Dog.bg Форуми : Помощ за кастрации

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ за кастрации

#1 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 02 December 2012 - 12:36 PM

Нуждая се от финансова помощ за кастрация на няколко женски кучета. Кучетата посещавам от години,макар че имат собственици. Обезпаразитявам, храня, обгрижвам доколкото мога, защото живеят при ужасни условия. Кастрирала съм 5 женски там.Някои умряха от кърлежи, две бяха отровени. Броят им вече е под контрол и кастрираните понеже не раждат, не ги изхвърлят както преди.Спешна ми е кастрацията на Сара, бременна е от около седмица.
Сашка и Ани също трябва да кастрирам в зависимост от температурите навън, защото вечерта ще ги върна на мястото им.Зависима съм и от дъжд, ако е кално не мога да стигна с кола. Прикачена снимкаПрикачена снимка
Има и още 2 женски, но едната беше скрита и не я виждах, много слаба и болна. Обезпаразитих я по схема и сега леко наддава. Другата роди скоро, видях я последната седмица и не можах да реагирам.Новородените бебета бяха изхвърлени. Нея мога да кастрирам март-април.
Моля за помощ от 3 по 60лв на първо време. Ще приложа снимки от клиниката и касова бележка.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 04 December 2012 - 07:23 PM

От касичката на Бъди28 има 70.94 лв за началото. :rc_036: Вярвам, че ще се наредят както трябва нещата и ще свършим полезна работа.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 08 December 2012 - 05:32 PM

Днес кастрирахме Сара. Аз дадох 50лв ,10лв доплати Цвети Димитрова. Тя прибра кучето да преспи на топло. Цвети взе и едно от кучетата там - Бела. Бела е прекрасна, преди 2 месеца я оперирах от злокачествен тумор, изрязаха цялата редица млечни жлези. Сутринта беше вяла и унила. На прегледа се установиха образувания на далака и черния дроб - лекарят предполага, че са разсейки. Бела ще прекара малкото, което й остава на чисто и топло място,цял живот е гладувала на веригата, поне да си отиде сита и обичана.
Следващата събота мога да кастрирам друго куче,имам остатък 21 лв от дарението на Бъди28 моля за помощ от 40лв.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 14 December 2012 - 08:41 AM

Бела е починала кротко в съня си. Снощи е яла като за световно, разходила се е и полегнала. Така са я намерили на одеялцето, заспала спокойно. Мила Бела, само това можахме - 5 дни топъл, спокоен сит живот, малко ласки и обич! Почивай сега, слънчице, в райските поляни, сънувай планини от храна и изобилие! :wub:
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2012 - 10:26 AM

Съжалявам много :dh_188:. Все пак се радвам, че е умряла на топло и обичана.

#6 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 14 December 2012 - 06:21 PM

Еех, все едно е чакала само мъничко да опита от хубавия живот и да си отиде спокойно.
Съжалявам.

#7 Потребителят е офлайн   lilly5 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 13-December 09
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 14 December 2012 - 07:49 PM

Изобщо не мога да се примиря, че хубавото за някои страдалци идва толкова късно, , да, по-добре е от нищо, но все ми се иска да е повече хубавото, като малка компенсация за мъките им.

Блажена смърт, и това е важно.
User's Signature

Кучето е единственото същество, което обича теб повече, отколкото себе си.

#8 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 16 December 2012 - 04:43 PM

Днес върнахме кастрираната Сара, прекара една чудесна седмица на топло и с много храна. Бъди28 :rc_036: Да можеха и другите старозагорски лекари да кастрират така...
В колата са Сашка и Роса- Роса нежелана, извади най-големия късмет в живота си. Никога няма да се върне в мизерията. Кастрациите на двете по 60лв са платени от Яна Янева и Nickey, момичета, благодаря ви :rc_036:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 23 December 2012 - 04:20 PM

Нежеланата Роси в краварника е желана за Германия. Искат и Сашка, сърце не ми дава да я върна и обрека на жалък и мизерен живот.
Днес като отидох за коледната порция видях изумителна картина. Всички кучета с хубави, стабилни колиби и вътре постлано със слама. :ud_009: Като ме видяха жените се втурнаха да сипват топла вода. "Лекарката" ги била заплашила с проверка и глоби. Това Цвета го е направила докато миналия път аз разсипвах храна, слагах каишки и вода.
Макар че бях натоварена като шерп, храната пак не стигна. Котките почнаха да излизат и те да се облажат. Женските са 5-6.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 15 January 2013 - 09:11 PM

Искам да изкажа огромната си благодарност на Friends for Animalsза помощта за кастрации 250лв. С тези пари реших да довърша акцията в краварника и добре, че ги имах и действах веднага.Ани не можах да я взема от каишката, беше впита и под нея падаше месо и кръв. Кастрирахме Ани и Лиза, взехме и едно нещастно момче. Ани и момчето няма да върнем, Лиза за съжаление трябва. С това са кастрирани всички женски кучета там.
Равносметката - Бела почина от рак след като е страдала дълго. Сашка и Роси заминаха за Германия и се спасиха от този ад. Ани и момчето също ще заминат. Оставям четири кастрирани кучета, за които ми плаче сърцето. Започвам хващаемите котки.
Започнах темата без надежда, но кастрациите донесоха живот на 4 кучета.Благодаря и на предишните дарители, парите ви не отидоха напразно :rc_036: Благодаря на този форум, че прави невъзможното възможно.Благодаря на Цвети и Ива, без тях нямаше да станат нещата! :rc_036:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 12 February 2013 - 07:34 PM

Тръгнах с опит за кастрация на няколко женски кучета от краварника. Постигнах много.Благодарение на Animal Hope Bulgaria проведохме акция за кастрация на 20 животни. Само 2 от тях са мъжки. Много от животните бяха бременни. Хората проявиха огромен интерес, за 2 седмици бройките свършиха. Има питащи, чакащи и недоволни. Вече няма да моля да ми дадат животни, хората мен молят. А аз остава да моля за пари. Общата бройка от началото на годината е 30 бройки, което си е повече от институции, на които се плаща за това. Ние го вършим доброволно и в извънработно време. Огромни благодарности на всички дарители, на всички хора, които си носиха животните до клиниката, на отзивчивите лекари, които най-накрая се намериха и в нашия град - перфектни кастрации, професионална работа :rc_036:Огромни благодарности на Цвети и Ива, които осигуряваха подслон, топло легло, превоз и координация за акцията! :rc_036: Когато работят хора, които разбират източника на проблемите, постигат се резултати!
Акцията във фейсбук http://www.facebook....68963771&type=3

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 February 2013 - 08:16 PM

Браво, момичета :rc_036:. Свършили сте страхотна работа! Пожелавам ви още много спонсори и много успешно кастрирани котки и кучета.

#13 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 20 March 2013 - 08:11 PM

Сбъднаха се пожеланията на добрата орисница Мечо Пух. Благодарение на Animal Hope Bulgaria провеждаме втора акция за кастрация на бездомни животни :rc_036: . Графикът се напълни за 1 ден.
Първите две момичета са готови за прибиране от възрастна жена, която разбира смисъла на кастрирането, прави го сама, когато може и е много благодарна. Тя отделя от мизерната си пенсия да кастрира.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 30 March 2013 - 08:37 AM

Кастрациите продължават. Има дарение от касичката на Бъди28 - 88лв.
От тях-20лв бензин, 20лв доплащане 2 кастрации, 30лв тест за ерлихиоза - едното куче кървеше при операцията. На това куче не му купиха от фирмата доксициклин. Като отида за другото ще занеса антибиотик. Блъскаме и се трудим, но не сме многоръки. Бъди28 за пореден път :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 08 April 2013 - 08:12 PM

На път сме да приключим акцията. Огромни благодарности на всички, които водят животни за кастрация. Кастрирали сме 16 и всички останали бройки са резервирани.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 19 April 2013 - 11:44 AM

Кастрирахме 25 животни - женски кучета 7бр,мъжки кучета 3бр,женски котки 12бр,мъжки котки 3бр. Благодаря за дарението на Nickey - 40лв :rc_036: , доплатих за кастрацията на 3 женски кучета и купих 4 бр ектомин по 1лв за външно обезпаразитяване на краварски, гробищни и други животни.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 29 April 2013 - 10:23 AM

Една щастлива Лиза в Германия - няма глад, няма студ, няма жега 40 градуса под открито небе без вода. Благодаря на всички, които помогнаха финансово да сложим край ражданията в краварника.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 09 May 2013 - 09:17 PM

От фирмата, където кастрирах женските и оставих обезпаразитяващи днес ми звънят-мъжкото куче е много зле цялото в кърлежи. Не могат да го доведат при лекаря, щяло да измърси колата. Спешна помощ се отзова, сметката я плащам аз - 46 лв. На краварника са взели нови 2 бебета, обезпаразитяване, ваксини от мен. Само това да правя, от небето пари да валят, този кошмар в България няма да свърши. :eg_033:
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 24 June 2013 - 05:53 PM

Благодарение на нашите приятели от Streunerhilfe Bulgarien e.V.имаме осигурени по няколко бройки безплатни кастрации всеки месец до края на годината :rc_036: . Кастрираме само женски животни поради ограничения капацитет. Желаещите да ми пишат, графика за 2 месеца е пълен. Операциите са перфектни, като драснато от нокът са. Благодаря на всички загрижени за бездомните, които стриктно спазват графика и сами ни търсят.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 04 January 2014 - 05:05 PM

За изминалата година чрез финансиране от Streunerhilfe Bulgarien e.V.имаме кастрирани 101 животни и 8 чрез съфорумци и Friends for Animals :rc_036: Без преувеличение мога да кажа, че доброволческата кампания има почти същата бройка като на общинските служби с платен персонал.Благодаря на всички, които участваха, финансираха, кастрираха, спасяваха. :rc_036: Благодаря и на перфектните ни лекари от клиника Син кръст. Кастрирането на животните не дава веднага видим резултат,но това е единственият път да няма нежелани. Надявам се тази година да продължим.
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни