Dog.bg Форуми : 14 годишен полусляп и полуглух кокер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

14 годишен полусляп и полуглух кокер Дядо Рони има нужда от спокойни и достойни старини!

#1 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 December 2012 - 09:36 AM

В момента е под опеката на Анимал Хоуп-Пловдив, а аз съм му приемен родител.Историята:
живеел си кокерът подобаващо и безметежно в своя уютен дом, докато в него не се появила дългоочакваната рожба на стопаните.Тогава той бил вече на сериозните 12 години, но осъвместяването на грижи по него и бебето било непосилно за младото семейство, което нямало помощ от баби и прочие.Тривиално!Дават го на "добър приятел" на село, там той е живял 1.5 год.на двор и незнайно как в един момент се озовава в двора на Метро в "Тракия"-Пловдив, избирайки си един бор, под който да спи.Две седмици е пребивавал там, служители и клиенти на веригата са го обгрижвали, този случай стана наше достояние междувременно и отивайки да го вземем и приберем на топло, вече бе изчезнал и от там.Пак две седмици разпитване за него, докато не го намираме свит и зъзнещ в приюта- прибран по сигнал.До там му бяха към сегашния момент мизерните митарства.Начаса го закарахме за изследвания, после в салон за красота, оттам в банята ми и след цял ден боцкане, опипване, стригане, вчесване, сапунисване и прочие, дедко заспа на мекичко и топличко-сит, уморен и спокоен.Защото той е такъв- мил, кротък, тих.Здраве:
Завидно за годините му!. Апетит на вълк, едното око необратимо ослепяло, другото със сух кератит и вижда само на светло къде 20 %.Толкова и чува, но носът е като на младо гонче.Особено относно храна.Яде за 3 работещи хъскита :ab_041: Кастриран преди време поради рак на тестиса.Нападан и хапан от булмастиф, оцелявал в пожар-раните по него могат да помогнат за цял мемоар.Лекуван, шит и пил антидепресанти поради тези си преживявания.С две думи-богат живот.Поведение:
Предимно да яде, да се извежда на 4 часа за по 4 мин.(точно за толкова си върши всичко по много), да го чешат енергично по ушите.Не боледува от нищо.В добра физическа кондиция за възрастта си, прибирайки се от входната врата дори припка в очакване на вкусно блюдо.Равнодушен към животни, миличък с хора, липса на агресия, не досажда, не лае, не те занимава със себе си.Очите му постоянно съъбират обилна секреция, която с мокро памуче се почистват.Само това.И отделителната му система не издъжра на стискане, та затова и се налага честичко изкарване.
Моля, спестете неминуемото си възмущение от отношението на стопаните му- ясно, зарязали са го.Всеки си има своята истина, аз поддържам връзка с тях, и на тях не им е лесно, че с Рони не са заедно и че не могат да си го гледат както биха искали.Дедо не изпитва дефицит от човешка топлина, не тъгува по тях.Те страдат- това е факт!Гледали са го повече от добре, докато са имали тази възможност.Нищо никога не му е липсвало, дори е пращан на училище за общо послушание, тичал е редовно за здраве с тях.Затова и сега е в такава завидна кондиция.
Този, който би го осиновил, би трябвало да има физическата възможност често да го изкарва.Значи-пенсионер.Рони не издържа дълго на разходки, а и не е нужно.Сумарно на ден са достатъчни общо 30 минути навън при лошо време.Не дърпа на повод, ходи повече от отлично.Но търси да ковне храна, защото все не му стига.Отдавам го на порода и възраст.Хапва гранули предимно, но вчера имаше рожден ден и бе на пиле с ориз,после и пекано шаранче.Малките радости в живота.Сега е на курс медицинска гранула за стари кучета-да го подсиля след яденето на боклуци по време на митарствата.Ако не ходя на работа, ще му и готвя-много ясно!Но предпочитам храната като тип да я редувам, за да поддържам и зъбите му в някаква форма.Е, толкова засега относно Рони.Прилагам и линк от темата му в нашата страница от ФБ:
Дядо Рони
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#2 Потребителят е офлайн   lilly5 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 13-December 09
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 10 December 2012 - 10:41 AM

Търсете Герда Майер!

Ирина ще ме разбере, за другите ще поясня. Герда осинови едно на такава възраст куче, полусляп,полуглух, който си живееше в някакъв свой свят, мисля си,че ме познаваше, бяха го изхвърлили във фонтана на Градската градина и огласяше целия квартал, та уж за 3 дни беше при мен, остана 3 месеца, докато Марти намери Герда от Холандия, и при нея щастлив си умря през февруари. Тук няколко дами непрекъснато му пускаха обяви, никой не попита за него.

Търси се другата Герда Майер,тя и в момента е с 2 наши кучета, но някъде там...
User's Signature

Кучето е единственото същество, което обича теб повече, отколкото себе си.

#3 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 December 2012 - 12:23 PM

Лили, при Герда, знаеш, сега са Блеки и Чека-майничките.Да са и живи и здрави!Не знам дали ще има сили и желание да поеме и дядото.Марти ще прецени.Знам,че подобно задомяване в БГ е kauza perduta.
Благодаря за насоката все пак! :rc_036:
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#4 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 December 2012 - 01:09 PM

Ето го и душкото:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#5 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 January 2013 - 11:15 AM

Ето ни отново :re_037: Деди спи в своя клетка,тъй като е бил свикнал на къщичка на тераса.Е,клетката е в стаята ми,застлана добре и той се чувства доста уютно вътре.Дедито е много възпитан и обича да го чеша по дупето, което дори на моменти вирва с желание за игра.Подвижен, особено като разбере, че вече се прибира на топло и сигурно след разходка- буквално припка през коридора към купата с храна.Има здравословен апетит, държи на хигиенните си навици, не лае и седи кротко, когато трябва да ме изчака малко вързан някъде.Умно и сговорчиво същество-разбира се с всички и вечно е дружелюбен.То за кокер какво друго да кажеш?! :md_064: Наскоро бе почетен гост на Коледното ни издание с благотворителна цел, където имаше много мили дечица и сме се забалявали да гледаме как невръстно едва проходило бебе-детенце,с бибата в устата, го разхождаше из заведението неуморно, а той кротичко вървеше редом. :ab_041:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#6 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 May 2013 - 07:19 AM

Имам голям дерт с Дядо Рони.Единственият кандидат осиновител се намира чак в Мизия.А той е в Пловдив.Поради пределната му възраст не мога да се доверя на никоя от компрометираните вече ужасно фирми, които предлагат услугите си-Хасковска,Великотърновска, "Лео" не се ангажира вече и прочие.Сега търся решение на два варианта-надежден човек, който ще го закара директно до Мизия при осиновителя си или временен до седмица приемен дом в С-я, откъдето може да бъде вече взет да пътува с кола-пак до Мизия.Знам,че този форум вече работи когато си поиска, затова си оставям лични координати, в случай че някой може да ми помогне поне с насоки -0887283359 или на адрес irina_velickova@abv.bg.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#7 Потребителят е офлайн   icko_blicko Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 04-January 12

Публикувано: 27 May 2013 - 10:22 AM

Здравейте,
за съжаление немога да Ви помогна с транспорт, но ще си позволя да дам един съвет.
Имаме 13 годишна баба кокерка в къщи която е с подобни проблеми като него.
За очетата освен почистване с памуче използваме и капки за очи изкуствена сълза по един път дневно две капки във всяко око.
Определено и помагат. Ветеринаря и изписа и някакъв гел за очите пак от който тя се чуства много добре. Слагаме и два пъти седмично. Мога да погледна какъв точно е и да пиша довечера, струва около 20 лв. Капките може да бъдат от най-обикновенните и пак действат добре.
Нашата все още е доста жизнена но понеже невижда се налага когато я разхождаме постоянно да чува мен или приятелката ми защото иначе е много плаха и иска да се прибира. Определено деди си е пълноценен кокер и смятам че можете да очаквате от него пълен набор от кокерски магарии само му трябва малко повече време за свикване с обстановката. Новите стопани определено ще бъдат доволни от него :)

#8 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 July 2013 - 10:18 AM

Дединцето отново си търси стопанин.Грозно ни подведе жената от Мизия- ще цитирам името и като некоректен осиновител-Ваня Банкова.Спря да вдига телефона си точно, когато вече можех да го пратя чрез фирма до прага на дома и.Жизнен е, не прави никакви магарии- само иска да яде, омазва пейзажа постоянно и му се търси дворче.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#9 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 18 July 2013 - 11:17 AM

Страшното щеше да е да го пратиш и тогава да спре да вдига. Не го пращайте далеч.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 July 2013 - 03:18 PM

То остава само навън.Пробвахме се в една организация за кокери само и ударихме на камък-и там не го искат.Засега има приемен дом и що ли ми се струва, че ще му е и последният.... :dh_188:
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#11 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 18 July 2013 - 06:35 PM

Понякога става така, няма друг начин, той поне е безпроблемен. http://forum.dog.bg/...B8/page__st__20
Ако това ви утешава, аз съм в много по-гадна позиция.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 July 2013 - 07:00 AM

Видах темата....мъка, наистина!Деди е преживял вече рака- на тестисите.Сега май всичко е зад гърба му, от години няма и помен.Деменцията също е далече....засега.Подминава дружелюбно настроен кучешката компания и винаги търси човешката такава- да се гушка, да си бута треперещото дупе в краката, да сумти, търсейки диалог....
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#13 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 August 2013 - 05:22 AM

Моля мод да премести темата в раздела за кучешкия Рай!Деди заспа последния си сън-тихо и кротко той напусна кучешкия свят, за да се премести в кучешкия Рай, където няма да изпитва самота, нужда от човешка любов и всички страдания, свързани с пределната му възраст.Видимо до последно той бе витален, не се оплакваше, не страдаше, но старите му кокали вече отказваха, сърцето реши да си даде голямата Почивка.Отиде си обичан и в мир в кучешката си душа!И да страдам за него, знам, че всъщност желая такъв богат и качествени живот на всяко същество, както и спокоен завършек.Максимално му спестихме неволите, накрая си отиде, защото му бе дошло времето.Почивай в мир, невинно и прекрасно същество!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#14 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 August 2013 - 12:29 PM

Ариел, съжалявам много за загубата! Осигури му спокойствие и уют, топлина и обич в последните месеци от живота му.

Тичай волно, мило деденце!
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 26 August 2013 - 12:32 PM

Отиде си спокоен и обичан, без стрес и принуда. Почивай в мир, малко момче! За добро е било да не пътува,малко време е имал. Съжалявам.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 August 2013 - 05:32 PM

И двете сте напълно прави, момичета!Благодаря за топлите думи!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни