чужбина, какъвто пуснах за Фанфан и Лапчо. Ето тук съм писала за подобни случаи. СИЛНО стискам палци да е така и при черньо!

Извинявай, че се меся, но темата ми е болезнена още от 2010 и имам специално отношение към тези маци.

Качена снимкана вас за всичко, което правите!
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#7 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2012 - 11:45 AM

Показване на мнениетоblueocean, в 07 November 2012 - 11:26 PM, написа:

Получих бонус - трето коте с положителен СПИН, само че е черно и на 3 месеца! Мисля да се гръмна!


Недей да се гърмиш, моля те! :ab_041: Както ти е писала и Ели, напълно възможно е котенцето просто още да има антитела от FIV-положителната си майка. Всички ще стискаме палци да е така, но дори и да е болничко, не се плаши. Както и сама виждаш и тези котета при добри грижи са напълно здрави и могат да доживеят до дълбока старост. Още повече, че малкото никога повече няма да търпи лишенията на уличния живот, ще е редовно обезпаразитявано и лекувано ако има някакви проблеми. Така че горе главата! Моята Шели, която е със СПИН доста почака за осиновяване, но въпреки всичко си намери стопани. Пожелавам и на твоите подопечни същия късмет.

#8 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2012 - 11:17 PM

Ели, благодаря за инфото. Само че едни такива тестове идват бая скъпо. А след теста, котанката няма как да отиде в приемния дом, където бях уговорила, защото там има друго коте. Ако наистина е положителна, ще стане фал за здравото коте. Остава да я взема у дома. Но ако е фалшиво положителна и тук в борбата за местенце се зарази - какво правим? Мисля го и не ми го измисля главата :dh_188:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2012 - 09:17 AM

Радост, която осинови Черна (FIV +) е много често приемен дом на здрави котета (включително и в момента). Освен това преди година осинови още една маца от улицата, също здрава. Това е премерен риск. Виж какво са писали в темата във Вет форума - ако не се бият, рискът от зараза е пренебрежимо малък. Ако не можете да намерите приемен дом на черничката прелест като самО коте, което и решение да вземете, ще е с премерен риск, стига да не се бият до кръв.

Разбира се, не съм лекар, най-добре е да се посъветваш с Добро Хрумване, те имат опит и ще дадат съвет.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#10 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 November 2012 - 07:48 AM

Черното коте се оказа по-голяма - около 5-6 месечна. Т.е. изцяло отпада варианта да не е болна :dh_188: У дома ще започнат да се бият - апартамента е малък и в момента е разделен точно по 1 стая и животните си спазват границите - разминават се на разстояние и няма конфликти. С новото обаче - освен ако не влезе в комбина с някое от другите животни, ще има драми :dh_188: Но, няма варианти, всички знаем колко "много" приемни домове има, още повече без животно вече там... Ще е у дома. Бих помолила, ако някой реши, да удари едно рамо с трохички, че ми идва нанагорно... Но пък има и други много по-нуждаещи се! Надявам се снимки скоро да има :db_046:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 November 2012 - 04:02 PM

Да се отчета малко и тук (снимки има, смао че някой трябва да ги свали, демек аз...).

Черното коте се казва Видра :db_046: Има беличко коремче. Не се приемат добре с другите котани :dh_188: Лошото е, че Видра не приема и мен на 100%. Като я заклещя в тоалетната и затворя вратата, идва и се гали, мърка, сама се бута за ласки. Отворя ли обаче малко вратата и изчезва и не желае да идва, иначе ми говори...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2012 - 12:56 PM

Малко новини - имаме огромен напредък с Видра. Още е леко стресната и при непредвидени и по-резки движения се покрива (предполагам това е от тормоза на улицата и някои "добри" хора, загрижени за късмета си :eg_033: ). Нооооо, вече идва сама да се гали, като я викна идва (от време на време) и понякога се закача като ми преследва краката :ab_041: Дори придоби достатъчно самочувствие да се перчи на Рижка и Кис и съответно си отнася всеки път порядъчна порция бой :ab_041: Мисля, че сме готови за обява.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2012 - 01:13 PM

Рижка играе :wub:


А Кисела пие царевична вода :ab_041:

User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2012 - 02:44 PM

Снимки на Видра :)

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 18 December 2013 - 01:01 AM

С радост съобщавам в темата, че Рижка вече е осиновена и е в новия си дом в Кьолн.

Май Блу не се е похвалила, но и Кис замина преди няколко месеца.

Само Видричка чака още.

Това мнение е редактирано от Fullmoon: 18 December 2013 - 01:02 AM

User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни