Dog.bg Форуми : Каква е разликата между американски стафордшир териер и питбул

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 18
  • 19
  • 20
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Каква е разликата между американски стафордшир териер и питбул

#381 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 11 December 2014 - 01:53 PM

dimo Ти си анонимник Димчо....но за съжаление въдещ...и незнаещ какво точно прави!!Срам и резил!

#382 Потребителят е офлайн   Пинпонг Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 10-February 12

Публикувано: 15 December 2014 - 05:07 PM

Показване на мнениетоПинпонг, в 11 December 2014 - 12:57 AM, написа:

Показване на мнениетоdimo, в 10 December 2014 - 09:06 PM, написа:

Показване на мнениетоdimo, в 10 December 2014 - 02:34 PM, написа:




Интересува ме казаното от Pete Sparks, а не от разни анонимници.


А интересува ли те ПОКАЗАНОТО от Пит Спаркс? Щото гледам в клипчето което си оставил има биещи се кучета?
Ти твоя стаф тествал ли си го така , или викаш: " това няма значеие , важно е кво пише в родословието."? :re_037:

Димо , траеш си !? :tb_195:

#383 Потребителят е офлайн   Митко 73 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-May 14

Публикувано: 04 May 2015 - 11:36 AM

Кризата яко ни налегна,и коментарите във форумите позаглъхнаха.Но както и да е. Разлика между амстаф, и питбул, при генетичен тест /който сам по себе си отхвърля всякакви други легенди и приказки/,няма, т.е това е една и съща порода. В екстериорно отношение има несъществени разлики/сравняваме по официален стандарт за двете породи/, което също само по себе си показва идентичността на двете породи помежду си. При физическите качества, и възможности е точката,където се наблюдава най-голямо и осезателно различие. Както между два автомобила-една марка,един модел,еднаква цветова гама,но с много различни двигатели. Външно всичко е еднакво,но възможностите, други. Добрият питбул е много по-различен от който и да е амстаф. Извод: това е една порода кучета, разделена на две, ненужно, поради човешка суета. Както английският кокер, и американският кокер. Една и съща порода ли са? И да и не. В случая, обаче и двете са американски, което още повече обезмисля нещата. Като при нашите овчарски кучета, каракачан ли е, или БОК ? Ами то е едно и също! Но не,не е, чакай да видиш какво било и що било.

#384 Потребителят е офлайн   vladotysana Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-June 15

Публикувано: 11 June 2015 - 10:03 PM

Искам да попитам, понеже го обмислям да си взимам амстаф, но искам да знам точно и двете породи, амстаф и пит, защо амстафовете стават по едри и голями, като ги дават по слаби и високи от питовете... Това според амстафа и как ги храниш или всичко си е до ген. Аз специално се спрях на Амстаф, понеже знам, че е по слаб и висок, не искам някой звяр 40+ кила чиста свиня и после да се чудя какво да го правя.. Имам един познат, който има стаф и е страшно едър... И друг с пит, който е слаб и само мускули и много добре поставено куче.

#385 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 13 June 2015 - 04:50 PM

:ab_041:

#386 Потребителят е офлайн   Митко 73 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-May 14

Публикувано: 17 June 2015 - 04:12 PM

Какво ще си вземеш, ти ще решиш.Имай в предвид, че питбулът е оригинала, при този тип породи. При всички други правиш компромис в някаква степен с първообраза и качествата на тези кучета от това което са били в началото. Сигурен съм, че всеки собственик на амстаф, като направи някои наблюдения, и като се позамисли малко, почва да го гризе съвестта,че кучето му не отговаря, като качества и възможности,на това което изглежда като външност.

#387 Потребителят е офлайн   Митко 73 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-May 14

Публикувано: 17 June 2015 - 04:12 PM

Какво ще си вземеш, ти ще решиш.Имай в предвид, че питбулът е оригинала, при този тип породи. При всички други правиш компромис в някаква степен с първообраза и качествата на тези кучета от това което са били в началото. Сигурен съм, че всеки собственик на амстаф, като направи някои наблюдения, и като се позамисли малко, почва да го гризе съвестта,че кучето му не отговаря, като качества и възможности,на това което изглежда като външност.

#388 Потребителят е офлайн   Митко 73 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-May 14

Публикувано: 17 June 2015 - 09:24 PM

Но, и името на породата -"питбул ",сама по себе си, не е гаранция, че сме взели добро и качествено куче. И тук като при всички други породи кучета, има по-надеждни,"по -истински",и такива, които нямат добри и изявени качества. Не бързай, огледай колкото може повече кучета, и от двете породи, поговори с възможно повече хора, които се занимават с тези две породи, и според натрупаната информация, и впечатления ще си избереш, порода.

#389 Потребителят е офлайн   kiulches Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-April 14

Публикувано: 23 June 2015 - 02:51 PM

Ако си готов да внесеш куче, търси АПБТ. Ако ше търсиш в България, зимай АСТ. Тукашните АПБТ са само потомци, бледо подобие на истинското куче. АСТ с произход и всичко останало ше намериш сравнително много лесно

#390 Потребителят е офлайн   kiulches Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 12-April 14

Публикувано: 23 June 2015 - 02:54 PM

ако държиш да е нещо по-дребно си земи СБТ

#391 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 11 July 2015 - 08:19 PM

Питбулът не е визия. Питбулът е сърце, характер.

#392 Потребителят е офлайн   ddmmm Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-June 15

Публикувано: 20 November 2015 - 03:42 PM

a moje li da popitam tyk poneje vijdam che ima xora koito razbirat pitbula mi e na 5 meseca skoro beshe napadnat ot drygo kyche i v momenta mn go e strax i se podchinqva na vsqko kyche koeto e po golqmo ot nego moje li nqkoi da mi kaje kak da opravq tozi strax ot samosebesi li shte mine az li trqbva da napravq neshto za da mine molq vi pomognete ...

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 18
  • 19
  • 20
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни