Dog.bg Форуми : Искам да помогна...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам да помогна...

#1 Потребителят е офлайн   Adinka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 23-August 06
  • Location:София,България

Публикувано: 23 August 2006 - 01:32 AM

Здравейте,

Аз не искам да ставам медиатор,защото не бих понесла смъртта на животно пред очите ми,но тъй като не намерих друга подходяща тема да попитам следното: как мога да помогна? Финансово? Ако мога да нося храна на животинките? Да ги извеждам? Да им почиствам? Много трудно бих взела куче вкъщи,защото вече имам цял отбор юнаци,а и не съм самичка,нали разбирате... Изчетох почти всичко,което сте изписали във форума и мисля,че мога да бъда полезна,поне мъничко.

Ще се радвам някой да ми обърне внимание и с 2 думи да каже дали мога да направя нещо или просто да си седя безучастно като още много,много други хора,които искат да помогнат,но нямат нужната информация как може да стане това.

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 August 2006 - 09:26 AM

Здравей, Adinka!
Ще се опитам да обясня.
Изолатора е място, в което се събират бездомните кучета, с цел ефтаназия. Това е безумно измисления начин за решаване на проблема с бездомните кучета. Там работят "ловци". Те имат затворени камионетки, примки и пистолети с упойка. Обикалят София и залаваят кучетата по улиците. След това ги закарват в изолатора. Разтоварват ги в клетки. Там биват хранени по 1 път на ден в обща "паница" - който се дореди. Кучетата би трябвало да преседяват там 14 дена, с цел - ако е попаднало някое изпуснато домашно - да бъде потърсено от стопанина си или ако има желаещ да си осинови куче - да отиде да си вземе. След този период (понякога и по-рано) кучетата се ефтаназират.
Хората които работят там са си държавни служители и четейки горното може да се сети човек, че не са особени любители на кучетата. Тези хора са НА РАБОТА там и НЕ ИСКАТ помощ, облекчаване живота на кучетата или външни хора в изолатора.
Единственото, което е голямо постижение е извоюването да съществува МЕДИАТОРА. Той е "добрия" човек, който седи там - гледа и се опитва да контролира как се "разтоварват" кучетата от камионите, как се хранят, как се мият клетките, дали се ефтаназират така, че да умрат веднага, а не да си спестяват, например, лекарствата и кучетата да умират бавно и мъчително.
Храна за кучетата се осигурява така или иначе - къде отива и кое куче по колко яде - това не е ясно. Има достатъчно работници, които "поддържат" клетките - мият ги, заедно с скучетата там. Човек, който да разхожда кучетата няма, защото няма къде да се разхождат, нямат дори и външни дворове - прекарват 14-те си дни затворени в клетките. След това ефтаназия.
Надявам се да става ясно КАКВО Е ИЗОЛАТОРА - това не е пансион, в който някой го е грижа за кучетата. Това е последната им спирка, преди отвъдното и тя никак не е в приятелска и грижовна атмосфера.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   Adinka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 23-August 06
  • Location:София,България

Публикувано: 23 August 2006 - 02:17 PM

На мен ми е ясно какво представлява изолатора. Взимали сме животинки оттам. Гледала съм и филм,заснет нелегално,от който разбрах всъщност какво правят. Това беше преди 3 години,беше оставен и телефон и място,на което можеш да отидеш ако искаш да помогнеш. Обаче,естествено,тази възможност отпадна 2 седмици след това когато потулиха нещата с обяснението,че са взети мерки и всичко е под контрол.

Както казах вече,не мога да поема отговорност да се заема с работата на медиатор,защото по никакъв начин не мога да стана зрител на такова нещо.

Благодаря за отговора,ще следя темите и ще се включвам там,където се търси помощ. Радвам се,че най-накрая си намерих място,където да получавам информация,защото ми писна всеки път като ида до изолатора да ми се казва веднъж 70,друг път 140,трети път 220лв за куче и да ме пращат в общината да плащам данък и аз не знам за какво.

#4 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 August 2006 - 02:44 PM

Цитат

На мен ми е ясно какво представлява изолатора. Взимали сме животинки оттам. Гледала съм и филм,заснет нелегално,от който разбрах всъщност какво правят. Това беше преди 3 години,беше оставен и телефон и място,на което можеш да отидеш ако искаш да помогнеш. Обаче,естествено,тази възможност отпадна 2 седмици след това когато потулиха нещата с обяснението,че са взети мерки и всичко е под контрол.

Както казах вече,не мога да поема отговорност да се заема с работата на медиатор,защото по никакъв начин не мога да стана зрител на такова нещо.

Благодаря за отговора,ще следя темите и ще се включвам там,където се търси помощ. Радвам се,че най-накрая си намерих място,където да получавам информация,защото ми писна всеки път като ида до изолатора да ми се казва веднъж 70,друг път 140,трети път 220лв за куче и да ме пращат в общината да плащам данък и аз не знам за какво.

Как така ти искат такива суми bl) а данък няма отдавна.Можеш ли да напишеш това в официална жалба до НВМС и прокурор?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 August 2006 - 02:44 PM

Аз тук пропагандирам една идея, която е (според мен и според тези, които ми я набиха в главата и разбрах) много важна.
Има изолатор, който обаче е ПОСЛЕДСТИВИЕ. Не всеки може да взмем куче от там у дома, не всеки може да плаща за хотел на някое, докато намери стопани.
Но, мисля, че МНОГО, много хора, могат да помогнат да се премахнат причините - а именно - да се кастрират тези пусти бездомни производителки, бълващи два пъти в годината хиляди кученца.
Много е просто. Оглеждаш квартала и си харесваш първата некастрирана женска. Голяма част от тях могат да бъдат хващани, могат да бъдат връзвани. Обаждаш се по телефона в двата кастрационни центъра, уреждаш час, хващаш кучето, закарваш го. Там го кастрират без пари. След половин час я взимаш, оставяш я на същото място.Чакаш малко да се събуди и това е. Лесно, евтино, но най-важното ПОЛЕЗНО! Всеки път казвам, че ако само си го представим - всеки да си кастрира кучетата в квартала - най-наивно казано - изоалтор няма да има, защото няма да има кого да прибират в него.
Защото да разхождаш или да носиш храна на кучетата в изолатора...няма смисъл, а ТОВА - това има. И всеки може да го направи!
Нека го наречем горната процедура "Моят половин ден в полза на кастрациите".
Аз съм направила скромно количество акции "Моят половин ден в полза на кастрациите". И се чуствам полезна. Мога да направя и още и ще направя.
А вие? r)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   Adinka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 23-August 06
  • Location:София,България

Публикувано: 23 August 2006 - 03:16 PM

Има жалба от 04/09/2005 година. Кел файда от жалбата,хем 4 пъти ходиха хората да говорят лично с вещо лице,аз присъствах на 2 от тях. Просто като им кажа: "Изведете ми куче,което трябва да се приспи скоро." ,те започват да се пазарят. А аз не мога да отида и да си избера едно,нали разбирате. Пикси и Дикси ги взехме от Лозенец преди 4 и повече години,без никакъв проблем,дори пари само за едното ни взеха. Постоянно пускам филми на баща ми,за да се смили и да прибере още някое,защото живее в къща,но като отидем и започнат с думите:" Вие трябва да се наясно като взимате куче оттук,кучешка тения,ала бала,лекарят тук трябва да го прегледа,не може друг,трябват пари,дрън-дрън" и той човекът се отказва и после на мен се кара,че не му казвам всичко. Вкъщи не мога да взема друго куче,имам едно домашно и гледам още един гризач.

За кастрирането на уличните- няма никакъв ефект,пак ги прибират. В близост имаме две мацки ветеринарки,от квартала им водят кучета,кастрират ги безплатно,всеки път като отида има по 2-3 ,които излизат от упойка. И после къде отиват?! Пак ги прибират. И доказателство за това е,че в изолатора "предлагат" и кастрирани кучета,а сега от вас разбирам,че ги оперират чак когато някой иска да ги вземе. Никакъв проблем не ми преставлява да ги водя на кастрация и се заемам веднага щом забележа женска кучка.

Другото,което искам да попитам-в парка,където разхождам моят,има 2 жени,които събират средства,с които да пращат кучета за осиновяване в чужбина. Казват,че имали успех,но когато и да ги видя,все едни и същи животинки водят,а уж им оправят документите. Възможно ли е тази процедура да струва 200 евро на куче? Питам,за да знам къде ще ми отидат парите.

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 August 2006 - 03:50 PM

Цитат

Другото,което искам да попитам-в парка,където разхождам моят,има 2 жени,които събират средства,с които да пращат кучета за осиновяване в чужбина. Казват,че имали успех,но когато и да ги видя,все едни и същи животинки водят,а уж им оправят документите. Възможно ли е тази процедура да струва 200 евро на куче? Питам,за да знам къде ще ми отидат парите.

Доста повече пари струва, за да замине куче за чужбина. Но лелки, дето събират пари на ръка bl) - такова животно няма! Намерили са добрър начин да си докарват пари...гадост. Или по-точно казано - просия, съпроводена с измама. Или може би имат документ някакъв, дават ти бележка или? Няма организация, на която практиката й да е да проси пари по парковете.
А ти - защо точно й даваш пари и ако ти кажем ние нещо - тук, абсолютно непознати на теб хора - ще се увериш, че не те крадат ли? bl)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 23 August 2006 - 04:02 PM

Просветете невежия: как се познава женско куче дали е кастрирано, ако не е маркирано? По белег от операцията? Друго?

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 August 2006 - 04:04 PM

Цитат

Просветете невежия: как се познава женско куче дали е кастрирано, ако не е маркирано?

Трудно l)
Особено, ако е минало много време от кастрацията. Може да остане толкова малък белег, че да не си личи. Имало е случаи на отваряни по 2 пъти кучки,именно заради това...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   Adinka Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 23-August 06
  • Location:София,България

Публикувано: 23 August 2006 - 04:34 PM

Питам вас,защото изчетох целия форум и не ми се вярва да сте се събрали групичка от 10 човека,които организирано да фотографират кучета,себе си с кучета,да си измислят сценарий на "Зоополицаи София",за да им прати някой 5 лв. Доста недоходоносен бизнес ми се струва това. wink

Не съм давала пари,явно съм го написала двусмислено. Но ако имах в себе си,май щях да дам. Но на разходка ходя с по 50стотинки,ако взема да изпия едно кафе. Не ми е известно някой от кучкарите да е дал,затова не знам дали дават някаква бележка.


Иначе по въпроса за разпознаването на кастрирана женска кучка- моите ветеринари слагат татуировка под дясното ухо,малко навътре в самата мида. Не знам обаче дали е практика на всички.

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 August 2006 - 04:55 PM

Цитат

Питам вас,защото изчетох целия форум и не ми се вярва да сте се събрали групичка от 10 човека,които организирано да фотографират кучета,себе си с кучета,да си измислят сценарий на "Зоополицаи София",за да им прати някой 5 лв. Доста недоходоносен бизнес ми се струва това. wink

Не съм давала пари,явно съм го написала двусмислено. Но ако имах в себе си,май щях да дам. Но на разходка ходя с по 50стотинки,ако взема да изпия едно кафе. Не ми е известно някой от кучкарите да е дал,затова не знам дали дават някаква бележка.


Иначе по въпроса за разпознаването на кастрирана женска кучка- моите ветеринари слагат татуировка под дясното ухо,малко навътре в самата мида. Не знам обаче дали е практика на всички.

Ами с две думи - не давай пари, не играят честно тез oleeee

Относно татуировките и изобщо маркировката на кастрираните. Ловците на изолатора НЯМАТ право да прибират кастрирани.И не прибират. Случва се мнооого рядко да попадне някое и обикновено си имат неприятности. Татуто е най-лошия вариант за маркировка, защото кой ще ти гледа ухото -дали има татуировка или не. Ако е резнато връхчето се вижда от километри. Виждат го и ловците, виждат го и "бдящите" за попаднало кастрирано куче в изолатора.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#12 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 August 2006 - 05:16 PM

Извинявам се предварително за невежеството,но защо само женските се кастрират?
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 August 2006 - 05:41 PM

Ми то можеш и мъжките и женските, но може и само женките и пак прекратяваш процеса на размножаване -те са и тези, които се разгонват и събират момци покрай себе си и тогава има проблеми.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 23 August 2006 - 05:52 PM

Абе, по-правилно е и момците да се кастрират, още повече за тях операцията е значително по-лека. Вярно, те не раждат кученца. Но ела да видиш като между 20 кастрирани женски и 30 некастрирани мъжки се покаже една некарстрирана женска какво става! Точно тогава стават инцидентите.

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 August 2006 - 08:17 PM

Цитат

Абе, по-правилно е и момците да се кастрират, още повече за тях операцията е значително по-лека. Вярно, те не раждат кученца. Но ела да видиш като между 20 кастрирани женски и 30 некастрирани мъжки се покаже една некарстрирана женска какво става! Точно тогава стават инцидентите.

Ми то и да ги кастрираш мъжете-пак бягат по кучки, не със същия хъс, но мерака си остава.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   ristis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 331
  • Регистрация: 06-March 06
  • Location:София

Публикувано: 23 August 2006 - 08:20 PM

mil_аз ги познавам по това, че са дебели bl)
А в кучкарника мъжкарите полудавят при вида на разгонена женска (хем сите са евнуси). agalina може да потвърди как Марко и компания се биеха до кръв за Сарка, а нямаше смисъл защото тя на никой не отказа.

#17 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 August 2006 - 08:20 PM

Мерака последен умира l) ,но те не са ли на инстинкти,като из4езнат хормоните се успокояват?
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#18 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 August 2006 - 09:53 PM

Цитат

mil_аз ги познавам по това, че са дебели bl)
А в кучкарника мъжкарите полудавят при вида на разгонена женска (хем сите са евнуси). agalina може да потвърди как Марко и компания се биеха до кръв за Сарка, а нямаше смисъл защото тя на никой не отказа.

Така е.Имат влечение , но не могат да заплождат.
Офф- Днес ми казаха, че Марко е осиновен!Най- после момчето ще има дом!!!Цюрих.Нашият Марко ще е добре.)Чаках тази новина дълго-Сега съм мнооого щастлива!Едноок - но с дом и любов! (love) (love) (love)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#19 Потребителят е офлайн   Anelia Икона

  • опитваща се да помага
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 11-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:непородисти кучета

Публикувано: 24 August 2006 - 12:10 PM

Ей, моля кажете на неосведомените - кой е Марко? Дайте поне една снимчица да го видим късметлията!
User's Signature

0897/878 298 Анелия
......
http://spasijivot.dog.bg/

#20 Потребителят е офлайн   ristis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 331
  • Регистрация: 06-March 06
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2006 - 12:55 PM

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни