Dog.bg Форуми : Подарихме кученце на измамници

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарихме кученце на измамници

#1 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 28 November 2012 - 06:07 PM

Приятели ,много съм обезпокоена от това ,което ми се случи.Моля, ако някой знае нещо по въпроса ,нека да ми пише.Едва ли ще можете да ме посъветвате как да изляза от тази ситуация,макар , че търся начин.накратко ето какво ни се случи.Бях пуснала обява в Без дом инфо със зов за помощ, че подарявам кученце.На обявата се отзова младеж с име Веселин Василев иказа ,че иска кученцето за себе си и приятелката си.дойдоха на адрес заедно с още един приятел и се представиха за завършили инженери,а момичето-студентка втори курс.Задаваха въпроси,които показваха интерес към отглеждането на кученцето и аз прецених , ме са подходящи.Взеха кученцето,но тъй като не бях успяла аще да го ваксинирам ,се разбрахме в понеделник ,след два дни момчето да ми се обади и аз да сложа ваксината.Бях доволна, че кученцето е отишло на добро място , но вместо да спя спокойно, аз се събудих с лавоболие,което при мен е сигурен сигнал за неприятности .И наистина - в понеделник започнаха.Веско ми се обади, че няма дяа може да донесе кучето да го ваксинирам,защото веднага на другия ден му открили бронхопнивмония, като го завели на лекар.Много се учудих ,защото не бях забелязала кученцето да е болно,по нищо не личише.Вярно , че го бях къпала и изсушила със сешоар,а по-късно пренесла в другото жилище,но от това едва ли би хванало пневмония.Все пак не го изключвам напълно ,но ми се дстори странно.след като се съвзех от изненадата,аз предложих да помогна и се поинтересувах в коя клиника се провежда личението и при кой лекар.Момчето обаче ми каза , че не знае ,защото приятелката му се занмавала с този въпрос ,отказа да ме свърже същата вечер с нея и цяла вечер не ми вдигаше.На другия ден узнах, че тези хора са ме излъгали за много неща.Първо-още при вземането на кученцето поисках адрес за обратна връзка и ние отидохме , но се оказа ,че там не живеят такива хора.Второ -момчето ми каза име на известна клиника , в която уж се лекувало кучето,но ме излъга , че е в Гео Милев , а тя е в Овча купел.Очевидно беше , че ме баламосва.Все пак се надявах да се сваржа с приятелката , между другото , много хубаво момиче , и да изясним нещата .Той ми даде уж нейния номер, но или номера не отговаря или името не е същото.Отначало имаше само гласова поща,и въпреки молбата м и никой не ми се обади.На другия ден ми казаха .,ч е имам грешка.Отначало си помислих, че се крият ,защото не искат да им се бъркам в лечението ,но ми стана ясно , че лъжата е замислена още при вземането на кученцето.В момента не мога да се срещна с кученцето и не знам какво реално се случва с него.Възможно е тези млади хора , макар и непочтени, наистина да си го гледат и акож е така ,нямам нищо против, въпреки че не ми е приянто да дамам на лекета.но има и такива , които си гледат животнитеОбаче се притеснявам да не би да е станало някаква злоупотреба,въпреки че не знам с какава цел.Продто не разбирам, защо човек трябва да лъже и мами,след като има толкова кученца за давани и още нови се раждат и не е проблем по нормален начин да се намери кученце.Звучи ми като гавра.Има хора , на които манталитетът им е такъв,но все пак доста се притеснявам и не знам към кого да се обърна за помощ.Май няма към кого, защотоне съм подписала договор с тези хора при осиновяването на кучето.Явно договорът не е излишен.А сега единствените данни , които имам ,са телефонният номер на момчето.А моят телефон е 0876/ 24 35 31 Илиана.Моля , ако имате съвет , с който реално да ми помогните,да ми пишете,ще съм благодарна.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 28 November 2012 - 06:25 PM

Много съжалявам, много тъжно ми стана. :dh_188:

Пуснахте ли телефонът и имената в търсачката на темата тук, черния списък? Там може да има нещо, ако е измислено нарочно, може да не е за пръв път и там да има някой, който да помогне.

Дано е наред всичко, дано, дано!
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#3 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 28 November 2012 - 07:28 PM

Сетих се и за това , че бяха с кола, оцветена в червено , жълто е зелено- шарена.Как точно да вляза в търсачката?Благодаря.Илиана

#4 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 28 November 2012 - 07:58 PM

Погледнах в търсачката ,няма нищо,ще напиша все пак телефона на тези мистериозни осиновители за другите , които имат кученца за подаряване- 0883/ 38 49 10.Ако знаете към кого мога да се обърна за помощ? Но май няма към кого.Въпрос на късмет, човек не знае предварително какво ще стане.Благодаря за съчувствието! И.

#5 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 28 November 2012 - 08:09 PM

Тия заслужават ....нали се сещате?
Подайте жалба в полицията и евентуално някое НПО.
И мъжете тук от форума да не четат (тези от София),а да Ви се обадят.Пуснете тази тема и във Фейсбук.
Дано хайванчето да е добре...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 November 2012 - 08:09 PM

Само по телефон ли говорихте - мейл, скайп?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 28 November 2012 - 08:20 PM

Благодаря за съветите.Ще пусна във Фейсбуктемата.Нямам нито скайп нито имеил,знам къде учи момичето .От полицията не обичат да се занимават с такива работи , а и не е много доказуемо всичко това , но може би ще го направя -Моля напишете ми какво значи това НПО , не ми е известно. И.

#8 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2012 - 09:04 PM

Къде учи момичето?
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#9 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 28 November 2012 - 09:59 PM

омичето казаха ,че учи в УНСС икономика втори курс и е от шумен, ако това е вярно,мисля , че и тя е замесена в тази некоректна история. И.

#10 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 28 November 2012 - 10:30 PM

Ще се съобразя със съветите и ще видя кои инстанции могат да ми помогнат,нямам много време да ходя по инстанции, но ще се опитам.Спомням си , че като ги помолих на срещата кучето да не се оставя на улицата, те се спогледаха доста многозначително и с неудобство.Това е езикът на тялото .Мисля, че наистина има нещо нередно, но нека не ви разстройвам повече.Просто човек трябва да е подготвен, че се случват такива неща ,но няма как тези кученца трябва да си намерят дом.Засега толкоз, ако има положителен развой, ще Ви пиша пак.Пишетеи Вие , ако нещо научите.Чудесно е ,че почувствах подкрепа.Илиана

#11 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 28 November 2012 - 10:51 PM

Показване на мнениетоketi5, в 28 November 2012 - 09:30 PM, написа:

Ще се съобразя със съветите и ще видя кои инстанции могат да ми помогнат,нямам много време да ходя по инстанции, но ще се опитам.Спомням си , че като ги помолих на срещата кучето да не се оставя на улицата, те се спогледаха доста многозначително и с неудобство.Това е езикът на тялото .Мисля, че наистина има нещо нередно, но нека не ви разстройвам повече.Просто човек трябва да е подготвен, че се случват такива неща ,но няма как тези кученца трябва да си намерят дом.Засега толкоз, ако има положителен развой, ще Ви пиша пак.Пишетеи Вие , ако нещо научите.Чудесно е ,че почувствах подкрепа.Илиана

Никой не разстройваш принципно, може би просто човек с времето трябва да бъде подготвен да НЕ му се случват подобни неща и може би по добре кученцата да си стоят там на улицата съответно със съдбата, която ги очаква. :mg_062:

п.п.Когато смяташ, че има нещо нередно....Това ли е начина, това ли е подхода, това ли ти е фактора утре да се събудиш спокойна?!Супер, чудесно се чувствам и аз , че си заинтересована, ако някой нещо бил научил?!Супер успокоително ми подейства и , че си почувствала подкрепа в интернет, по повод твоя случай.
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#12 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 29 November 2012 - 10:54 AM

само това открих
http://webcache.goog...g&ct=clnk&gl=bg

#13 Потребителят е офлайн   Maggi Икона

  • супа за душата
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 917
  • Регистрация: 19-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 29 November 2012 - 01:21 PM

Показване на мнениетоketi5, в 28 November 2012 - 07:28 PM, написа:

Сетих се и за това , че бяха с кола, оцветена в червено , жълто е зелено- шарена.Как точно да вляза в търсачката?Благодаря.Илиана

Това е рядко срещано.
В моя квартал напоследък паркира такава кола. Ще я снимам щом я видя отново.
User's Signature

Качена снимка

Отделете малко време и вижте защо държим на кастрацията

#14 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 November 2012 - 03:12 PM

Точно за такива случаи се казва да се отиде на място на адреса, да се види дома лично, да се говори няколко пъти с кандидатите, да не се дава животното от първия път, да се проверяват в интернет имената, адреса, телефоните...

Дано успеете да разберете истината и да не е лоша.

А тази тема трябва да се праща на всеки, който се размрънка за "навлизане в личното пространство на кандидатите"!!!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 November 2012 - 05:17 PM

blueocean, в тази връзка, аз много съм мислила върху това. Най-вече за договор за осиновяване, всъщност, но така и не се престраших да направя нито веднъж. Все се притеснявам и притеснявам. Аз съм никой, не съм организация, фондация, или нещо, просто така, събирам и раздавам, та от тази гледна точка все си го представям... измислено. Но не е измислено, много е умно, много. Защото в случай като този, като си задник, можеш да си понесеш последствията. Всъщност е много вероятно като си задник изобщо да не го подпишеш, тоест да не получиш и животното и да не се стигне до това.

На мен досега не ми се е случвало, може би не са ми били и толкова много животните, защото голяма част са отишли основно при приятели на приятели, хора, които винаги можеш да чуеш и провериш, но винаги, когато съм давала на съвсем непознат човек съм се побърквала от чудене и притесняване. Колкото до личното пространство, зависи как го приемаш. Защото съм съвсем убедена, че има хора, които не можеш да сбъркаш дори и да ги срещнеш в своя дом и видиш как така се влюбват с бебето, че директно им го даваш още тогава. Случвало ми се е и месеци и години след тези случаи знам и виждам, че не съм сгрешила.
За сметка на това съм чувала и виждала споглеждания и хън-мън-кания и тогава просто е ясно, че нещо не е наред. И тогава, понеже обясних как се притеснявам, тогава аз хън-кам и мън-кам, че "Ами, не, съжалявам, планът се промени и няма да се получи. Благодаря ви."


Иии от тази гледна точка разбирам ситуацията, много ми е мъчно, и никакви лоши думи не искам да казвам. Защото, реално, човек иска само да направи най-доброто, търси, опитва и се надява. Може би в случая е било грешка игнорирането на все такива съмнителни моменти, съвсем възможно е, но никога не знаеш какво може да ти се случи. И докато го правим нерегламентирано, прибирайки ги в домовете си, правейки импровизирани интервюта и даване на животината без никакви документи и някакво... легално обвързване (съжалявам, хич не няма със правните термини), винаги може да сгрешиш, да се подведеш и объркаш. И накрая просто трябва да търсиш и разпитваш така, за да видиш дали можеш да поправиш щетите. И ако се окаже, че някой може да помогне, ще бъде чудесно!

Бих участвала с удоволствие в нещо, направено по правилата, просто нямам сили да го направя сама в момента, а не намирам къде да отида да участвам наготово. :smile: Освен това всеки ден откривам със все по-голямо огорчение, че всички инстанции, които трябва да помагат в правенето на нещата по правилата, по-скоро умишлено саботират. (министерства, кметства, полиция)
И на всичкото това отгоре, когато ти кажеш "Не, съжалявам, вие не сте правилните хора за това животно", те винаги могат да решат, че вече им е писнало от тези доброволци и срещу 150 лева да си купят животинче, родено някъде още по-нерегламентирано, което ще им бъде дадено на драго сърце, без въпроси, посещения и договори.

Написах най-огромния пост на света, много съжалявам, че изобщо не помагам с него, а само заемам ценно място, но ми стана много криво и ми се щеше да го кажа.
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#16 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 November 2012 - 05:34 PM

Да не звуча прекалено песимистично, обаче и договорите не помагат особено.
Имахме случай, при който подписахме договор, човекът взе кученцето направо от улицата (нямах възможност да го прибера при мен), гушна го без да се притеснява, че е мръсно, с бълхи и т.н., и до тях ходихме, и тук във форума пишеше, снимки пращаше ... само месец и половина.
После се покри - ни телефон вдигаше, ни нищо.
Понеже телефонът му беше служебен, а ние звъняхме непрекъснато, накрая реши да пише - че кучето го бил дал на някакви хора, да не го притесняваме вече. После писа, че бил го върнал на улицата, че нямал време да ни го връща и т.н.
Изобщо не се притесни от договора - бил взел куче от улицата и после го бил върнал пак на улицата, макар че в договора изрично пишеше да ни го върне на нас. Хиляди пъти повторихме, че ако има проблем, ще си го вземем, този месец и половина нещата уж бяха наред ... и накрая - така и не разбрахме какво всъщност е направил.
Договорът с нищо не помогна на самото кученце.
След този случай спрях да пускам обяви за задомяване в България - тук хората ни съвест имат, ни закони и договори почитат (не всички, разбира се).
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 29 November 2012 - 08:49 PM

wind, много съжалявам. Чела съм всички твои истории със много топли чувства и възхищение. :rc_036:
И много съжалявам когато на такива хора им се случват такива неща.

Но да питам - договорът вече не е ли нещо, с което може да се търси решение? Защото това е документ, съставен от юрист или пред нотариус (пак никаква ме няма във съответната терминология, съжалявам) , официален правен документ, който може да се използва като такъв? Разбирам, че не е като да щракнеш с пръсти и виновният да си поправи деянията, но съд, полиция? Това вече е нещо, с което можеш да се обърнеш към тях.

Не мога да повярвам, че човек може да се подпише под договор със обещания, които не смята да спази. Защото, нали така? Ако правиш всичко възможно за спокойствието и здравето на животното, а в случай, че не се справиш, го връщаш.
А най-лошото е, че би трябвало да се сетиш първо за това и без договора.

И най-много ме плаши това ясно и осъзнато чувство, че са недосегаеми, никой нищо не може да им направи. Което, естествено, не пада от небето.
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#18 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 November 2012 - 09:22 PM

Да, договорът дава основание да търсиш отговорност, така е.
Но на кученцето това не помогна.
А и нашата система е такава, че много често изправната страна губи, вместо нарушителят да бъде санкциониран.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Maggi Икона

  • супа за душата
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 917
  • Регистрация: 19-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 30 November 2012 - 10:02 AM

Показване на мнениетоMaggi, в 29 November 2012 - 01:21 PM, написа:

Показване на мнениетоketi5, в 28 November 2012 - 07:28 PM, написа:

Сетих се и за това , че бяха с кола, оцветена в червено , жълто е зелено- шарена....

Това е рядко срещано.
В моя квартал напоследък паркира такава кола. Ще я снимам щом я видя отново.

За всеки случай пиша и тук:
keti5, на ЛС сега ти пратих 3 снимки и 1 клип на шарената кола, която виждам в моя квартал.
Снимах я тази сутрин.
Отговори ми това ли е колата на хората взели кученцето ?
User's Signature

Качена снимка

Отделете малко време и вижте защо държим на кастрацията

#20 Потребителят е офлайн   keti5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 07-April 11

Публикувано: 03 December 2012 - 04:53 PM

Пише отоново Илиана , повдигнала темата.По повод на даването на животни с договор ще кажа, че това е необходимо ,за да можеш нещо да докажеш в случай като този.Иначе всеки може да каже , че не ме познава и че не съмму давала никакво куче.Ето защо да реша случая със законни средства ,ръцете ми са вързани.Понякога човек не знаеу дали като им помага на животинките , им прави наистина добро.Често сме доволни , че изобщо се е намерил кой да ги вземе.Все пак много искам да го намеря и дори да си го върна това куче и за целта бих използвала и незаконни средства дори, но и тук не разполагам с големи възможности и опит.Все пак може би новите данни ще ми послужат.Ето какво смятам да направя, ще потърся отново контакт с лицето и ще поискам да видим кученцето.Ако го видим, ще оставя случая ,колкото и да не съм съгласна с измамата.Но ако не го видя , няма да се откажа преди да съм направила каквото е възможно. Илиана

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни