Dog.bg Форуми : Проблем с предните лапи при доберман на 4 месеца

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с предните лапи при доберман на 4 месеца

#1 Потребителят е офлайн   djaro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-December 12

Публикувано: 15 December 2012 - 03:01 PM

Привет на всички тук! Сдобих се с доберманче, когато беше на 22 дни, съпругът ми го донесе тук, знам че ще ме упрекнете че е бил много малък, за да се отбива от майката, но нищо не може вече да се направи. Отначало хранех само с прясно мляко, после постепенно включих извара в него и натрошен хляб. След това минах на накиснати гранули, накрая на твърди, но да отбележа - некачествени гранули, купувани от Лидл или Кауфланд. Кученцето сега е на 4 пълни месеца. Преди около месец ветеринаря забеляза, че предните лапи се кривят, особено лявата, не само че е изкривена, но казва, че не стъпва на пръстите на лапата, а я огъва някак си, незнам дали ще ме разберете. Посъветва ме да мина на хубава качествена храна. Сега съм решила да давам Роял канин, давам вече седмица от тази храна. Доктора забрани да яде хляб, въпреки че кученцето го обожава и буквално краде, той вече е много висок и е 14 кг, докопа ли нещо от човешката храна не прощава. Предпочита човешка храна пред всичко останало, включително и хляб. Давала съм калции, а сега Антиартрозин по 4 таблетки дневно. Направиха му кръвни изследвания, всичко е ок с тях.
Доктора каза, че ако краката не се оправят кучето трябва да се бракува :(((((
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако е така нека пише, въобще приемам коментари и съвети от всички!

#2 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2012 - 05:12 PM

1. Куче не се храни с прясно мляко .....
2. Куче да се "бракува"... направо побеснявам от тази тема. Вие сте го докарали клетото животно до това състояние .. сега с лека ръка .. и ще го "бракувате". Как въобще може да се изразявате така ... Хранили сте животно с мляко и боклуци и очаквате чудо за 5 дни хранене с Роял! Не ми се сърдете за мнението, но първото нещо което трябва да направите е да отидете при добър ветеринар! Да даде компетентно мнение! Тези калции доктор ли ги предписа или не ?
Идете при нормален ветеринар!
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#3 Потребителят е офлайн   djaro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-December 12

Публикувано: 15 December 2012 - 06:03 PM

Това бракуване ми го каза доктора, при което аз изпаднах в ужас, не са мои думи, явно не четете добре поста ми! И моля, не ме нападайте, не съм тук за да се нападаме, търся помощ и искам компетентно мнение. Може би е моя грешката, че не съм го хранила пълноценно, но все пак за пръв път гледам куче. Да още след първата ваксина ветеринаря предписа калций и му го давах редовно, задължително спазвах дозата и почивките, които трябва да се правят. Освен това, не съм се интересувала подробно за породата и за видовете храни, купувах това, което мислех, че ще върши работа и през ум не ми е минало, че е толкова тънка цялата тази работа и, че може да има сериозни последствия. Ветеринаря, никога не е питал какво яде или ако е питал съм му казвала, че яде гранули и домашна храна, но само вечер, а през деня е на гранули.
Относно прясното мляко, аз му давах, понеже то беше на 22 дни, сукалче, какво да му давам, така ми каза човекът от когото го купихме, че трябва да се гледа с прясно мляко и извара, докато е съвсем мъниче. Естествено вече не му давам, а и това с млякото беше докато стане на 40 дни някъде, от там нататък не съм му давала.

Ветеринаря ми каза, че тези проблеми с предните лапи се израстват при 90 процента от случаите, но има едни 10 процента, при които няма начин да се помогне...реве ми се от това, защото съм го гледала от мъничко, грижила съм се за него и не искам да мисля, че може моето кученце да е от тези 10 процента.
Всички, които имат животни знаят как се привързва човек....

Освен това, кученцето не беше предназначено да се гледа в апартамент, то беше предназначено да е пазач на една вила. Но като се случи това с лапите и доткора каза, че ако се изведе навън нещата ще загрубеят. Сега го гледам у дома. А през топлите месеци, той е тук от края на август, беше на терасата, която е остъклена.

#4 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 15 December 2012 - 07:23 PM

Някой тук беше казал: "Всяко куче трябва да има стопанин, но не всеки човек трябва да има куче".Тези думи се отнасят в пълна степен за вас djaro. :eg_033: :zz_020:

#5 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 15 December 2012 - 07:32 PM

djaro, ако си от Варна ще помогна в избора на читав лекар. Не знам какво толкова му е на лапите(не съм лекар) но не мисля че ако не се изправят кучето трябва да се "бракува".. Какво има предвид под "бракува" този ваш доктор? Да не би да иска да го приспи? Успокой се, смени доктора(кажи откъде си първо, за да могат желаещите да помогнат да ти препоръчат доктор) и храни кучето с хубава храна. На Роял лечебните храни са много добри. :ba_025: Недей обръща внимание на нападките и обидите, те тук са запазена марка. Просто игнорирай тези хора.. това е синдрома на "опитния кучкар".. :ab_041: Те са се родили научени, всички говорят с кучетата си :flagbg:

#6 Потребителят е офлайн   djaro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-December 12

Публикувано: 15 December 2012 - 08:20 PM

от Бургас съм, ходя при един от най-известните ветеринари в града. Аз също не попитах какво означава думата бракува, какъв смисъл влага той, просто не ми се мисли ако трябва да се наложи приспиване. Ще напрява каквото мога, ще слушам съветите на доткора, ако се появи някой с подобен проблем или чул за подобен случай с интерес ще следя, благодаря за подкрепата на Advanced Member !

#7 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 15 December 2012 - 09:44 PM

Съмнявам се, че под "бракува" е имал предвид да се приспи кучето. Както и да е, редно е да ви каже какво му има на крачетата. Както е било редно още при ваксината да Ви обърне внимание с какво и как да храните толкова малко куче. Казвате, че давате калций от първата ваксина - това от каква възраст значи? За човека дето ви е тръснал сукалче на 22 дена и ви е казал да го храните с прясно мляко не ми се коментира.
Идете при друг лекар, може и да не е чак толкова "известен" и чуйте и неговото мнение. Може да трябва просто да смените калция или да ви препоръчат друга храна.
Хубаво е, че споделяте проблема си тук, ще стискаме палци на мъника!

#8 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 15 December 2012 - 10:06 PM

При кой доктор водите кучето си и къде се намира той? Кажете и ще се мъча да ви препоръчам друг лекар..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#9 Потребителят е офлайн   djaro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-December 12

Публикувано: 16 December 2012 - 10:30 AM

водя кученцето още от мъничко при д-р Митев. Той му копира ушите и му направи всички ваксини.
Калция давах по схема, в момента му давам Антиартрозин. Освен това му правят стегнати превръзки на лапите, но в момента е без тях, в понеделник ще го водя отново и ще видим как ще процедираме нататък.

#10 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2012 - 05:58 PM

Николай Митев или Георги Митев ? В Лазур или в Славейков,не случайно попитах къде се намира защото предположих че това име ще напишете..Сменете доктора..Ако нямате идея къде да отидете пишете да ви посъветвам за друг лекар.Стегнатите превръзки едва ли ще го оправят..Има нужда от нещо повече кучето ви..Роял Канин не е храна за чудо и приказ особено щом става дума за куче едра порода и проблеми с калция..Точно при кучета хранени с Роял настъпват такива проблеми,вземете някаква по-качествена храна..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#11 Потребителят е офлайн   djaro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-December 12

Публикувано: 16 December 2012 - 06:03 PM

за д-р Николай Митев става въпрос. Той работи съвместно с д-р Мария Петрова. До преди половин година или повече беше в клиниката в Лазур, но явно бизнеса му се е разрастнал и сега основно се намира в новата си клиниката в Зорница, модерна и хубава, а д-р Петрова обслужва пациентите в Лазур. Но работят съвместно.

#12 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2012 - 06:08 PM

Пак казвам..по-добре сменете доктора..Ако искате пишете на лични ще ви дам координати на друга клиника.Ако ли не да стискаме палци че малкия ще се оправи..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#13 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 December 2012 - 09:25 PM

Предполагам че с дума "Бракува" имал предвид че няма да е стане изложбено.Иначе няма му нищо на куче.Хранете го с хубова храна ,спазвайте препоръки на доктора,кучето ще остане с кръви крачета ,едвам ще му помогне нещо ,но поне спре развиване на рахит. И още-,доберман не става за вила ,това не от този род кучета.То не може да живее като каракачанец ,място му е на топло.Но щом и това не разбирате,горкото му на куче.То че това ви е първо куче ,не оправдание.Преди да вземете животно ,поне трябва да се проинформирате.Дано да не го забракувате и вие и приемето го и с кръви крака.Няма нищо лошо от мнение на друг лекар ,но тук и без лекар ясно за какво става дума.Сега само трябва да поддържате куче във форма ,так как наднормено тегло фатално за рахит,може да стигне до това състояние че куче няма да може да изправи крака до такава степен че ще стъпи на стави.Ако го храните с домашня храна ,трябва да се следи от лекар,че прекомерно даване на калций може да направи кокали чупливи.Затова подобре хубова полноценна храна типа педигрипал ,роял и храна премиум и супер премиум клас.Там всичкоподбрано за нужди на куче.Ако неиска да ги яде ,накисвайте ги с бульон.И не давайте на куче пилешки крила и крака.,ще му прецакате черен дроб и още полошо,ще пепфорирате му черва.
Успех с отглеждане.Ине забравяйте че не гледате помярче ,това е доберман.Ако искате да минете с евтина храна или храна от ваша маса,това куче не за това. :mg_062:
И още ме учуди че някой още купира ушите на добермани,това така или иначе го изхвърля от клас изложбени,поне така знам че немогат да учавстват кучета с купирани уши ,но какво не се прави за пари.

#14 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 December 2012 - 01:19 PM

Здравейте! И ние имахме проблем при търсенето на добър ветеринар в Бургас. След обикаляне при 2-3, сега сме при д-р Н. Митев и за сега мога да кажа, че човека е един от най-компетентните от всички, с които се сблъскахме до сега.... и силно ме съмнява, че е казал точно да се бракува кучето... Ако е родословно, да.. може да е имал в предвид, че няма да може да е изложбено...
Относно методите ви на отглеждане... няма да коментирам. Мога да дам като съвет да прочетете малко повече за породата и за кучетата като цяло!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   djaro Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-December 12

Публикувано: 19 December 2012 - 01:35 PM

аз не си измислям, това бяха думите му, че при 90 процента от тази порода проблема се израства до 8-я месец, за съжаление ако е от останалите 10 процента трябва да се бракува.
А относно храненето за пръв път гледам куче, верно не съм чела, грешката е моя, както написах по-горе, но и доктора никога не е коментирал или питал с какво храня животното, докато не видяхме че има проблем.
Не обвинявам никой, единствено себе си!
Целта ми е да помогна на кучето, това е.

#16 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 December 2012 - 03:08 PM

Не искам да се заяждам или да ви обвинявам. Идеята е, че наистина трябва да се позаинтересувате относно отглеждането на куче, в частност на доберман.
Единствената ми критика към Вас е относно отглеждането на кучето на терасата, доколкото разбрах. Ще Ви задам въпроса така... Ако имате дете бихте ли го държали и гледали на терасата?
Кучето е живо същество, с чувства... дори в някои случаи си е почти човек... та и по-добро от човек. Както всички кучета и особено при добермана се иска пространство и много движение, а като е затворено на терасата не мисля, че ги получава. Също така, добермана е късо косместа порода - студа им е крайно противопоказен... Отоплявате ли терасата?
Относно крачетата... ако наистина искате да помогнете на кучето, има една добавка, която препоръчаха и на нас... скъпичка е, но има и по-малка разфасовка, която е на по-достъпна цена: OLIVER'S Body Boost това е сайта, от който можете да поръчате, прочетете и разгледате: http://olivers-bg.com/boosts.html

Надявам се ме разбирате правилно... безкрайно много обичам тази порода и наистина се дразня, когато кучето не е гледано както трябва... нямам нищо лично към Вас. Просто преди да си вземете куче... каквото и да е.... позаинтересувайте се какви грижи изисква и дали дадената порода ще пасне на начина Ви на живот.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#17 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 20 December 2012 - 04:40 PM

дааа,редовна мила родна форумна картинка-влиз някой с проблем и се почва-ти си тъп,ти си виновен,ти не трябва да имаш куче..и само един потребител предлага помощ..останалите са безгрешни и хвърлят камъни по грешника...и са много навътре в нещата,и никога не са бъркали в отглеждането на кучето си ...
и определено добермана може да живее на двор-като се спазват някои условия,и определено няма проблем куче на 22 дни да се храни с прясно мляко,извара,пастет ,хляб или ориз..и определено може никой да не е виновен за кривите лапи..както и може да ги е изкривил защото е тежък за възрастта си ,и определено има десетки причини..

#18 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 20 December 2012 - 05:52 PM

Повечето от съветите са далече от компетентността!!!!!Не е нужно да се дава калций допълнително.Помолете д-р Митев,да направи рентгенови снимки на двете предни крачета/както долу в областта на китките,така и в областта на лакетната става/ и да ги прати за мнение в университетската клиника по хирургия в Стара Загора.Най-близо до вас като лекар,който може да ви даде компетентно мнение и евентуално да излекува вашето кученце е д-р Светльо Христов от Варна,мисля че можете да намерите неговите координати или да помолите д-р Митев/който е достатъчно добър професионалист/ да ви свърже с него.Успех.

#19 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2012 - 12:52 AM

Показване на мнениетоnavar, в 20 December 2012 - 05:40 PM, написа:

дааа,редовна мила родна форумна картинка-влиз някой с проблем и се почва-ти си тъп,ти си виновен,ти не трябва да имаш куче..и само един потребител предлага помощ..останалите са безгрешни и хвърлят камъни по грешника...и са много навътре в нещата,и никога не са бъркали в отглеждането на кучето си ...
и определено добермана може да живее на двор-като се спазват някои условия,и определено няма проблем куче на 22 дни да се храни с прясно мляко,извара,пастет ,хляб или ориз..и определено може никой да не е виновен за кривите лапи..както и може да ги е изкривил защото е тежък за възрастта си ,и определено има десетки причини..



Всеки прави грешки, да... но е хубаво да се вслушваме в различните мнения и съвети.

А, относно млякото - категорично е противопоказно. Дори от ветеринари знам, че се дава кисело мляко, а не прясно, защото кучетата имат алергия от някоя от съставките му.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 21 December 2012 - 09:34 AM

......Типично по български.......та за какво беше питането.............за криви предни лапи или за алергия към млякото.......или за това кой колко е компетентен!!!!!!!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни