Dog.bg Форуми : Кучето ми е в някаква летаргия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Кучето ми е в някаква летаргия

#1 Потребителят е офлайн   El Patseto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 13-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Ruse

Публикувано: 09 November 2012 - 08:55 AM

Здравейте,

Както подсказва заглавието, моя шемет се държи много странно. Ходи като "маносан" из нас, почти не иска да яде и все клечи пред входната врата или тази на терасата. По принцип винаги спи при децата, но от два дена иска да спи на вън-на терасата. Вчера през деня го оставихме в къщи, както обикновено и като се прибрах, какво да видя: :zz_219: Отворил си вратата на хола и в стремежа си да отвори и вратата на балкона в изпотрошил щорите.....направо откачих :df_061:

Значи той е кастриран, но не изключвам да се е разгонил или...нямам представа. Моля ако някой има наблюдения или имал подобни премеждия, да сподели как се процедира в такава ситуация. Някакви хапчета ли да му давам? :wa_048:
През пролетта пак се беше "бъгнал" и препикаваше у дома, когато го оставим самичък.

Поздрави,
Пламен ГЕОРГИЕВ

#2 Потребителят е офлайн   Versingetorix Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 229
  • Регистрация: 30-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 November 2012 - 10:30 AM

Съдейки по аватара ви вероятно любимецът ви е хъски.Има доста причини,които биха провокирали подобно поведение-от моментно неразположение,през това,че просто му е топло в апартамента,до миризма на разгонена женска идваща отвън.Мъжко куче не се разгонва то е перманентно готово за любов :-))))Не давайте никакви хапчета,просто му осигурете достъп до терасата и наблюдавайте любимеца си.Понякога правят бели това е.Но със сигурност повече разходки и достъп до желаното място е по-добро решение от хапчета и лекове.


ПС:Препикаването е маркиране на територия и е нещо нормално за възрастно куче. Не се е ,,бъгнал,, :-))))
User's Signature

Every man dies,not every man really lives

#3 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 November 2012 - 02:06 PM

Да няма промяна в режима му или да не му обръщате достатъчно внимание? Казвам го, защото на мен ми се случи подобно нещо преди време .. мъжът ми бе в командировка, а аз на лекции, на работа .. и успявах да го изкарам сутрин и вечер по 20 минути .. което си беше шок за него.. в последствие излезна, че той милинкия имал депресия
Друг вариант е, ако имате разгонена някъде около вашия блок и т.н. .. също може да доведе до същите последствия :)
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#4 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 November 2012 - 06:50 PM

Не се е разгонил, защото мъжките не се разгонват! При условие, че е кастриран едвали да страда от любовна мъка по някоя разгонена женска, което беше първото ми предположение! Ако няма промяна в хараната, в разходките, ако не се е случило нещо травмиращо бих препоръчала да се заведе на ветеринар, защото проблемът може да е здравословен, а не емоционален! Трябва да се изключат една по една причините!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни