Dog.bg Форуми : Каква е разликата между американски стафордшир териер и питбул

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Каква е разликата между американски стафордшир териер и питбул

#21 Потребителят е офлайн   Пинпонг Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 10-February 12

Публикувано: 13 December 2012 - 05:59 PM

Понеже dimo дава пример с автомибили ще го направя и аз.
Ако едното е мерцедес CLS 230 бензин , а другото е CLS 63 AMG разликата е огромна макар и на вънщен вид да са еднакви :dry:

#22 Потребителят е офлайн   tihomir.s.t Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 06-November 11

Публикувано: 13 December 2012 - 06:14 PM

Показване на мнениетоПинпонг, в 13 December 2012 - 05:59 PM, написа:

Понеже dimo дава пример с автомибили ще го направя и аз.
Ако едното е мерцедес CLS 230 бензин , а другото е CLS 63 AMG разликата е огромна макар и на вънщен вид да са еднакви :dry:

Аре напиши нещо смислено вече. Пример се дава да докажеш някаква теза. Недей си чеса езика само. Аман от глупости :eg_033:

#23 Потребителят е офлайн   Пинпонг Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 10-February 12

Публикувано: 13 December 2012 - 07:26 PM

Който разбира знае за какво говоря
Но сега ще се опитам да обясня нещата с помоща на измислен от мен услвен пример зада избегна някоя модераторска секира :ec_117:


Наистина Стафа и Пта произлизат от една и съша порода без смесване с други. Преди да има каквото и да е разделенйе на породата тези кучета са се селектирани по едно единствено качество което е много повече вътршно от колкото външно. Но нека условно наречем това качество "бяло петно на гърдите"
Ето го и примера:
Представяме си че иамме порада за която "бялото петно на гърдите" е основен породен белег който я отличава от всички други породи . Това "бялпо петно на гърдите" е най важното за самата порода и екземплярите се подибират по него.
В един момент обаче някой решава че тази порода си е достатъчно хубава и без това "бяло петно на гърдите" и мноо по-важен е точния стандарт на другите качества , и започва да си развъжда без да следи дали "петното" е там или не.
Кучетата са същите , без намеса на дуги породи и т.н . Когато се родят малки обаче се случва някое да има по бледо "бяло петно" а някое дори да му липсва, но това не е проблем за новите развъдчици и те го включват в селекцията като достоен представител на породата.
Други развъдчици обаче държат на стария породен белег - "бялото петно на гърдите "и за тях това е оснава за развъдна дейност за сметка на оеднаквяване на пропорцийте и вншния вид в стандарт.
Когато в този дух на разделение изминат стотина години , е нормално тези кучета да са различавт та макар и само по "бялото петно на гърдите"

Надявам се да сте ме разбрали! :zb_050:

#24 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 13 December 2012 - 09:18 PM

От примера който даваш не се разбира нищо.
Извинявай обаче, не те разбирам какво би могъл да допълниш към обяснението на dimo.
Не всички сме лаици, и какво се опитваш да докажеш.
Ти обаче твърдо си държиш на бялото петно(тинтири минтири), смесваш екстериорни качества с историчеки факти, характер на отделно куче и т.н. и т.н.
Те си го носят това бяло петно в гена.
'Оффф не ми се занимава, не откриваме топлата вода.

#25 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 December 2012 - 11:28 PM

На вас, всички в тая тема,ви има нещо,честно... :zz_218:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#26 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 December 2012 - 09:47 PM

Показване на мнениетоTORMENTOR, в 13 December 2012 - 05:50 PM, написа:

Е сега сулчо и пулчо ще ни обесняват къде се намира аджеба ключа от палатката към имената на АСТ и АПБТ! :db_046:

Мдаа,не пак а отново.....пита и стафа днес 2012 година нямат нищо общо.С други думи,това са две различни породи.Който може да чете и да мисли ще разбере защо.
ПП Съвременият стаф за мен все повече се обезличава,защо -родните бизнесмени знаят.Думата "териер" в името спокойно може да се махне. :wc_055:
ПП Не разбраха хората,че тва не е бизнес а призвание!

#27 Потребителят е офлайн   Пинпонг Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 10-February 12

Публикувано: 14 December 2012 - 10:29 PM

Ха ! Бях пропуснал мнението на TORMENTOR .
Тъй като той ми се вижда един от малкото сериозни хора в тоя форум ,ми се иска да го попитам , не е ли съгласен с мен? И мен ли има предвид под сульо или пульо? :rc_036:

#28 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 15 December 2012 - 12:22 AM

Аз не разбирам от питове бе момчета, за туй и само си чета кой
и какво ще напише по въпроса, смея се тука зад компютъра и си кютя. :tb_195:

1910 година, снимка на неква бабка и нейните псета от негде по белият свят... :md_064:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 15 December 2012 - 10:20 AM

Предците му ( на питбула) са били доведени до Съединените щати в средата - 1800 от Бостън ирландски имигранти. Първоначално отгледани от различни на булдог и териери, американски животновъди се увеличили теглото му и му дават по-мощна глава. Forbearer Staffordshire Bull Terrier, те първоначално са били отглеждани да участват в боевете с кучета. Хапане на Бикове бил забранен в Англия през 1835 г. и тези кучетане се отглеждат, за да се бият. Доколкото знам, е незаконно и подлежи на наказателна отговорност, човек който отглежда питбул на Острова. Има някои усложнения в регистрите на тази порода. AKC счита, че американски стафордширски териер като отделен и различен от американския питбул териер, но UKC United Kennel Club) са го регистрирали както американски териери питбул (APBTs).
Смел, лоялни, пълен с енергия, трябва да се социализират в началото с деца и други животни.
AKC в крайна сметка затвори родословни книги за американски питбул териери. Те позволиха регистрация само за тези кучета с родителите, регистрирани като Стафордшир териери. За кратък период през 1970 г., AKC възобновява своите родословни книги на американски питбул териери. През 1973 г. AKC са добавени префикс "американски" на името на породата в усилията си да се разграничи от наскоро призната стафордширски териер Bull. Днес, само тези кучета с родителите AmStaff са допустими за регистрация.

Pit Bull Terriers идват с огромен стигма - те са известни за това, че са биещи се кучета, и вечерните новинарски предавания често подчертават истории на атаки питбул. цели градове са забранили на породата, и да казва името "Pit Bull" може да удари страх в сърцата на някои хора. Но добре отгледана Pit Bull, който живее в един любящ и грижовен дом е обратното на "убиец" Питбулите са любящи, лоялни, клоун кучета, които правят отлични спътници или тези с активен начин на живот. Те обичат да са с хора и искат да бъдат включени във всички семейни дейности, независимо дали става дума вози в колата, квартал разходка или лесна победа в парка. Макар да е вярно в грешни ръце, питбулите могат да бъдат оръжие, в правилните ръце, питбулите могат да бъдат влюбени, и подходящи за домашен любимец. всеотдайни, грижовни, нежни

#30 Потребителят е офлайн   Пинпонг Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 10-February 12

Публикувано: 15 December 2012 - 10:31 AM

Показване на мнениетоpeternm, в 15 December 2012 - 10:20 AM, написа:

Предците му ( на питбула) са били доведени до Съединените щати в средата - 1800 от Бостън ирландски имигранти. Първоначално отгледани от различни на булдог и териери, американски животновъди се увеличили теглото му и му дават по-мощна глава. Forbearer Staffordshire Bull Terrier, те първоначално са били отглеждани да участват в боевете с кучета. Хапане на Бикове бил забранен в Англия през 1835 г. и тези кучетане се отглеждат, за да се бият. Доколкото знам, е незаконно и подлежи на наказателна отговорност, човек който отглежда питбул на Острова. Има някои усложнения в регистрите на тази порода. AKC счита, че американски стафордширски териер като отделен и различен от американския питбул териер, но UKC United Kennel Club) са го регистрирали както американски териери питбул (APBTs).
Смел, лоялни, пълен с енергия, трябва да се социализират в началото с деца и други животни.
AKC в крайна сметка затвори родословни книги за американски питбул териери. Те позволиха регистрация само за тези кучета с родителите, регистрирани като Стафордшир териери. За кратък период през 1970 г., AKC възобновява своите родословни книги на американски питбул териери. През 1973 г. AKC са добавени префикс "американски" на името на породата в усилията си да се разграничи от наскоро призната стафордширски териер Bull. Днес, само тези кучета с родителите AmStaff са допустими за регистрация.

Pit Bull Terriers идват с огромен стигма - те са известни за това, че са биещи се кучета, и вечерните новинарски предавания често подчертават истории на атаки питбул. цели градове са забранили на породата, и да казва името "Pit Bull" може да удари страх в сърцата на някои хора. Но добре отгледана Pit Bull, който живее в един любящ и грижовен дом е обратното на "убиец" Питбулите са любящи, лоялни, клоун кучета, които правят отлични спътници или тези с активен начин на живот. Те обичат да са с хора и искат да бъдат включени във всички семейни дейности, независимо дали става дума вози в колата, квартал разходка или лесна победа в парка. Макар да е вярно в грешни ръце, питбулите могат да бъдат оръжие, в правилните ръце, питбулите могат да бъдат влюбени, и подходящи за домашен любимец. всеотдайни, грижовни, нежни


Първо като ползваш Гугъл Транслейтър поне си редактирай поуста че става голям бълвоч.
И после тия исторйии ги пише на много места , ама само да те питам дали си наясно че Американския пит бул териер - в същност не е нито амрикански нито е териер!?!?

#31 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 15 December 2012 - 12:14 PM

Под американски, имах предвид че е породата най-популярна в САЩ. :)
Да, наясно съм, че не е "американски" използвах гуугъл транслатора, защото ме мързи да го преведа сам.

#32 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 15 December 2012 - 06:39 PM

[quote name='peternm' date='15 December 2012 - 12:14 PM' timestamp='1355566448' post='1084376']
Под американски, имах предвид че е породата най-популярна в САЩ. :)
Да, наясно съм, че не е "американски" използвах гуугъл транслатора, защото ме мързи да го преведа сам.
[/quote
peternm' престани да говориш глупости, излагаш се. Имаш доста да почетеш и да научиш.
Нищо лично но когато даваш съвети поне се информирай.
http://www.amstaff.o...story/index.htm
Надявам се да ти е от полза :smile:

#33 Потребителят е офлайн   kircho74 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 93
  • Регистрация: 27-February 11
  • Gender:Male
  • Location:димитровград
  • Skype:

Публикувано: 13 January 2013 - 10:10 PM

samo ne se karayte molya!!!!

#34 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2013 - 01:40 AM

Ейййй,омръзна ми!!

#35 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 19 January 2013 - 08:37 PM

Показване на мнениетоdimo, в 13 December 2012 - 08:25 AM, написа:


Едни и същи кучета, в един определен момент преди години, попадат в две различни американски киноложски организации. По това време тези кучета са били наричани с много и различни имена - стаф, пит, янки териер, бултериер ... Едната организация ги води под името питове, другата под името стафове. После за да е по-голяма кашата организациите стават 3.

не е толкова сложно . Не може да се сбърка АПБТ с АСТ
Поправете ме ако греша ,но АПБТ е това:

Прикачена снимка
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#36 Потребителят е офлайн   dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 13-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Казанлък
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2013 - 10:40 PM

Щом искаш да си играем на картинки - ето :


Това е победителят на породата от клубната изложба в щатите през 2006.
Качена снимка

Виж следващите снимки и ми кажи дали регистрирани като стафове или като питове! :db_046:

Качена снимка


Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка


Качена снимка
User's Signature


Good blood doesn't lie !
Dimanovs Kennel

#37 Потребителят е офлайн   Semerdzhiev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 08-January 13

Публикувано: 20 January 2013 - 01:37 AM

Кучетата от снимки 2;3;5 приличат на питове, а др са си стафове според мен.

#38 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 20 January 2013 - 01:46 AM

Разбирате ги Вие бе, е тъй по снимки ги определяте - брееей !!! :ud_009:
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 22 January 2013 - 04:42 PM

Показване на мнениетоdimo, в 19 January 2013 - 08:40 PM, написа:

Щом искаш да си играем на картинки - ето

Не искам да си играя на картинки. С онова по-горе исках да намекна, че забравяте едната регистратура на АПБТ - АDBА . Обсъждали сме го и преди , ако помниш- двойната игра на UKC/AKC
За мен АПБТ е този на АДБА.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#40 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 23 January 2013 - 10:46 AM

Ама всички май забравяте най-важното, защо ли аджеба най-старата киноложка организация в света - Британския Кенъл Клуб не признава за самостоятелни породи А.С.Т./А.П.Б.Т./А.Були и никога няма да ги признаят за такива? Защото британците смятат всички тия "хамерикански" творения за потомци на техните кучета, регистрирани в Кенъл Клъб като порода под името Стафордширски Бултериер. Тъй че всички дето спорят дали са една породата АСТ, АПБТ и модерните техни производни трябва да се замислят защо ли тез пусти англичани тъй крайно мислят и действат. Англичаните са си прави за себе си и аз ги оправдавам че не искат да признаят поамериканчените вариянти на техните кучета като отделни и оформени през годините породи. Защото по същата логика трябва да се признава всяко замелезено по балканите наше каракачанско куче за самостоятелна порода или всяка българска диаспора да се признае за отделен народ и да им се признае самостоятелната държавица. Малко се отклоних, ама действителността е тази и хората ги боли за кучетата им както нас ни боли от простотията на нашите югозападни събратя. По нагледно от това, здраве му кажете! :tb_195:
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

  • (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни